Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Test čtyř reprosoustav 2.1
Test čtyř reprosoustav 2.1
autor: Habala Michal , publikováno 13.10.2004
Test čtyř reprosoustav 2.1
Počítač bez ozvučení je jako ryba bez vody... v současné době tomu tak bezpochyby je. Většina z Vás má doma alespoň nějaké "hrací bedýnky". Některým přednášejí dokonalou atmosféru u filmů či her a samozřejmě i kvalitní poslech hudby, jiným spíše na atmosféře ubírají, v horším případě jim rovnou nahání hrůzu přímo zvuk samotný, linoucí se z ozvučnic jejich reprobeden. A možná právě pro ty z Vás je tu dnešní srovnávací test čtyř reprosoustav z lowendové řady s označením 2.1 v cenové kategorii do 2500,- (bez DPH). {mospagebreak title=Tuhle, tamtu nebo jinou?}

Na základě typu a ceny byly vybrány čtyři soustavy, celkem od tří výrobců, splňující požadavky testu. Řešení 2.1 bylo zvoleno proto, že ne každý si potrpí na prostorový zvuk, ne každý má vhodné prostory pro užitečné rozmístění 5.1 soustavy a hlavně ne každý na šestikanálové ozvučení "má". Většina z Vás ví, několik z Vás tuší - Ti co neví, 2.1 soustava se skládá ze dvou satelitních reproduktorů a jednoho bassového boxu (wooferu, subwooferu). Z 90% je pravidlem, že zesilovač je umístěn v útrobách, právě subwooferu. Některé soustavy mají bassový box větší, některé menší, některé mají satelitní bedýnky obdelníkové, jiné zase oválné, jedny mají větší, jiné zase menší výkon. Některé disponují dálkovým ovladačem... jednoduše se rýsuje klasický problémek při kupování nové "bižuterie" ...aneb kterou soustavu si mám vybrat?? Jako vždy je nutno pořádně zvážit k čemu bude ona soustava primárně využívaná, následně jaký výkon snesou rodiče, případně jaký výkon snesou zdi Vašeho paneláku.

Kdo nám bude hrát, pane králi?

Povídali, že mu hráli a připravili si tyto Low-Endové lahůdky:

Altec Lansing 2100
Creative I-Trigue 3200

Test čtyř reprosoustav 2.1

Altec Lansing VS-4121
Logitech Z-3

Test čtyř reprosoustav 2.1

Následuje popis jejich technických parametrů...

Typ I-Trigue 3200 Z-3 2100 VS-4121
Výrobce Creative Logitech Altec Lansing Altec Lansing
Provedení sat/sub hliník/dřevo hliník/dřevo plast/dřevo plast/dřevo
Wattáž sat/sub 2x8W/19W 2x8.5W/23W 2x5.5W/17.5W 2x6W/19W
Frekv. rozsah 30Hz až 20kHz 35Hz až 20kHz 40Hz až 20kHz 25Hz až 15kHz
Odstup signál/šum 80dB 92dB 65dB 73dB
Rozměry satelitů 220x43x35mm 197x95x79mm 183x55x63mm 225x102x115mm
Rozměry sub 220x220x220mm 229x229x238mm 300x163x338mm 340x200x225mm
Průměr bass repro 13cm 20cm 2x 10.2cm 16.5cm
Ozvučnice sub bassreflex uzavřená bassreflex bassreflex
Dálkové ovládání ano ano ano ne
Ovl. sub na DO ano ne ne -
Sluchátkový out ano ano ne ano
Line in ano ne ne ne
Cena bez DPH 2044,- 2498,- 2096,- 1891,-

{mospagebreak title=Creative I-Trigue 3200}

Prvním adeptem k testovaní je reprosoustava s typovým označením I-Trigue 3200. Jedná se o produkt firmy Creative, který se pyšní třemi titanovými mikroreproduktory v každém ze satelitů a je jedinou soustavou v tomto testu, která má Line In a ovládání basslevelu na dálkovém ovladači.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Obsah krabice

Balení reprobeden je poměrně malé - alespoň na první pohled. Ovšem není se čemu divit vzhledem k malým rozměrům satelitů. Zprva na Vás vykoukne polystyrén, opatrující dřevěný box subwooferu. Zbytek prostoru vyplňuje papírová krabice se satelity a ostatním příslušenstvím.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Test čtyř reprosoustav 2.1

Krabice s doplňky obsahuje mimo ně dva nepostradatelné satelity. Další příslušenství představuje síťový adaptér, kabelové dálkové ovládání, jack-jack kabel pro připojení zvukového zdroje, krytky na satelity potažené průzvučnou tkaninou, dále pak kablík pro připojení externího zdroje do Line In a posledním z doplňků je redukce 2x CINCH na stereo jack konektor. Krabice ještě obsahuje QuickStart leták, letáček o záručních podmínkách a s informacemi o technické podpoře.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Satelity

Při pohledu na satelitní speaker mě ze začátku zaujalo provedení. Designově pěkné, malé, hliníkové tělo s třemi titanovými mikroreproduktory vypadá, že moc rámusu nenadělá. Je tomu však naopak, stačí trochu otočit volume doprava a Doom 3 s vámi budou hrát i sousedi.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Satelity I-Trigue 3200 jsou malé a elegantní. Mají odjímatelné krytky z průzvučné tkaniny. Pár poznámek si neodpustím, mají poměrně silný kabel, což je spíše mínus, zvlaště proto, že satelity jsou celkem lehké. A to je vlastně druhý nedostatek, vzhledem k tomu, že nemají moc dobře umístěné těžiště, tak i menší drcnutí do podstavy (nejčastěji asi stůl :-) ) může zapříčinit jejich pád.

Dálkové ovládání a ostatní příslušenství

Dálkový ovladač těchto bedniček sklízí mé ovace... ač je vzhledově poměrně jednoduchý, žádné chaotické, klikyhákové vzhledové provedení, zato funkčně je na tom naprosto výborně. Při prvním letmém pohledu na jeho tělo zmerčíte ovládání celkové hlasitosti, ale dokonce také, v úvodu zmiňované, ovládání hlasitosti basslevelu. Za zmínku stojí i hezké modré podsvětlení kolečka hlasitosti.

Test čtyř reprosoustav 2.1
Test čtyř reprosoustav 2.1

Po podrobnějším prozkoumání najdete dva konektory, první slouží pro připojení sluchátek, druhý pro připojení druhého (externího) zdroje zvuku, takže libovolně MP3man, discman, minidisc... a kdo-ví co dalšího ještě doma máte.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Snad jediná věc, kterou bych ovladači vytkl, je jeho silný, méně ohebný připojovací kabel. Tedy, ohýbat samozřejmě jde, ale má tendence vracet se do původního tvaru, takže než se stále nervovat s faktem, že ovladač nechce poslechnout a zůstat tam, kam jsme si jej položili ...no, raději využijte přibalenou oboustrannou lepící pásku a dejte mu vědět, kdo je tady pánem.

V balení najdete také redukci 2x CINCH na stereo 3.5mm jack. Chvíli jsem přemýšlel, z jakého důvodu ji výrobce přibalil a ono to vlastně bylo docela jednoduché. Pokud si chcete připojit jako externí zařízení třeba televizi, video nebo DVD přehrávač, z 90% na konci připojovacích kabelů najdete CINCH konektory, tedy zařízení do redukce a redukci šup do DO I-Trigue 3200.

Test čtyř reprosoustav 2.1

V poslední řadě v příslušenství najdete zmíněný připojovací kabel pro externí zdroj, napájecí adaptér a krytky na satelity.

Subwoofer

Test čtyř reprosoustav 2.1

Subwoofer je proveden velice elegantně, a tak vůbec nevadí, že nepatří do kategorie futuristických. Černé lamino spolu s průzvučnou tkaninou doplněnou o logo Creative velice pěkně ladí.

