Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu
Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu
autor: Polívka Karel , publikováno 3.1.2005
Seznam kapitol
1. Závěr

Počítačová skříň by se dala myslím hodnotit asi jako nejvíce kontroverzní součást PC. Někdo se spokojí s obyčejnou za pár korun, někdo si potrpí na neotřelý design, další dá přednost hliníkovému zpracování nebo vybavení mnoha ventilátory, přičemž nesmíme zapomenout i na ty, kteří nepotřebují počítačovou skříň vůbec. Jelikož to je oblast, kde se dají opravdu realizovat různé nápady dle libosti, tak i mnozí renomovaní výrobci jiných komponent nehodlají tento fakt opomíjet. My se nyní podíváme na počítačovou skříň Vento 3600 ze stáje Asusu, která je svým zpracováním naprostý unikát (rozhodně nejde o nějakou kopii, jak tomu u jiných skříní v mnoha případech bývá). {mospagebreak title=Představení začíná - zevnějšek}

Jak jsem již naznačil, v tomto případě počítačové skříně z dílen Asusu nepůjde o standardní počítačovou šeď, na kterou jsme běžně zvyklí. Na našich stránkách jste se v posledních dvou případech recenzí počítačových skříní mohli setkat s dvěma modely značky Thermaltake, které se též vyznačují nestandardním zpracováním a výbavou (u nás je s nimi spojena ale též vysoká cena). V tomto případě půjde také o nestandardní typ, nicméně není již tak extravagantní (tedy až na ten tvar) a není v něm takové množství ventilátorů a monitorovací panel. To ale samo o sobě ještě nic neznamená, jelikož jak sami uvidíte, tento model vsází hlavně na efektivitu a provedení.

Nepředbíhejme však a představme si tuto atypickou počítačovou skříň podrobněji a hlavně postupně. Začněme tedy samotnou krabicí, která kolikrát o samotném produktu mnohé vyzradí. Přestože jsme měli zapůjčenu variantu s modrou povrchovou úpravou, krabice mystifikovala znázorněním červené varianty. Pokud opominete razítko dodavatele, tak se z popisu dozvíte, že se jedná o "vysněnou herní počítačovou skříň". Jak moc je toto označení nadnesené se dozvíte dále.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Po otevření krabice se vám naskytne první pohled na onu věc. Jakmile skříň zbavíte jejích ochranných prvků, napadnou vás mnohé věci připomínající její tvar. Mezi těmi, které padly po vybalení tady v redakci zmíním například skibob :-). Dále ale uvidíme, proč je tvar takto nezvyklý, jelikož to rozhodně není bezúčelné. Skříň nám byla zapůjčena jako součást počítače značky LYNX, jehož recenzi vám záhy přineseme. Proto se na ní nachází pod vypínačem logo této značky, které zde samozřejmě v případě samostatné koupě není. Rozhodl jsem se nyní udělat samostatnou recenzi skříně a sestavy až o něco později, jelikož v minulém případě se jednalo též o velice zajímavou skříň značky Nexus, ale výběr komponent celé sestavy nebyl zrovna nejvhodnější a skříň se odsunula na vedlejší kolej. Takto bude prostor pochválit či zkritizovat obě stránky věci nezávisle na sobě.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Jelikož je povrch lesklý a vše je zakulaceno, nevyhnul jsem se při focení nežádoucích odlesků. Nicméně to nemění nic na vypovídající hodnotě okolních obrázků. Jak je zřejmé, spodní část je značně rozšířena, přičemž vpředu se nachází dva otvory pro zajištění cirkulace vzduchu. Za jedním z nich je dále uvnitř skříně umístěn jeden 80 mm ventilátor. Pro umocnění dojmu se v těchto otvorech nalézají ještě jakési výplně z čirého plastu, které jsou modře podsvíceny (stejně jako vypínač).

