Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU
Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU
autor: Z. Obermaier , publikováno 16.9.2020
Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Dnes vám ukáži nejlepší AiO vodní chladič, jaký jsem kdy testoval. Podobný vzhled a 360mm radiátor nabízejí všichni, kvalitní ventilátory také nejsou výjimkou, kouzlo tkví v ovládacím softwaru Corsair iCUE. Ten je naprosto boží a nabízí nevídané možnosti. Kit navíc uchladí i přetaktovaný Core i9-9900K zcela tiše.


Corsair iCUE H150i Elite Capellix

Corsair prodává hotové AiO kity vodního chlazení víc než patnáct let. Jde o průkopníka vodního AiO chlazení. Podívejte se jen tak ze zajímavosti na náš test AiO Corsair Nautilus 500 (odkaz) z roku 2006. Jde o takového předchůdce současných AiO setů a i zpracování bylo hodně amatérské. Corsair byl pak jeden z prvních, který začal nabízet už klasické AiO pod svou značkou. Nikdy je ale nevyráběl sám, jako většina OEM prodejců. Celá desetiletí je pro Corsair dělá CoolIt a Asetek. Až někdy do roku 2013 byly AiO spíše na okraji zájmu, od té doby se ale staly součástí mnoha počítačů.

Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Nový chladič přináší mnoho novinek, i když se může zdát, že AiO nemůže už žádné zásadní vylepšení nabídnout. Řeknete si radiátor a ventilátory známe, lepší může být pumpa a možná RGB osvětlení. Je pravda, že 360mm radiátor, dobré zpracování a výkon nabízí dnes spousta výrobců. Také tichý chod a barvičky RGB. Corsair ale vsadil na další vylepšení stávající špičky. V mnoha recenzích byl chladič Corsair iCUE H150i RGB PRO a PRO XT vyhlášen AiO produktem roku 2019. A myslím, že oprávněně. Já ho netestoval, otestuji až jeho současného nástupce. iCUE H150i Elite Cappelix.

Základ chladiče je stejný jako u zmíněných modelů iCUE H150i, radiátor je stejný i celková stavba chladiče. První novinkou jsou jiné ventilátory, ty staré byly nahrazeny výkonnějšími a tiššími. Jde o model ML RGB s magnetickou levitací a diodami Capellix LED. Také mají vyšší maximální otáčky. Nová je také pumpa, je větší a výkonnější. Zároveň má být také tišší. I ta je samozřejmě vybavena diodami Capellix LED. Nový je pak celý systém řízení a monitoringu chladiče. Na současných chladičích Corsair (a také jiných) se vše připojuje do pumpy. Je na ní konektor pro napájení, sledování otáček desky, připojení ventilátorů a také USB pro komunikaci s počítačem a aplikací iCUE. Tentokrát je vše jinak.

Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Srovnání velikosti 64 SIMD RGB LED a 132 Capellix LED

K AiO setu dostanete speciální kontrolér. Ten připojíte na SATA napájení a k USB portu počítače. Teprve do něj pak připojujeme ventilátory a pomocí speciálního kabelu ho také spojíme s pumpou. Tato krabička se stará poté o vše. Umí monitorovat otáčky a teplotu vody. Také samozřejmě ovládá osvětleí RGB a dokáže řídit otáčky ventilátorů a průtok pumpou. Tento koncept není nový, podobně to má řešené Cooler Master, ale Corsair to dotáhl k dokonalosti softwarem.

Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Předpokládám, že nový systém zapojení a ovládání přes iCUE kontrolér nabídne časem Corsair u všech AiO chladičů s LED diodami Capellix. V tuto chvíli je řada iCUE Elite Capellix jediná. Běžné chladiče s normálními RGB LED určitě kontrolér nepotřebují, na trhu jich má Corsair v této výkonnostní třídě několik. Pokud si ale chcete za unikátní RGB Capellix efekty připlatit, je zde právě tato novinka. Pro ne-RGB výkonné chlazení lze sáhnout do krapet levnějších vod. I když česká cena ještě oficiálně nikde není vidět, měl by iCUE H150i Elite Capellix stát kolem 5000 korun s daní. Je to o tisíc korun víc, než stojí základní verze PRO XT. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.