Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
autor: Kwolek Jirka , publikováno 2.11.2004
Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
Dřívější notebooky byly především zjednodušenou kopií běžného počítače. Odebráno bylo vše, co nebylo pro jejich funkci zcela nezbytné. Dnešní notebooky vrací úder a berou si vše, co jim bylo dříve odpíráno. Testovaný ASUS W1 je v tomto ohledu hotovým Zorro mezi notebooky: desktopům bere kvalitní širokoúhlý displej 15.4" (16:10), 3D akcelerátor ATI Radeon 9600, integrovaný TV tuner s DO, DVD-Dual rekordér a akustický systém s malým subwooferem. Navíc se na frontové linii naparuje oděný do hliníkového brnění... {mospagebreak title=ASUS, notebooky a W1000N...}

Nožná to tak nevypadá, ale firma ASUStek patří mezi největší dravce IT průmyslu poslední doby. Původní výrobce základních desek se před několika léty začal rozhlížet po nových oblastech, kde by uplatnil své zkušenosti (načerpané zčásti výrobou pro ostatní firmy) a během poměrně krátké doby do svého programu zařadil np.: optické mechaniky (CD / DVD), grafické karty (s čipy ATi i nVidia), PDA asistenty (řada MyPal), servery i aktivní síťové prvky... ASUS dokonce s předstihem zachytil i nástup popularity notebooků.

ASUS a notebooky...

Nejsem si jist co u ASUSteku nastalo dříve: návrh vlastních notebooků, nebo OEM výroba řady VAIO pro firmu SONY. Ať je tomu jakkoliv, dnes už notebooky ASUS nespadají do druhé kategorie. Důkazem toho jsou i poslední typy, ty na uživatele rozhodně neapelují jen cenou. Příkladem nechť je i testovaný notebook W1 (označovaný také jako W1000N nebo W1N) - cílem bylo evidentně vytvořit spíše notebookové "BMW" nežli "Fabii". O to více jsem se těšil na test...

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Už samotná krabice naznačuje, že obsah není určen pro běžného pojídače preclíků. Chytrý, široký a divoký? ...hmmm tak tuhletu pohádku neznám. Pojďme se podívat na první kapitolu:

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
Záměr designéra: dotyková ploška (touchpad) téměř splývá s hliníkovým okolím

W1 je notebook vybavený velkým displejem s úhlopříčkou 15.4" (poměr stran je 16:10) s dříve neuvěřitelným, a to nejen u notebooků, rozlišením 1680x1050 px (displej obsáhne 224% plochy rozlišení 1024x768). Testovaný kousek byl vybaven procesorem Pentium M 735 (1.7GHz, jádro Dothan, 2MB paměti L2 cache), osazeno bylo 1GB paměti DDR333, disk Hitachi 80GB (s 8MB cache), Gigabit LAN pochází od 3Com, bezdrátová karta je 802.11b/g (IntelŽ PRO/Wireless 2200BG). Grafická karta ATI Mobility Radeon 9600 využívá 64MB VRAM, integrovaná optická mechanika čte i vypaluje DVD+/-R RW. Třešničkou na dortu je u notebooku poprvé použitý TV tuner s dálkovým ovládáním a miniaturní subwoofer integrovaný do spodní části notebooku.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

{mospagebreak title=Design a ergonomie}

ASUS u tohoto modelu evidentně vsadil na co nejčistší design. Díky hliníkovému povrchu víka a také díky hliníkové ploše u klávesnice - která navíc není opticky rušena dotykovou plochou ani tlačítky - vypadá W1 opravdu stylově. Celkově trochu připomíná vzhled špičkových PowerBooků G4 od Apple i když musím přiznat, že na W1 je poněkud více plastů (přesněji řečeno, plasty jsou především na místech, které nejsou na první pohled vidět: na bocích a spodní straně notebooku).

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
ve víku je vyražené logo ASUS, na bocích můžete vidět antény bezdrátového WiFi adaptéru...

