Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM
Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM
autor: Pavel Boček , publikováno 10.8.2016
Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM

Řada Straight Power je v high-endové nabídce Be quiet! druhou za Dark Power Pro, z níž už jsme testovali nejmladší 550W model. Zde se podíváme na 700W E10 CM, který vychází z řady Fortron Aurum, avšak s modifikacemi za účelem dosažení lepší regulace napětí. Bude z něj kandidát na váš příští zdroj?


Úvodní představení

Koncem loňského roku jsme se podívali na nejvyšší high-end od Be quiet!, Dark Power Pro P11 550 W, nyní se podíváme na řadu nacházející se v žebříčku o příčku níže. Konkrétně se jedná o Straight Power 10 CM, v tomto případě o 700W model, E10-CM-700W. Aktuálně se dá pořídit za ceny zhruba od 3500 korun (120 Euro v Německu). Be quiet! na zdroje poskytuje pětiletou záruku, což je nyní spíše už na kratší straně záruk, vezmeme-li v potaz, že konkurence nabízí až 10 let.

Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM

Tato platforma je speciální modifikací z větší části založenou na platformě Aurum od FSP Group. Příšerný skupinový design byl konečně upraven k dosažení lepší regulace. Zatímco se tedy stále jedná o takovou semi-skupinovou platformu s několika (nezávislými) vinutími na transformátoru, všechny větve mají vlastní nezávislou regulaci usměrnění. Díky tomu snad můžeme konečně čekat adekvátní regulaci napětí. Zdroj je certifikován 80 PLUS Gold (při 115 V), stejně jako původní Aurum. Stojí určitě za zmínku, že 500- a 600W modely z řady E10 CM používají ještě jinou platformu se skutečnými DC-DC měniči. Recenze tohoto 700W modelu tak nelze vztahovat na tyto dva slabší, na to myslete.

Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM

Jak můžete vidět, tento zdroj nabízí čtyři +12V větve (56 A kombinovaně), což je od Be quiet! běžné. Obě nižší větve jsou i tak stále poměrně těžké když poskytují až 25 A každá (nebo 150 W kombinovaně). Také větev -12 V a stand-by zdroj nabízí o malinko více, než je průměr - 0,5 a 3 A. Dle Be quiet! je E10-CM-700W vybaven kompletní sadou ochran, včetně OTP.

Balení a příslušenství

Zdroj je zabalen do středně velké krabice, která na přední straně zmiňuje nějaké základní parametry. Nějaké další texty jsou na stranách, ale nic důležitého.

Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM

Další podstatné informace jsou až na zadní straně, kde máme i nákresy kabeláže (včetně délek) a také tabulku s distribucí výkonu. Be quiet! k ochraně zdroje použil bublinkový pytlík, ale nejen to. Z kartonu je uvnitř vyskládána pozice právě uprostřed krabice s tím, že zdroj je pak obložen kabeláží a dalším příslušenstvím po stranách.

Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM

Co se týče doplňků, máme napájecí kabel, modulární kabeláž, nějaké samostatné stahovací pásky a také pásky ze suchého zipu, kterým je svázána kabeláž. Za to přihodím bod. V balení je také manuál a nějaké šroubky.

Recenze Be quiet! Straight Power 10 700 W CM 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
44 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 20.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.