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Bočnice je zde ale poněkud kontroverzní záležitost. Je totiž dost robustní, těžká a její největší zápor je v jejím nasazování. V případě sundávání jen otočíme doprava kruhovým ovládacím prvkem a bočnice se posune do takové polohy, ze které je možné ji bezpečně vyjmout. V případě nasazování je to ale trochu složitější. Pod plastovým povrchem se skrývá plechová část, která je ještě o něco rozměrnější a tak tu máme dvě k sobě přidělané části, přičemž každá musí sednout právě do toho svého místa, což není zrovna tak jednoduché.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Je nutné směrovat nejdříve rozměrnější plechovou část a trochu bočnici zasunout, aby v nasazování nevadil plastový windtunnel, který je skryt pod kulatým otvorem, jenž je skryt pod jemnou protiprachovou síťkou. Posléze je nutné, aby si správně sedla plechová i umělohmotná část, což není proces zrovna nejjednodušší. Zkrátka a dobře, zde ona robustnost vytváří znatelné mínus. Následuje obrázek, jenž znázorňuje v bočnici umístěný windtunnel. Na první pohled může vypadat, že je bočnice v zadní části opatřena panty a odklápí se, ale není tomu tak. Pouze byla takto narafičena pro účely focení, aby bylo jasné, kam windtunnel přesně směřuje. Nezapomínejte totiž, že ne všechny základní desky mají patici procesoru umístěnou tak, aby přesně odpovídala poloze tohoto windtunnelu jako v tomto případě.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Pakliže vás zpracování skříně zaujalo, můžete navštívit odpovídající část webu výrobce, kde najdete též možnost podívat se na skříň ze všech stran díky otočnému modelu.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Druhá strana skříně ničím, jak již bývá zvykem, zajímavá není. Ale na přední části se designéři opravdu vyřádili. Pozice pro mechaniky jsou zde totiž kryty odklápěcími dvířky. Na tom by nic zvláštního nebylo, pokud by se ovšem neotevírala směrem nahoru (běžně se vyklopují do strany).

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Způsob otevírání je zachycen na okolních obrázcích. Kryt je tedy ke skříni připevněn celkem třemi příchytkami, přičemž všechny obsahují na obou koncích kloub. Dvě delší na stranách mají svou pevnou pozici a jen se otáčí společně s dvířky, zatímco ta krátká na středu se v určité poloze přestane otáčet a dvířka se po jejím konci jen posouvají ve vodicí drážce. Dvířka není nutné odklápět rukou, ale stačí trochu stisknout těsně nad vypínačem hned u jejich okraje. Jelikož jsou ve příchytkách pružinky, dvířka se po uvolnění (po stisknutí) sama poměrně dost prudce odklopí. Sice se může zdát, že po dopadu můžou třeba poškrábat horní stranu skříně, není tomu tak, jelikož se jí vůbec nedotknou.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Zadní strana skříně je v tomto případě taky něco extra. Standardně je zde nasazen plastový výlisek (jde samozřejmě bez problémů oddělat), který je možné vidět na následujícím levém obrázku. Jeho význam bych zde viděl dvojí. Završuje už tak neobvyklý design skříně a pokud jde o praktické využití, může se hodit pro případ uspořádání kabelů, jejich změť obvykle za počítačem bývá na denním pořádku.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Pohled na vnější část zakončíme spodní částí, kterou jsme doposud neměli šanci vidět. Nalézají se zde 4 stojánky, jejichž dosedací plocha je samozřejmě z gumy. Mezi těmi v zadní části je o něco větší rozestup než v případě předních stojánků.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

 

