Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Vzduch vs. voda – test AIO setů vodního chlazení
Vzduch vs. voda – test AIO setů vodního chlazení
autor: Daniel Wojtěch , publikováno 30.9.2013
Vzduch vs. voda – test AIO setů vodního chlazení

Dosud jsme se věnovali spíše vzduchovým chladičům, vodní chlazení a bezúdržbové AIO sety jsme zmiňovali jen velmi zřídka. Dnes si tedy trochu rozšíříme obzory o další tři kousky. Podíváme se na jejich konstrukci, proměříme výkon a srovnáme se vzduchovými chladiči. Výsledky AIO setů nás přitom velmi mile překvapily!


Dnešní test bude o následujících třech značkách – NZXT, Enermax a Zalman, který dodal nový set. Všechno to jsou zástupci spíše levnější kategorie, časem se tedy podíváme na zoubek i výkonnějším variantám.

Vzduch vs. voda – test AIO setů vodního chlazení

NZXT Kraken X40

Původně jsem do testu vybíral přibližně stejné produkty, ale ve finále je každý v něčem originální, odlišný. První dva produkty si jsou konstrukčně velice podobné. Funkčně se jedná o klasický princip, kdy voda prochází radiátorem, rozdílné jsou jen rozměry. NZXT má rádiátor o velikosti 140 mm, zatímco Enermax jen 120 mm, přičemž je ale o pár milimetrů tlustší.

Vzduch vs. voda – test AIO setů vodního chlazení

Enermax ELC120

Zalman naopak přichází s trochu jiným principem. Na první pohled to připomíná klasický vzduchový chladič, ve kterém nejsou heatpipes s plynem, ale trubice, ve kterých proudí voda přiváděná z vodního bloku.

Vzduch vs. voda – test AIO setů vodního chlazení

Zalman Reserator 3 MAX

Ceny začínají na 2000 Kč v případě Enermaxu a končí na 2500 Kč u NZXT a Zalmanu. Jde tedy o cenově podobné výrobky a nás zajímá, který z nich si vede nejlépe a zda se vyplatí oproti těm nejlepším vzduchovým chladičům v podobné, ne-li nižší cenové kategorii. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
31 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.