Test čtyř reprosoustav 2.1
Test čtyř reprosoustav 2.1

Po sejmutí krytky na Vás vykoukne 20W reproduktor o průměru 13cm. Na pravém boku je umístěn bassreflexový nátrubek, což je jistě velice kladná "featurka" tohoto subwooferu, vzhledem k jeho velikosti tak díky nátrubku při vyšším volume nefuní ani nehučí.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Popis zadní stěny bude velice jednoduchý. Jsou zde veškeré potřebné konektory pro připojení jednotlivých komponent a hlavního zdroje signálu. Zleva popsáno: audio IN, Line In (je veden na společném kabelu od DO), DO (druhá část kabelu spolu s Line In), pravý a levý satelit a nakonec napájecí adaptér. Možná je škoda, že tato sestava nemá napájecí zdroj přímo v sobě, zbytečně se nám na zemi válí další krabička.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Zvuk a závěr

Nejsem sice žádný zvukmistr a nemám sluch jako někteří savci, ale například při hraní Doomu 3 mě 3200ky potěšily. Slyšel jsem jak zvuky o vysokých, tak i o hlubokých tónech. Veškeré detaily, které tato hra produkuje, byly díky dobrému přednesu krásně slyšet. Dokonce nebyl problém mít hlasitost wooferu někde za polovinou. Pro hudební přednes jsem soustavu testoval klasicky na mém oblíbeném hip hopu, poté jsem zkusil nějaké to dancování, rock a klidnější popovou a chilloutovou muziku. Byl jsem spokojen se vším, výšky, středy i hloubky působily uspokojivým dojmem. Nemám těmto reproduktorům co vytknout.

Creative I-Trigue 3200 patří tedy jistě mezi favority tohoto testu. Po zvukové stránce velice dobrá soustava, která je i vybavením na vyšší úrovni v řadě 2.1 repro. Ty menší neduhy jako silný kabel od DO a občas poněkud nestabilní satelity s klidem, vzhledem k těm kladným vlastnostem, můžeme přehlédnout.

{mospagebreak title=Logitech Z-3}

 

Test čtyř reprosoustav 2.1

Dalším produkt potěší příznivce firmy Logitech. Jedná se o, na PC Tuningu již recenzovanou, soupravu s označením Logitech Z-3. Podíváme se jí teď na zoubek po druhé a uvidíme, jak si tentokrát poradí se třemi soupeři.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Obsah krabice

Krabice od Z-3jek už je o něco málo větší, neskrývá však žádné mega-ozvučení. Najdete v ní, dle očekávání, subwoofer, dva satelity a dálkové ovládání.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Co se ostatního příslušenství týče, je zde kabelová redukce 2x CINCH na 3.5mm samici konektoru jack. Krytky satelitů z průzvučné tkaniny. Přívodní šňůra do elektrické sítě a manuál.

Satelity

No, na můj vkus to sice není žádná sláva co do provedení, za to po zvukové stránce jsou to velice povedené kousky. Satelity Z-3, pyšnící se na přední straně logem Logitech, jsou mixem zdrsněného hliníku s dřevěnými boky.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Co mě ale překvapilo je řešení kabeláže, to se vlastně týká soustavy jako celku, tedy ne jen satelitů. Satelity včetně dálkového ovladače jsou připojeny k subwooferu pouze jedním kabelem s jedním konektorem, který se rozvětvuje a rozvádí tak od sebe jak satelity, tak dálkový ovladač. Je to poněkud zajímavé řešení, jehož nádechu jsem zrovna nepodlehl. Je tím jednoznačně omezena délka kabelů vedoucích k satelitům. Tělo satelitů je docela robustní, díky své pevné podstavě jsou méně náchylné k pádům a pěkně drží na stole. Krytky z průzvučné tkaniny jsou oproti předchozím pevnější, bohužel o to méně dobře vypadají, když jsou nasazeny na svých protějšcích.

Dálkové ovládání a ostatní příslušenství

Dálkové ovládání mě v případě, zrovna Logitechu, trochu zklamalo. Má sice pěkné, velké kolečko pro ovládání hlasitosti soustavy a výstup na sluchátka, ovšem postrádá štelung hlasitosti wooferu, což je bohužel velmi nepraktické... proboha výrobci, kdo se má při hraní Doomu, ve 2 hodiny ráno, v úplné tmě ohýbat pod stůl a nahmatávat volume subíku? Kabeláž dálkového ovládání také není žádný zázrak. Vedou z něj dva kabely, jeden do subwooferu a druhý, o něco tenčí, slouží pro připojení zdroje signálu.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Jak jste se dozvěděli v předchozích odstavcích, balení Z-3 obsahuje dále redukci CINCH na jack. Ta je pro případ připojování soustavy k televizi, videu nebo DVD, stejně jako u I-Trigue 3200. V případě Z-3 to ovšem nebude externí zdroj zvuku, ale bohužel jako zdroj hlavní. Z-3 totiž nedisponují Line In vstupem.

Test čtyř reprosoustav 2.1

U Z-3 nenajdete žádný síťový adaptér, soustava má totiž vlastní transformátor, a tak místo adaptéru najdete jen síťovou šňůru.

Subwoofer

Provedení "basáku" je obdobné jako u satelitů. Logitech měl zřejmě zájem na tom, aby spolu tyto dva kusy vzájemně ladily. Předchozí věta zní trochu divně - pochopitelně chtěl, aby spolu tyto dva kousky ladily, ale nejsem si zcela jist, zda to byla dobrá volba. Na satelitech vypadá hliník velice pěkně (pozn. aut.: zřejmě je i pravý), zato na subwooferu ...no jeho přední stěna vypadá, jako by byla z kusu plastu.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Membrána reproduktoru je ozdobena logem Logitech, vypadá to poměrně pěkně, na druhou stranu jak často se na ni budete koukat. Předchozí obrázek ukazuje, jak pěkná je dřevěná část, ten následující zobrazuje spíše tu horší stránku...

Test čtyř reprosoustav 2.1

Zadní stěna zpřístupňuje hlavní konektor pro připojení satelito-dálkovo-ovladačového kabelu, konektor pro napájení a regulátor volume wooferu. Ozvučnice je v tomto případě uzavřená. Myslím, že tím udělal výrobce trochu chybu. Subwoofer tak není možné pořádně rozdunět tak, aby byl zvuk poslouchatelný, spíše ho tím rozhučíte a rozfuníte. Ideální je vytočit kolečko zhruba do poloviny jeho dráhy.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Zvuk a závěr

Satelity mají velice dobrý přednes. Detailní výšky možná tolik nenadchnou, chcete-li hrát třeba Doom 3 či jinou hru, kde se temné podbarvení pohybuje spíše okolo hlubších kmitočtů, ale pro hudební fanoušky bude jistě potěšující, že ve svých oblíbených písničkách uslyší i něco nového ;-) Středový přednes je trochu slabší, ale to je zřejmě způsobeno výhybkou, která pouští středy ještě nějaký kus do subwooferu. Ten je ve hrách velmi využívaný. Doom 3 opravdu dostane nový nádech, hlavně, když je "kroutítko" subíku na max. V tom momentu mne mimo jiné překvapilo, že zvuk nenapodobuje funění hrocha, což mne bohužel docela mrzelo při poslechu hudby, ale tam si nikdo ten bass na plno dávat nebudete. Tedy jde o to, že hlubokotónový reproduktor o průměru 20cm, napasovaný do objemu 12.5 litru je dle mě dost neadekvátní. Zmíněné funění by určitě do jisté míry odstranil bassreflexový nátrubek, případně o pár cm větší box. Z poslechu hudby jsem měl jinak velice dobrý dojem, celkový přednes je pěkný na všech pásmech, dobře si poslechnete hip-hop (ať už je to eastcoast i westcoast :-) ), chillout, techno i trance.

Závěrem k této soustavě... bohužel jsem u ní nalezl více much co se výbavy týče, po zvukové stránce jsou velice dobré, zdi však trhat nebudou. Nedostatky jako volume subwooferu na DO či absence line in vstupu jsou bohužel více do očí bijící než nedostatky I-Trigue 3200. Rozhodně však koupí tohoto produktu neprohloupíte, spíše je zde nutné vybrat si dle vlastní potřeby a vkusu.

