Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety 2 in 1 Cube i7 Remix v testu: Číňan tvářící se jako Američan
2 in 1 Cube i7 Remix v testu: Číňan tvářící se jako Američan
autor: Marek Vacovský , publikováno 16.9.2015
2 in 1 Cube i7 Remix v testu: Číňan tvářící se jako Američan

Tentokrát se nám do redakce podařilo získat exotickou novinku – 2 in 1 od společnosti Cube. Jde o 11,6palcový tablet s klávesnicí, který se snaží zaujmout hlavně dobrým poměrem cena/výbava a také jasnou inspirací Windows. A ačkoli běží pod taktovkou Androidu, po rozbalení si budete myslet, že jde o tablet s Windows.


2 in 1: Cube i7 Remix rozhodně není typickým tabletem, který bychom testovali. A proč? Zejména kvůli tomu, že společnost na českém trhu oficiálně nepodniká a tablet pořídíte přímo v Číně. To ale neznamená, že by neměl čím zaujmout, spíše naopak. Pokud se podíváte na specifikace, musíte si pokládat stejnou otázku jako my. Tak kde čínští soudruzi šetřili?

2 in 1 Cube i7 Remix v testu: Číňan tvářící se jako Američan

A proč jsme zmiňovali, že si budete myslet po rozbalení, že jde o tablet s Windows? Dobře, prozradíme to rovnou. Po rozbalení nás totiž hodně překvapilo, že tablet nabízí klasické senzorové tlačítko Windows pod displejem. Výrobce se spletl? Je to tedy Windows nebo dokonce Dual Boot? Ne, bohužel ani jedno. Mohli byste ještě říct, že byl hardware připravený pro Windows, jenom je na něm nainstalovaný Android.

Jenže... Když k tomu přidáte nainstalovaný Remix OS založený na Androidu, u kterého je snaha přiblížit se grafickému rozhraní Windows více než okatá, neubráníte se dojmu, že tlačítko Wiindows byl záměr, aby byla iluze přístroje s „Windows“ ještě věrnější a s nějakým copyrightem se Čínani prostě nepárali.

2 in 1 Cube i7 Remix v testu: Číňan tvářící se jako Američan

Ale teď už pěkně postupně. Nejdříve si řekneme, co tablet vlastně nabízí. Rozhodně se nejedná o žádného prcka – Cube I7 je totiž vybavený 11,6palcovým displejem s FullHD rozlišením a součástí balení je také klávesnice. Je jasné, že tablet chce být mobilní pracovní stanicí a výrobce to hlásá i v propagačních materiálech na stránkách. To mimochodem poznáte i po zapnutí, kdy se systém, ačkoli jde o Android v mnohém se podobá desktopovým Windows.

2 in 1 Cube i7 Remix v testu: Číňan tvářící se jako Američan

Uvnitř tabletu pak tepe čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735F doplňovaný 2 GB RAM nebo 32 GB úložného prostoru. To znamená na Android nadstandardně výkonnou konfiguraci. K dispozici jsou také dva fotoaparáty (5 Mpix a 2 Mpix) nebo slot na paměťové karty.

2 in 1 Cube i7 Remix v testu: Číňan tvářící se jako Američan

Obsah balení

  • tablet
  • klávesnice (doplňkové příslušenství, které můžete dokoupit)
  • kabel od nabíječky
  • koncovka nabíječky
  • redukce na naši zásuvku
  • USB OTG kabel
  • manuál (v angličtině a čínštině)


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
24 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.