Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Model 01: když modding překonává profesionální výrobu
Model 01: když modding překonává profesionální výrobu
autor: Pavel Urbánek , publikováno 21.7.2014
Model 01: když modding překonává profesionální výrobu

Je vůbec možné, aby se modding svojí precizností vyrovnal nebo dokonce i překonal sériovou výrobu předních výrobců skříní? Model 01 je jedním z projektů, u kterých člověk žasne nejen nad dokonalostí skříně postavené od základu, ale i nad tím, do jakých detailů ji autor vypracoval. Co říkáte, chtěli byste něco takového mít doma?


Modding, jak jej známe, se neustále vyvíjí. Dnešní článek ukáže poslední stupeň evoluce: projekt Model 01. Už se nebudeme bavit o tom, jak plech uříznout s pomocí Dremelu ani jak nějakou část zakytovat nebo přestříkat barvou – to jsou postupy „domácího modera“. Je jasné, že dokonalost výrobku bude jen taková, jaké dokáže daný člověk svýma rukama docílit. Naše schopnosti se však nedokáží v mnoha ohledech rovnat profesionálním CNC strojům a některé věci ani nevyrobíme. Je tak celkem přirozené, že nároční modeři opouštějí ruční výrobu a pouští se do designu přesných výkresů a ponechají precizní provedení v režii počítačem řízených strojů. Pojďte se podívat, čeho je možné dosáhnout s tímto přístupem k moddingu.

Model 01: když modding překonává profesionální výrobu

Není to tak dávno, co jsme vám ukázali Projekt N.V., který přinášel řadu inovací v oblasti vodního chlazení. Dnes se budeme kochat nad výtvorem Andrease Fredholma, který se pustil do stavby celé skříně od základů a svůj projekt pojmenoval Model 01. Autor má zkušenosti se stavbou různých sestav, ale na poli moddingu je „nováčkem“. Model 01 je jeho prvním větším výtvorem, ale i tak upoutal pozornost většiny komunity a získal řadu sponzorů i z řad těch „náročných". Jak je to možné?

Model 01: když modding překonává profesionální výrobu

Při prvním pohledu na hotovou skříň nebo i jen na vyrenderované modely je patrná mimořádná preciznost zpracovaní a důmyslný návrh společně s decentním elegantním vzhledem. Když pokračujete v prohlížení buildlogu autora, tak si uvědomujete jaké detaily jsou vyřešeny a že i samotná prezentace – fotografie i log – je na špičkové úrovni. A to je to, co se nám líbí!

Model 01: když modding překonává profesionální výrobu 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
102 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 48.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.