Rozměry 36.4 x 26.4 x 3.2cm, ani hmotnost 3.2kg nepředurčují tento notebook ke stálému "pendlování". To ale příliš nevadí, W1 je spíše mířen jako plnohodnotná (a nutno dodat, že i exkluzivní) náhrada stolního PC - zde rozhoduje styl, výkon, funkce a ergonomie.

Detailní prohlídka

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

To, čím Vás v prvním okamžiku W1000N zaujme, bude nejspíše zvláštní uchycení víka. Speciální kováni a magnety drží notebook bezpečně zavřený - při tom k otevření víka stačí překonání poměrně malého odporu (vše funguje trochu jako dvířka v moderních kuchyňských linkách).

Patentované vyklápění víka přineslo sice několik výhod (nic neskřípe, displej je vůči klávesnici v lepším úhlu), nutné bylo ale obětovat zadní porty - díky tomu zadní část notebooku zabírá jeden dlouhý 4400mAh akumulátor...

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Porty a přípojné body se pak logicky nachází po stranách. Pod odklápěcí plastovou krytkou vlevo (každá elegance něco "stojí") je jich absolutně nejvíce, konkrétně zde naleznete:

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

 • napájecí konektor,
 • VGA výstup pro externí monitor,
 • modem,
 • LAN konektor,
 • TV výstup (S-video),
 • zásuvka rozšiřovacích karet PCMCIA (typ II),
 • čtečka paměťových karet SD/ MMC/ MS (MS Pro),
 • konektor pro připojení TV antény (k dispozici jsou i redukce),
 • konektor mini FireWire (IEEE1394),
 • dva porty USB 2.0 (třetí je na pravé stravě NB).

Část konektorů je i vepředu:

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Pod mřížkami vepředu po stranách jsou reproduktory (mini subwoofer je vespod), v prostředním bloku pak naleznete čidlo IrDA, audio konektory (analog 4.1 a SPDIF). Perličkou je oranžově žhnoucí displej vpravo zobrazující číslo stopy (při přehrávání DVD/CD/mp3) nebo číslo TV kanálu.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
vpravo je mechanika DVD-Dual (záznam na +R/RW i -R/RW) a nesmírně užitečný třetí port USB2.0

ASUSu W1 nejvíce sluší, když není zadrátovaný - v opačném případě může levá část notebooku vypadat jako rozvodná krabice.

Klávesnice

Leštený kov okolo klávesnice, ač vypadá skvěle, není zcela praktickou záležitostí - 2.5mm silná hliníková deska trochu studí na zápěstí, nemluvě o náchylnosti této plochy k zašpinění (jak dlouho zde vydrží ochranná firemní folie). Touchpad se také k ovládaní tohoto notebooku příliš nehodí - displej má tak vysoké rozlišení, že chvíli trvá, než kurzorem dopádlujete k "protějšímu rohu". Pro tento notebook je pravou spásou myška (alespoň ta dodávaná s notebookem).

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Bohužel, ani tady se ASUS nevyhnul nepříliš šťastnému (pro tuto značku typickému) rozmístění kláves - na některé věci (jako na umístění klávesy Fn tam, kde běžně čekáte Ctrl, a za řadou tlačítek "utopené" tlačítko Enter) si je třeba chvíli zvykat.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
tlačítko ON/OFF po přechodu do režimu spánku docela efektně pomalu pulzuje

I na tomto notebooku naleznete speciální funkční tlačítka. U W1000N je jich pět, jsou poměrně malá a nacházejí z pravé strany (i tady se designer "vyřádil").

Power4 Gear

Tlačítko označené symbolem blesku přepíná mezi šetřícími režimy Power4 Gear+. Tento firemní systém optimalizace výkonu a úspory energie jde poněkud dále, než dovolují napájecí profily Windows. Moc se mi líbí možnost rychlé změny režimu - například v situaci kdy docházejí baterie na "Maximální úspora baterie" (Battery Saving)...

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Další funkční tlačítka ovládají: E-mail, Internet, zvuk 4.1 a zapínají / vypínají touchpad. Ostatní funkce se ovládají funkčními klávesami (Fn + F1...12) a to včetně změny hlasitosti a zapínání a vypínání WiFi.

