Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku
LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku
autor: Jan Štěpánek , publikováno 14.10.2010
LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku

Před nedávnem si někdo v komentářích vyprosil test skříně od firmy LanCool, která možná pro český trh není úplně tak známá. Byl to hlavně model PC-K58, který je finančně dostupný a přitom atraktivní. Nám se však podařilo sehnat k testu jeho ještě atraktivnější variantu, tedy model PC-K62, který je navíc vybaven i bočním oknem.


Proč takto podivný název kapitoly? Obě L totiž znamenají název jedné firmy na výrobu počítačových case. Tou první je samozřejmě dnes testovaná LanCool a tou druhou, již notoricky známá LianLi. Oni totiž case prodávané pod značkou LanCool vlastně pocházejí od LianLi, jen s tím rozdílem, že mají jinou obchodní značku. A proč toto řešení? Jednoduše – case od LanCool totiž nejsou vyrobeny z hliníku, ale standardně z ocelového plechu, jinak je ale konstrukce a mnohé příslušenství totožné. LanCool by se dal tedy označit také jako LianLi bez hliníku.

LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku

V některých zahraničních obchodech se dokonce produkty LanCool řadí rovnou pod značku LianLi a tak například dnes testovaný model u nich najdete pod označením LianLi Lancool K62. LanCool je však samostatnou značkou, kde totožná je „pouze“ výrobní linka, jinak má ale tato společnost všechno samostatně.

LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku

Takhle vypadal první kousek od firmy LanCool s označením K1.

Na trhu se objevila přibližně před rokem a půl, kdy prvním produktem byl model PC-K1, což byla opravdu pouze kopie jednoho z modelů LianLi vyrobená z oceli a tedy i s nižšími náklady a zákonitě i nižší prodejní cenou. Poté přišlo ještě několik dalších produktů, které již měly alespoň design exteriéru odlišný od LianLi, jako např. K10 nebo K12. Největší slávy si asi společnost LanCool užívá až nyní, kdy se právě produkty modelové řady K5x a K6x staly velmi oblíbenými. Ono se také není čemu divit, jelikož za cenu někde kolem 2500,-Kč získáte perfektně zpracovanou a kvalitní case bez kompromisů. Za totéž u konkurence zaplatíte v ocelovém provedení někde kolem 3tis. Kč a v hliníku ještě o dost víc.

LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku

Je mi jasné, že ale asi daleko více, než nějaké informace o historii výrobce, vás bude zajímat skříň jako taková. Nejdříve si tedy musíme ukázat specifikaci, která je pro tento model velmi zajímavá, hlavně co se týká příslušenství a poté samozřejmě přejdeme i k podrobnému popisu.

Specifikace:

LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku

Balení a příslušenství

Z obchodu si case přinesete v rozměrné krabici, která je však dnes již standardní pro většinu tzv. full-towerů, tedy case, které zapadají mezi middle-towery, ale jsou o nějaký ten centimetr vyšší. Díky tomu je uvnitř skříně o poznání více místa pro manipulaci kolem základní desky, což je příjemné především v okamžiku, kdy chcete pořádně upravit kabeláž a nebo case osadit vodním chlazením.

LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku

Krabice vypadá velmi atraktivně a ukáže vám vše, co potřebujete vědět o case.

Jinak je krabice naprosto standardní, s příjemným potiskem, kde vidíte nejenom náhled na celkový design, ale výrobce se zde chlubí i několika specialitkami, jako například kompletním bezšroubkovým systémem, apod. O tom ale budeme mluvit později.

LanCool Dragon Lord PC-K62 – LianLi bez hliníku

Uvnitř krabice je case usazena v igelitovém pytli a samozřejmě i polystyrenových profilech, jak to všichni již dobře známe. Co mě trošku zklamalo, byla absence madel na bocích krabice, takže přenášení není tak příjemné. I když to je samozřejmě jen ten nejmenší detail, který stejně nakonec nikoho zajímat nebude, hlavně aby byla case kvalitní. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 16Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.