Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!
Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!
autor: Redakce PCT , publikováno 13.9.2011
Seznam kapitol
1. Zadání soutěže
2. Pravidla soutěže serveru PCTuning
Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!

Nedávno jsme ukončili soutěž o deset cen s Enermaxem. Pokud jste nic nevyhráli, nemusíte být smutní – o deset cen si zahrajeme znovu, tentokrát je ale sponzorem soutěže SilverStone. Pokud odpovíte správně na šest soutěžních otázek, postoupíte do slosování o tři skříně, dva zdroje a pět ventilátorů!


Společnost SilverStone asi mnozí naši čtenáři znají jako výrobce luxusních počítačových skříní, které jsou často unikátní a nabízejí netradiční design a konstrukci. Vedle toho ale tato společnost vyrábí i další příslušenství, od počítačových zdrojů až po větráčky nejrůznějších rozměrů.

Minulé soutěže se zúčastnilo rekordních 5 800 čtenářů, takže doufáme, že se budete činit a rekord překonáte. Otázky nejsou nijak zvlášť těžké, strýček Google vám kdyžtak všechno vysvětlí. Čas máte do 2.10.2011. A o co hrajeme?

1. místo – SilverStone Raven II

Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!

Ravena jsme vám představil Stoobi v této recenzi. Jsme rádi, že se nám tuto case podařilo do soutěže dostat, protože je nadprůměrně povedená a má výborně řešené chlazení. Odpovídá tomu i nadprůměrná cena okolo 4 000 Kč, výherce se tedy má na co těšit.

2. místo – SST-SG05B

Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!

Druhou skříň jsme zatím netestovali, je to Mini ITX case s 300W zdrojem certifikace 80 Plus. Díky tomu je jen o pár set korun levnější než Raven II. Ocení ji každý, kdo si chce postavit výkonnější HTPC - díky slušnému airflow lze osadit i nadupanější hardware. Více informací najdete zde.

3. místo – SST-GD05B

Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!

Poslední ze skříňových výher je opět case pro HTPC s prostorem pro až 11" grafickou kartu. Můžete ji vybavit až třemi 120mm ventilátory, pojme až dva pevné disky a na předním panelu nabízí hned dva USB porty 2.0.

4. místo – SST-ST50F-P

Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!

Na čtvrtém místě najdeme zdroj certifikace 80 Plus Bronze, má tedy účinnost 82 až 85 % při zatížení od 20 do 100 %. Výkon zdroje je 500 wattů, špičkově dokáže dodávat až 600 W.

5. místo – SST-ST50F-ES v 1.2

Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!

Druhý zdroj v soutěži se liší od předchozího kousku především účinností. Certifikován je jako 80 Plus, dosahuje tedy minimálně 80% účinnosti v zátěži od 20 do 100 procent. Výkon zdroje je jinak shodný, tedy 500 W standardně a 600 W špičkově.

6. až 10. místo – SST-AP121-GL

Velká soutěž se SilverStone – vyhrajte skříně a zdroje!

Cenou útěchy je celkem pět ventilátorů s průměrem lopatek 120 mm a extrémně nízkou hlučností (podle výrobce jen 22,4 dB). Specialitou této řady větráků je zvláštní tvar lopatek designovaný tak, aby soustředil proud vzduchu do úzkého kužele. Díky tomu se hodí speciálně pro nasávání vzduchu do počítačové skříně. Ostatně podívejte se na zajímavé video nebo si přečtěte více o technologii větráků Air Penetrator.

Soutěžní otázky

Odpovědi na otázky najdete na stránkách výrobce. Opakovaná hlasování jsou automaticky mazána systémem.

SOUTĚŽ JE JIŽ UKONČENA

Soutěž se společností SilverStone

Jaká kombinace ventilátorů SilverStone nabídne největší průtok vzduchu?


Kolik 2.5” SSD disků můžete namontovat do 23 litrové case Grandia GD06 HTPC, pokud použijete dostupné příslušenství od SilverStone?


SilverStone v těchto dnech uvedl zatím poslední pasivně chlazený PSU, model ST50NF. Kolik let už společnost zdroje tohoto typu vyrábí?


Uvažovali jste někdy o koupi PSU značky SilverStone?


SilverStone je jedním z předních výrobců příslušenství s USB 3.0, uvažujete o koupi USB 3.0 ještě tento rok?


Které chytré příslušenství od SilverStone by mělo být součástí jeho skříní? 


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.