{mospagebreak title=Altec Lansing 2100}

Test čtyř reprosoustav 2.1

Firma Altec Lansing je, řekl bych, v České Republice poněkud méně známá. A pokud se mýlím, dáte mi snad za pravdu aspoň v tom, že je méně známější než například Creative nebo Genius. Tímto úvodem samozřejmě nechci nic zakřiknout, vzhledově, i když docela plastově, vypadá soustava Altec Lansing 2100 poměrně hezky.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Obsah krabice

A teď hurá na vybalování. Stejně jako u předchozích kousků najdete to co nejspíš očekáváte, jeden subwoofer, dva satelity, dálkové ovládání, nějaké kablíky a manuál.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Na zabalení si dal Altec záležet, vše je pěkně uložené v prolisech horního polystyrénu, který spolu se svým protějškem kryje subwoofer.

Satelity

Satelity 2100 se provedením trochu podobají prvním testovaným I-Trigue 3200. Tedy minimálně se zdá, že jsou použity stejné mikroreproduktory, ale v případě Altecu pouze dva na každý satelit. Kabeláž satelitů je vyřešena výborně. Dlouhé kabely s CINCH konektorem na konci, totálně oddělené od ostatní kabeláže.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Ve srovnání s Creativy jsou méně padavé, jejich těžiště je totiž trochu lépe vyváženo. Po designové stránce jsou ...no trochu podivné. Připomínají mi nějakou rakev na stojato. Umístění do té hliníkové podstavy mi jednoduše nějak nesedlo. U této soustavy nečekejte žádné krytky, těžko říct proč je Altec vypustil, asi je nemají jejich designéři v oblibě.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Dálkové ovládání a ostatní příslušenství

Tady bych 2100kám asi začal vytýkat pár věcí. Třeba hned to, že zesilování je řešeno elektronickým potenciometrem. Někdo to možná ocení, ale já si říkám, když zesilovat, tak pořádným koláčem. Navíc průběh je tak trochu nelineární, zesilování zpočátku narůstá pomalu a pak se z ničeho nic rapidně zrychlí. Stejně tak tomu je "na cestě dolů" při zeslabování. Ovladač má sice moc elegantní podstavu, ze které je možné jej sejmout, to však nemění nic na tom, co jsem popsal o pár řádků výše.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Abych zde nebyl jen jako záporňák, musím podotknout, že kabel je zde dost dlouhý a ideálně silný pro příjemnou manipulaci v případě, že ovladač sejmete z jeho podstavce, což možná nebudete dělat až tak často. Další chybkou je absence volume subwooferu, stejně jako u Logitechu. No, a aby toho nebylo málo, je tu další nedostatek - kdybych byl výrobce takovéhoto druhu produktu a zároveň s tímto bych produkoval i sluchátka (toto je přímo případ Altec Lansing) - moje marketingová politika by byla asi takováto: zákazník bude chtít repro 2.1 k PC. Fajn, uděláme 2.1 repro pro PC. Druhá varianta - zákazník bude chtít sluchátka... no a zde je kámen úrazu - kam ty sluchátka asi tak připojí, hmm? Výrobce se měl v případě těchto bedýnek a jejich vybavování trochu zamyslet - uhádli jste správně - výstup na sluchátka tu samozřejmě není a o Line In ani nemluvě.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Kablíky jsou asi jasné - redukce pro připojení k televizi nebo DVD, kablík se zelenými jacky pro připojení k PC či k jinému, jackovou zásuvkou končícímu, zařízení (třeba discman).

Subwoofer

Subwoofer je designově docela podobný těm, co vídám ve "kšeftech" jako je Hypernova nebo Carefour. Říkají tomu tuším soustava pro domácí kino... což do teď nechápu :-) Basák velikosti krabice od Adidasek, reproduktory v plastových krabičkách - to že hraje a přednese dokonalou atmosféru k filmům? No, vím, že nějaký zvuk se z toho line ...ale dost, to už se dostávám k recenzi něčeho úplně jiného, takže zpět k subwooferu Altec 2100. Tahle hračka překvapila osazením dvěma bassovými reproduktory o průměru 10.2cm. Box je napájen přímým kabelem, který není odjímatelný ...alespoň ho neztratíte :-)

Test čtyř reprosoustav 2.1

Ač nerad, začnu zase kritikou. Vzhledem k nedostatkům příslušenství bych se skoro nedivil, kdyby i na subwooferu chyběla regulace jeho výkonu. Ta tam naštěstí je... ale to provedení. Jak jsem si stěžoval na hledání regulátoru u Logitech při hraní Doomu 3, tak Vám raději doporučím... s Altec 2100 Doom 3 ani nepouštějte. Na obrázku vidíte, jak je "kolečko" regulace velice nepříjemně titerné. S tímhle otáčet stylem nahmatávání někde vzadu pod stolem - opravdu Vám to nepřeji. Jinak asi žádné výtky k provedení nemám, alespoň to vyřešení kabeláže mne potěšilo. Všechny kabely dostatečně dlouhé, připojované pěkně po jednom.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Zvuk a závěr

Tak, opět ta nejtěžší část na tomto posuzování. Satelity jsou provedením trochu podobné Creativáckým, zvukově jsou však trochu jinde. Výšky už nejsou tak detailní jako u předchozích modelů, středy přednáší 2100 poměrně v limitech. Zvuk subwooferu byl při hraní také slabší, navíc subwooferový box není zřejmě úplně ideální, má totiž tendence vydávat hučivé tóny i s nižším výkonem. Ne vždy, ne všude, ale u vybraných písniček na patřičném pásmu bohužel opravdu spíše hučí. Rozhodně není možné mít dobrý poslech s hlasitostí wooferu na max. Optimum je zhruba polovina dráhy jeho regulátoru.

Celkový dojem z Alteců 2100 tedy bohužel není moc dobrý. Absence sluchátkového výstupu, volume wooferu na DO, potažmo i v jistých případech přehlédnutelný chybějící line in... všechny tyto neduhy nelze vykompenzovat rozumně řešenou kabeláží či poměrně, až na výjimky, dobrým zvukem. Ten mimo jiné kazí i šum, který jde ze satelitů. Je tedy znát rozdíl v poměru signál/šum vůči ostatním, jak jste již mohli zaznamenat v úvodní tabulce parametrů. Vzhledem k ceně této soustavy bude můj závěr spíše negativní - stačí porovnat cenu s Creativy a nevím jak vy, ale já bych měl jasno.

{mospagebreak title=Altec Lansing 4121}

Test čtyř reprosoustav 2.1

Úplně na úvod musím říct, že mne tato reprosoustava bohužel vůbec nezaujala po vzhledové stránce. Nerad bych k ní přistupoval z tohoto důvodu nějak zle, že bych jí hodnotil výhradně záporně, to nechci, leč design dělá taky hodně. Nyní si představíme posledního "soutěžícího" v našem testu - je jím opět výrobek firmy Altec Lansing s označením VS-4121.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Obsah krabice

Balení je řešeno tak nějak stylem "šup to tam, ať už je máme z krku". Podivný "papundeklový" výlisek zajišťuje ochranu subwooferu i satelitům. Krabice ještě obsahuje redukci pro připojení soustavy k televizi nebo DVD, stejně jako všechny ostatní. Dálkové ovládání, popřípadě krytky z průzvučné tkaniny tentokrát budete hledat marně, vše je vyřešeno regulátory na pravém satelitu a ty krytky zde prostě nejsou. No a pak už jen kabel k propojení soustavy se zdrojem zvuku.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Satelity

Satelity jsou tvořeny poněkud zajímavým způsobem. Pod krycí mřížkou jsou schovány výškové mikroreproduktory. Za předním sloupkem je v rámci podstavy podivná polo-polo-koule, ve které je schován středový reproduktor o průměru 8cm. Takže ten design pak taky vypadá... já osobně bohužel (resp. bohudík) tohle moc nepreferuji, takže jsem rád, že po otestování mi tyhle "zrůdičky" zmiznou ze stolu.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Vzhledem k tomu, že tato soustava, jako jediná, není opatřena dálkovým ovladačem, budete odkázáni pouze na pevné ovládání, umístěné na pravém satelitu.

