Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé
VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé
autor: Michal Šimonek , publikováno 16.10.2012
VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Asi před půl rokem přišel Asus s nápadem, že by v rámci spolupráce s redakcí PCTuningu dopomohl nějakému šťastlivci k upgradu jeho staré a nevyhovující sestavy. Vše jsme dotáhli do konce a představujeme výsledek – nadupanou mašinu s Core i7-3770K, Radeonem HD 7970 a 16 GB paměti ve skříni od Stoobiho!


VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé 

Člověk je tvor soutěživý a pokud můžete vyhrát něco téměř zadarmo v hodnotě mnoha desítek tisíc, kdo by nezkusil paní štěstěnu obrátit na svoji stranu? Na to soutěžící slyší vždy, být na jejich místě, určitě také neváhám. Projekt Boost My PC Asus spustil letos na jaře a mohl by se stát pro našince takovou malou tradicí jak mít zcela nový, našlapaný počítač zcela „zadarmo“. Stačí být pouze vybraný.

Soutěžící i zainteresovaní účinkující

Pochopitelně jsme se stali důležitými partnery soutěže a bez pomoci redaktorů PCTuningu by možná ani nevznikla. Za PCTuning jsem byl osloven já, Michal „Flanker“ Šimonek, a také nejznámější český casemodér Jan „Stoobi“ Štěpánek.

Se svojí účastí v projektu souhlasila také šikovná moderátorka Alžběta Trojanová, idol mnoha teenagerů (nejen teenagerů, pozn. editora). Bez šikovného kamaráda, herního nadšence SmOka a jeho kameramana Petra by finalizace možná taky nebyla.

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Hlavní moderátorka pořadu Boost My PC a hlavně Re-play (foto © Derek Hard)

Vše začalo už téměř před půlrokem, kdy byl napsán krátký článeček na PCTuningu o možné registraci na stránky BoostMyPC a krátkém seznámení s projektem. V rychlosti si ho připomeneme. Kdo opravdu chtěl změnit svůj počítačový život a hlavně svého hardwarového miláčka, musel o sobě napsat pár údajů, zaslat fotografie aktuální počítačové sestavy a napsat pádný důvod, proč zrovna on je ten pravý pro výměnu celého počítače. Zájem byl obrovský – soutěžních emailů se prý sešlo na několik tisíc! A vyselektovat jediného výherce muselo být nesmírně těžké. Ke mně se dostaly až kopie emailů několika desítek finalistů, i já jsem měl možnost napsat svůj názor, koho nakonec vybrat, a opravdu jsem nedokázal jednoznačně posoudit toho „nejlepšího“...

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Starý PC bych přirovnal tak k Wartburgu, sveze vás, ale komfort a ostatní aspekty jsou za zenitem.

Jako výherce byl vybrán šťastný to člověk, student Petr Šebesta z Ostravy, který rád pracuje s videem a hraje Battlefield 3 po síti. Jeho dosavadní PC již nepostačoval na většinu moderních úloh a zasloužil si odchod na odpočinek. To vše ale stejně uvidíte v závěrečném sestřihu z celé natáčecí mašinérie :-) Takže z plečky Wartburg směrem k něčemu pořádnému!

VIDEO: Stoobi a flanker tuní sestavu. Boost My PC poprvé

Zajímavější pro vás bude hardwarová stránka celého PC. Hlavními údy počítače byly pochopitelně komponenty z dílny Asusu a také nosná konstrukce od Stoobiho. Prvně si představíme práci na case. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
68 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 31.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.