Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Dvě otázky, tři chladiče – soutěžíme s Caseking.de
Dvě otázky, tři chladiče – soutěžíme s Caseking.de
autor: Redakce PCT , publikováno 20.12.2013
Dvě otázky, tři chladiče – soutěžíme s Caseking.de

Caseking už z našich stránek znáte, půjčujeme si od něj chladiče a ventilátory pro testování. Letos poprvé ale svolil také k soutěžení, a tak vám můžeme nabídnout hned tři luxusní chladiče Alpenföhn pro CPU a VGA. Aby to všechno nebylo moc komplikované, dáme vám jenom dvě jednoduché otázky, a to ještě s nápovědou.


Caseking.de je hodně zajímavý e-shop. Nenakoupíte u něj sice OLED telku společně se žrádlem pro psy – „vše na jednom místě z pohodlí domova“ – zato u něj najdete prémiový hardware nebo značky, které nepatří k mainstreamu. Pokud vám někdy chybí inspirace a nevíte, kde začít hledat, tento e-shop může být velmi dobrým rozcestníkem.

Dvě otázky, tři chladiče – soutěžíme s Caseking.de

A co nám věnoval do soutěže?

1. místo – Alpenföhn K2 Mount Doom

Extrémně výkonný dvouvěžový chladič, na kterém najdete celkem osm 6mm U-Shape heatpipes. Rozměry jsou opravdu úctyhodné – 146 × 154 × 160 mm kovu dává dohromady hmotnost přes 1 kg, a to ještě bez ventilátorů! Uchytit jej lze na procesory Intel se sockety LGA 1366 / 1155 / 1156 / 775, resp. AMD  AM3(+) / AM2 / AM2+ / FM1.

Dvě otázky, tři chladiče – soutěžíme s Caseking.de

2. místo – Alpenföhn Peter 2

Zatímco předchozí chladič patřil ještě do starší modelové řady, Peter 2 je zbrusu nový produkt. Navržen je pro chlazení grafických karet, k čemuž využívá unikátní tvar žebroví, dvanáct heatpipes a pořádnou nálož ventilátorů. Osadit jej lze buď dvojicí 140mm fanů, nebo čtveřicí 120mm. Pro zachování nízké hlučnosti doporučuje výrobce spíše větší průměr s 800 otáčkami za minutu. Seznam všech podporovaných grafik najdete na webu caseking.de.

Dvě otázky, tři chladiče – soutěžíme s Caseking.de

3. místo – Alpenföhn Himalaya 2

Třetí výhrou je opět CPU chladič, tentokrát z nové modelové řady. Je menší (146 × 80 × 170 mm) a lehčí (842 gramů) než K2, novějšími technologiemi výroby se mu ale vyrovnává. Velkými změnami prošel především ventilátor, který dostal novou geometrii lopatek pro nižší hlučnost. Kompatibilita je podobná, použít jej lze se sockety LGA 2011, 1366, 115x, 775 a AM3(+), AM3, AM2(+), AM2, FM1 / FM2.

Dvě otázky, tři chladiče – soutěžíme s Caseking.de

Staňte se fanoušky

Pokud se vám nabídka Casekingu líbí, popř. vás zaujaly chladiče Alpenföhn, můžete odebírat novinky na Facebooku:

• pro Caseking klikněte zde

• pro Alpenföhn klikněte zde 
  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.