Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe
Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe
autor: Karel Voráček , publikováno 12.9.2018
Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe

Levný projektor může mít mnoho slabin, ale také může nenáročným uživatelům poskytnout dostatečný filmový zážitek. A už ani nemusí být hlučný. Na to, že testovaný model stojí jen čtyři tisíce, už nabízí i solidní nativní rozlišení 1280 × 800 bodů. Promítání se neobejde bez dobrého zatemnění, ale pak už se na to dá i dívat.


Představení

Před dvěma měsíci jsem vyzkoušel sen šetřivých filmových fanoušků – domácí projektor Vivibright GP100 za zhruba 4000 Kč z Číny. Jakkoli se na jeho horší obraz dalo zvyknout, hlučnost měl neúnosnou. Na základě kritiky nám prodejce zaslal jiný model, jež by už měl splňovat nároky na rozumnou hladinu decibelů.

Projektor s označením CL760 má na krabici uvedené honosné označení „New Flagship Model“, ale označení výrobce chybí. Což je pro Čínu vlastně typické a nemusí to ničemu vadit. Podle e-shopu jde o výrobce se značkou Cheerlux.

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe

V balení dostanete napájecí kabel, dálkové ovládání, stavěcí nožičky (které ale na projektoru není kam zašroubovat) a AV kabel. Důležitý HDMI kabel chybí, jenže ten je stejně často potřeba konkrétní délky.

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe

 

 

Dva vstupy HDMI a snadné ovládání přímo na těle

Projektor má půlkruhový a lehce designový tvar. Šasi je z černého plastu včetně posuvné krytky lampy. Její sofistikovanější provedení je proti minulému modelu určitě posun k lepšímu, byť její „posun“ v drážce jde trochu ztuha. Vedle lampy je i prachový filtr se snadnou demontáží vysunutím, jako u počítačových skříní.

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe

 

Dvě nastavovací kolečka přímo u lampy mají na starosti ruční korekci lichoběžníku natočením zrcadla a druhé ovládá ostření. Na horní straně klasicky najdete ovládání spolu s přijímačem infračerveného dálkového ovladače (částečně směrového). Konektorová výbava zahrnuje dvojici USB, dva porty HDMI, analogový D-Sub, výstup na sluchátka a kompozitní AV. Vedle konektorů je i druhý přijímač pro dálkové ovládání – při zavěšení u stropu nebo pro instalaci na stole. Reproduktor na zadní straně bude lepší, tak jako u všech projektorů, vůbec nevyužít.

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe

Menu projektoru 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
24 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.