Jak vidíte sami, testovaný notebook je tak elegantní, až tím občas trpí ergonomie (i když se nejedná o nic, s čím bychom se nesetkali i u jiných typů). Holt, jak říkávala moje babička: každá paráda něco stojí... Pravdou však je, že věc o kterou se opravdu jedná je zobrazovací panel.

{mospagebreak title=TFT panel a multimedia}

Jak jsem zmínil už dříve, notebook není žádná miniaturka - však také rozměry víka 36.5 x 26.5cm skrývají panel nadstandardních rozměrů (15.4" s poměrem stran 16:10).

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Pokud bych výše mohl konstatovat, že W1 je běžný notebook zarámovaný do hliníku, tady to rozhodně neplatí. Plochý panel o rozlišení skrývající se za zkratkou WSXGA+ (1680x1050) je vlastně modelem SXGA (1400x1050), který se na boky rozrostl o 280 pixelů. O jak velkou plochu se jedná můžete posoudit z následujícího obrázku:

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
poměr obrazu je poněkud netypických 16:10

Velká zobrazovací plocha W1 je rajskou hudbou pro všechny, kteří potřebují současně vidět mnoho informací (velké Excelovské tabulky, Outlook s komfortním náhledem mailů, souběžně web stránky, kurzy akcií, zdrojové kódy programů...). S tak velkým displejem nemusíte obraz příliš často skrolovat ani přepínat - na displej se prakticky vejdou současně dvě strany A4.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
skutečný záběr na displej ASUSu W1

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Co se týče kvality zobrazení, patří plochý panel W1 rozhodně k vyšší notebookové třídě. Líbil se mi dobrý kontrast, barvy a především dobré pozorovací úhly (obraz při pohledu z boku příliš nebledne - což bývá největší problém u notebooků), odezva přibližně odpovídala panelům 25 - 30ms.

Při zobrazení nižšího rozlišení (zejména 1024x768, například u her) provede elektronika panelu jeho interpolaci (roztažení) na celou plochu. I když slovo "interpolace" nezní dobře, výsledek je opravdu výborný. Ač jsem test 3DMark03 viděl nejméně stokrát, na W1 jsem ho znovu sledoval v širokoúhlém a poněkud nataženém formátu se zájmem a musím říci i se zalíbením.

Displej W1 patří rozhodně k nadprůměru, a to jak plochou tak i kvalitou zobrazení. Pro to, aby se ale rozehrál zobrazovací koncert v plné kráse, je třeba notebook připojit k síti - šetřící režimy totiž snižují jas podsvětlení a barvy už nejsou tak kontrastní a živé.

Zvuk

Jednou z největších "vychytávek" W1 je zvuk. Notebook je totiž vybaven docela kvalitními reproduktory a malým dodatečným "basákem" umístěným uprostřed spodní části základny.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Malinký "subwoofer" pochopitelně negeneruje velké zvukové vlny, ale k tomu, aby mezi notebooky zvukově typ W1 vyčníval, rozhodně přispívá. Asi i díky němu se na W1 dá dokonce poslouchat hudba i bez sluchátek - je to sice na principu "mezi slepými (notebooky), je jednooký (zde W1) králem", ale i tak je to příjemná změna.

Zvukový kodek patří mezi notebooky mezi ty kvalitnější: frekvenční rozsah (40Hz - 15kHz) je +0.04 -0.49dB, šum -76,6dB (A), danamický rozsah 71.3dB, IMD 0.106%, THD 0,142%.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Poznámka: ASUS nabízí i zvukový režim 4.1, což je kombinace sluchátek (lze použít dodávaný otevřený typ) a integrovaných reproduktorů pro vytvoření virtuálního zvukového pole 5.1

Multimedia, TV

Právě nyní se dostáváme k další specialitě, tou je integrovaný TV tuner s DO.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
obraz lze pochopitelně roztáhnout na celou obrazovku...
(všimněte si: displej vpravo zobrazuje číslo TV kanálu)

