Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Notebook Eurocom Nightsky ARX15: AMD R9 3950X a RTX 2070
Notebook Eurocom Nightsky ARX15: AMD R9 3950X a RTX 2070
autor: Z. Obermaier , publikováno 3.9.2020
Notebook Eurocom Nightsky ARX15: AMD R9 3950X a RTX 2070

V dnešním testu si ukážeme nejvýkonnější pracovní a herní AMD notebook na planetě. Nese plných šestnáct jader CPU, ale také výkonnou grafiku pro hraní a také rendering. To vše v celkem kompaktním provedení za cenu lehce nad 100 000 korun.


Maximální profi a herní výkon roku 2020

 

Notebook Eurocom Nightsky ARX15: AMD R9 3950X a RTX 2070

Po několika recenzích stylových, spíše herních počítačů, se dnes podíváme na počítač, který je špičkou na poli pracovních stanic. Model Nightsky ARX15 od Eurocom nabízí nejvyšší výpočetní výkon v laptopu, který si můžete koupit. Procesor není nic jiného než desktopový Ryzen 9 3950X se šestnácti jádry a relativně slušnou frekvencí, jde obecně o nejvýkonější procesor na běžném trhu co do počtu jader. Grafické jádro tvoří třetí nejvýkonnější GPU pro notebooky, RTX 2070 s 8 GB paměti GDDR6. Spolu tato dvojice představuje super herní a pracovní kombo. Nic lepšího na platformě AMD na trhu opravdu není, protože všechny notebooky postavené na AMD mají nejvýše GeForce RTX 2060. Tohle je první počítač na trhu, který má k výkonnému procesoru od AMD i slušnou grafiku.

Někteří z vás, kteří trh s notebooky sledují, možná zbystří a matně si vybavují, že model Eurocom Nightsky ARX15 není nový. Ano je tomu tak, šasí modelu Nightsky 15 je staré několik let, a zůstává po celou dobu nezměněné. Já jsem jej testoval s Intelem loňské léto. Mění se jen vnitřní komponenty. Jelikož jde o nejvýkonnější stanici s rozměrem 15,6" používá ji jako základ Eurocom už celkem dlouho a úspěšně. Jde o DTR s univerzálním vnitřním prostorem, tedy je snadné vždy osadit nové PCB s jinou paticí stejného rozměru. Zvolit si zákazník může z celé škály procesorů AMD Ryzen 3000 i Intel Core 1000 s maximálně RTX 2070.

Notebook Eurocom Nightsky ARX15: AMD R9 3950X a RTX 2070

Počítač v dnešní recenzi posouvá mobilní výkon do dimenzí highend stolního počítače zcela oprávněně. Žádný mobilní procesor se nekoná. Ryzen 9 3950X nabízí v základu frekvenci 2,4 GHz a Turbo až 4,2 GHz. Jediným omezením je TDP nastavené na 65 W. Tedy jsou takty výrazně nižší než u klasického desktopu. Trochu zamrzí paměti, které jsou pouze DDR4–2666 MHz, pokusím se je ale přetaktovat výše. Systémový pevný disk nemůže být nic jiné než NVMe SSD. Použitý je Samsung 970 Evo. Osadit lze až tři disky, náš počítač má dva s kapacitou 3 TB což celkem ujde. Displej můžete mít pouze FHD. Už v základu má 144 Hz displej. Hlavní je ale grafika.

Osazená grafická karta GeForce RTX 2070  je totiž jen o málo slabší než její desktopová verze. Pokud tedy tvrdím, že tento počítač nabízí výkon jako desktop bez kompromisů, je to pravda. CPU, GPU, SSD, paměti – to vše je stejně výkonné jako na stolním stroji. Navíc je možné CPU, GPU i paměti přetaktovat, což nebývá u notebooků často k vidění, spíše to je opravdová rarita. To vše dělá z tohoto počítače reálně nejvýkonnější AMD laptop na trhu zcela oprávněně.

Notebook Eurocom Nightsky ARX15: AMD R9 3950X a RTX 2070

Clevo = Eurocom = Goldmax

S notebooky kanadské značky Eurocom se setkáváme řadu let. Tchajwanská společnost Clevo je OEM výrobce, který vyrábí DTR počítače s nejvyšším výkonem, často osazené desktopovými komponenty, také plně upgradovatelné. Počítače Clevo odcházejí z továrny bez loga, nebo s logem na objednávku. Můžeme se s nimi setkat pod řadou značek, nejznámější je Sager, Eurocom, XMG a další. Jsou jich desítky. Také doporučuji kupovat v EUR (pokud objednáváte přímo z amerického webu Eurocom), nikoliv v USD. Vyjde vás to o několik tisíc levněji. Zhruba stejnou částku ale zaplatíte i u českého distributora Goldmax, navíc jsou u něj časté slevové akce. Počítače lze nyní pořídit i v CZC.

Zápůjčka u Goldmax

Notebook Eurocom Nightsky ARX15: AMD R9 3950X a RTX 2070

Pokud plánujete nákup jednoho a více notebooku na firmu/IČ v cenové relaci 45 000 korun a výše, je dobré si počítače předem zkusit.  Nejste si jisti výběrem, značkou a typem notebooku? Pokud i nadále pochybujete o kvalitách značky EUROCOM, je tato nabídka určena právě Vám. V rámci rozšiřování portfolia zákazníků a šíření renomé značky nyní oslovujeme specializované firmy a profesionály všech oborů, kterým umožníme zapůjčit si a otestovat prémiový notebook EUROCOM zcela ZDARMA. Pokud o brzkém nákupu výkonných notebooků a mobilních pracovních stanic vyšších cenových relacích uvažujete, zapůjčí Vám Goldmax testovací model po časově omezenou dobu, který si budete moci osahat a následně otestovat v reálném firemním prostředí dle Vašich představ – bez vysokých investic a bez rizika. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.