Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Acer TimelineX — od přetaktování po výměnu hardware
Acer TimelineX — od přetaktování po výměnu hardware
autor: Tomáš Šulc , publikováno 1.9.2010
Acer TimelineX — od přetaktování po výměnu hardware

Recenze notebooků vám přinášíme pravidelně a bude o nich i tento článek, byť s trochu jiným zaměřením. Na mušku jsme si totiž vzali povedený Acer TimelineX 3820TG, přetaktovali jsme jeho procesor, grafickou kartu, vyměnili disk za SSD a ukážeme vám třeba i to, jak vyměnit klávesnici za podsvícenou.


Upozornění

Předem bychom vás rádi upozornili, že většinou úprav popsaných v článku ztrácíte záruku na váš počítač a reálně hrozí jeho nevratné poškození! Vše děláte na vlastní riziko, bez nároku na náhradu škody a redakce magazínu PCTuning ani autor tohoto článku nenese jakoukoliv odpovědnost za vaše jednání.

Acer TimelineX — od přetaktování po výměnu hardware

Na konci června jsme vám přinesli recenzi notebooku Acer Aspire TimelineX 3820TG. Pokud si ji už moc nepamatujete a nechce se vám číst, v krátkosti připomenu její obsah. TimelineX je nová řada přenosných notebooků od společnosti Acer, nástupce povedené řady Timeline a model 3820TG je nejmenší kousek s úhlopříčkou displeje pouhých 13,3". I přes takto malé rozměry a hmotnost 1,8 kg se Aceru povedlo dovnitř šasi nasoukat procesor Core i5 430M, 4 GB RAM, 640GB pevný disk a zejména grafickou kartu ATI Mobility Radeon HD 5650. Acer jí navíc vybavil technologií přepínání grafických karet, takže výdrž notebooku na baterky se může pohybovat i okolo pěti hodin. To vše v kombinaci s cenou okolo dvaceti tisíc a notebook si tak z testu po právu odnesl ocenění za vynikající poměr cena/výkon.

Acer TimelineX — od přetaktování po výměnu hardware

Notebook se nám natolik líbil, že jsme si s Acerem domluvili dlouhodobou zápůjčku, ve které stroj řádně otestujeme. Během dlouhodobé ho používání se v první řadě zaměříme na to, jestli je šasi kvalitní a vydrží měsíce denního přenášení podobně jako panty displeje či klávesnice. O tom však dnešní článek úplně nebude, přeci jen máme notebook v redakci teprve třetí měsíc. Zaměříme se na jiné věci, které mnoho z vás jistě lákají. Na mysli mám přetaktovaní a jiné možnosti, jak ze svého stroje vytáhnout o něco vyšší výkon než ten daný výrobcem. Tak tedy jdeme na to. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
80 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 38.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.