Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi
Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi
autor: Pavel Boček , publikováno 6.4.2016
Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi

Zdroje řady GVM od Zalmanu nám posledně neexcelovaly, ale Corsair HX750i snad konečně má šanci uspět. K vlastní platformě Corsair přidává 135mm ventilátor, modulární kabeláž a nově i záruku 7 let. Přestože není nejnovější, s takovými vlastnostmi a s certifikátem 80 PLUS Platinum má vedle svých následníků stále co říci.


Úvodní představení

Před zhruba pěti měsíci jsme měli možnost proklepnout Corsair RM550x, a vedlo se mu velmi dobře. Řada RMx je založena na řadě RMi s jen drobnými změnami (vedle odebrání funcionality Link). Předchůdce řady RMi je HXi, jedna z prvních platforem ve skutečnosti navržených plně v režii Corsairu, pouze vyráběná u Channel Well Technology. Zatímco je tedy HXi nadřazena nad RMi/RMx, ve skutečnosti se jedná o platformu starší. Při tvorbě RMi na základě HXi byla sice implementována jistá vylepšení, nicméně Corsair HX750i, na který se podíváme dnes, má stále pár výhod. Pojďme se na ně tedy podívat.

Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi

HX750i je certifikován 80 PLUS Platinum (při 115 V) a vybaven plně modulární kabeláží. Je také semi-pasivní a vybaven tichým ventilátorem, měl by tedy být opravdu tichý v podstatě stále. Aktuální cena začíná zhruba na 4300 korunách při sedmileté záruce.

Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi

Jediná +12V větev v HX750i je schopna dodat až 62,5 A, což je samo o sobě přesně 750 W, tedy plný výkon zdroje. Je však možné zapnout ochranu proti přetížení sedmi +12V „větví“ přes aplikaci Link. Větve +3,3 a +5 V poskytnou 25 A každá (nebo 150 W kombinovaně), dále máme 3 A pro stand-by zdroj a 0,8 A na -12 V. Můžete si povšimnout, že většina hodnot je stejná jako u RM550x. Corsair v podstatě všude používá stejný modul s DC-DC měniči, větší kombinovaný výkon je tak dán pouze zvýšením limitu jeho vstupu (+12 V).

Balení a příslušenství

Krabice tohoto zdroje je poměrně velká. Vnější část obalu je pouze z potištěného tvrdého papíru. Uvnitř je pak skutečná kartonová krabice, která obsahuje zdroj. Ten je zabalen v pěkném látkovém pytlíku, až následně je takto vložen mezi dva pěnové výlisky. Příslušenství je pak po straně vedle něj.

Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi

Přední strana zobrazuje zdroj a připomíná nejdůležitější vlastnosti. Na zadní straně je pak tabulka s distribucí výkonu, graf účinnosti a také rychlosti ventilátoru/hlučnosti. Podle něj by měl zdroj zůstat pasivní až do asi 300 W, pak se ventilátor začne pomalu točit.

Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi

Co se týče doplňků, máme zde napájecí kabel, všechny modulární kabely v další samostatné taštičce, dále šroubky, hliníkovou nálepku, manuál, nějaké papíry k záruce a deset stahovacích pásků. To si myslím zaslouží celé tři body.

Test zdroje Corsair HX750i: platinový základ řady RMi 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
50 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 20.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.