Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku
Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku
autor: Jan Štěpánek , publikováno 2.4.2012
Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku

Produkty s logem mimozemské hlavy a označením Alienware tu rozhodně nemáme moc často. Ještě před několika lety by byl zázrak takový produkt vůbec recenzovat. Díky spojení tohoto malého výrobce s velikánem Dell se však jejich produkty dostávají i do menších zemí a koncem letošního roku se dokonce počítá i s oficiálním prodejem u nás.


Společnost Alienware, která ve svém logu od začátku zobrazuje typickou hlavu symbolizující mimozemšťana, je na poli výkonného hardware už nějakou tu řádku let, přesněji od roku 1996. Pro běžné smrtelníky z řad českých nadšenců však byla dlouhou dobu něčím nedosažitelným, známým pouze z Internetu. Je až překvapivé, jak obrovské popularity se tato značka doznala i přes poměrně vysoké ceny a omezenou dostupnost.

Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku

Za všechny úspěchy samozřejmě může především nezaměnitelný design a bezkonkurenční výkon. Díky tomu lze produkty s logem Alienware označit v rámci sestav Dellu jako AMG u Mercedesu, pokud budeme srovnávat s automobilovým průmyslem. Na počátku to ale bylo úplně jinak. Za zrodem společnosti byli Nelson Gonzalez a Alex Aguila, kteří se rozhodli zaměřit své podnikání na výrobu extrémně výkonného hardware, který se vyznačoval také velmi extravagantním zpracováním vzhledu, jež v dané době byl absolutně nevídaný. 

Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku

Zákazníky neodradila vyšší cena těchto produktů, jelikož věděli, že si kupují něco exkluzivního a především 100% funkčního a spolehlivého. A pokud se ptáte, proč zrovna označení „Alienware“ a proč celá symbolika mimozemšťanů, tak odpověď je velmi jednoduchá. Oba zakladatelé měli totiž zájem ve sci-fi seriálu Akta-X, díky čemuž nemuseli o těchto věcech příliš dlouho přemýšlet. Symbolice samozřejmě neušly ani konkrétní označení produktů, takže první sestavy byly pojmenovány např. Aurora nebo Area51.

Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku

Bohužel na přelomu tisíciletí se u úspěšné společnosti začínají objevovat problémy s nedostatkem lukrativních zakázek, což nekoresponduje s vysokými náklady na výrobu. Firma se tak i přes značný zájem mezi zákazníky do složité situace, kdy není schopna produkovat takové výrobky, které si přeje. Složitá je především distribuce a marketing, jež společnost stojí zbytečné finance, které nemůže věnovat vývoji a produkci. V roce 2002 se tak o tuto společnost začíná zajímat gigant Dell, který sice má vlastní herní sérii s označení XPS, ale extravagantní produkty Alienware v ní budí zájem. V roce 2006 se tak oficiálně stává Alienware dceřinou společností Dell Corpariton, a to se stejným vedením, pouze s korporátní distribucí i marketingem. Nějakou dobu také společnost Dell nabízí souběžně jak produkty série XPS, tak Alienware, přestože se jedná v podstatě o tentýž hardware, pouze v jiném kabátku.

Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku

V současné době se již produkty těchto označení liší a Alienware se stal výhradně producentem hardware, který je nabízen hráčům a příbuznému trhu. A i díky tomuto faktu se dnes můžete podívat na recenzi herního notebooku, který nese označení M14x, který mimo typicky extravagantního vzhledu nabídne také extrémní herní výkon a nadprůměrné zpracování. Nebudu tedy dále zdržovat polemizováním nad historií společnosti, pojďme se podívat rovnou na testovaný produkt.

Dell Alienware M14x – legenda už brzy i v Česku 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
50 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.