Hlavní stránka Hardware Procesory, paměti Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
autor: Václav Vlček , publikováno 24.7.2009
Seznam kapitol
1.  Vyhrajte procesor Core i7 Extreme
2. Pravidla soutěže
Soutěž o extrémní procesor se společností Intel

Pokud chcete mít ve svém počítači opravdu ty nejvýkonnější komponenty, musíte si připravit pěknou hromádku tisícikorun. A nebo pravidelně soutěžit s námi! Tentokrát můžete vyhrát jeden z nejvýkonnějších desktopových procesorů Intel Core i7 Extreme Edition nebo další zajímavé propagační předměty z kolekce BMW Sauber F1 Team.


Po soutěžích o grafické karty jsme tentokrát pro vás připravili něco jiného. Procesor. A ne hned tak ledajaký, jedná se o jeden z nejvýkonnějších modelů společnosti Intel, určený do desktopového počítače. Ano, řeč je o Intel Core i7 Extreme Edition I7-965, který jsme testovali i my při uvedení procesorů z generace Nehalem. V našem článku se můžete podívat, jaké výkony takový procesor nabídne, jak dobře jde taktovat i jaké výsledky pak můžete dosáhnout. Zároveň také jakou cenu byste museli zaplatit v případě, že takový procesor budete chtít koupit v obchodě. tedy dneska už se prodává jenom novější model i975, ale cena je identická.
A to je také důvod, proč soutěž tentokrát uděláme trošku složitější a šanci vyhrát budou mít hlavně ti, kteří nejen že najdou potřebné informace, ale také se dobře zamyslí nad formulací otázky. Ne všechno je tak snadné, jak na první pohled vypadá. My vám poradíme akorát to, že většinu potřebných odpovědí dohledáte bez problémů na jednom známemém serveru, kde dělají pravidelně velké přehledy a srovnání dostupného hardware (pro jistotu ještě jedna větší nápověda - chart). Z výsledků si pak taky můžete udělat slušnou představu, jak velký rozdíl ve výkonu je mezi jednotlivými generacemi procesorů. Takže pokud vám ještě stále v počítači tiká nějaké to staré Pentium 4, je už opravdu nejvyšší čas na upgrade.

Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
Hlavní cena - procesor Intel Core i7 Extreme Edition I7-965

Druhé a třetí místo v soutěži už sice není žádný výkonný hardware, ale pořád určitě zajímavé propagační předměty z kolekce BMW Sauber F1 Team, který Intel podporuje.

Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
Druhá cena
Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
Třetí cena

 

Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
Čtvrtá cena
Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
Pátá cena

 

Soutěž o extrémní procesor se společností Intel
Šestá cena

 

Soutěž o s Intelem o procesor Intel Core i7 Extreme Edition I7-965

O kolik se zvedne frekvence procesoru Core i7 díky technologii Turbo Boost, pokud je BCLK na standardní hodnotě (systém není přetaktovaný) a zatížené je pouze jedno jádro?

Jakého typu je Intel Smart cache L3?

Jaká je maximální propustnost QPI v GB/s při frekvenci 3,2GHz?

Kolikrát je přibližně rychlejší procesor C2D E8400 (3GHz) než populární model starší generace Intel Pentium 4 630 (3GHz) v benchmarku PCMark 2005 CPU?

O kolik procent je přibližně rychlejší čtyřjádrový procesor C2Q Q6600 (2,4GHz) než jednojádrový Intel Pentium 4 630 (3GHz) v benchmarku 3DMark06 CPU? 

  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
52 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 18Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.