Pokud znáte TV tunery z běžných PC, nebudete tunerem integrovaným v řadě W1 překvapeni (odpovídá citlivost i kvalita obrazu, tuner má i teletext - jedná se o model FlyTV Platinum mini). Příjemným překvapením je dálkové ovládání, které lze skrýt ve slotu pro karty PCMCIA - můžete ho tak pohodlně stále nosit s notebookem bez obav, že se vám někde zatoulá.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

S dálkovým ovládáním spolupracuje nejlépe multimediální přehrávač ASUS Mobile Theater. Vypadá hezky, ale je poněkud pomalý - lze však použít i jiné přehrávače.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
teletext je pomalý, ale hodí se tam, kde není přístup k internetu...

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
screenshot TV obrazu (klikněte pro originální velikost)

Nepatřím mezi ty, kteří bez televize neudělají ani krok. Věřím však, že mnozí TV a multimediální funkce ocení. Širokoúhlý obraz navíc exceluje i při přehrávání DVD (pro diváky jsou opravdovým požehnáním dobré parametry displeje) - nečekejte však, že W1 nahradíte domácí TV, na to je plocha displeje stále malá.

DVD-rekordér (vypalovačka)

ASUS W1000N je standardně osazen DVD mechanikou TOSHIBA SD-R6342. Zde jsou její hlavní parametry:

 • "Dual": podpora DVD-R/-RW a DVD+R/+RW
 • 16x CD-R (zápis)
 • 10x CD-RW (zápis)
 • 4x DVD-R, DVD+R (zápis)
 • 2x DVD-RW (zápis)
 • 2.4x DVD+RW (zápis)
 • 8x DVD-ROM (čtení)
 • 2x DVD-RAM (čtení)
 • 24x max. CD-ROM (čtení)
 • CD-TEXT Support
 • CD-DA transfer přes ATAPI Bus
 • Čtení single i dual layer disků

Mechanika patří do skupiny "obojetných" DVD vypalovaček (-R i +R) se čtyřnásobným zápisem a mezi notebooky dnes patří mezi špičku. K zálohování vašich dat tedy budete mít dostatek prostoru.

{mospagebreak title=Testy a závěr...}

Testování notebooků vybavených platformou Intel Centrino už začíná být hezká nuda. I tento notebook je totiž vybaven osvědčeným mobilním procesorem Intel Pentium M, tentokráte se jedná o model 735 taktovaný 1.7GHz s 2MB paměti L2 cache (Dothan). I zde je základnou čipová sada Intel i855PM se southbridgem ICH4-M. Čipset podporuje paměťové moduly SO-DIMM DDR266 / 333, v našem případě byly osazené dva moduly DDR333 512MB (celkem je k dispozici 1GB paměti).

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
rychlost procesoru Pentium M se podle potřeby mění mezi 600MHz (max. úspora) a 1700MHz...

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
externí frekvence FSB však zůstává na 4x100MHz = 400MHz, takt paměti je 2x166 (DDR333)

Tuto sestavu dnes ve většině testů stěží překonají průměrné počítače, podívejte se na výsledky:

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Skoré překračující 200 bodu v CPUmarku 99... to je opravdu skvělý výsledek (takového indexu dosahuje mezi desktopy počítač osazený Pentium 4 taktovaný 3GHz)! Zásluhu na tom má dílem výborný návrh procesoru, dílem obrovská 2MB paměť cache...

Také ostatní výsledky nejsou špatné:

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Grafika: Radeon 9600

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Integrovaný grafický 3D akcelerátor, ATi Radeon 9600 využívající 64MB vlastní paměti DDR, dnes patří mezi vyšší střední třídu (špičkou je stále Radeon 9700). Grafické jádro patří mezi typy s plnou podporou DirectX 9 (podporuje tedy funkce T&L, Pixel a Vertex Shadery) a jeho výkon je srovnatelný s grafickými kartami AGP, které se pohybují v cenové relaci 3 - 4 000Kč.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
Aquamark 3: ponorkové bitvy vypadají na na širokoúhlém displeji opravdu skvěle...