{mospagebreak title=Pohled dovnitř, Závěr}

Po prohlédnutí zevnějšku se podíváme na to, co na nás Asus přichystal uvnitř. Konstrukce je ocelová a plechy jsou silné 0.8 mm. Podíváme se rovnou na plně osazenou skříň, jelikož jak již bylo zmíněno, dorazila k nám v podobě již hotové sestavy, jejíž recenzi vám velice brzy přineseme.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Jak už bývá u nás zvykem, zaměříme se nejprve na systém chlazení. Skříň je vybavena dvěma ventilátory. Jeden zcela tichý o průměru 80 mm je v přední části a nasává vzduch skrze příslušný otvor (respektive průduch) v čelní masce, přičemž druhý průduch na straně základní desky za sebou ventilátor nemá.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Druhý ventilátor je umístěn v zadní části skříně a jedná se o 120 mm typ z čirého plastu, který je bohužel už poněkud slyšet. Jeho funkcí je odsávání teplého vzduchu z prostoru okolo chladiče procesoru pryč ze skříně. V našem případě byl použit zdroj, který má ve spodní straně umístěný svůj vlastní ventilátor, takže odsávání teplého vzduchu z tohoto prostoru bylo naprosto dostačující.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Další věcí, která se obvykle u lépe vybavených skříní vyskytuje je nějaký vlastní způsob uchycování mechanik do 5.25" či 3.5" pozic. V tomto případě se s tím setkáme též, nicméně neřekl bych, že v zrovna nejlepším provedení. Na 5.25" a 3.5" pozicích jsou jakési posuvné zámky, které jsou vyobrazeny na následujících obrázcích. Každý zámek uzamyká dvě pozice tím, že se posune jezdec opatřený plastovým držátkem, které z něj kolmo vystupuje.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Posun jde ale poměrně dost ztuha a to zejména v případě horních dvou 3.5" pozic. V našem případě osazení pevným diskem upínací část (která by měla po posunutí jezdce zapadnout a vyvíjet na disk tlak, což by jej znehybnilo) nesedla přesně jak měla, čehož si můžete všimnout na následujícím obrázku, kde je tento zmiňovaný zámek v otevřené pozici. Všechny mechaniky či pevné disky je však možné klasicky přišroubovat, takže aspoň že tak. Pod všemi pozicemi se nachází koš pro dva pevné disky, který je možné vysunout směrem ze skříně ven, čemuž překáží plastový obal skříně. Pro vyjmutí je tedy nutné plastový obal nejdříve sundat, což opravdu není moc praktické. Jako menší plus je tento diskový koš po stranách opatřen gumovými výstelkami, které by měly pomoci ztišit dovnitř vložený pevný disk.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Další záležitostí související s instalací komponent je bezšroubkové uchycovaní rozšiřujících karet. To je zde řešeno formou plastových záklopek, jež jsou však v tomto případě tvořeny jednotlivými kusy, které je nutné pro přidání či odebrání karty zcela vyjmout a poté opět zacvaknout.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Dále se podíváme na něco, co dnes už u žádné lepší skříně nemůže chybět. Externě vyvedené konektory. V tomto případě je nalezneme v přední části dole hned pod vypínačem. Jedná se o 4 porty USB 2.0 a konektor pro sluchátka a mikrofon.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Když už jsme zmínili, že ony vzduchové průduchy jsou prosvětlené, podívejme se, jak to ve tmě vlastně vypadá. Není to nijak agresivní, jedná se o celkem příjemné osvětlení. Rozhodně zde nenajdete různě blikající či svítící nápisy jako u některých jiných skříní.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

 


Máme tu závěrečné shrnutí, kde je nutné říci všechny klady a zápory tohoto opravdu nestandardního počinu z dílen Asusu. Je jasné, že prvotní záměr se jejich designérům rozhodně povedl, jelikož tato skříň zaujme nejen na první pohled. Její robustní zpracování a zaoblený tvar společně se vzduchovými průduchy ve spodní části nemá mezi skříněmi co se týče originality tímto směrem konkurenci. Neříkám, že by byla kdovíjak skvěle vypadající nebo výborně vyřešená, ale způsob provedení je rozhodně originální, přestože se vám líbit nemusí, tohle jí nikdo neupře.

