Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Velký test herních headsetů do 1500 korun
Velký test herních headsetů do 1500 korun
autor: Jakub Mokříš , publikováno 29.1.2019
Velký test herních headsetů do 1500 korun

Pokud s někým pravidelně hrajete online s někým v týmu, hlasová komunikace vám náramně pomůže. Díky kvalitním sluchátkům, se kterými nepřeslechnete žádné klepnutí, se ve hře můžete lépe zorientovat. Musí být pohodlná, protože je úmorné, pokud vás po chvíli někde něco tlačí. A mít kvalitní mikrofon. Ale jen někdy se povede tohle všechno sladit.


Kvalitní online hraní dnes už většinou vyžaduje hlasovou komunikaci. Dorozumívání se přes in-game voice chat nebo externí programy, jako je TeamSpeak nebo Discord, je v případě týmových her prakticky nutnost, bez které si jen těžko budete hledat stálejší spoluhráče. Kdo při hře nemluví, není obvykle příliš populární, protože nedokáže včas zahlásit záležitosti typu „bacha, obcházejí vás“.

Nejpohodlnějším způsobem, jak dobře vnímat zvuky hry a u toho mluvit na spoluhráče, je asi nasadit si na hlavu headset. Za prvé tím nerušíte své okolí a za druhé okolí tolik neruší vás. Při číhání v temném koutě místnosti může jakékoliv vyrušení znamenat, že přeslechnete kroky blížícího se nepřítele a tím i rozdíl mezi vítězstvím a prohrou.

Abych nastínil podmínky testu, určil jsem pro většinu hráčů asi akceptovatelnou cenu 1 500 korun. Předpokládám, že kolem této ceny už se najdou kousky, které budou stačit i pro trošku náročnější online hraní. Samozřejmě se budeme muset smířit s relativním nepohodlím kabelu propojujícího sluchátka s počítačem. Bezdrátovým headsetům se budeme věnovat někdy příště a pravděpodobně ve vyšší cenové hladině.

Sledovat budu samozřejmě zvukové podání, a to především ve hrách. Herní sluchátka by neměla sloužit primárně pro poslech hudby, ale přesto je i v tomto směru prověřím. Na konečné hodnocení to ovšem bude mít minimální vliv. Mnohem důležitější bude schopnost rozlišit jednotlivé zvuky ve hrách a směr ze kterého přicházejí. Kruciální je i kvalita mikrofonu, nikdo přeci nechce slyšet hlas spoluhráče zastřený, doprovázený šumem nebo pískáním.

Důležitým faktorem je i komfort při nošení nebo spíše hraní. Při dlouhých, celonočních seancích se každé drobné nepohodlí se časem stane noční můrou, která dokáže naprosto otrávit a přinutit člověka skončit s hraním dříve, než původně plánoval. Různé tlaky, ať už na hlavu nebo uši se mohou zdát ze začátku jako snesitelné, ale za pár hodin mohou přivodit bolest hlavy nebo otlačeniny.

Velký test herních headsetů do 1500 korun

Celý test budu provádět především ve hrách, které v současné chvíli provozuji na svém PC. Ze singleplayerovek to budou Kingdom Come: Deliverance a Zaklínač 3, online tituly zastupují PlayerUnknown's Battlegrounds, Rainbow Six: Siege a poměrrně nový Ring of Elysium. Počítač je vybaven základní deskou Asus ROG Strix X370-F Gaming, kterou jsme testovali zde. Je sice vybavena integrovanou zvukovkou, nicméně tento čip se řadí k těm lepším a použitelným. Pro potřeby testu headsetů do 1500 korun bude tedy zcela dostačovat. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.