Test čtyř reprosoustav 2.1

"Dálkové ovládání" a ostatní příslušenství

Jak již víte, VS-4121 lze ovládat pouze pomocí prvků na pravém satelitu, na druhou stranu zase nabízí trošku širší spektrum nastavení. Nejspodnější "knoflík" zapíná soustavu, nad ním je regulátor hloubek a následně výšek a největší kolečko řeší jako obvykle celkovou hlasitost. Regulace nám umožňuje provádět poměrně slušné změny v nastavení základních korekcí. Samozřejmě na detailní nastavení je nutné použít softwarový equalizér z WinAmpu, WMP nebo jiného oblíbeného přehrávače. Konektor na sluchátka - udivilo mne, že u této, služebně zřejmě starší sestavy oproti Altec 2100, jsem tento konektor našel. Je umístěn na pravé straně pravého satelitu.

Test čtyř reprosoustav 2.1

V základu dále obdržíte, stejně jako u předchozích produktů, redukční kabel pro připojení DVD či TV. Zdroj je opět řešen interní elektronikou v subwooferu, takže zde nejsou žádné starosti se síťovým adaptérem.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Dodávaná kabeláž je tedy shodná s modelem 2100. Propojovací audio kabel a redukce na TV.

Subwoofer

Provedení subwooferu u modelu 4121 je stejně jako u jeho kolegy s bassreflexovou ozvučnicí. Celkovým dojmem působí tak trochu plastově, což je nejspíš vina jeho plastového čela. U tohoto modelu se opět nesetkáte s odjímatelným krytem, stejně jako u jeho satelitů. Vše je tentokrát napevno. Přijde mi to trochu zastaralé, jako by výrobce odmítal současné designové trendy. Spousta lidí dnes ráda ukazuje odhalené čelní stěny svých reprosoustav, které pořídili v oddělení elektra v Hypernově se slevou, a tak krytky z průzvučné tkaniny mizí za skříní. V případě Alteců 4121 byste tyto krytky museli leda urvat.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Zadní stěna je opět relativně jednoduchá, což dává firmě Altec Lansing jisté malé bezvýznamné plus. Aspoň něco mají uděláno rozumně. I když vlastně - jak se to vezme... na úkor pouze tří konektorů by se možná někteří z Vás trápili se skoro 1cm silným kabelem od pravého satelitu. K popisu asi není moc co dodat, je zde konektor pro zdroj signálu a dva konektory pro připojení reproduktorů, které nelze zaměnit. Posledním je napevno přidělaný kabel pro přívod napájení.

Test čtyř reprosoustav 2.1

Zvuk a závěr

A co zvuk? Rovnou přiznám, že po předchozí zkušenosti jsem nečekal žádné zázraky, pochopitelně jsem se ani nedočkal. VS-4121 celkem slušně šumí, stejně jako jeho kolegové 2100. Satelitům rozhodně chybí výšky, pokud je chcete mít detailnější, je potřeba jim trochu přikouřit. Naopak subwoofer je výkonově trochu přetažen, takže tam je lepší zase trochu ubrat, abychom soustavu dostali do jisté rovnováhy frekvenčního pásma. Středy jsou u této soustavy dobré, zřejmě ten reproduktor není úplná šunka. Filmový i herní přednes je u této soustavy vcelku povedený, jen je potřeba trochu vyladit ty korekce, jinak tomu budou chybět jisté detaily. Stejně tak i u hudby. Konkrétně u filmů a u her se dá subwoofer trošku pozvednout nad ostatní pásma, naopak u hudby je potřeba jej trochu potlačit, Altec zřejmě věděl, proč soustavu vybavit těmi korekcemi.

Celkový dojem z této soustavy se nepopisuje zrovna jednoduše. Zvuk se dá tak nějak poladit, takže dosáhneme požadovaných parametrů. Designem si u mě moc nešplhly, ostatně nevím jak vy, ale když si něco vybírám, prvně mě zaujme vzhled a teprve poté mě zajímá zvuková charakteristika. Ovšem v případě kombinace, kde je vše dobré, jistě také platí, že je to drahé, což se o VS-4121 říci nedá, je to totiž nejlevnější produkt tohoto testu. Výběr je opět na Vás.

{mospagebreak title=Hodnocení testu}

Tohle bude složitější. Jelikož jsem zastánce trochu jiné kategorie ozvučení, tak pro mě, z celkového pohledu, nehraje dost kvalitně žádna z testovaných soustav, a to i přesto, že mají woofer, který já "nemám". Aby Vás nemátlo a netrápilo zvědavé svědomí otázkami "Tak co mu může hrát lépe bez wooferu?" Zlaté české ručičky postavily, po zvukové stránce, velice kvalitní stereo reprobedny. Hlubokotónovou část každé z nich tvoří dva bassové reproduktory o průměru 22cm, s ozvučnicí o objemu 90 litrů. Proto prosím pochopte, že srovnávat testované systémy, když člověk žije s jinou kategorií, je pak trochu složité. Ale teď zpět k testovanému zboží. Co že jsme to vlastně testovali??

Prvním produktem na holení byla soustava Creative I-Trigue 3200, následoval systém Z-3 firmy Logitech. Posléze jsme koukli na zoubek výrobku firmy Altec Lansing s označením 2100 a nakonec jsme profoukli bassreflexový nátrubek soustavě VS-4121 od stejného výrobce.

"Nejlepší design/provedení"

Ohodnotit vzhled je někdy jednoduché a někdy bohužel složité. Hodnotíme-li produkty zvlášť, stačí prostě říci "To je dobré.", "Tohle je staromódní." nebo "Toto je opravdu pěkné." Máme-li však porovnat a vybrat, co vypadá po vzhledové stránce nejlépe, bez delšího zamyšlení to už asi nepůjde. Jako zarytý dřevofanda preferuji (a vždy si mne spíše získají) systémy, které jsou komplet ve dřevě, vybavené krytkou z průzvučné tkaniny. A ani dnes tomu nebude jinak - na první místo bych postavil soustavu firmy Creative s označením I-Trigue 3200. Má sice trochu neduh ve hliníkových satelitech, které mohly mít alespoň nějaké náznaky dřevovitosti. Na druhou stranu, všechny soustavy (snad až na VS4121) jsou evidentně komponovány k LCD monitorům, nemůžeme se tedy Creativu divit. Těsně za něj, na druhé místo, umísťuji soustavu Logitech Z-3. Je to opravdu jen o fous, kdyby totiž její subwoofer byl, tak nějak, úplně dřevěný, získal by první místo systém Z-3. Následují produkty Altec Lansing - kde už možná tušíte - pokud máte stejný vkus jako já, že třetí místo obsadil typ 2100 a čtvrté místo získal jeho kolega s označením VS-4121, který v tom vzhledu bohužel zaostává trochu více za svými soupeři.

"Nejlepší výbava/ovládání"

Pro někoho možná tato část není tolik podstatná, někomu prostě stačí, že to hraje, že k tomu jde připojit "pecka", MP3 player, discman nebo třeba nějaké "dvojče" z dva-a-devadesátého, vybavené lineoutem nebo aspoň výstupem na sluchátka. My osatní, kteří se neshledáváme v tomto pohledu na dostačující vybavení, se přesuneme k výslednému resultu. Vyhlásit nejlépe vybavený 2.1 systém z námi testovaných bude velice jednoduché, v tomto případě se jednoznačně umístil Creative I-Trigue 3200. Jeho vybavení předbíhá soupeře dlouho před cílem, hlavní plus je v ovládání hlasitosti wooferu na dálkovém ovládání, stejně tak line in (jediná soustava, která je jím vybavena) a sluchátkový výstup. Na druhé pozici končí soustava Logitech Z-3. Velice mne potěšilo, že dálkový ovladač disponuje velkým volume kolečkem, avšak na úkor toho se už zřejmě do zbylého prostoru nevešlo ani nějaké titěrné kolečko na ovládání hlasitosti wooferu, které jak už víte, musíte lovit na zadní stěně subwooferu. Výstup na sluchátka máme, tak do uší si dáme... je fajn, že aspoň na tohle Logitech nezapomněl, avšak line in bohužel (ale jen malé bohužel) nenajdete ani ovladači, ani na subwooferu. Ovšem to je spíše nadstandardní vybavení, které můžeme u produktů této kategorie postrádat. Třetí místo získala soustava Altec Lansing VS4121. Její klad vidím hlavně v nastavitelných korekcích, a také v tom, že Altec nezapomněl na sluchátkový výstup. Je tedy jasné, že na posledním místě skončila soustava 2100 firmy Altec Lansing. Důvody jsou prosté - absence výstupu na sluchátka, opravdu nepohodlné řešení volume subwooferu, žádné korekce, žádné vstupy, jen repráky a volume. Je mi líto, ale zde není co řešit.