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu

Bohužel i u této skříně můžeme zaznamenat menší či větší nedokonalosti. Design je jedna věc, to je značně individuální, ale konstrukční záležitosti jsou něco jiného. Předně je nutné zmínit poměrně problematické nasazování bočnice. Je sice hezké, že k manipulaci s ní není třeba šroubovák, ale raději bych ocenil snadnou manipulaci. Dále diskový koš, který nelze bez oddělaní plastového obalu skříně vysunout. Přední dvířka, která jsou poměrně dost atypicky řešena přidávají skříni sice na originalitě, ale v praxi to může docela i vadit. Navíc k jejich dovření je nutné poměrně dost přitlačit, proto toto řešení nepovažuji za příliš šťastné (ale je mi jasné, že se to velice dobře vyzdvihuje jako něco extra).

Při představě, že bych je pro přístup k optické mechanice "odpaloval", mi to přijde jako dost nepraktické. Jako plus je rozhodně vyřešena cirkulace vzduchu kolem chladiče procesoru, jelikož pro přísun čerstvého je zde v bočnici windtunnel a pro odsávání z tohoto prostoru pryč ze skříně ven je v zadní části umístěn 120 mm ventilátor. Bohužel co mě opět jako v mnoha jiných případech zde zamrzelo je chlazení pevných disků, kterému již pozornost věnována nebyla (ventilátor umístěný pod nimi svým směrováním moc k těmto účelům nepřispěje). Snaha o jejich odhlučnění je sice plus, ale já osobně bych ocenil spíše jejich chlazení. Průduchy v přední části skříně jsou kromě svého prvotního účelu hlavně vizuální záležitostí s osvětlením efektním samozřejmě až za tmy.

Závěrečné hodnocení

Klady Zápory
Originální design Vysoká cena, bez zdroje
Windtunnel u procesoru Ocelová konstrukce - žádný hliník :-(
Bezšroubková montáž karet Vyjímání diskového koše
Osvětlení průduchů Mechanismus předních dvířek
   

Rozměry: 308 x 527 x 627 mm (šířka, výška, hloubka), Váha: 11.2 kg

Cena 4118 bez DPH (bez zdroje)

Nakonec je nutné zmínit, že tuto skříň je možné mít mimo námi testovanou modrou variantou také v červeném nebo zeleném provedení. Je tedy pouze na vás, zda investujete do atypického provedení, jelikož toto jen tak někde nenajdete. Rozhodně je to skříň, která dokáže přitáhnout pozornost.  Pokud ale patříte mezi ty, kteří do skříně stále lezou a něco v ní kutí, poohlédněte se rozhodně někde jinde. Tento model je opravdu spíše jen o originalitě provedení (a to vlastně jen zevnějšku, uvnitř nic nevídaného nenaleznete). Výrobce tuto skříň prezentuje se slovy Dream Gaming Case (vysněná herní skříň), což mi přijde jako celkem zcestné, jelikož hráči jsou obecně právě těmi, kdo se ve skříni "hrabou" nejvíce a neustále něco kutí a vymýšlí, jak případně právě svůj stroj nejvíce odlišit. Pravda je, že v tomto případě je skříň odlišná dost již z výroby, nicméně nadšenci poměrně často něco zkouší a mění komponenty, na což tento model moc vhodný není.

