Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W
Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W
autor: Pavel Boček , publikováno 5.7.2016
Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W

Silverstone Strider Titanium 600 W je aktuálně nejslabším zdrojem na trhu s certifikací 80 PLUS Titanium. Navíc je plně modulární, nově s pětiletou zárukou a údajně dost tichým chodem. Jak se tato platforma od Enhance Electronics projeví v zátěžových testech?


Úvodní představení

Recenze tohoto zdroje mi malinko trvala, tentokrát za to mohla hlavně moje dovolená. Nicméně v mezičase Silverstone konečně povolil pod tlakem konkurence (i mým) a protáhnul záruku u svých high-endových zdrojů na pět let. To se samozřejmě týká i modelu Strider Titanium 600 W (SST-ST60F-TI). Sice i to není u highendu právě nejdéle, ale určitě je to lepší jak předchozí tři roky. A tento zdroj s certifikací 80 PLUS Titanium (při 115 V) do highendu zcela jistě spadá, s cenou 4300 korun (přes přeprodejce z Německa, oficiálně tu v distribuci není). V Německu se dá napřímo pořídit od 145 Eur.

Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W

Původně jsem měl za to, že zdroj jako převažující dodavatel pro Silverstone vyrábí Sirtec, nicméně při rozebrání zdroje bylo patrné, že to Sirtec nebude. Výrobcem je totiž Enhance Electronics. Stojí za zmínku, že tato 600W verze je dnes stále nejslabším zdrojem s certifikací 80 PLUS Titanium na trhu. Existují sice nějaké vzorky od jiných značek, ale ty se nikdy nedostaly do prodeje. Můžeme očekávat, že se časem dočkáme více zdrojů na této platformě Enhance, pokud si tedy Silverstone nepřiplatil za exkluzivitu. Zdroj je rovněž hluboký pouze 150 mm, což je na 600 W poměrně kompaktní velikost. Společně s pětiletou zárukou už je tedy nyní Silverstone v tomto ohledu mírně napřed. Vedle tohoto 600W modelu řada nabízí i 700 a 800 W.

Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W

Všechny tři mají samozřejmě pouze jeden výstup z transformátoru pro větev +12 V, která v tomto případě poskytne sama o sobě 49 A (588 W). Nižší větve (+3,3 a +5 V) poskytují 20 A každá (nebo 100 W kombinovaně), to je běžný standard. Větev -12 V dá 0,3 A a stand-by zdroj 2,5 A. Na štítku je stále ten samý čanglický text, zdá se, že Silverstone si to k srdci nevzal. No, popojedem.

Balení a příslušenství

Zdroj je umístěn do krabice takové střední velikosti, na jejíž přední straně máme vypsány některé základní parametry. Na horní straně jsou obrázky konektorů a jejich počty plus tabulka s distribucí výkonu. Ta mj. říká, že zdroj špičkově dodá 650 W.

Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W

Více informací je na zadní straně krabice kde máme mnoho výkresů a grafů, mimo jiné graf účinnosti a graf rychlosti ventilátorů. Podle něj by rychlost při běžném chodu měla být pod 1000 ot./min. Uvnitř je zdroj zabalen v igelitovém sáčku a sedí mezi dvěma kusy pěny chránícími jej před poškozením při transportu.

Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W

Co se týče doplňků, máme zde napájecí kabel a všechny modulární kabely v samostatné krabici. Dále nějaké běžné šroubky a k tomu šrouby s velkou hlavou pro ruční montáž, čtyři stahovací pásky, čtyři pásky ze suchého zipu, manuál a nějaký záruční leták. Navíc je přibalen i prachový filtr, jelikož spousta skříní ve spodní pozici filtr nemá. Filtr je lehce magnetický a tak se dá hravě uchytit. Za toto vše dostane SST-ST60F-TI pět bodů.

Recenze zdroje Silverstone Strider Titanium 600 W 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
39 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 19.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.