"Nejlepší zvuk"

Toto rozhodování lze odvozovat od popisů u recenzí produktů samotných. Na tomto místě už ke zvuku testovaných soustav není co dodat, není jak jej vylepšit či mu nějak ukřivdit ...prostě proto, že to všechno jsem stihl už dříve. Chcete-li si opravdu koupit jednu z těchto soustav, a chcete-li opravdu vybrat jednu z těch lepších, rozhodně neprohloupíte koupí produktu firmy Logitech či Creative. V tomto momentu bych konstatoval, že tyto dva favoriti jsou na tom po zvukové stránce velice dobře. Žádnými velkými neduhy netrpí ani jeden z nich. Kdyby mě nějak trápila cena, koupil bych Creative, je přece jen o nějaké ty čtyři stovky levnější než Logitech. Pokud chtete opravdový Low-End, který Vám jistě také rozvibruje vitríny (i když jaksi podivným přednesem), Altec Lansing bude asi jediným východiskem. Obě soustavy jsou na tom podobně - výhodou VS-4121 je možnost vyladit tyto neduhy korekcemi.

"Výsledné hodnocení"

Co myslíte? Už jste si vybrali? Neříkejte, že ne?! Já osobně mám jasno, (v podstatě nechci žádnou z nich, ale...) kdybych si měl vybrat, ...nebudu Vás dlouho napínat, nemám to zapotřebí a vy také ne, respektive nezasloužíte si to... vybral bych si rozhodně, bez většího váhání, díky možnosti, kterou mi bylo dáno otestovat tyto produkty, reprosoustavu firmy Creative a to již mnohokrát zmíněný I-Trigue 3200. Myslím, že si toto ohodnocení zaslouží svým vzhledem, zvukem i výbavou, kterou má jednoznačně nejlepší.

Test čtyř reprosoustav 2.1

A co dodat? Snad jen doporučení... "Nedejte na první dojem, často ho pokazí ten druhý!". Vybírejte dlouho, nebudete zklamaní a budete se mít čím pochlubit. Tímto Vám děkuji za přečtení tohoto testu a těším se na další...

Všechny soustavy zapůjčila firma LEVI, které tímto děkujeme

Test čtyř reprosoustav 2.1

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
13.10.2004 05:41:44   0.0.0.xxx 77
hodnotit zvuk na hip-hopu, tuc-tuc a Doomu ... to mluví za vše ... předpokládám, že to byly mp3 maximálně 128 kb/s
24.8.2005 18:11:09   62.24.88.xxx 107
na hip-hopu zkouset repro mi prijde ponekud barbarské az nehumalni Nejlepe otestujete repra na klasice Je jasne ze kazdemu tento styl nevoni ale uslysite kazdej neduh ci kvalitu resp. unikatnost repra
13.10.2004 06:55:24   0.0.0.xxx 127
Nebyl by vhodnejsi nazev clanku "Subjektivni hodnoceni čtyř reprosoustav 2.1" nez "Test čtyř reprosoustav 2.1"? Pokud mluvite o testu (a naslednem srovnavani), nemuzete produkty hodnotit na zaklade tohoto: "Nejsem sice žádný zvukmistr a nemám sluch jako někteří savci, ale například při hraní Doomu 3 mě 3200ky potěšily" ! To je jako byste pri testu sportovnich aut napsal, ze se Vam zda, ze model X jezdi docela rychle a v zatackach se ani moc nenaklani :-)
Na druhou stranu chapu, ze jako sdeleni zkusenosti s temito bedynkami to muze nekomu pomoci. Ale jak jsem napsal, moc verohodne to nepusobi.

I tak ale drzim palce do dalsiho psani (poucte se z vlastnich chyb).
13.10.2004 07:04:21   0.0.0.xxx 710
Jen reakce na kritiku "Bolemira Noce a Kadlose". Myslím, že v těchto podmínkách to ani jinak než subjektivně hodnotit nelze. Nebo vyjste snad pánové čekali, že autor článku si na test těchto malých reprosoustav přitáhne nějakou brutální testovací - MASLOSTROJ?
Jinak pánové, můžete se také angažovat a psát, třeba nás překvapíte něčím zajímavějším, než jen tlacháním.
Autorovi držím palce i při psaní dalších článků.
13.10.2004 07:35:54   0.0.0.xxx 97
Pominu-li fakt, že si kritici pravděpodobně asi neuvědomili co že se to vlastně testuje, tak zejména nemají ani páru o tom, co to obnáší. Já ano, několikrát jsem zkoušel s nevalným úspěchem pro PCT něco vytvořit a je to řehole. Víkend v prcině o tom není pochyb, náklady na přepravu zboží domů a zpět a výsledkem je upachtěný článek, který stejně každej zdrbe. Utek jsem od toho jedna dvě. K článku: jedná se o malé, levné, počítačové ozvučení, kde asi nejdůležitější informací pro zákazníka je to jak to hraje, popř. co to ještě umí navíc. Kmitočtové charakteristiky, naměřené hodnoty útlumu, nízkých či vysokých kmitočtů tu opravdu při ozvučování PC nikoho neurvou a nikoho to nezajímá. Pokud ano, tak ať se poohlédne po něčem, co "OPRAVDU HRAJE" a kde má smysl tyto údaje zjišťovat, což není tento případ.
13.10.2004 07:36:57   0.0.0.xxx 87
Nic takovýho není třeba, nikdo tu ani nečeká profi recenzi jako v ňákým časopise nebo sajtě o audiu, stačí trochu lepší PCI zvukovka a pár dobře nahranejch CD, ale ne taneční hudby a hip-hopu, maximálně tak na dokreslení...
Možná to byla trochu ostrá kritika, ale podle způsobu vyjadřování na mě autor působí dojmem člověka, jaké soukromě nazývám basofilové a upřímně řečeno je zrovna v lásce nemám; v mém okolí se jich totiž vyskytuje trochu privela.
13.10.2004 07:44:46   0.0.0.xxx 77
Žádný měření jako u high endu sem ani nechtěl (ostatně ani u zařízení se sqělejma naměřenýma hodnotama nemusí zvuk vyhovovat každýmu), ale na taneční hudbě se skutečně nedá poznat, jestli to hraje dobře nebo ne a na tom trvám :o|
13.10.2004 07:46:20   0.0.0.xxx 87
Mna tiez trosku drazdil zovialny ton recenzie, mozno to niekomu vyhovuje, mne nie. Inac Jerry, ten tvoj prispevok mi pripada akoby si to autor napisal sam na svoju obhajobu, ale to sa urcite mylim Ale teraz vazne.