Zapůjčila firma Levi, které tímto děkujeme

Asus Vento 3600 - nevšední skříň podle diktátu Asusu 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
3.1.2005 11:10:57   0.0.0.xxx 1114
Mne osobne sa vobec nepaci, ale je to vec vkusu, moze mat svoj efekt polozit ju niekde do neakeho reklamneho alebo dizajnerskeho studia ako extravagantny prvok interieru. Radsej preferujem minimalisticky dizajn s hranatymi prvkami a s hlinniku bez zbytocnych prvkov.
3.1.2005 11:20:35   0.0.0.xxx 109
přesně, podle vkusu, a když se mi načetla stránka s obrázkem tohoto case, tak jsem mimoděk řekl fuj
3.1.2005 11:24:04   0.0.0.xxx 1210
Za ty prachy bych si radsi poridil thermaltake Xaser.
3.1.2005 11:30:45   0.0.0.xxx 912
fuj ...
3.1.2005 11:49:25   0.0.0.xxx 1211
To by si mamina doma mohla splíst s luxem a snažit se uklízet ))))
3.1.2005 12:11:03   0.0.0.xxx 1212
..dokonce to skoro vypadá, že to bylo záměrem výrobce, aby to vypadalo jako vysavač postavený na výšku :-) a ten název Vento by se klidně hodil i k vysavači (nebo klimatizační jednotce :-)
Podle mě by "tomu" mnohem víc slušela metalíza.
3.1.2005 12:26:37   0.0.0.xxx 1114
Nechapem preco na tejto stranke nebola este recenzia na TT tsunami, ktora je imo najelegantnejsia skrina co sa da kupit a funcne je tak isto dobra ako vsetky ostatne TT. Namiesto toho sa venujete bud starym skaredym TT Xaser alebo extravagantnym vysavacom(asus) co mozno vyzera fajn ale dat 5000sk za nieco co huci a ani to poriadne nechladi a este s tym neni jednoducha manipulacia je uplna blbost.
3.1.2005 12:27:02   0.0.0.xxx 1111
Chvíli jsem přemýšlel co mi ten design připomíná .. a pak jsem si vzpomněl, lyžařskou botu!
3.1.2005 12:53:54   0.0.0.xxx 1212
no... aspon nezavazi, kdz je case hned u steny a nemusis resit, na kterou stranu si dat case... jinak 0,8mm plech v casu za 4k kc je sranda, ne?
3.1.2005 13:08:22   0.0.0.xxx 1012
taky rikam fuj ... komu se to libi at si to koupi ale ja si myslim ze je to tak do detskyho pokojiku ... ja sam mam http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29883 s nejakou tou modifikaci svoji a myslim si ze to vyjde levnejc nez tohle a je to hezci
3.1.2005 15:39:28   0.0.0.xxx 1111
vypada to jak termoska, je topodle vkusu ale me se to nelibi!!!
3.1.2005 15:50:52   0.0.0.xxx 1111
Jedno jsem nepochopil.. proc je to vlastne obakelitovana klasicka skrin... si s tim teda vyrobce mohl dat vic prace.. za ty prachy. Krom toho je desne siroka. Ja mam svuj pc pod stolem.. a bejt sirokej jak je tenhle, tak si ani nezasunu zidli. Vsechny ty dvirka jsou silena hovadina. Uz vidim, jak to porad budu otvirat a zavirat pri kazde vymene CD. Jedine co se mi na skrini libi je otvirani bocnice.
3.1.2005 15:52:09   0.0.0.xxx 1111
vysavač...
3.1.2005 15:53:52   0.0.0.xxx 1112
to uz mam hlinik a ne takovouhle skaredou kravinu
3.1.2005 16:56:42   0.0.0.xxx 1212
taky nechapu proc delaj recenzi na neco tak prisernyho. mnohem vic bych ocenil recenzi na TT tsunami nez na tohle. ale co, pristi tejden ji snad budu mit doma tak si na ni budu moc udelat nazor sam bez recenze...
3.1.2005 17:07:51   0.0.0.xxx 1211
Podle mne se Asus snazil napodobit skrine ktery pouziva Alienware, cemuz by odpovidal i ten ramecek na cable management vzadu. Co se vzhledu tyce, uznavam ze je to subjektivni, mne se libi, hlavne v cervenym provedeni. Akorat ta cena by nemusela bejt tak vysoka.
3.1.2005 18:32:46   0.0.0.xxx 1210
me to pripomelo nas vysavac :o)
3.1.2005 18:48:18   0.0.0.xxx 1111
Ten eurocase je tez pekny humus.Nemas se cim chlubit.Tez nic moc.To uz radeji chieftec nebo ten xaser.
3.1.2005 21:42:30   0.0.0.xxx 1210
vevnitr je to normalni evercase jako mi bezi pod stolem (pravda normalni evercase nema vetraky ani zdroj - vetsinou se prodavaj uplne prazdny) - www.evercase.com
3.1.2005 23:19:12   0.0.0.xxx 1211
