Hlavní stránka Hardware PC sestavy Unikátní desktop – test JSC WaterBeast za čtvrt milionu
Unikátní desktop – test JSC WaterBeast za čtvrt milionu
autor: Jan Štěpánek , publikováno 27.6.2011
Unikátní desktop – test JSC WaterBeast za čtvrt milionu

Koupit nové auto, nebo počítač? Pokud si chcete pořídit pořádnou bestii s bezkonkurenčním výkonem a ultra výkonným chlazením, zainvestujete do něj podobnou částku jako za novou Fabii. Vyzkoušeli jsme speciální sestavu vyrobenou na zakázku, jejíž cena je přes 250 tisíc korun. Jak to vypadá, když se meze nekladou?


Za zrodem dnes testovaného „monstra“ je společnost JSComputers. Je to česká firma, respektive internetový obchod, který nabízí především exkluzivní zboží, jež běžně v České republice nepořídíte. Dovolím si několik řádků věnovat historii společnosti, která zase není tak úplně krátká. Společnost JSComputers vznikla v červenci roku 2004 a od počátku se specializuje na produkty vodního chlazení, modding doplňků k PC a veškerého vzduchovému chlazení.

Unikátní desktop – test JSC WaterBeast za čtvrt milionu

Podstatnější rozvoj firma zaznamenala především na podzim roku 2007, kdy se stala hlavním partnerem a oficiálním distributorem značky vodního chlazení Alphacool pro Českou republiku. Sortiment tohoto výrobce tak velmi dobře rozšířil nabídku stávajících produktů. Další rozvoj pokračoval i v roce 2008, kdy byly do distribuce zařazeny i produkty dalších výrobců, především mluvím o produktech pro vodní chlazení. Těmito značkami jsou EK Water Blocks, Koolance, MIPS a XSPC a JSComputers se stává autorizovaným resellerem D-Tek, Swiftech, Thermochill a Watercool. Hned následující rok se portfolio služeb rozšiřuje ještě na další internetové obchody, např. pcdoauta.cz, který nabízí kompletní systémy speciálních ITX systémů pro auta a lodě.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že firma je výjimečná především neobvyklým sortimentem, ale také nadstandardní ochotou při komunikaci se zákazníkem. Ale samozřejmě vždy záleží na zkušenosti a toto není žádný PR článek, takže raději pojďme zpět k testovanému produktu.

WaterBeast

Úvodní slovo asi malinko zkreslovalo, protože by se mohlo zdát, že čtvrt milionu korun do pc investoval někdo, kdo takový stroj bude využívat jen pro hraní, ale to není úplně pravda. PC totiž bylo objednáno nejmenovanou organizací a bude sloužit především pro složité výpočty. Nicméně z hlediska zpracování a konfigurace se jedná o velmi zajímavý unikát, tak proč jej nepodrobit pořádnému testu a hlavně drobnohledu.

Unikátní desktop – test JSC WaterBeast za čtvrt milionu

Co se týče specifikace komponent, tak tu shrnuje následující tabulka a upřímně si myslím, že se je na co dívat. V podstatě na žádné komponentě se nešetřilo a konfigurace je tak v podstatě tím nejvýkonnějším, co dnešní obchody nabízejí.

Unikátní desktop – test JSC WaterBeast za čtvrt milionu

Unikátní na této sestavě však není pouze extrémní konfigurace komponent, ale především pak vodní chlazení, které je podobně exkluzivní a taktéž v podstatě vychází z těch nejdražších a neluxusnějších položek ceníků jednotlivých výrobců. V rámci chlazení byl brán zřetel jak na propracovanost zapojení okruhu, tak následně samozřejmě i na ergonomii použití a hlavně výkon a spolehlivost. Nechybí tak ani nejmodernější monitorovací systém, zapojení čerpadel do dual modu pro případ nefunkčnosti jednoho z nich, apod. Ale o tom všem za moment. 

Unikátní desktop – test JSC WaterBeast za čtvrt milionu

Následující stránky se budou podrobněji věnovat použitému hardware, abychom si ukázali, co všechno je možné dnes bez limitu rozpočtu pořídit. Pak se podíváme v drobnohledu i na použitou case a nebude chybět ani rozbor vodního chlazení. Na závěr si pak dáme to nejdůležitější – několik výkonnostních testů. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
120 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 55.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.