Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Ryzí Google ve vaší kapse – mobilní etalon Nexus S
Ryzí Google ve vaší kapse – mobilní etalon Nexus S
autor: Helmich Jiří , publikováno 17.5.2011
Ryzí Google ve vaší kapse – mobilní etalon Nexus S

Že Google vyrábí mobilní operační systém Android ví v dnešní době leckdo. Méně lidí si je ovšem vědomo toho, že existují i tzv. "pure Google" telefony, které Google vyrábí ve spolupráci s běžnými výrobci smartphonů. Jak si ale tyto telefony stojí? Jsou vlajkovou lodí dané třídy, nebo jim něco zásadního schází? Poví nám to dnes testovaný Nexus S.


Google před vice než dvěma lety vytvořil nový a velmi konkurenceschopný mobilní operační systém. Android není žádnou novinkou a na trhu poráží i zkušené veterány, jako jsou Windows Mobile, Symbian nebo iOS, ale také zbrusu nový Windows Phone 7. O čem se ale už tolik nemluví, jsou telefony, které Google taktéž uvádí na trh. Doposud byly dva a Google Nexus S je tím nejnovějším Android telefonem na současném trhu. Recenze se pokusí poodhalit, jestli je i nejlepším.

Ryzí Google ve vaší kapse – mobilní etalon Nexus S

Než se podíváme na zoubek tomuto fešákovi, pojďme si nejprve projít celou historii okolo Google telefonů. Konkrétně byly dva. Nexus One vyšel cca před rokem (5.1.2010) a Google s ním měl velké plány. Začal ho distribuovat přes vlastní kanál (webové stránky), což se mu ale ohromně nevyplatilo. Daleko větší úspěch mělo rozdání telefonů na mnoha akcích či třeba vývojářům, například na Google I/O – těm se tak zdarma do ruky dostalo nejmodernější zařízení, které má až dodnes nové verze Androidu jako první. Celkově se ale Nexusu One neprodalo příliš velké množství, a to i když se později dostal k několika telefonním společnostem. Do České republiky ale kupříkladu oficiálně nikdy nedorazil (děkujeme, drazí operátoři).

Ryzí Google ve vaší kapse – mobilní etalon Nexus S

U vývoje Nexusu One však Google pouze asistoval. Stejně tak to bylo i v případě novější verze S. Jedničku si nechali vytvořit od společnosti HTC a hned poté všude prohlašovali, že žádný Nexus Two nikdy nebude, přestože by si ho spousta lidí přála. A také že ne, v prosinci se na trhu objevil Nexus S, v mnohém jiný než jeho předchůdce. Jednak ho vytvořila společnost Samsung a navíc se objevil hned od začátku volně v prodeji (v USA prodej startovala síť Best Buy). Zdá se tedy, že Google se ze svých chyb poučil.

Ryzí Google ve vaší kapse – mobilní etalon Nexus S 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
41 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 18.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.