Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Lian-Li PC-B25-B – skříň ve zamení luxusu a elegance
Lian-Li PC-B25-B – skříň ve zamení luxusu a elegance
autor: Jan Štěpánek , publikováno 17.12.2009
Lian-Li PC-B25-B – skříň ve zamení luxusu a elegance

Značka LianLi je v segmentu počítačových skříní synonymem luxusu a kvality. I dnes testovaná case tyto aspekty splňuje, přidává však velmi moderní a atraktivní design a možná i zajímavý potenciál pro další úpravy. Pojďme se tedy podívat na nejnovější case ze série „Silent“ od tohoto taiwanského producenta – přichází LianLi PC-B25-B.


Proč právě tento nadpis kapitoly? Jednoduše – pokud se totiž na tento model case od společnosti LianLi podíváte zepředu a ideálně ještě ve tmě, tak nelze přehlédnout výrazně zářící světelný prvek, kterým je modrý kruh vsazený v hliníkovém čele case. Ten by se bezpochyby dal interpretovat jako prsten a jelikož tu mluvíme o velmi luxusní case, nebude od věci jí říkat „lord“, tak proč ne Lord of the Ring?

Lian-Li PC-B25-B – skříň ve zamení luxusu a elegance

Aby však nevznikl hned na úvod klamný dojem, že tato skříň je tím nejexkluzivnějším, co si můžete pro uložení svých komponent pořídit, okamžitě říkám, že tomu tak opravdu není. Minimálně LianLi má ve své produkci kvalitnější skříně, podobně na tom jsou i další výrobci. Proti tomuto modelu tak trochu mluví i cena, která je poměrně vysoká. Nicméně je třeba si uvědomit, že svoje peníze utratíte za opravdovou kvalitu, takže je koupě case čistě na vašem osobním rozhodnutí. Já se nyní mohu maximálně pokusit vám toto rozhodování ulehčit podrobnějším popisem case jako celku a samozřejmě i všech relevantních detailů.

Lian-Li PC-B25-B – skříň ve zamení luxusu a elegance

Specifikace

Pro začátek přikládám tabulkovou specifikaci, abyste již úvodem získali informace o rozměrech a dalších podstatných datech.

Model:LianLi PC-B25-B, ATX middle-tower
Rozměry:210mm x 450mm x 515mm
Hmotnost:7,5 kg
Materiál:hliník 1,2mm, čelo hliník 2mm
Pozice:3x5,25" a 1x3,5" externí, 6x3,5" interní
Chlazení:3x120mm ventilátor, 2x prachový filtr
Výbava:silent série - detaily, jež snižují hlučnost skříně, modře svítící kruh na čele case

Než se však pustím do podrobného popisu tohoto modelu, dovolím si opět ještě několik informací o výrobci, kterým je taiwanská společnost LianLi. Ta vstoupila na trh s počítačovými skříněmi a příslušenstvím v roce 1998, kdy nabídla první model exkluzivní hliníkové case, jež do této doby rozhodně nebyla žádným standardem v tomto segmentu. A dalo by se říci, že v podobném stylu pokračuje výrobce až do dnešní doby. Ani dnes totiž nesklouzl do tržního standardu, aby vyráběl levné a obyčejné počítačové skříně, nýbrž naopak – stále si drží přízvisko výrobce toho nejluxusnějšího, co můžete koupit. A to ať se jedná o samotné skříně, nebo např. i další volitelné příslušenství, napájecí zdroje, anebo např. i hliníkové počítačové stoly a další nábytek. U všech výrobků je však základním stavebním kamenem aluminium neboli hliník.

Lian-Li PC-B25-B – skříň ve zamení luxusu a elegance

V současnosti nabízí LianLi několik různých řad svých produktů a dnes testovaný – PC-B25-B patří do již zmiňované kategorie „Silent“. Většina čtenářů si asi umí přeložit, že se jedná o tzv. tichou sérii a díky tomu je skříň vybavena mnoha na první pohled nenápadnými detaily, jež toto zaměření podtrhují. Všechny si podrobněji rozvedeme na samostatné straně, teď již tedy ukončím úvodní informaci a podíváme se podrobněji na balení, ve kterém case dostanete.

Lian-Li PC-B25-B – skříň ve zamení luxusu a elegance 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
58 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 24.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.