Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Bezdrátové audioradosti s utrženými sluchátky
Bezdrátové audioradosti s utrženými sluchátky
autor: Michal Rybka , publikováno 24.3.2018
Bezdrátové audioradosti s utrženými sluchátky

Současná móda telefonů bez drátového jacku přináší řadu komplikací. A nejde jenom o to, že bezdrátová sluchátka jsou prostě dražší. Musíte je krmit, musíte je opatrovat, musíte kvůli myslet i na to, kudy chodíte a kdy s nimi chodíte. Většina z nich jsou totiž křehoučké květinky, které nemají rády používání venku. Vážně.


S tím, jak se stále rozšiřuje trend telefonů bez jacku, nabývají na důležitosti bezdrátová sluchátka. Kdysi šlo o zvláštnost, technický gimmick pro lidi, kteří prostě museli demonstrovat inovace za každou cenu, který navíc výrobci audio techniky nezřídka ignorovali. Popravdě – zatím je špičkoví výrobci stále celkem ignorují, nabídka je ale přesto velmi široká a v podstatě jsou už mainstreamem.

Stále více se objevují i bezdrátové verze klasických sluchátek, které vycházejí z osvědčeného podání zvuku a doplňují ho baterií a elektronikou. Výsledná sluchátka jsou někdy docela složitá, najdeme modely s minimalistickým ovládáním, ale taky kusy, které mají vlastní touchpad a pomocí gest můžete dělat docela složité věci, jako je například přesměrování hovoru ze sluchátek na telefon bez přerušení hovoru.

Ceny sluchátek pro BlueTooth začínají už na nějakých třech stovkách – a za ty peníze dostanete zvukově nic moc hrající, ale funkční headset. Popravdě – osobně mě udivuje, že to za ty peníze vůbec funguje – a nezřídka jde o docela slušné headsety. Na druhé straně máme sluchátka v ceně přesahující i deset tisíc, která hrají vážně dobře. Přichází doba, kdy je musíme začít brát vážně – prostě proto, že jinou alternativu stejně nemáme.

Bezdrátové audioradosti s utrženými sluchátky

Rukama mi prošla spousta bezdrátových sluchátek, která mě obecně překvapila svojí kvalitou a použitelností. Sluchátka ale mají řadu společných problémů, na které nemusíte být připraveni, pokud jste zatím žádné bezdrátové modely neměli. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
97 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 45.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.