Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče LianLi PC-Q07 - Skříň pro HTPC v barvách duhy
LianLi PC-Q07 - Skříň pro HTPC v barvách duhy
autor: Jan Štěpánek , publikováno 7.4.2010
LianLi PC-Q07 - Skříň pro HTPC v barvách duhy

Není tomu tak dlouho, co jsme vám ukázali jeden z dražších a luxusnějších kousků skříně od této taiwanské firmy. A dnes tu máme dalšího zástupce. Tentokráte však o poznání menšího, nicméně dovolím si říci, že podobně luxusního. LianLi se totiž konečně dostává i na trh těch nejmenších z nejmenších, tedy ITX skříní.


LianLi PC-Q07 - Skříň pro HTPC v barvách duhy

Moc dobře si pamatuji dobu, kdy skříně od tohoto výrobce patřily k největšímu luxusu na trhu. V podstatě asi nebylo možné si pořídit něco „lepšího“ a vlastně ani dražšího. To se samozřejmě vlivem trhu postupně měnilo a tento vývoj je logický. Dnešní finančně nevyrovnaná doba prostě nedovoluje některému z výrobců, aby se udržel na špičce s tzv. cejchem luxusu a přitom pořádně vydělával. Pokud tedy chce nějaká firma vydělávat, musí se přiblížit i dostupnější sféře trhu a přesně tímto heslem se ubrali i v LianLi. A možná díky tomu zde dnes máme tento kousek, přesněji tedy PC-Q07, jež je naprosto základní a přitom perfektně zpracovanou a stále luxusní skříní s cenovkou pod hranici 2tis. Kč. To nemluvě o rozměrech, které by dříve pro maximalistickou LianLi také nebylo zrovna obvyklé.

LianLi PC-Q07 - Skříň pro HTPC v barvách duhy

Jednoduše řečeno, vývoj nejenom ekonomický, ale také ten technologický si žádá svoje a i proto můžeme zařadit do kategorie ITX case další povedenou počítačovou skříň. Pojďme tedy podrobněji na ni.

Balení a specifikace

Při ceně jen málo převyšující částku 1600,-Kč a s vědomím, že uvnitř je celohliníková case, asi nemůžete čekat, že by balení bylo nějak přehnaně barevné, apod. Ono vlastně proč taky. Na balení stejně nikdo zase tak často nekouká a po koupi se krabice často velmi rychlo zbavujeme, aby zbytečně nezabírala místo. "A obyčejný karton hoří lépe, než ten potištěný (pozn. autora)".

LianLi PC-Q07 - Skříň pro HTPC v barvách duhy

Svého nového drobečka tedy dostanete v jednoduché kartonové krabici jen s nejnutnějším potiskem a především s příjemným plastovým úchytem, který jsem já velmi ocenil, protože pro přenášení asi není lepšího doplňku. Jinak ale na balení není absolutně nic zvláštního.

Podobně je to i uvnitř, kde je pouze case obalená igelitovým pytlem a zasazena do dvou polystyrenových profilů, jež jí chrání proti poškození při transportu. Zaujme snad jen dodávaný instalační manuál (obrázkový), jež ale asi mnoho uživatelů potřebovat příliš nebude. Ono taky co na case udělat špatně – hodit se ale může vždy.

LianLi PC-Q07 - Skříň pro HTPC v barvách duhy

Než se však pustíme přímo k popisu vybalené skříně, dovolil bych si nejdříve zařadit tabulku se specifikací, i když v tomto případě rozhodně nečekejte nějaké rozsáhlé „vychytávky“.

Model: LianLi PC-Q07, ITX mini-tower
Rozměry: 280mm x 193mm x 208mm
Hmotnost: 1,1 kg
Materiál: hliník 2mm
Pozice: 1x5,25" externí, 1x3,5" + 1x2,5" interní
Chlazení: pouze ventilátor napájecího zdroje
Výbava: čelní USB
 

 


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
41 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 16.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.