Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec
Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec
autor: Pavel Boček , publikováno 9.3.2016
Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec

Zdroje řady GVM od Zamanu nedávno dvakrát neuspěly, ale ZM750-EBT s certifikací 80 PLUS Gold má se synchronní platformou Sirtec Astro s DC-DC měniči, kterou již z dřívějška známe, konečně šanci uspět. Výrobce k tomu přidává modulární kabeláž, 135mm ventilátor a nově i sedmiletou záruku.


Úvodní představení

Zalman ZM750-EBT je třetím zdrojem od této společnosti, který máme v testu. Poměrně nedávno jsme se podívali na dva modely z řady GVM (ZM500-GVM, ZM600-GVM). Ty byly založeny na mainstreamové platformě od Sirtecu a nevedlo se jim právě dobře, tentokrát by však věci mohly jít mnohem lépe. Řada EBT totiž stojí na vylepšené platformě Astro, kterou již známe z dřívějška (Silverstone a SilentiumPC). Oba předchozí zdroje se činily dobře, zejména s ohledem na fakt, že tato platforma má synchronní usměrnění a DC-DC měniče.

Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec

ZM750-EBT je certifikován 80 PLUS Gold (při 115 V) a vybaven semi-modulární kabeláží (napevno je Main ATX, ATX 12 V a nějaké PCIe). Podobně jako je tomu u jiných řad, i zde je modrá barva specifická pro tuto 750W verzi. Zpočátku byla mezinárodní záruka pouze 5 let, nedávno byla zvýšena na 7 let (a 10 v Koreji). U nás se dá pořídit za cenu začínající na 3300 korunách.

Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec

Jediná +12V větev v ZM750-EBT je schopna dodat až 62,5 A, což samo o sobě dává 750 W, tedy plný výkon zdroje. Větve +3,3 a +5 V dodají 22 A každá (nebo 120 W kombinovaně), toto je pouze lehce přes minimum doporučené hodnoty dle ATX (v tomto ohledu již lehce zastarávající). Ačkoli dnešní běžný počítač se nepřiblíží ani k těm 20 A při velké zátěži, nicméně přidat ničemu neublíží. Zbývající větve jsou na tom zhruba stejně jako jiné zdroje, tj. 3 A na stand-by a 0,3 A na −12 V.

Balení a příslušenství

Balení je stejné, jako u zdrojů GVM – plastikový sáček, dva kusy pěny a kabely s dalším příslušenství vedle toho po straně, v oddělení vytvořeném ze skládaného kartonu. I celkové provedení krabice je velmi podobné. Tentokrát však Zaman nečiní žádná prohlášení v ohledu k osazeným kondenzátorům.

Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec

Zadní strana však již zmiňuje „105°C solid state capacitors“, to tedy znamená, že ZM750-EBT by měl mít alespoň nějaké polymery, což určitě omrkneme. Jinak jsou tam pouze informace, které už známe – LLC synchronní platforma, jedna +12V větev, spousta konektorů pro PCIe (očividně, pro 750 W) a to nejvíce zajímavé, alespoň z mého hlediska – plná sada ochran. Mimo ty klasické vyjmenovává i OCP a OTP, konečně…

Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec

Co se týče doplňků, máme zde napájecí kabel, všechny modulární kabely, čtyři šroubky, manuál a čtyři stahovací pásky. Rozhodně nic extra navíc, ale půlbod za ty pásky by se najít mohl…

Zalman ZM750-EBT: synchronní zlatá platforma Sirtec 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
97 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 45.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.