Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W
Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W
autor: Pavel Boček , publikováno 9.2.2016
Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W

O výrobci Super Flower se u nás hodně diskutuje, a to i přesto, že je dostupnost jeho produktů v Evropě poměrně žalostná. S metodikou vylepšenou o měření hlučnosti se podíváme na výkonného highendového zástupce produktů této společnosti, totiž semi-pasivní a plně modulární zdroj Leadex Platinum 750 W v černém provedení.


Úvodní představení

Zatímco taiwanský Super Flower má platinové zdroje již poměrně dlouho, samotná řada Leadex Platinum, zastoupená 750 W modelem (SF-750F14MP) je ještě stále trochu čerstvější, má totiž jen asi rok. Nahrazuje předchozí Golden King / Platinum Ice Butterfly s téměř stejnými parametry. Je to tedy zdroj s certifikací 80 PLUS Platinum (při 115 V); rozměrově je o malinko hlubší (165 mm), než jaký je základní standard (140 mm), nicméně to je opravdu jen malý rozdíl. Zejména za předpokladu, že zdroj má uvnitř 135mm ventilátor. Ten je navíc možno nastavit přepínačem do módu AUTO (kdy se točí poměrně pomalu, ale stále) nebo semi-pasivního ECO (kdy se roztočí až od určité zátěže). Přepínač se nachází u modulárních konektorů.

Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W

Leadex Platinum je dodáván s pětiletou zárukou od výrobce a k nalezení je za ceny začínající zhruba na 150 Eurech. Z větší části je dostupný hlavně ve východní Asii a v Evropě, a i zde jen v několika zemích, zejména v Německu. Co stojí za zmínku je dostupnost dvou verzí, černé a bílé (přičemž ventilátor má vždy bílou barvu). Na trhu je poměrně málo slušných bílých zdrojů.

Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W

Jediná +12V větev zdroje dokáže poskytnout až 62,4 A, což dává 748,8 W, tedy téměř plný výkon zdroje. Větve +3,3 a +5 V poskytují tradičních 20 A každá (nebo 100 W kombinovaně), tedy klasické normou doporučené minimum, ačkoli už dnes i tak poměrně zbytečné. I zbytek je víceméně v souladu s jinými zdroji, 2,5 A na stand-by větvi a 0,5 A na -12 V.

Balení a příslušenství

Zdroj je zabalen v igelitovém sáčku a takto sedí mezi dvěma kusy pěny. Ty jsou trochu netradičně po jeho stranách, nikoli pod a nad ním. Kabely a další příslušenství jsou umístěny po straně. Přední strana krabice nás tentokrát informuje jen o výkonu zdroje a certifikované účinnosti.

Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W

Zadní strana je ovšem zaplněna velmi. Máme tam pár prohlášení o japonských kondenzátorech, účinnosti, systému řízení ventilátoru a nějaké další věci. Můžeme také vidět netradiční křivku průběhu otáček ventilátoru i s komentářem: rychlost se zvýší na 750 ot./min. z minima (nebo z nuly) pokud vnitřní teplota dosáhne 55 °C, a sníží se až po ochlazení na 45 °C. Při dosažení 65 °C se rychlost zvýší na 1500 ot. a zpět na 750 se sníží až po dosažení 60 °C. Super Flower sice mluví o okolní teplotě, ale zřejmě tedy myslí vnitřní. Jinak by to znamenalo, že zdroj pojede pasivně, až dokud teplota venku nedosáhne 55 °C…no, uvidíme, jak to funguje v praxi.

Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W

Co se týče výbavy, máme modulární kabeláž v samostatné tašce, manuál, napájecí kabel a čtyři černé šroubky s velkou hlavou. Žádné pásky, tentokrát tak dostane jen bod a půl za tašku a šrouby…

Semi-pasivní Super Flower Leadex Platinum 750 W 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
47 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 20.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.