Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Cooler Master MasterFrame 700: Extravagantní skříň 
Cooler Master MasterFrame 700: Extravagantní skříň 
autor: Z. Obermaier , publikováno 20.4.2021
Cooler Master MasterFrame 700: Extravagantní skříň 

Společnost Cooler Master uvedla na trh opravdu zvláštní skříň na PC, která vlastně skříní není. Na první pohled jde spíše o benchtable. Můžete jej ale snadno transformovat i do podoby neobvyklé skříně, kterou lze postavit na stůl či dokonce upevnit na zeď. Má šanci zaujmout i konzervativní uživatele?


Odvážný produkt jen pro někoho

Produkt dnešního testu je hodně neobvyklý, jde sice v podstatě o počítačovou skříň, ale o skříň v pravém slova smyslu nejde. Nejde o uzavřenou skříň, ale spíše o jakýsi rám, který můžete použít dvěma způsoby. Buď jako stojící počítačový case se sklem, nebo jako klasický benchtable. Běžných benchtable je na trhu hromada, žádný ale nejde bez úprav použít i jako běžná skříň s běžným osazením komponent. To přináší právě Cooler Master MasterFrame 700. Je ale jasné, že tohle je speciální produkt jen pro někoho.

Cooler Master MasterFrame 700: Extravagantní skříň 

Už při prvním pohled je totiž jasné, že komponenty nejsou nijak zásadně chráněné vůči vnějším vlivům, hlavně prachu. Sice lze použít krycí sklo, ale všechny ostatní strany zůstanou nějakým způsobem otevřené nebo perforované. Také hlučnost je nutno brát v úvahu, zde žádný hlučnější ventilátor není kam zavřít, musíte vybírat komponenty s co nejnižší hlučností.

Cooler Master MasterFrame 700: Extravagantní skříň 

Za 4690 Kč jde také o hodně drahou skříň, kdy i hodně slušné, klasické skříně koupíte za polovinu. Jde spíše o benchtable pro nadšence, moc si nedovedu představit, že si tohle někdo dá na zeď a bude každý týden ofukovat ze všeho uvnitř prach. Navíc to nemůže být tiché za žádných okolností, snad jedině po osazení jenom pasivních komponent. To si ale ještě povíme dále v článku.

Nejprve jsem byl ze skříně na rozpacích, nabyl jsem názor, že jde spíše o benchtable a vertikální pozice je do počtu, ale čím víc jsem se s produktem zabýval, tím více dělal opačný dojem. Na benchtable je produkt hodně těžký a moc perfektně zpracovaný, nehledě na vysokou cenu. Po osobní zkušenosti se mi spíše zdá, že Cooler Master míří na jiné uživatele.

Cooler Master MasterFrame 700: Extravagantní skříň 

Výrobce zcela jasně počítá spíše s tím, že bude sloužit jako počítačová skříň, v níž vyniknou vaše kvalitní komponenty, včetně osvětlení všeho druhu, hadic vodního chlazení a luxusního vnitřku. Osazení na stůl nebo stěnu je to, co výrobce zamýšlel. Já budu MasterFrame používat jako benchtable. Zdali zaujme i vás, zjistíme v dnešním testu. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.