Hlavní stránka Hardware Procesory, paměti Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty
Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty
autor: Jan Preclík , publikováno 26.2.2021
Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty

Pod ruce se nám tentokrát dostaly nové paměťové moduly od společnosti Corsair, pracující na frekvenci 3600 MHz. Novinka přináší hlavně sníženou výšku na 44 mm. Díky tomu paměti snáze osadíte dohromady s rozměrnějšími chladiči. Samozřejmostí je RGB podsvícení, bez něj to dneska snad ani nejde.


Úvod

Paměti Vengeance od Corsairu nejsou na trhu žádnou novinkou. Předchozí model Corsair Vengeance RGB Pro 32GB 3600 MHz šel do prodeje již v prosinci 2019. Novou verze s přízviskem SL najdete v eshopech od začátku letošního února, zatím ve verzích 2 x 8 GB nebo 2 x 16 GB. Ač se zdají oba moduly víceméně stejné, přidanou hodnotou modelu SL jsou menší rozměry. Zatímco RGB Pro moduly jsou vysoké 2 palce, tedy 50 mm, nový model SL je vysoký pouze 44 mm. Pokud chcete osadit do počítače nějaký ten výkonnější chladič s pořádným pasivem, bývají vysoké paměti docela často doslova nepřekonatelnou překážkou. Corsair se tedy rozhodl nám, vášnivým stavitelům, situaci usnadnit a výšku pamětí slušně snížit.

Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty

Kromě lepší kompatibility s chladiči CPU ještě výrobce udává lepší optimalizaci pro nejnovější základní desky Intel a AMD. Vyzdvihuje i PCB provedení, které by dle jeho slov mělo poskytovat vůbec tu největší stabilitu a výkon než kdy dřív. Na to samozřejmě mrkneme v nadcházející kapitole, kde zkusíme paměti přetaktovat a zjistit maximální frekvence. Pojďme si ale nejprve střihnout krátký unboxing.

32GB kit bude dodáván v typické žlutočerné krabičce, jejíž přední stranu zdobí fotka decentně vypadajícího paměťového modulu. Na přední straně je zmíněna optimalizace pomocí Intel XMP profilů a možnost nastavení RGB v softwaru iCUE. Samozřejmě je zde zmíněna i rychlost 3600 MHz, počet paměťových modulů a jejich celková velikost, v tomto případě 4 x 8 GB, tedy 32GB celkem.

Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty

Uvnitř balení najdeme čtyři paměťové moduly v plastových výliscích po dvou.

Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty

Paměťové moduly mají v doporučeném nastavení XMP II časování CL18 (přesněji 18-18-18-42) při napájení 1.35 voltů. To by k základním specifikacím bylo zhruba vše, teď se pojďme podívat na to, jak vypadají v sestavě a na možnosti softwaru. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.