Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Gelid Icy Vision — menší bratr Accelero Xtreme
Gelid Icy Vision — menší bratr Accelero Xtreme
autor: Tomáš Šulc , publikováno 11.11.2010
Gelid Icy Vision — menší bratr Accelero Xtreme

Před pár týdny jsme vám přinesli recenzi velmi výkonného chladiče pro grafické karty Accelero Extreme PLUS od společnosti Arctic Cooling. Tentokrát se zaměříme na jeho menšího příbuzného od společnosti Gelid. Jmenuje se Icy Vision a slibuje za nižší cenu výkon a tichost ne nepodobnou extrémnímu chladiči od AC.


Gelid Icy Vision — menší bratr Accelero Xtreme

Zatímco společnost Arctic Cooling, jejíž univerzální chladič grafických karet Accelero Xtreme PLUS jsme testovali koncem září, zná nejspíš každý z vás, výrobce dnes testovaného chladiče Icy Vision už pravděpodobně každý znát nebude a rozhodně tak není od věci říct si, o jakou společnost a s jakou historií se jedná.

Gelid Solutions je velmi mladá firma. Založena byla teprve v červnu 2008 a na trhu je tedy dva a půl roku. To však rozhodně neznamená, že by šlo o společnost neznalou situace na trhu. Zakladatelem Gelid Solutions je totiž Gebhard Scherrer, který v minulosti založil a poté dlouhé roky působil v již zmiňovaném švýcarském Arctic Coolingu. A jak známo, AC je jedním z hlavních hráčů na trhu. Vedení Gelid Solutions tedy dobře ví, jak má vypadat komerčně úspěšný chladič a jak se na trhu prosadit. Je to ostatně vidět i v tom, že se produkty této společnosti se sídlem v Hong Kongu dostaly až na náš středoevropský trh, kam je pro nově začínající podnikatele velmi těžké se dostat z důvodu poměrně nízkého zájmu místních distributorů.

Gelid Icy Vision — menší bratr Accelero Xtreme

Protože Gelid Solutions vede jeden ze zakladatelů Arctic Cooling, je zřejmé, že se společnost orientuje na chlazení počítačových komponent všeho druhu. Na trh už proto uvedla celou řadu produktů, mezi ty úspěšné se rozhodně zařadily ventilátory řady Silent a Wing. Kromě nich však firma uvedla také několik chladičů procesorů, vlastní teplovodivou pastu atd.

Gelid Icy Vision — menší bratr Accelero Xtreme

S jedním ze svých posledních produktů se Gelid snaží prorazit také na trh chladičů grafických karet. V cenících internetových obchodů se tak objevil chladič Icy Vision, který na první pohled vypadá opravdu lákavě. Poměrně velká konstrukce s množstvím žeber a heatpipe, to vše chlazené dvojicí 92mm ventilátorů a kompatibilita snad se všemi výkonnějšími grafickými kartami na trhu. Nepřipomíná vám to již zmiňované Accelero Xtreme PLUS od „konkurence“? Proti němu je však Icy Vision o několik set korun levnější a v příslušenství najdete montážní sady pro všechny kompatibilní grafické karty, nic není třeba dokupovat. Teď už jen zbývá dodat to poslední, tedy jestli je srovnatelná také hlučnost a chladící výkon, což ověříme. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.