Hlavní stránka Hardware PC sestavy Boost My PC 4 – ROG mašina v temném nádechu
Boost My PC 4 – ROG mašina v temném nádechu
autor: Michal Šimonek , publikováno 2.1.2014
Boost My PC 4 – ROG mašina v temném nádechu

V říjnu roku 2012 jsme se ohlédli za prvním projektem Boost My PC, který měl v českých končinách svou premiéru. Spočívá ve vylepšení a nebo komplexním upgradu sestavy šťastného výherce. A že se jich do soutěže vždy přihlásí požehnaně! Vyhrát může bohužel jen jeden. Nejinak tomu bylo i nyní, a to už počtvrté!


Boost My PC 4 – ROG mašina v temném nádechu

Nové PC navazuje koncepcí na předchozí vodou chlazený herní počítač. Tentokrát je dokonce v barvách ROG, dominuje černá a červená. Vodní systém byl navíc rozšířen a už z první fotografie si uděláte jasnou představu, co vše je tu chlazeno vodou.

Soutěžící i zainteresovaní účinkující

Pochopitelně jsme se stali důležitými partnery této soutěže, bez pomoci novinářů z PC Tuningu by tato soutěž možná ani nevznikla. Za PC Tuning jsme znovu působili: já Michal „Flanker“ Šimonek a také nejznámější český casemodér Jan „Stoobi“ Štěpánek.

Nemohla chybět šikovná moderátorka a nadšená hráčka Alžběta Trojanová. Moderování se ujal kamarád, herní fanatik SmOke. Za kamery se postavil velešikovný Petr Horák a Martin Vašátko z herního portálu Hitpoint.cz . Zároveň měli na starosti skoro až filmový scénář. Celé natáčení se neslo v příjemném duchu, i když občas nás skutečně tlačil čas a mírná nervozita k tomu patřila.

Boost My PC 4 – ROG mašina v temném nádechu

Hlavní moderátorka pořadu Boost My PC a hlavně Re-play (foto © Derek Hard)

Na stránkách BoostMyPC se zaregistrovalo mnoho nových zájemců. Registrace nově vyžadovala vložit kromě popisku počítače také krátké video, které by autora a jeho PC nějakým způsobem charakterizovalo. Fantazii se meze nekladou, registrující se tak mohli mít ve svém videu více mluveného slova nebo naopak více akce či kreativní tvorby. Vybrat nejlepší adepty bylo stejně jako v minulých dílech nesmírně těžké. Naštěstí stačilo vybrat pouze dvacet nejlepších a následně bylo spuštěné online hlasování na webových stránkách BoostmyPC. Ze tří finalistů mohl být vybrán pouze jeden a to byl úkol ještě mnohem těžší...

Boost My PC 4 – ROG mašina v temném nádechu

„Žigulík“ byl (a je) nesmrtelným autem vyššího standardu republik východního bloku (zdroj: Hyperinzerce.cz).

I stará Pentia 4 a nebo Athlony XP či jednojádrové 64 jsou lecdky věrnými společníky mnoha čtenářů a nebo alespoň běžných uživatelů PC. V moderních hrách a apliakcích jsou bývají nepoužitelné, poslouží snad už jen v zastaralých kancelářích a nebo na nenáročné brouzdání po internetu. V nouzi pak na hraní starších titulů.

Výherce Peter rád tráví volný čas jako každý jiný teenager, navíc rád navštěvuje dramatický kroužek, kreativně pracuje s videem a nebo vytvořil ve hře Minecraft virtuální a funkční procesor! Jeho dosavadní PC založený na Pentiu 4 na 2,8 GHz už ne zcela vyhovoval všem potřebám světa her a střihu.

Nějaké starší tituly a či surfování po webu nebyly pro sestavu vyloženým problémem. Grafickou kartu tvořila populární nVidia GeForce 9800 GT. Počítač byl teda na obdobné výkonové úrovni jako u minulého výherce. Je jasné, že je třeba vyměnit starého dobrého žigula za něco adekvátnějšího dnešní době a s jistou mírou originality.

Boost My PC 4 – ROG mašina v temném nádechu

Krásný Mercedes-Benz AMG SLS Final Edition.

Podívejme se společně, co mu Stoobi připravil po stránce plechařiny a jaké komponenty jsou ve skříni osazené. Stoobi na základě předchozí zkušenosti poupravil skříň dle konkrétních součástek vodního setu a navrhovaných požadavků celého týmu týmu Boost My PC. Z case měl být herní „dravec“ ROG. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
53 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 20.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.