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV
mobilní Radeon 9200 dosahuje v tomto testu 725 bodů, integrované grafiky tento test nezvládnou vůbec...

Výsledek 9400 bodů v testu 3D Mark 2001 (rozlišení 1024x768, barevná hloubka 32b.), nemluvě o 2500 bodech v 3D Marku 03, je několikanásobkem toho, čeho dosahují notebooky s grafikou využívající sdílenou paměť počítače (například grafika v čipové sadě i855GM dosahuje v tomto testu typicky 1850 bodů).

Chod na baterie

Notebook je vybaven Li-ION akumulátorem W1S00Na:

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Plné kapacity dosáhne po 3 hodinách nabíjení za současného zatížení kancelářskými úkony.

Pro účely testování výdrže bateriového provozu notebooků jsme zavedli testovací metodiku založenou na kontinuálním přehrávání stejného filmu uloženého na disku ve formátu DivX. K tomuto úkolu je totiž třeba odvést určité množství "výpočetní práce", která je v čase prakticky stálá a poměrně snadno "změřitelná" a docela dobře reprezentuje běžné zatížení procesoru.

Test

Testovalo se s nainstalovaným kodekem DivX 5.05 - přehrával se film ve formátu DivX 4 (zvuk: stereo v mp3). Obraz se zobrazoval na panelu notebooku v okně 720x576 (nepoužívali jsme externí TV / VGA výstup), jas byl nastaven na střední hodnotu. Notebook byl nastaven do režimu "Presentation", baterie byly nabité na max. kapacitu.

PCtuning Battery test 1:
3h : 15min,
hodnocení: dobré

I když si procesor jen "broukal" na 600MHz, byl dosažený výsledek jen průměrný - je to asi dáno velkým TFT panelem. Na druhou stranu W1 si nejvíce libuje na stole, při napájení elektřinou - jedině tak vynikne vynikající obraz, vysoký výkon i jeho elegance.

Závěr

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

ASUS nám v případě řady W1000 namixoval zajímavou směs vlastností, které asi nenajdete nikde jinde. Hliníkový design (o jehož praktičnosti by se dalo diskutovat) je doplněný skvělým displejem (který zvládne i malou firemní prezentaci), procesorem Pentium M 735 s vysokým výkonem (ten v moha testech odpovídá Pentiu 4 2.8-3GHz) a výbornými komunikačnímu schopnostmi (Gb LAN, WiFi 802.11g, FireWire, 3x USB 2.0). Optickou mechaniku s možnosti zápisu DVD+/-R/RW lze jen ocenit - zase je o důvod méně dívat se po plně vybaveném stolním počítači...

Jako příslovečná třešnička na dortu je zde (na notebook nadstandardní) audiosystém a integrovaný TV tuner s DO. I když několik malých moušek by se jistě i zde našlo (klávesnice, touchpad a v neposlední řadě i cena), celkový dojem je veskrze kladný.

Pro:

 • reprezentativní vzhled,
 • výkonný procesor,
 • kvalitní displej (dobré pozorovací úhly),
 • výkonná grafika,
 • dobrý zvuk.

Proti:

 • nevhodný do drsných podmínek
 • cena
třída Notebooky - hodnocení hodnocení (max. 5)
celkový výkon: 4,5
ergonomie: 4
vybavení: 4,5
kvalita provedení: 4,5
cena: 4
výdrž na baterie: 4
CELKEM 4,25 (výborné)

Náhrada desktopu 5 = jako u desktopu
výkon procesoru: 4
výkon paměti: 4
výkon grafiky 2D: 4
výkon grafiky 3D: 4
možnosti rozšíření: 3
ergonomie: 3
CELKEM 3.83 (velmi dobrá)

Notebook zapůjčila firma LEVI International a.s.
Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