Urcite by kazdy privital, keby bolo na konci (alebo na zaciatku) recenzie napisane okrem mena autora aj nieco o nom, hlavne kolko ma rokov a comu sa venuje, tak ako to maju napr. na tiscali, citatel by si tak mohol lepsie utvorit celkovy obraz o vypovednej hodnote recenzie.
13.10.2004 07:52:20   0.0.0.xxx 77
...k vam uz nemam slov. Jak uz tady spousta podotkla, jde o test pro lidi, ne pro audiofily... myslim, ze ani jini autori zde na PCT, kteri pisi audiorecenze nemaji doma poslechovou mistnost. Kdyz mi ji nekdo doda, pak Vam pridam treba i frekvencni charakteristiku tech beden, ale to doma bohuzel vyresit nelze, a co jineho tedy v tom testu ocekavate. Proto je dle me idealni potencialnim kupujicim odposlouchat soustavu s necim, co na ni zrejme budou poslouchat i oni. K MP3 - za prve, jsem dost zvyklej na kvalitni audio - MP3 tedy minimalne ve 192kbps, ne-li vice. Za druhe - testy jsem provadel z audio CDcek. Mimojine, test jsem nepsal jen tak proto, aby na PCT zase neco pribylo, ale proto, ze mne toto tema zajima viz. http://klobouk.air-net.org/audio/ Obsah neni profi - je pro bastlire a jine kutili...
13.10.2004 08:47:59   0.0.0.xxx 77
Jenže pokud někdo chce poslouchat vážnou hudbu, nebo jazzík, tak si ji těžko vychutná na PC + bedýnky za dva litry ty hlavo ! Jinak recenze se mi taky moc nelíbila, ale tvoje argumenty trochu pokulhávají. Naměřené hodnoty jsou jako jediné objektivní, ale záleží na metodě měření, kde se měří a na testovaném kusu. Samozřejmě že v každé jiné místnosti budou ty samé repra hrát jinak - takže na druhou stranu jak jinak hodnotit a napsat recenzi ?
13.10.2004 09:07:56   0.0.0.xxx 87
Miusím souhlasit s Karlosem , že na Hip-hopu a technu se kvalita zvuku testovat nedá. Možná tak jesli vám subwoolfer při max hlasitosti nevyluzuje nějaké divoké zvuky:-)))
Já sice také nejsem žádný audiofil , ale každý si přeci pokudmožno poslechne rád nezkreslenou hudební atmosféru.
Např. mám doma od Genius ty celodřevěný home theatre 5.1 a musim říct (sic to byla kopě z nouze) že na domácí kino "dostačující". O hudebním přednesu se to říct nedá, tak nedám dopustit na své postarší Tesly ( Po výměně repro za nové ). Ale za to spíše může IO TDA v útrobách woolferu.
Jinak si myslím že tento test je dostatečný pro normálního uživatele .Je dobré přednést ,který výrobek čím trpí( kabeláž , stabilita , ovládání , provedení )...
Akorád bych se vyhnul subjektivním poznámkám typu:
"Přijde mi to trochu zastaralé, jako by výrobce odmítal současné designové trendy. Spousta lidí dnes ráda ukazuje odhalené čelní stěny svých reprosoustav, které pořídili v oddělení elektra v Hypernově se slevou, a tak krytky z průzvučné tkaniny mizí za skříní.."

Jinak pochvala alespoň za snahu.
13.10.2004 09:10:42   0.0.0.xxx 77
Seženeš i repráčky, který se "daj poslouchat", o vychutnávání tu nepadlo ani slovo. Naměřené hodnoty sice objektivní jsou, ale každej člověk slyší trochu jinak a líbí se mu trochu jiný podání zvuku. A zrovna takovýhle repráčky sou koncipovaný jako near field monitory (já vim - hodně divoký přirovnání), takže parametry místnosti na ně maj hodně malej vliv (schválně, když sedíš u PC, jak daleko od sebe máš satelity?).
13.10.2004 09:30:33   0.0.0.xxx 77
"Pro hudební přednes jsem soustavu testoval klasicky na mém oblíbeném hip hopu, poté jsem zkusil nějaké to dancování, rock a klidnější popovou a chilloutovou muziku. Byl jsem spokojen se vším, výšky, středy i hloubky působily uspokojivým dojmem." Toť text v článku. Jednak tam nikde nevidím, či šlo o nekvalitní MP3ky, nebo dobře udělané, či originál lisované CD. Špičkovou hudbu velmi snadno nalezneš ve všech jmenovaných žánrech, jestli chceš přímo exclusive názvy titulů, není problém. (Frontline Assembly, Ritchie Hawteen, některé breakbeatové fláky jsou doslova hudebními sqosty). Nejen Vážnou hudbou je nutno testovat PC bedýnky. Pořád seš dost mimo.
13.10.2004 09:34:40   0.0.0.xxx 77
na délku stoly - cca 1,75m, poootočené směrem na mě. Jinak mezi audiofily a jiné netopýry se již nepočítám, nicméně slyším opravdu dobře. Chtěl jsem akorát napsat, že 90%, snad i více lidí si pustí na pc právě komerční věci, dance, pop, hip hop, kde zas tak velké požadavky nejsou. A jestli si při práci nějakou náročnější hudbu pustím, tak stejně jenom jako kulisu a detailům nepřikládám nějakou větší váhu. Ale to už by jsme nemohli nic hodnotit, že ? )))
13.10.2004 09:41:40   0.0.0.xxx 77
Jednak tam napsal poněkud více žánrů, než jen tyto dva a že se Techno a Hip-Hop poslouchá doma u PC nejvíce (zejména u současné mládeže) to je taky neoddiskutovatelný fakt. Např. Chillout považuji za muziku určenou primárně na poslech u kafíčka v ušáčku a některé sqostné nahrávky jsou doslova hudební explozí kvality a zajímavosti. Rozhodně tedy prověří reprosoustavu dokonale a to včetně Hi-Fi mašin za desítky tisíc. Sám jsem toho příkladem, poslouchám i elektronickou muziku ve svých skoro 40-ti letech a na Hi-Fi jsem nešetřil a je to znát. Nepleťte tu hlavu lidem, kteří mají o takovéto testy/recenze zájem. Je to jediná možnost jak si trošku nezávisle udělat obrázek. V supermárketu si nic nenaposloucháš, tomu věř a tohle Ti domů na vyzkoušení prostě nikdo nepůjčí.
13.10.2004 09:57:41   0.0.0.xxx 77
Ano to že se v současnosti docela poslouchá Techno a Hip hop vypovídá něco o současné mládeži, jsou naprosto bezstylu a hudebního sluchu takže si myslim že tato recenze je určená primárně pro ně. Krom toho ne každý potřebuje kvalitní ozvučení a pro většinu lidí co kupují sestavy je repro za 2500,- docela zbytečnost a takovéhle lidi na PCtuningu nepotkáte
Ono je stejně jedno jakou máte reprosoustavu když k tomu nemáte zvukovou kartu tak za 1500,- sebelepí reprosoustavu k dokonálému zvuku nepřesvědčíte bez stejně dokonalé zvukové karty.
Jinak recenze je zcela dostačující, těšim se ale spíše na vyšší třídy jestli budou. Osobně by mě zajímalo srovnání s Genius HT5.1 se současnými stejně drahými soustavami.Potřebuji upgade
13.10.2004 10:07:50   0.0.0.xxx 77
Chtelo by to nejakou poloprofi zvukovku s neutralnim prednesem( Audiotrack nebo neco podobneho ), ktera je primarne urcena na nahravani a jeji prednes je skutecne flat.Po te uz mohou skutecne vyniknout jednotlive nedostatky bedynek( samozrejme ve spojeni s nejkvalitnejsim vstupem, coz mp3 nejsou )a že budou hodně velké.Nekdo si bude myslet, ze micham hrusky s jabkama, ale takhle to funguje. Tyhle levne bedynky maji vyladene zesaky na urcite frekvencni pasmo, takze nepotrebujeme zvukovku se stejnym problemem:-( Vzit z kazdeho zanru jednu skladbu, ktera je dobre namixovana a kutit. Pravda je, ze s temahle zvukovkama to zadny rozumny clovek nepouzije, ale pro ucely testovani je to perfetkni.
13.10.2004 10:08:46   0.0.0.xxx 77
Chtelo by to nejakou poloprofi zvukovku s neutralnim prednesem( Audiotrack nebo neco podobneho ), ktera je primarne urcena na nahravani a jeji prednes je skutecne flat.Po te uz mohou skutecne vyniknout jednotlive nedostatky bedynek( samozrejme ve spojeni s nejkvalitnejsim vstupem, coz mp3 nejsou )a že budou hodně velké.Nekdo si bude myslet, ze micham hrusky s jabkama, ale takhle to funguje. Tyhle levne bedynky maji vyladene zesaky na urcite frekvencni pasmo, takze nepotrebujeme zvukovku se stejnym problemem:-( Vzit z kazdeho zanru jednu skladbu, ktera je dobre namixovana a kutit. Pravda je, ze s temahle zvukovkama to zadny rozumny clovek nepouzije, ale pro ucely testovani je to perfetkni.
13.10.2004 10:20:06   0.0.0.xxx 77
dovol abych ti rekl,ze jsi tu ted napsal poradnou hovadinu Mr.Hanz,-sorry,ale tvoje veta cituji:"Ano to že se v současnosti docela poslouchá Techno a Hip hop vypovídá něco o současné mládeži, jsou naprosto bezstylu a hudebního sluchu" tak to by s prominutim nereklo ani hovado!.....chces rict ,ze kdyz posloucham elektronickou hudbu tak jsem bez hudebniho sluchu a stylu??!!§tak stimhle jdi do prdele(omlouvam se ze jsem sprostej.:-) je videt,ze v techto stylech nemas vubec prehled a jediny co mozna tak ty povazujes za techno a hip hop jsou ty sracky co vidis na svych oblibenych stanicich jako je MTV,Nova.atd.Fucked!!!bohuzel ti musim rict ze v mediich,TV a radiu kvalitni electronic music nenajdes!!!rika ti neco treba kraftwerk,anthony rother,swayzak,atd.????!!!! pokud ne,tak drz radsi hubu a zapni si Eso na nove,ubozaku!fuck.......mimo jine bych rad vedel co poslouchas ty??:-))
P.S. jinak recenze reprosoustav mi prisla dostacujici a srozumitelna,nechapu par lidi co musi furt nekoho buzerovat,sami by nic takovyho nedali dohromady,ale kecu maj jak sracek....bye
13.10.2004 10:30:54   0.0.0.xxx 77
ja pokud chci posoudit jak co hraje, tak posloucham hudbu kodovanou v ogg 320kbps a jmenovite U2 a Pink Floidy, nevim proc by "nejkvalitnejsi" hudba mela bejt produkce "smidliboys" klasiku neodsuzuju, ale proste mam tohle naposlouchany, a vim jak to ma hrat ;), jen samotna klasicka hudba repro neproveri a v tehle cenove kategorii se preci jen neda hovorit o repru na poslech ;)
13.10.2004 11:11:45   0.0.0.xxx 77
Souhlasím. Jen to mohlo jít bez těch sprostých slov.
13.10.2004 11:50:53   0.0.0.xxx 77
omlouvam se za ten slovnik,ale tyhle lidi co vse hazou do jednoho pytle aniz by o tom neco vedeli mi obcas lezou na nervy...
13.10.2004 12:07:30   0.0.0.xxx 77
Vsichni tady zminujete vase remcave posty o hip hopu a technu. Rika Vam vubec neco styl chillout - kterej je v clanku taky zmineny?? To je naopak od techna klidova hudba - kde se daji ty detaily pekne poslechnout. Tak se seberte a klid. Vidite tam jen to co je znamy a co se vam nelibi... ja techno taky nemusim, ale proc jsem to na tech bednach asi poustel... protoze to posloucha hodne procent pocitacove populace... melo to bejt info pro ne, ne pro me!!
13.10.2004 12:08:44   0.0.0.xxx 77
Pokud si chce nekdo udělat obrazek o kvalite repro, tak urcite to nemuze testovat na takovych zanrech jako jsou uvadeny v testu. At clovek posloucha cokoliv, tak nejlepsi k testovani je akusticka hudba. Nejlepe vsak nejaky koncert vazne hudby, kde jsou pouzity vsechny mozne nastroje, ktere vyluzuji spostu hazmonickych (nejen zakladni tony) a podle toho co repro zvladnout zahrat tak se to da pousoudit. Take se da vyuzit specializovanych nahravek pro testovani. Na poslech kvalitni hudby nejsou vhodne takove repro. Nejlepe mit sloupove repro (bez subwoferu), ktere zvladnou pokryt cele pasmo. Ovsem k poslechu mp3 a hrani her postacuji repro z testu.Kvalitni zvukova karta (nesumi) je zakladem i u takovych repro. Test si myslim ze byl dobry. Clovek si udelal aspon obrazek o cene a prislusenstvi.
Hudbe zdar.....
13.10.2004 12:13:00   0.0.0.xxx 77

