Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Mio P550 - kapesní počítač s navigací
Mio P550 - kapesní počítač s navigací
autor: Zdeněk Šarman , publikováno 28.2.2007
Seznam kapitol
1. Balení a příslušenství
2. Konfigurace
3. Design
4. Software a synchronizace
5. GPS navigace a závěr

Společnost Mio Technology si již na český trh cestu našla a dokázala zákazníky oslovit především svými GPS navigacemi. Na kontě má rovněž dříve recenzovaný mobilní telefon A701 postavený na systému Windows Mobile 5.0 a vybavený také samozřejmě GPS čipem. Mio P550, produkt, který je předmětem dnešního testu, má za úkol sloužit jako plnohodnotný kapesní počítač v kombinaci s GPS navigací.


Balení

Krabice, ve které je dodáván Mio P550 na první pohled nikterak nezaujme. Zajímavější je už ale obsah krabice. Příslušenství sice není tak bohaté, na jaké můžeme být zvyklí u jiných přístrojů, ale i tak postačí na všechny běžné potřeby. Co nejvíce zamrzí je nepřítomnost alespoň jednoduchého pouzdra, který by se mělo stát u těchto přístrojů standardem.

Mio P550 - kapesní počítač s navigací
Balení

Příslušenství

Kromě samotného přístroje Mio P550 společně se stylusem v krabici najdeme následující příslušenství:

  • USB synchronizační kabel
  • AC adaptér (mini USB port)
  • Auto adaptér (mini USB port)
  • Držák
  • Držák do auta

Mio P550 - kapesní počítač s navigací
Mio P550 v držáku

Dokumentace

Samotná psaná dokumentace je jako u každého výrobku společnosti Mio Technology na ne zcela vyhovující úrovni a omezuje se pouze na Rychlého průvodce (4 strany ve formátu A5 českého textu), Návod k lokalizaci (1 sloupec českého textu na straně ve formátu A5), Záruční list (pouze v angličtině) a Obrázkového průvodce pro instalaci držáku na sklo. Obsáhlejší manuál je pouze na jednom ze dvou přiložených CD-ROM, které obsahuje i lokalizaci. Manuál je bohužel pouze v angličtině. Druhé je potom vyhrazeno programu Microsoft ActiveSync pro synchronizaci s počítačem.

Mio P550 - kapesní počítač s navigací
Dokumentace

Stylus

Jak už se u přístrojů Mio Technology stalo zvykem, přítomen je teleskopický stylus. Je pouze otázkou zvyku, jak bude komu tato technologie vyhovovat.

Mio P550 - kapesní počítač s navigací
Teleskopický stylus

USB synchronizační kabel

Jde o kabel pro připojení k počítači, který je používán k synchronizaci. Jeho dálka je přibližně 0,5 metru, na jednom konci je vybaven klasickým konektorem do USB portu počítače a druhým koncem se připojuje k telefonu. Je potěšitelné, že se jedná o klasický mini USB konektor. Stejný je použit i k napájení Mia P550. Přes USB kabel je možno zařízení i nabíjet, ale nabíjení trvá o poznání déle než přes klasickou nabíječku.

Mio P550 - kapesní počítač s navigací
USB kabel

AC Adpatér

AC adaptér je, jak již bylo zmíněno výše určen k připojení přes mini USB port. Jeho výhodou je přítomnost různých konektorů, do různých druhů elektrických zásuvek. To ocení především lidé, kteří více cestují a setkávají se i s jinými druhy přípojek, než které nalezneme u nás.

Mio P550 - kapesní počítač s navigací
AC adaptér

Pro nabíjení lze použít i standardní auto adaptér do zapalovače.

Mio P550 - kapesní počítač s navigací
Auto adaptér

Držák na sklo

Stejně jako i u ostatních zařízení společnosti Mio Technology i zde se setkáme s konstrukcí, která se skládá z ohebného ramene na jednom konci zakončeného přísavkou, která slouží k montáži držáku na sklo automobilu. Druhá strana je potom vybavena mechanismem, který slouží k uchycení samotného přístroje. Jako už dříve i dnes podotýkám, že montáž jakéhokoliv zařízení na sklo, tedy do výhledu řidiče, je u nás zakázána a může být pokutována. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
143 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 66.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.