Hlavní stránka Hardware Procesory, paměti GOODRAM Pro vs Kingston HyperX aneb Elpida v akci
GOODRAM Pro vs Kingston HyperX aneb Elpida v akci
autor: Jakub Carda , publikováno 3.8.2010
GOODRAM Pro vs Kingston HyperX aneb Elpida v akci

V dnešním duelu se podíváme na dvojici 6GB paměťových kitů určených pro procesory s tříkanálovým řadičem. Je to opět již dlouhá doba, co jste si u nás mohli přečíst test operačních pamětí. A jak se tak říká, paměti RAM není nikdy dost, tudíž se dnes spolu podíváme na dvojici kitů DDR3 od společností GOODRAM a Kingston.


Díky nedávnému vrcholu finanční krize, která se pochopitelně dostala i do IT průmyslu došlo samozřejmě ke snížení produkce veškerého zboží a produktů. Bezpochyby největší dopad byl zřejmí u výrobců operačních pamětí, kdy ceny v obchodech rychle narostly i na dvojnásobek původních hodnot.

Bohužel téměř v tuto dobu se objevila velice špatná zpráva od jednoho z největších výrobců paměťových čipů, Elpida. Jejich stěžejní čipy Elpida Hyper měly velice často problémy a mluvilo se dokonce o úmrtnosti přes 50% při zcela běžném provozu na výrobcem stanoveném nastavení. Z tohoto důvodu byly firmy jako Corsair, či OCZ nuceni stáhnout z trhu veškeré jejich nejvyšší modely pamětí, protože byly postaveny právě na čipech Elpida Hyper. Naštěstí nešlo o nijak výrazné ovlivnění trhu, protože se jednalo o vysoko taktované kity s extrémně agresivním časováním a cenou kolem 8 000Kč a výše. Ty mají celkem pochopitelně hodně daleko do běžně prodávaných modelů a jsou určené pro opravdu extrémní nasazení.

GOODRAM Pro vs Kingston HyperX aneb Elpida v akci

Tato skutečnost je již ale minulostí a nyní jsou na trhu už pouze moduly s novou revizí těchto čipů, které jsou plně v pořádku a nevykazují žádný problém. Jak už jsem zmínil, my se v dnešní recenzi podíváme na dva paměťové kity, které disponují právě čipy firmy Elpida. Jeden z nich nese dokonce dá se říci jedinečné Elpida Hyper. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
36 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.