takova divna. ja osobne mam teda doma toto - v jednoduchosti je krasa.. akorat se ten kram neda moc prenaset bo by me ruply zada :-) ale na Lan party nejezdim, kdyz uz tak s ntb a nestehuji se taky kazdy tyden takze pro me je to skrin tak akorat
3.1.2005 23:19:46   0.0.0.xxx 1112
dat link na to co mam doma :-)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24188
4.1.2005 02:32:52   0.0.0.xxx 1111
moc plastu, moc nabobtnala, moc draha, moc fuj...alespoň pro mě
4.1.2005 06:07:59   0.0.0.xxx 1011
mě taky :-))
4.1.2005 09:48:05   0.0.0.xxx 1110
Eurocese se pokusil napodobit Mac G5 a moc se mu to teda nepovedlo
4.1.2005 10:20:40   0.0.0.xxx 1112
Taktez me v prvni chvili napadl Vysavac A co ty disky? Urcite dobre chlazene heh..
4.1.2005 11:17:58   0.0.0.xxx 1012
Kdyby raději namísto dyzajnových blbostí někdo vyráběl zdroj a optimalizoval kejs se sacím větrákem s prachovým fitrem a jen se sáním! Sání, čili podtlak ve skříni způsobí přisávání vzduchu a tedy i prachu všemi dírkami a škvírami netěsné skříně (a tedy filtr např zepředu nemá smysl umistovat, neb naroste o něco podtlat a ještě více by se přisávalo jinudy...) a následně značné snížení účinnosti chlazení! Zcela něco jiného by bylo míti např. zdroj co nasává, před tímto sacím otvorem alespon tenkou snadno zvenku výměnnou filtrovací vložku (třeba filcovou, podobně jako u vysavače za pytlíkem kvůli ochraně motoru, nebo pro případ protrhnutí pytlíku) a všude jinudy by teplý vzduch, i netěsnostmi, což ale již nevadí, skřín opouštěl!!!
Vše ostatní je nanic a jen pro naivní lidi, co nechápou, že důležitější je u PC nikoliv vzhled, ale výkon a spolehlivos!
4.1.2005 12:51:26   0.0.0.xxx 1011
Tsunami ted recenzujou na serveru Pchi Pchi. Je to opravdu skvely kejs, pojme az 150000 lidi.
4.1.2005 15:02:13   0.0.0.xxx 119
sak ja ti nerikam at si ju kua koupis a chtel bych videt tu tvoju .... vis vono kdyz das do te moji jeste plexi tak vypada dobre... noo stejne kdyz si tu case nevidel ani jak vypada ve skutecnosti tak je to marny... :/
4.1.2005 15:06:31   0.0.0.xxx 1111
joo jeste sem yapomel ukaz mi lepsi a hezci bednu za 1,7 a uvidime xaser stoji pokud vim 5 tacu takze na to bych se leda tak vysral... fakt by me zajimalo co mas teda ty ze tak nad tim vohrnujes frnak DD
4.1.2005 19:00:46   0.0.0.xxx 1210
Dyt t ovypada jak vysavač! N fuuuuj!!
4.1.2005 20:57:18   0.0.0.xxx 1113
Hi,
tak bedna je opravdu něco příšernýho, obyčejněj shit za 500 obalenej ekologikou zátěží zvanou plast a to vše za 10x vyšší cenu. Tyto a jim podobné bedny jsou dělaný jen pro ubožáky, co nevi co s prachama (a tím myslím i TT Xaser, Chieftec apod, no flamewar) a na prvnotní efekt. Když si to domu přinesete, tak se zákonitě musíte divit, za co jste to proboha vyhodili peníze.
Jinak neni nad kompa, kterému stačí 2 (slovy dva) větráky - zdroj + CPU
Vážený ASUSe, zamysli se, jestli ti to za to stojí!
howg
5.1.2005 11:24:36   0.0.0.xxx 1211
No nevim, ale mne se ta bedna hodne libi. Prave tim, ze ma vcelku nevsedni design. Asi nejsem dostatecne konzervativni. :-)))
5.1.2005 17:04:44   0.0.0.xxx 1210
hmm interesting, aj to lieta?
6.1.2005 14:28:55   0.0.0.xxx 1210
bejvalej superlevnej , celkem sikovnej case...
6.1.2005 17:36:29   0.0.0.xxx 1012
Mám Aopen H700A a jsem spokojenej.
http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/53EDDB27A7521CA3C1256DE50074EDA9/$file/23395v.jpg
6.1.2005 20:21:40   0.0.0.xxx 1211
Mně to příde jako strašnej kýč sice ty světýlka a cvočky hustý, ale jinak nic moc. Doma mam lepší tuning pc
12.1.2005 14:07:15   0.0.0.xxx 1111
pche... vysavač a ještě hnusnej
17.1.2005 07:48:05   0.0.0.xxx 1011
Ja osobne bych do nej sel hned....no neni snad krasnej :o)) Vsichni kritizujete a neverim ze by jste ho nechteli :o))
19.1.2005 20:32:41   0.0.0.xxx 1312
Co se Ti na ni nelibi Ty čuraku.
Neposuzuj tvar podle Tvy stary,bednu nešukaš
23.1.2005 20:32:46   0.0.0.xxx 1212
http://www.acortech.com/.sc/ms/dd/1106143329959614/A/nc/ee/2422/2001558