...a musim s tebou souhlasit, neslo prave o ty valy, ktery maji na mysli Ti remcalove, presne ty co jedou denodenne na MTV nebo v ESU. Vyhradne davam za pravdu i Alienvi ....krasne definoval o cem je chillout. Jinak testy byly napr. na Dilated Peoples (hip-hop), Astrix (trance - aspon myslim), chillout presne nereknu - vetsinou mam jen Various artists CD....

13.10.2004 12:37:13   0.0.0.xxx 77
Svojím spůsobom má pravdu autor i odporcovia. Test nebol určený pro záujemcov o klavitu zvuku, ostatne za 2500 to ani nejde, ale skor ako test PC príslušenstva. Nechcem autora zhadzovať ale to čo píše v popise kvalita zvuku má výpovednú hodnotu = 0. Možno som príliš náročný ale popisovať kvalitu zvuku tiež treba vedieť, treba mať napočúvané množstvo komponentov a bojím sa že žiadny časopis/fórum v CZ/SK toto nevie, čiastočne sú za tým iste i komerčné dovody /vedieť nechce/. Len pre zaujímavosť si niekto skúste prečítať recenzie na HiFi Worlde a až tam uvidíte ako sa popisuje zvuk.
13.10.2004 12:40:23   0.0.0.xxx 77
ale komentáře stojí za houby... pro rejpaly jde o pc bedýnky typu low-end na kterým si rachmaninova pouštet nebudete a pokud ano tak nemůžete čekat akustiku jak s koncertní síně! Tak že výběr autora je naprosto v pořádku a jeho volbou....
ps: Autorovi děkuji
13.10.2004 12:41:39   0.0.0.xxx 77
Članek se mi libil a myslim ze splnil učel. Opravdu bych nečekal nejaky mega testy pro netopyry na repracich "za babku". Tenhle članek ukazal klady a zapory a to jde :-)
Pro beznyho uzivatele je to zajimavej prehled a mozna usnadneni rozhodování při vyberu vanocniho darku, profici se poohlidnou jinde, ale pro ne tenhle članek nebyl určen ;-)
Dobrá prace.


13.10.2004 12:48:55   0.0.0.xxx 77
pojaty trochu vic subjektivne, ale ono je problem objektivne hodnotit reproduktory, frekvencni charakteristika jsou sucha, vetsine lidi nic nerikajici cisla, takze clanek OK.
Nebude v dohledne dobe nejake testovani 7.1 reproduktoru? Me plastove geniusy se subwooferem (Vse za tri kila by si zaslouzily vymenu...
13.10.2004 12:57:48   0.0.0.xxx 77
"v současnosti docela poslouchá Techno a Hip hop vypovídá něco o současné mládeži, jsou naprosto bezstylu a hudebního sluchu" - moje maminka rada vzpomina na svyho tatu, kterej presne to samy tvrdil o Beatles. A on se v hudbe vyznal, hral na saxofon v kapele...
13.10.2004 12:58:00   0.0.0.xxx 77
1) v článku chybí seznam použité muziky (ne žánr, ale konkrétní autor a skladba) + subjektivní hodnocení jak která skladba hraje a z čeho hraje (CD, mp3@128, mp3@192, ogg@256, ...)
2) bylo by vhodné napsat, jak které repro hrají - to je víceméně potřebné nastavení ekvalizéru, aby z nich lezl co nejrovnější zvuk (např. moje geniusy HT 5.1 hrají rovne bez pouziti ekvalizeru a pri nastaveni delici frekvence pro woofer na 75Hz a stazeni wooferu zhruba na 25% hlasitosti v nvMixeru)
3) silný kabel k DO je podle mě spíš výhoda
13.10.2004 13:03:45   0.0.0.xxx 77
Kdyz uz jsme u toho - optimalni pro hi-end repro je teda podle tebe SoundBlaster 16? Ten me stal presne 1500 v bazaru, nekdy pred deseti lety.
13.10.2004 13:46:07   0.0.0.xxx 77
muzete me prosim objasnit co ma spolecneho poslechova mistnost s frekvencni charakteristikou ??
13.10.2004 14:48:22   0.0.0.xxx 77
...zas se tu projevuje banda hovad co nemaj o elektronicky muzice ani paru. Absolutni souhlas s AlienCZ a IamElectro... Sakra dyz du do kramu koupit novy repro nebo sluchadla tak si tam prinesu co ? Prinesu si muziku kerou dobre znam vc. nianci, timpadem ji mam rad a vim presne jak to ma zvucet ! Na zaklade takoveho poslechu si pak produkt koupim. Ja JSEM audiofil (bohuzel nemajetny takze zadne super repro nevlastnim), takze panove remcalove, berte to prosim v potaz !
13.10.2004 14:59:35   0.0.0.xxx 77
No já to myslel z hlediska toho že asi nemáš hudební sluch...co???;) Jinak bys nemohl tvrdit že Techno a hip hop sou hudba )) ale jinak jasně je to věc názoru jenom sem tím chtěl pokázat na to že těmhle lidem tyto bedny naprosto dostačujou stejně nepoznaj rozdíl ) jenom že to hraje víc nahlas a víc to bouchá ) Jinak na MTV se neukam na Novu taky ne a vůbec na televizi včeobecně ne
Jinak tak pro informaci poslouchám Rock newrock a podobně No a u tohohle žánru se ta kvalita repra a sakra projeví Protože u techna člověk vlastně může považovat za součást ehm skladby i to šumění beden
13.10.2004 17:32:43   0.0.0.xxx 77
to mi jako chceš tvrdit že poznáš rozdíl mezi mp3na192 a ogg256? Notabene na takovýhle chrčítkách?
13.10.2004 17:37:58   0.0.0.xxx 77
Napriek poniektorym rejpalom a chytrakom (ktori sami nikdy ziaden test nerobili) si trufam povedat, ze tento test bol primerane dobre spraveny. Ak totiz niekto ma "hlboko do kapsy" a nemoze si dovolit dake lepsie (rozumej drahsie) repraky, tak velmi pravdepodobne ani nema tu "polo-profi" zvukuvku (o ktorej tu tiez ktosi basni), ale skor nejaku starsiu, pripadne nizsiu radu (aspon teda si neviem predstavit, preco by niekto mal zapichnut tieto repraky do dakej Audigy2). Takisto suhlasim s vyberom testovacich pesniciek. Na takychto zostavach pripojenych k PC bude sotva niekto sustredene so zavretymi ocami pocuvat Bachovu Tokatu a fugu D-mol alebo koncert prazskeho symfonickeho orchestra. Toto su repraciky ku kompu, kde si clovek skor popri sufrovani/pisani pusti nejaky ten dance, hip-hop ci rock, nez nejaku fakt narocnu vaznu hudbu. ____