{mospagebreak title=Dodatek 1 - parametry}
 • Procesor IntelŽ PentiumŽ M 1.5GHz až 2GHz, 2MB paměti L2 Cache
 • OS: bez, nebo MicrosoftŽ WindowsŽ XP Professional / Home Edition
 • Čipová sada: Intel 855PM & ICH4-M
 • Paměti DDR333 SO-DIMM, 2x slot pro SODIMM 256MB - 2GB
 • Displej 15.4" (16:10) WXGA / WSXGA+ active matrix color TFT LCD
 • Grafická karta ATI Mobility� Radeon� 9600, 64MB VRAM
 • Pevný disk 2.5" (9.5mm) IDE HDD s Ultra ATA 100, kapacity: 40/ 60/ 80 GB
 • Čtečka karet: SD/MMC/MS/MS Pro
 • Optická mechanika: DVD-Dual (4x +/-R, 2.4x +RW)
 • Modem: V.92 MDC s AC-Link
 • Síťová karta LAN: 10/100/ 1000 Marwell
 • Zvuk AC 97, C-Media
 • Klávesnice 19 mm s 88 klávesami
 • 5 funkčních tlačitek: Email, Internet, 4.1 sound, Touchpad On/Off, Power4 Gear+
 • Provoz na baterie: 3,5 - 4,5 h
 • AC Adaptér: 19 V, 3.42 A, 65W
 • Rozměry 36.4 x 26.4 x 3.2 cm (ŠxVxH)
 • Váha 3.2 kg
 • Záruka 2 roky

LED indikátory
- vypnuto / úsporný režim
- stav baterie
- signalizace disku
- Capital / Scroll / Number Lock
- příchozí E-mail
- Wireless, indikátor připojení

Rozhraní

1 x Infrared port, SIR-115.2Kbps, IrDA V1.1
1 x Video & Audio in Jack
1 x Headphone-out & SPDIF combo jack
1 x Microphone-in
1 x audio Line-in
1 x CIR pro dálkové ovládaní
1 x mini RF connector
1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin VGA
1 x RJ11 Modem
1 x RJ45 LAN
1 x Video-S a kompozitní videosignál
1 x Flash čtečka
1 x Type II PCMCIA Slot
3 x USB 2.0 ports, 1 x IEEE 1394 port

Audio

- AC 97 S/W audio s 3D efakt (Sensaura) & Full Duplex
- vestavěné stereo reproduktory
- vestavěný subwoofer
- Hot key podpora 4.1 channel surrounding sound

Dodávané příslušenství

- optická myš Logitech Traveller
- taška
- sluchátka
- dálkový ovladač
- Multimedia Software ASUSDVD XP
- Power Director V2.5 ME
- Medi@Show V2.0 SE
- Virus & Tool Software Trend PC-CillinŽ 2002
- Adobe Acrobat Reader
- NERO Express V6

{mospagebreak title=Dodatek 2 - výbava}

V tomto místě bych se ještě chtěl zmínit o standardní výbavě notebooku. Ta totiž nejenom že zahrnuje českou dokumentaci (Uživatelská příručka), ale i několik užitečných drobností jako je balík CD a poměrně kvalitní sluchátka.

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Hliníkový styl dokresluje relativně kvalitní notebooková (maličká) optická myška Logitech Traveller...

Notebook ASUS W1: displej 16:10 + hliník + TV

Sofrwarový balík zahrnuje 6CD, testovaný notebook nebyl vybaven operačním systémem...

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
2.11.2004 09:10:27   0.0.0.xxx 2021
ti výrobci jsou normální hovada. Mají tam tolik místa, tak proč tam nedají normální klávesnici, vždyť by se tam vešel i numerický blok (viz notebooky od apple) a to otevírání displaye je fakt trapný, já nechci mít na stole tuny kabelů z boku. Já chyci aby to mnělo konektory především vzádu a zboku nebo zepředu jen USB.
2.11.2004 09:18:11   0.0.0.xxx 2122
PS: klávesnici si představuji nějak takhle: http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=51672
2.11.2004 09:27:57   0.0.0.xxx 2322
1.11.2004 se cena tohoto notebooku na Internetu pohybovala kolem 56.000Kč bez DPH. Vzhledem k tomu co to umí (a co jste za tuto cenu pořídili v minulosti) to opravdu není až tak mnoho.

