Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Nová řada "pecek" od Sennheiseru
Nová řada "pecek" od Sennheiseru
autor: Michal Učeň , publikováno 29.6.2006
Seznam kapitol
1. Sennheiser MX 55 VC Street
2. Sennheiser MXL 70 VC Sport
3. Sennheiser OMX 90 VC Style
Nová řada

Německý výrobce sluchátek Sennheiser je zárukou kvality a výborně vyváženého zvuku. Nedávno představil novou řadu špuntových sluchátek ve třech řadách - Street, Style a Sport. Podle názvu je asi každému jasné, že u každé řady jde o modifikaci vlastností podle konkrétních požadavků dané skupiny zákazníků. To však není vše, každá z těchto řad obsahuje několik modelů a tak se nám do rukou dostává přes deset druhů "pecek". Dnes se podíváme na zástupce z každé oblasti a je opravdu na co koukat.


Jako první se podíváme na řadu Street, která je určena na běžné nošení.

Nová řada \

Obsah balení

Nová řada Sennheiseru přinesla i stejně stylizované balení. Všechna sluchátka jsou uložena v úhledných a bezpečných krabičkách podlouhlého tvaru z průhledného plastu.

Nová řada \

Uvnitř balení nenajdete pouze sluchátka, ale také bohatou výbavu. U verze Street jsou to vyměnitelné krytky(modré a stříbrné), násadky různých velikostí na sluchátka i speciální konstrukci Twist-to-fit a zajímavě řešená taštička na přenášení.

Nová řada \

Výrobce na výbavě opravdu nešetřil, násadek na sluchátka jsou tři typy, na opěrný bod konstrukce další tři a dokonce s jedním náhradním kusem od každého typu.

Nová řada \

Popis sluchátek

Sluchátka mají zajímavý styl konstrukce, která napomáhá pohodlnému nošení. Oba opěrné body lze modifikovat pomocí výše zmíněných násadek téměř na každý typ uší. Materiál byl použit plast tmavomodré barvy se stříbrným mřížkováním na reproduktoru.

Nová řada \

V základním stavu je ze zadní strany kryt modrého nádechu, který na první pohled působí velmi pěkně a pokud vás omrzí, pak je tu ještě stříbrný.

Nová řada \

Na kabelu nechybí dálkové ovládání hlasitosti. Funguje formou posuvníku, zajímavostí pak je, že minimální zeslabení neznamená úplné ztlumení. Je to trošku chyba, přesto je tímto způsobem řešeno i ovládání u zbylých modelů.

Nová řada \

Taštička se skládá zvláštním způsobem, tedy pokud jsem to dobře pochopil, pak je spodní strana jakoby otevřená, díky pevným suchým zipům však nic nevypadne.

Nová řada \

Parametry

  • Typ nošení: Twist-to-fit
  • Frekvenční rozsah: 17 - 21 000 Hz
  • Nominální impedance: 64 Ohm
  • Zkreslení: ≤ 0,1%
  • Citlivost: 115 dB
  • Kabel: 1,2m asymetrický
  • Konektor: 3,5 mm jack

Zvuk a závěr

Pokud jste už někdy měli některá ze sluchátek Sennheiseru možnosti vyzkoušet, jistě mi potvrdíte, že se jedná o jeden z nejvyváženějších zvuků. Někomu vyhovuje více basů, jak je tomu třeba u Kossu, ale velká část uživatelů raději poslouchá reálný zvuk. Stejně je tomu i u těchto sluchátek, samozřejmě se jedná o špuntová sluchátka a tak nemůžete čekat čistý zvuk i při přehnané hlasitosti.

Nová řada \

Nošení sluchátek je díky konstrukci opravdu pohodlné. Špunty se běžně nasadí do uší a pak jemným pootočením zasunete horní opěrný bod na správné místo. Nic netlačí ani při dlouhodobém nošení.

Nová řada \
- Pro zvětšení fotografie na ni klikněte -

S kvalitou musíte očekávat i vyšší cenu, která se pohybuje kolem 999 Kč s DPH. Pokud ale patříte do skupiny hudebních nadšenců a nosíte sluchátka téměř všude, pak se vyplatí zainvestovat a Sennheiser MX 55 VC Street se vám bohatě odvděčí.
  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
187 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 82.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.