Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W
Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W
autor: Pavel Boček , publikováno 4.5.2016
Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Zdroj Antec High Current Gamer M 750 W (HCG-750M) u nás sice najdete jen v nabídce jednoho obchodu, v zahraničí se ale stále prodává. A za slušné ceny s přihlédnutím k tomu, co nabízí – je to v podstatě přebalená verze Seasonicu M12II Bronze. A je škoda, že je hůře dostupný, protože rozhodně stojí za úvahu.


Úvodní představení

Jak jsem uváděl již v preview, Antec High Current Gamer M 750 W (HCG-750M) ve skutečnosti vyrábí Seasonic. Je založen na jeho výkonné platformě M12II Bronze, která částečně kombinuje technologii vyšší řady S12G s předchozími modely M12II. Toto je rozdíl od verzí s menším výkonem jak High Current Gamer M, tak Seasonic M12II, které jsou obě postaveny na modulární verzi klasického S12II (který je postaven zase na S12, a tak dále až k Super Tornadu). Tento zdroj s certifikací 80 PLUS Bronze (při 115 V) je tedy částečně modulární (napevno jsou kabely Main ATX a ATX 12 V), není synchronně usměrněný, ale má jedinou výstupní větev z hlavního zdroje (+12 V) a na ní DC-DC měniče.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Zdroj je naceněn na lehce pod 3200 korun, což je těsně, ale stále v high-endu. Je zde ovšem jeden problém: zdá se, že oficiální distribuce v ČR již skončila. Je totiž pouze v jednom obchodě (na objednávku, ne skladem), přičemž ten jej očividně nakupuje v Německu. Tam je pouze za 105 Eur, což spadá do mainstreamu. Stejně tak v Austrálii za 150 dolarů nebo ve Státech za 100 dolarů. Všude jinde na světě a to i kousek za hranicemi stojí výrazně méně, mainstreamovou cenu. I zde stál méně, dokud byl ještě oficiálně v prodeji. Z toho důvodu udělám tentokrát lehkou výjimku a zařadím ho stále do mainstreamu. Za tuto cenu má stále pětiletou záruku.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Interně má zdroj jediný výstup, +12 V, tvrdí však, že z něj pak vedou dvě větve se 40 A každá (a nezávislou ochranou). Kombinovaný odběr může dosáhnout až 744 W. Větve +3,3 a +5 V, generované z +12 V za použití DC-DC měničů, jsou schopny dodat až 25 A každý (nebo 150 W kombinovaně). Větev -12 V může dodat až půl ampéry, přičemž stand-by zdroj dodá až 3 A. HCG-750M slibuje zvládnout trvalý provoz při 50 °C okolní teploty, pro tento účel má velký ventilátor a „odolné japonské kondenzátory,“ které určitě podrobím pozorné kontrole. Má rovněž být vybaven plnou sadou ochran, včetně OTP.

Balení a příslušenství

Krabice tohoto zdroje má zhruba střední velikost. Přední strana zobrazuje zdroj za běhu (s podsvícením ventilátoru) a několik základních informací. Na levé straně jsou specifikace konektorů, na pravé straně pak tabulka s distribucí výkonu. Na spodku pak jsou další podrobnosti, včetně výpisu ochran, které má zdroj k dispozici.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Jak jsme od Antecu zvyklí, na zadní straně jsou specifikace v textové podobě v šesti různých jazycích, dva další jsou pak na horní straně. Vidíme opět něco o ochranách, konektorech atd. Zdroj sám je zabalen v textilním pytlíku s kousky kartonu okolo.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Co se týče doplňků, máme zde napájecí kabel, všechny modulární kabely, nějaké šroubky, manuál a nějaké záruční lejstro.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.