Pro informaci: Apple PowerBooky stojí s 15.4" cca 70 000Kč...
2.11.2004 09:52:01   0.0.0.xxx 2220
Umax VisionBook 686WX je ale spíše opravdovým desktopem zabaleným do notebookové skořápky - svědčí o tom i procesor 3GHz Pentium 4 HT a čipová sada SIS 648FX. Jinak klávesnice vypadá opravdu super...
2.11.2004 10:12:57   0.0.0.xxx 2023
Ten apple jeste neni tak drahej pro srovnani Dell Latitude D800 s podobnejma parametrama(1GB RAM, 80GB disk, centrino 1.7, 15,4"WSXGA, akorat je tam FX5600) stoji cca 105k s DPH, ale to je tim, ze Dell je urcenej pro trochu jinyho zakaznika, lisi se to hlavne servisem a dalsima vecma
2.11.2004 10:43:55   0.0.0.xxx 2321
No s ohledem na fakt, že si Dell nechává vyrábět notebooky na taiwanu, tak se dell vyvyšuje pouze servisem. Což s ohledem na nízkou poruchovost NB je hloupý argument a firma, která kupuje řešení od Dellu je velice hloupá.
2.11.2004 11:26:16   0.0.0.xxx 2321
Mala klavecnice uprostred velke plochy a chlazeny zapesti. Takhle nejak si prestavuju peklo.
2.11.2004 11:28:28   0.0.0.xxx 1920
Nevis o cem mluvis, az ti nekdo nabidne servis do 4 hodin po celem svete a za cenu jakou da DELL, tak pak kritizuj
2.11.2004 11:34:29   0.0.0.xxx 2222
S ohledem na fakt na taiwanu sou jediny tovarny na zemekouli kde sou schopny vyrabet na zakazku v dostecnem mnozstvi. A s ohledem na fakt ze vyrabi podle planu/blueprintu DELLu. A s ohledem na to ze az zkolabuje notebook a vy budete tri tydny cekat na servis nejakeho "levnejsiho" vyrobce a kazdy den vam bude volat financni reditele "Kde je ten jeho pocitac a ze potrebuje narozdil od vas pracovat". Pote mozna pochopite proc velke "hloupe" firmy kupuji DELL.
2.11.2004 11:54:16   0.0.0.xxx 4321
Sice ten servis neni do 4 hodin (to je jenom u serveru) ale do 24 hod, ale stejne je to v pohode, navic si k tomu muzes priplatit complete care za cca 5000 to je to, ze ti to opravi i pri nahodnem pozkozeni (pad na zem, proliti, atd) coz je u ntb celkem k nezaplaceni
2.11.2004 12:19:08   0.0.0.xxx 2121
Hloupy je tu uplne nekdo jiny.
2.11.2004 13:06:26   0.0.0.xxx 2022
Osobně mám špatné zkušenosti s vysokou poruchovostí notebooků Dell, mají sice vcelku dobrý servis, ale když se vám z 50-ti notebooků 30 za rok pokazí (deska, klávesnice, displej), tak jim ani extra servis nepomůže. Většina ostatních výrobců má 2-5 dnů na opravu vyšších řad notebooků, ale daleko menší poruchovost, což já osobně vidím daleko raděj. Notebooky Asus si snad komentář ani nezaslouží.
2.11.2004 13:08:14   0.0.0.xxx 1923
tomuhle zase ja nerikam notebook... a umaxy nepatri mezi ty lepsi vyrobce. chlazeni pod rukama je muj sen...
2.11.2004 13:09:17   0.0.0.xxx 2224
už v blbým německu nakoupím v podstatě shodný notebook o 20% a více levněji. Pod 1000Eur tam koupíte noťasy s DVD vypalovačkou a kompletní výbavou, 15-16" palcovým displejem a origoš Woknama i s CDčkem. Nedávno jsem bral 2ks Gericom za 899Eur v "plné náloži". Ten samej u nás stojí skoro 40tis.
2.11.2004 20:04:42   0.0.0.xxx 2321
Delly jsou levne, jen je nesmite nakupovat po jednom :-))
Pokud nakoupite 500 notebooku, tak si budte jisti, ze vsechny znacky vam v dane tride nabidnou +/- stejnou (velmi nizkou) cenu. Pak uz se lisi predevsim servisem a zarukou, takze proc nevzit DELL, kde maji tohle dobre. A obvykle staci aby velky pocet pocitacu nakoupila materska firma v zahranici a potom muze za stejnych podminek nakupovat i ceska filialka. Takze asi tolik k tomu jak jsou firmy hloupe :-)
peca z military?
2.11.2004 20:14:57   0.0.0.xxx 2120
No ale Gericom má tak "dobrou" reklamaci v německu, že na notebooka můžeš klidně čekat i 2 měcíce (vlastní zkušenost) a pak ho ještě (protože nezvládli odstranit všechno) můžeš (po dohodě s českou pobočkou) reklamovat i u nás (trvalo to měsíc a vyměnili nakonec celej board, ale bohužel tam dali starou baterku ...) takže další reklamace na 14 dní .. celkem jsem reklamací Gericomu strávil skoro půl roku ... ale jinak jsem s nim spokojenej :o) jen příště radši koupím Dell ... na eBay se dá pořídit ve stejné výbavě prakticky za stejný penize jako Gericom ...
2.11.2004 23:40:09   0.0.0.xxx 2221
Máš pravdu, jak v tom množství. Já měl na mysli malé a střední podniky tak do 30 zařízení, to je sleva minimum a hlavne se musí koupit základní nabídka, jinak cena neúměrně roste. A máš pravdu i v tom peča. Nice to meet you;-)
3.11.2004 12:26:25   0.0.0.xxx 2323
já ho mám a je fakt super!!
4.11.2004 12:55:49   0.0.0.xxx 2322
viz. recenze CHIP 11/2004 str 60
4.11.2004 17:39:27   0.0.0.xxx 2140
dobre ze jste vlitli na Asus
nechci jim nejak delat reklamu ale Asus se mi ted zda jako nejlepsi NB na trhu (vybava/cena)

