Hlavní stránka Hardware PC sestavy Boost My PC podruhé – Stoobi a flanker se do toho zase opřeli
Boost My PC podruhé – Stoobi a flanker se do toho zase opřeli
autor: Michal Šimonek , publikováno 10.4.2013
Boost My PC podruhé – Stoobi a flanker se do toho zase opřeli

UVNITŘ VIDEO – V říjnu loňského roku jsme vám přinesli malé ohlédnutí za projektem Boost My PC, který měl v Česku svoji premiéru. Celý smysl spočívá ve vylepšení a nebo komplexnímu upgradu sestavy jednoho šťastného výherce – a že se jich do soutěže vždy přihlásí požehnaně! Novou sestavu tentokrát získal Petr ze severních Čech.


Boost My PC podruhé – Stoobi a flanker se do toho zase opřeli
 

Po prvním zveřejněném díle nejen zde na PCtuningu, ale i v televizním pořadu zaznamenal tento počin velký úspěch. Možná podstatnou roli zahrála i účinkující Bětka, kombinace ženy a hardwaru jsou totiž stále něčím neobvyklým a táhnou pozornost mnoha IT geeků :-)

Soutěžící i zainteresovaní účinkující

Pochopitelně jsme se stali důležitými partnery, bez podpory PCtuningu by tato soutěž možná ani nevznikla. Za PCtuning jsme znovu působili já – Michal "Flanker" Šimonek – a také nejznámější český casemodér Jan "Stoobi" Štěpánek.

Nemohla chybět šikovná moderátorka a nadšená hráčka Alžběta Trojanová. Moderování a částečně scénáře se ujal kamarád, herní fanatik SmOke. Za kamery se postavil velešikovný Petr Horák a Martin z herního portálu Hitpoint.cz. Celé natáčení se nyní neslo v příjemném duchu, jelikož jsme se všichni dobře poznali už během prvního dílu.

Boost My PC podruhé – Stoobi a flanker se do toho zase opřeli

Hlavní moderátorka pořadu Boost My PC a hlavně Re-play (foto © Derek Hard)

Na stránkách BoostMyPC se zaregistrovalo ještě více zájemců než před první realizací Boost My PC. V čem spočívá výběr výherce?

Kdo opravdu chtěl změnit svůj počítačový život a hlavně svého hardwarového miláčka, musel o sobě napsat pár údajů, zaslat fotografie aktuální počítačové sestavy, popř. natočit zajímavé video s umístěním na youtube nebo jiný web, a napsat pádný důvod, proč zrovna on je ten pravý pro výměnu celého počítače. Následoval výběr finalistů a z užšího počtu soutěžících pak jednoho vítěze.

Boost My PC podruhé – Stoobi a flanker se do toho zase opřeli

Touto Škodovkou jsem se kdysi dávno s radostí svezl (v novějším provedení s hranatými předními světlomety)

Vítězem se stal mladík z vesničky na severu Čech, student Petr, který volný čas věnuje zdokonalování se na počítači a rád by si také zahrál nové herní tituly jako populární Battlefield 3 a nebo grafické orgie v podání Crysis 3. Jeho dosavadní počítač s Windows XP už nebyl úplně zánovní, takže výměna skloubená s úpřímnou radostí výherce stála za to. I dnes dávám symbolické přirovnání aut.

Boost My PC podruhé – Stoobi a flanker se do toho zase opřeli

Jak uvidíte, podobnost nového PC se závodní Marusií není úplně náhodná...

Zajímavější je ale hardwarová stránka celého PC. Hlavními údy počítače byly pochopitelně komponenty z dílny Asus a také nosná konstrukce od mága Stoobiho. O přeměně počítačové skříně pro vás na zítra Stoobi nachystal samostatný článek, prozradím jen, že použil case Fractal Design Arc Midi R1. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
49 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 21.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.