Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Vodafone Smart Ultra 7: hodně muziky za málo peněz
Vodafone Smart Ultra 7: hodně muziky za málo peněz
autor: Martin Polický , publikováno 18.8.2016
Vodafone Smart Ultra 7: hodně muziky za málo peněz

Minulý rok rozvířil vody tuzemské mobilní scény Vodafone se svým smartphonem Smart Ultra 6, který nabídl nevídaný poměr ceny a výkonu. Ne nadarmo se Smart Ultra 6 stal jedním z nejvyhledávanějších telefonů v Česku a jeho prodeje zaznamenaly velké úspěchy. Rok se s rokem sešel a Vodafone na trh uvedl nástupce Smart Ultra 7.


Bude se opakovat historie a stane se novinka dalším bestsellerem?

Balení a vzhled

Šedá krabička z recyklovaného papíru (Vodafone uvádí, že podíl recyklátu je 50 %) s perforovaným logem Vodafone a hnědými texty imitující bronzovou barvu působí trochu lacině. Na druhou stranu, co se ušetří na krabičce lze investovat do telefonu, což v konečném důsledku ocení naprostá většina uživatelů.

Vodafone Smart Ultra 7: hodně muziky za málo peněz

Uvnitř krabičky kromě vytouženého telefonu najdete také:

  • USB kabel
  • 2A USB adaptér
  • Handsfree špuntová sluchátka
  • Uživatelskou příručku v angličtině

Vodafone Smart Ultra 7: hodně muziky za málo peněz 

Design Smart Ultra 7 se oproti loňskému modelu odlišuje v řadě věcí, navzdory zadnímu krytu s imitací 3D vzoru ale telefonu stále chybí kapka sexappealu. Pokud nemáte rádi ostré hrany, tak vás jeho design ale nadchne.

Vodafone Smart Ultra 7: hodně muziky za málo peněz

Vše je zaoblené, včetně krycího sklíčka displeje. Tělo obepíná lesklý rámeček, se kterým se setkáváme zejména u čínských telefonů (aby ne, za výrobou telefonu stojí čínský TCL, u nás známý jako Alcatel). Zadní kryt je odnímatelný a jak bylo zmíněno o pár řádků výše, má pěknou imitaci 3D vzoru díky které nejsou na krytu tolik vidět otisky prstů (samozřejmě nechybí ani logo Vodafone). Pod ním se ukrývá slot na SIM a paměťovou kartu.

Když je řeč o krytu, jeho sundání vyžaduje trochu cviku, dolů jde poměrně ztuha. Ačkoliv má telefon odnímatelný kryt, baterie vyměnitelná není. V horní části zad se nachází poměrně hodně vystouplá čočka fotoaparátu a přisvětlovací LED blesk. Čočka je vystouplá opravdu hodně a telefon prakticky leží na jejím krycím skle. Škrábance na sebe asi nebudou nechávat dlouho čekat… 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.