Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet
Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet
autor: Jan Štěpánek , publikováno 27.6.2013
Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet

Počítačovou skříň z české produkce jsme tu již nějakou tu chvíli neměli. Aktuálně jsme k testu získali herní model značky Eurocase ze série TwinCooling, který slibuje nejen netradiční design, ale především výrazně větší funkčnost než předchozí modely. Pojďme se tedy na model ML9805 podívat podrobněji.


Po čase, kdy český výrobce počítačových skříní Eurocase vyráběl pouze jakési levné a takřka papírové modely, které sice splňovaly požadavky pro masovější nákupy do kanceláří, ale jen těžko uspokojily požadavky domácích uživatelů, či dokonce nadšenců počítačového světa. Přichází rázem několik modelů, které by mělo rozvířit i tyto prozatím klidné vody. Tím nechci říci, že by dnes testovaný model byl nějakou nečekanou inovací. Dokonce jsme již v testu některé modely těchto herních sérií měli.

Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet

Zdá se ale, že Eurocase alespoň určitým způsobem našel cestu, jak se přiblížit i tomuto specifičtějšímu trhu uživatelů.A jedním z výsledků může být i právě model ML 9805, který je řazen mezi tzv. herní skříně tohoto výrobce a také patří mezi modely označované přídomkem Twin Cooling, tedy case, u kterých najdeme nadstandardní množství perforace a také osazených ventilátorů, které mají za účel jediné. Maximalizovat airflow ve skříni.

Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet

První řádky této recenze mohou asi působit pro někoho trochu skepticky, to rozhodně není účel, pouze konstatování nad faktem, že tato cesta nemusí být vždy tou pravou. Ale vše ukážou především testy a hodně jistě naznačí podrobnější pohled na všechny součástí skříně.

Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet

Nutno podotknout, že case jako taková bezpochyby na první pohled zaujme. Už kombinace agresivního designu a černo-červené barevné kombinace vypadá dobře. I když červená je v tomto případě zastoupena pouze množstvím LED diod instalovaných na ventilátorech. Po vybavení z krabice case vypadá přeci jen o chloupek decentněji.

Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet

Tvarově a rozměrově jde však o běžný middle-tower, který nijak nevystupuje z ustálených tradic rozměrů case tohoto segmentu. To je samozřejmě vidět i ze specifikace, kterou vidíte v tabulce. Výrobce sází na poměrně bohatou konektorovou výbavu, ale i funkční doplňky, jako je možnost manuálně ovládat ventilátory, apod. Samozřejmě nechybí ani podpora vodního chlazení.

Eurocase ML 9805 TwinCooling – pekelný skelet

Co se týká obalu, tak case dostanete v naprosto standardní kartonové krabici. Šetřilo se zde i na jakémkoliv potisku, takže jen nezbytné značky a nápisy a víc není třeba. Osobně toto nepovažuji za chybu, jelikož krabice je stejně jen transportní prostředek. Uvnitř je pak case uložena ve velmi slabém igelitovém sáčku a v polystyrenových profilech. Ochrana sice není tak extrémní, jako u jiných výrobců, ale rozhodně dostačuje. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
31 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.