Kdyby jste to náhodou našli i na našem trhu dejte vědět.
26.1.2005 14:21:21   0.0.0.xxx 1010
mě se líbí asi i proto že jsem nic podobnýho neviděl :-)
11.2.2005 10:34:05   0.0.0.xxx 1212
Hej type.... mas fuckt hnusnej case ---- moc snim nemachruj
18.4.2005 20:22:58   0.0.0.xxx 1013
S tim bych se stydel i vysavat . . . strasne
8.7.2006 14:28:07   80.188.127.xxx 22
HELE...MÁM.... MODRÝ.. UŽ VÍCE JAK 20 MĚSÍCŮ.. NO MYSLÍM SI ŽE NĚKTERÝ VĚCI BYCH VYTKL..PŘEDNÍ DVÍŘKA-LAGRIC ALE TAKY ZÁLEŽÍ JAK A KDO SE KE SVÉMU CASE CHOVÁ, TROCHU LÍP BY MOHLY BÝT ZPRACOVÁNY POZICE DISKŮ ALE JINAK V TÉ DOBĚ KDY TO PŘIŠLO NA TRH TAK SEM NEVIDĚL LÍP UDĚLANEJ CASE Z HLEDISKA CHLAZENÍ A HLAVNĚ VELMI DOBRÉ CIRKULACE VZDUCHU......
JARRA
8.7.2006 14:30:17   80.188.127.xxx 11
HELE...MÁM.... MODRÝ.. UŽ VÍCE JAK 20 MĚSÍCŮ.. NO MYSLÍM SI ŽE NĚKTERÝ VĚCI BYCH VYTKL..PŘEDNÍ DVÍŘKA-LAGRIC ALE TAKY ZÁLEŽÍ JAK A KDO SE KE SVÉMU CASE CHOVÁ, TROCHU LÍP BY MOHLY BÝT ZPRACOVÁNY POZICE DISKŮ ALE JINAK V TÉ DOBĚ KDY TO PŘIŠLO NA TRH TAK SEM NEVIDĚL LÍP UDĚLANEJ CASE Z HLEDISKA CHLAZENÍ A HLAVNĚ VELMI DOBRÉ CIRKULACE VZDUCHU......
JARRA

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.