Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče 420 W za pětikilo: Linkworld Stability Power
420 W za pětikilo: Linkworld Stability Power
autor: Pavel Boček , publikováno 19.9.2016
420 W za pětikilo: Linkworld Stability Power

Linkworld! Značka, ze které těm, kteří se s ní už důvěrněji seznámili, vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Zdroje Linkworld byly stejně jako mnoho jiných střepů velice oblíbené na přelomu tisíciletí. Nicméně i dnes jedou dál a tento 420W model nyní koupíte za pouhých pět set korun. Na čem všem se šetřilo a povedlo se na něm aspoň něco?


Úvodní představení

Dalším šrotem dnes bude model od Linkworldu, Stability Power LPJ9-25 420 W. Konkrétně se jedná o verzi „3*SATA“, existuje totiž několik různých verzí tohoto modelu, přičemž každá verze se zdá být totálně odlišná. Linkworld zná mnoho lidí coby společnost, která vyrábí totální odpad. Je velice zábavné, když potom taková firma pojmenuje zdroj „Stability Power“. Pojďme se tedy podívat, jak stabilní tento kus bude. Záruka je poskytována pouze minimální dvouletá, ze zákona. Nicméně je otázkou, co vůbec můžete čekat, když vám tenhle šrot shoří (v horším případě i s dalším HW) a půjdete to reklamovat.

420 W za pětikilo: Linkworld Stability Power

V tento moment je LPJ9-25 doprodáván v jednom obchodě za cenu lehce přes 500 korun. V Německu se dá najít jiná verze, „2*SATA“, která vypadá trochu jinak a stojí 28 Eur. To je sice výrazně dražší, ale stále low-end. Aby nebylo málo legrace, tak LPJ9-25 označený jako 450W model tam stojí jen 22 Euro. Tak se na ten zmatek podívejte, přitom to pro tyto firmy není nic zvláštního. Každý kontejner s takovými výrobky obvykle jde od úplně jiného výrobce, v případě stejné fabriky pak alespoň mají úplně jiný vnitřek. Tento konkrétní kus není nejmladší, dle sériového čísla bych výrobu tipnul na 2010, nicméně je stále mladší, než onehdá testovaný Spire.

420 W za pětikilo: Linkworld Stability Power

Již ze štítku je patrné, že tohle je habaďůra od samého začátku. Větve by měly poskytnout 25 A (+3,3 V), 34 A (+5 V) a 17 A (+12 V), pak 2 A stand-by zdroj a 0,8 A -12 V. To dohromady dává více než 450 W, přičemž je patrné, že je to zdroj velice těžký na větev +5 V. Nicméně když se podíváme na kombinovaný limit pro obě nižší větve, 185 W, tak ze součtu už vychází jen 408,6 W! Pokud tedy zdroj teoreticky zatížíme na maximum dle jeho specifikací (za předpokladu, že by něco takového zvládl), tak se ani nemůžeme dostat na deklarovaných 420 W. A to ještě není vše, značka CE nemá s Conformité Européenne nic společného, má totálně špatný formát. Nejblíže čemu to tak asi může být je China Export, byť i tak se nejedná o nejčastější podobu. Zdroj tedy lže v tom, že by byl konformní s evropskou legislativou. Tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme…

Balení a příslušenství

Zdroj nemá žádné balení, není tedy moc o čem psát. Dostanete ho přímo do ruky. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
74 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 33Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.