Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné
Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné
autor: Jan Štěpánek , publikováno 20.7.2011
Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné

Antec a jeho řada P-1xx je dnes už legendární a upřímně musím říci, že zaslouženě. Právě tento výrobce totiž přišel s vnitřní konstrukcí, kterou ze začátku každý odsuzoval a teď ji kopírují i nejlevnější taiwanští výrobci. Před časem Antec nabídl nový model middle-toweru P-183 s označením V3. Jak se facelift povedl?


Se skříněmi této značky se na trhu můžeme setkat již řadu let. V minulosti patřily, (a bezpochyby i dnes patří) mezi nejkvalitnější na trhu, takže s jejich koupí v podstatě nelze udělat chybu. Specifické jsou především svým osobitým designem a důrazem na kvalitu konstrukce.

Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné

Pamatuji si doby, kdy především bigtowery této značky byly velmi ceněny za propracovaný interiér, který vybočoval z průměru ostatních výrobců, a tyto skříně tak udávaly směr vývoje i konkurenci. Revoluční byl bezpochyby i model P-180, který se usídlil v mnoha pokojích a pracovnách především díky odlišnému zpracování interiéru a velmi decentnímu zevnějšku. Navíc i materiálová různorodost byla nezvyklá, jelikož nakombinovat ocel, plast a hliník – to se tak často nevidí. V nezvyklých nápadech si tak společnost Antec předává štafetový kolík, jelikož jako jedna z prvních přišla s jakýmsi „kostlivcem“ označovaným Skeleton, apod. Prostě je vidět, že u Antecu mají svěží nápady svůj prostor. My se však dnes zaměříme na více „standardní“ case, kterou je model P183 ve své třetí revizi. Než k tomu však dojde, pojďme si přeci jen říci několik informací o firmě a její historii.

Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné

Antec Skeleton – i takovéto blázniviny tato firma produkuje...

Antec byla, respektive je, jedna z mála společností, která funguje na trhu od začátku jako výrobce počítačových case. Založena byla dokonce už v roce 1986. Z počátku ale logicky dodávala hlavně velkým výrobcům kompletních PC, coby subdodavatel, takže je možné že máte doma nebo v kanceláři nějaký ten Compaq nebo Dell, jehož šasi konstruovali a vyráběli právě v Antecu.

Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné

Antec P-180 – tatínek tzv. performance série, kam patří i dnes testovaný kus

Mezi veřejností se informace o tomto výrobci rozšířili až kolem roku 2000, kdy vstoupil samostatně se svými produkty na trh počítačových skříní a jako jeden z mála výrobců nabízel jak různé velikosti case, tak především i odlišné odstíny (tedy i černou, apod.). Oblibu si Antec získal také mezi moddery, především pro kvalitu zpracování a výrobce z tohoto i poměrně těžil, tento trh si dokonce pojmenoval jako Do-It-Yourself trh. Antec navíc fungoval a funguje naprosto samostatně, takže si zastává jak kompletní konstrukci, výrobu, tak nakonec také distribuci, což není zase tak běžné.

Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné

Jak je vidět, tak vnitřní konstrukce se příliš nezměnila, ale proč ubylo barev?

Mimo velké portfolio počítačových case nabízí Antec také širokou řadu příslušenství, mluvím teď hlavně o počítačových zdrojích, které patří ke špičce i dnes, ale také různé LED ventilátory, apod. Kdo je tedy zarytým zastáncem značky, určitě si bude schopen vybrat řadu produktů, nejenom case.

Centrála a výroba je ve Fremontu v Kalifornii, ale pobočky najdeme v Nizozemí, Německu, Číně a samozřejmě i na Taiwanu. Výrobce navíc uvádí, že produkty exportuje do cca 40 zemí světa. Určitě zajímavé číslo.

Antec P-183 V3

Musím se ale samozřejmě zaměřit na dnes testovaný model, tím je opravdu velmi oblíbený P-183 ve své třetí revizi. Když se ale podíváte na předchozí verzi, kterou je mimochodem stále ještě možné koupit, skoro neuvidíte rozdíl. Je třeba hodně podrobně zkoumat specifikace obou modelů. V perexu jsem novou verzi nazval faceliftem, ale toto bych měl asi odvolat, jelikož ono se zase až tak nejedná o facelift.

Antec P-183 V3 – nenápadná legenda pro náročné

A konečně dnes testovaný Antec P-183 ve verzi V3.

Verze V3 totiž nabídne v podstatě navíc jen USB 3.0 konektor na čelním panelu, vylepšenou podporu SSD disků a „vylepšené“ otvory pro cablemanagement. Z venku je však case naprosto stejná, takže o rapidních změnách tedy není možné příliš mluvit. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.