Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti
Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti
autor: Jan Štěpánek , publikováno 3.8.2016
Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Společnost be quiet! vypustila do světa novou vlajkovou loď mezi svými skříněmi a nutno přiznat, že velmi zajímavou. Máte možnost nahlédnout v exkluzivním testu na nejvyšší model Pro 900 s extra prosklenou bočnicí. To ale na této skříní, nebo spíše stavebnic není rozhodně není to nezajímavější. Troufnu si tvrdit, že tato case osloví opravdu každého.


O počítačových skříních značky be quiet! je v poslední době slyšet poměrně hodně. Výrobce se totiž docela trefil do požadavků zákazníků a především v rámci série SilentBase nabízí opravdu kvalitní zpracování, funkčnost a především pak jednoduchý, ale líbivý design, který může být podpořen i trochu extravagantnějším barevným provedením.

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

A když jsem viděl fotografie dnes testovaného nového modelu, říkal jsem si, že se jedná právě o přírůstek do rodiny SilentBase. Ale ono ne. Jedná se totiž o jinou řadu označenou DarkBase. Ta svým zaměřením ale není nijak daleko od SilentBase, jelikož i zde najdeme velmi kvalitně provedené odhlučnění. Výrobce ale tuto řadu směruje především pro uživatele, kteří požadují bezkonkurenční funkčnost, tichý provoz a také exkluzivní vzhled.

DarkBase se navíc nabízí v několika variantách. První členění je na verzi Pro a nonPro, která se liší absencí velkého bočního okna, ale také dalších funkcí, o kterých ještě budeme mluvit. Druhé rozdělení je pak barevné, protože zákazník si může zvolit mezi černou, stříbrnou a oranžovou variantou, barva je však použita jen v lemovacím pásku na bocích skříně. Kdo chce tedy trochu více extravagance, zvolí oranžovou, kdo chce decentnější provedení, volí černou, či stříbrnou. Barevný lem je ale úžasným detailem celé série Base.

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

A jelikož cena modelu Pro je výrazně vyšší, měl bych také zmínit proč. Samozřejmě to není jen bočním oknem, které je však provedeno u tohoto modelu dost extrémně, tzn. bezrámečkově a navíc nikoli z plexiskla, ale rovnou z tvrzeného skla. Ale především zde výrobce přidal Qi nabíječku elektroniky, což jistě ocení například majitelé mobilních telefonů, které umožňují takové nabíjení.

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Abych ale úplně nepředbíhal s detaily, podívejme se nejprve na specifikaci, která už sama o sobě vypadá dost megalomansky. Z každé informace je cítit, že jde o vlajkovou loď, která zatím nemá u tohoto výrobce konkurenta. A troufám si tvrdit, že v řadě specifikací ani u jiných výrobců.

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

Co se týká balení, tak to je také poměrně rozsáhlé. Nicméně nejvíce asi zaujmou dva LED pásky, které jsou dodávány samostatně v krabici, aby si každý uživatel mohl jejich umístění upravit dle svých potřeb. Pásky jsou navíc RGB, takže je možné si zvolit barvu podle svého stylu.

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti

U námi testované oranžové verze je asi celkem jasné, mezi jakými barvami budete vybírat, ale u ostatních verzí se meze nekladou.

Be quiet! DarkBase Pro 900 – zrození dokonalosti 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
45 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 19.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.