Udelejte mi recenzicku Asuse M6802N s SXGA+, podle me nejlepsi NB co za ty prasule je
1.3.2005 18:04:42   0.0.0.xxx 2122
Mal som nb ASUS a bol som s nim velmi nespokojni. Malo vsetko Athlon 3200 64 bit, Gigabit Lan, R9700, 512ram, sirokouhli dislplay, z kovu atd-.za 55000sk. Vsetko pekne ALE je nenormalne hlucny!!! Aj na takte 800 Mhz chadic CPU nenormalne tocil, a pri narocnejsich aplikaciach to bolo ako na letisku. Chladenie ASUSOV je na prd. Kamarat mal Centrino a to bolo tiez neprijemne hlucne oproti inym notebookom. Vsak kulpte si ASUSa a "vychutnajte" si chladis po stlaceni power on...
...no a po hodinke aj pol praci ked je stol na druhom konci taky horuci... tak vtedy si ten hluk chladica mozte zase naplno vychutnat...

(
28.8.2005 22:56:38   209.110.93.xxx 2221
neviem ci mam brat tento komentar uplne vazne od cloveka, ktory nevie ani poriadne pisat.
No nic . kazdopadne "kamarat mal centrino a bolo hlucne ,," je uplna kravina. Ked uz tak treba uvist konkretny model notebooku. Navyse centrino a pentium M su prave procesory ktory by mali byt ovela menej hlucne ako napr pentia4 pouzite v notebookoch.
10.3.2005 23:36:43   0.0.0.xxx 2134
Je sice pěkný,ale má chyby.Tv karta špatně ladí,pomalu reaguje,TVNova ,CT 1 nejde naladit,asi chybí pásmo,Dvířka na boku zavazí,3krát mě za sebou restartoval pro koezistenci hardisku a toho mám 3 dny a vypalovačka rozmazaně kreslí na DVD,ale jinak to jde.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.