Este dodam asi tolko, ze tie Creativacke repraky I-Trigue som kupil kamoske k takemu "kancelarskemu" pocitacu, viacmenej len "aby tam nejaky zvuk mala" (a ovplyvnilo ma aj to, ze krasne zapasovali k cierno-striebornemu LCD-cku NEC 1701), ale bol som prijemne prekvapeny, co dokazu zahrat. A to aj pri porovnani s mojimi Genius-mi HT-5.1 + Audigy2. Samozrejme, nie som tiez ziadny audiofil, ale o hudbe a zvukoch asi trosku viem (7 rokov hry na klavir). ___

Kratko a jasne: suhlasim s testom, a povazujem ho za primerany tomu ,co sa testovalo. Tieto repraky skratka bude takmer kazdy pouzivat prave takto (hry, mp3/ogg/cd), tak je spravne, ze sa testovalo v podmienkach, v akych sa budu aj pouzivat...
13.10.2004 18:41:09   0.0.0.xxx 77
kutilY proboha!
13.10.2004 23:54:30   0.0.0.xxx 77
Diky autorovi za pekny testik, potvrdil mi aspon, ze jsem neprohloupil, kdyz mi dnes nebo zitra prijdou Creative I-Trigue 3200. ) Nejsem zadny audiofil a poslechnu si na nich nejspise prave hip-hop, RnB, techno, trance, takze me pouzity vyber hudby maximalne vyhovuje.
Proste test pro normalni lidi 2.1 soustav pro normalni lidi, az budu chtit neco poradneho, tak si nekoupim repro v tehle cenove kategorii.
14.10.2004 01:44:50   0.0.0.xxx 77
Nechápu proč tento test reproduktorů hodnotíte ve většině případů jako záporný.Já si osobně myslím, že tento test splnil svůj účel a je pouze na každém zda se rozhodne pro eventuální koupi nebo ne.Recenze přece má pomoci při výběru zboží pokud se nemohu rozhodnout mezi určitými typy (pokud jsou recenzovány) nebo určitého "nakopnutí" do této problematiky.V dnešní době kdy je trh celkem hodně přesycený laika vůbec nezajímá jakou freq. charakteristiku má daná soustava.Zajímá ho hlavně jak to bude hrát a zda je soustava dostatečně kvalitní pro domácí poslech.Takže právě takové články hodně pomůžou při výběru.Co se týče testování tak je jasné, že z hip-hopu se nedá poznat zda je soustava kvalitní což nevěřím dotyčnému, že by pouze na tomto "žánru" soustavy testoval.....Pokud by se jednalo o skutečně optimální "odposlouchání kvalit" tak by bylo potřeba poslechnout dechovku,klasiku,pop,dance,techno...samozřejmě z lisovaných CD...prostě od každého něco aby bylo jasné zda soustava je vhodná pro širší spektrum nebo pouze pro určitý styl hudby.Pokud si někdo myslí, že rozdíl mezi 128 a 192 MP3(OGG) není poznat tak se velice plete-kdo má dobře vycvičené ucho (a kdo do toho "vidí") tak pozná "neduh" na první poslech.Pokud někdo má k tomuto článku výhrady tak ať si to zkusí sám-rozhodně to není žádná sranda jak si hodně lidí myslí-takže pro rejpaly bych vzkázal ať to radši ani nečtou pokud umí jenom psát negativní komentáře a neumí ocenit snaživost autora pomoct při výběru reprosoustav.
14.10.2004 05:47:12   0.0.0.xxx 77
Dobrá práce, nenechte se odradit šťourali a hnidopichy. Osobně beru tento test jako váš subjektivní názor a jaký máte hudební vkus záleží čistě na Vás. Nikdo nemůže chtít po těchto reproduktorech špičkový hudební zážitek, vždyť jejich primární určení je jasně definováno výrobcem.
14.10.2004 06:43:17   0.0.0.xxx 77
kategorii reproduktorů je tento subjektivní poslechový test dostačující a dobře zpracovaný. Reproduktory v této cenové kategorii ani nemá cenu jinak hodnotit a já bych to udělal podobně. Svým uším docela důvěřuji, a když si poslechnu na různých bednách to co znám, tak si určitě troufnu říct, které hrají lépe. Pokud někdo tvrdí, že to nemá žádnou vypovídací hodnotu, tak si prostě bedny musí otestovat sám.
Jinak já také preferuji Creative, podle mne je to za poměrně málo peněz celkem hodně muziky. Sám mám P580, sehnal jsem je za 1200,- s DPH a dost příjemně mě překvapilo, jak to za ty peníze hraje... :-)
14.10.2004 07:15:55   0.0.0.xxx 77
Panove, diky za kladne hodnoceni... potesilo me a inspirovalo k tomu psat dalsi clanky... coz asi nepotesi Kadlose, ale to me zase tak neboli... Preju Vam pekny prednes Vasich bedynek :o)) A jeste jednou diky...
14.10.2004 08:47:43   0.0.0.xxx 77
Hruuza, uz fakt nevite co byste recenzovali. A pritom je tolik HW co by zajimalo 100x vice lidi nez blbe reprobedny za par penez. Bedynky si muzu otestovat v prodejne jak hraji, ale co treba novy LCD panel ? Ten mi maximalne predvedou, ale ihned jak je to s odezvu apod nezjistim. Zamerte se prosim na zajimavejsi kousky HW a ne takove prkotiny. Jinak se nebude cemu divit, kdyz zde za chvili nalezneme recenzi podlozek pod mys.
14.10.2004 08:50:29   0.0.0.xxx 77
PS: kde je ten stary PCTuning tak 2 roky zpet, kdy sem nestacil cist recenze. A ted? 1 max 2 recenze za tyden. Ubohost !!
14.10.2004 09:26:31   0.0.0.xxx 77
...co ma do ceho kecat! Vzhledem k predchozim reakcim i tohle tema evidentne dost lidi zaujalo. Ze tebe ne?? ...no a?? Ses prvni v prispevcich k tomuto clanku, co remca na tema recenze/testu. Kdyz Te zrovna ted zajima LCD, protoze o nem potencialne uvazujes, tak myslis, ze je kazdej autor zhavej, aby jen tebe uspokojil?!? Uvedom si, ze toto je casopis pro x tisic ctenaru a ne jen pro jednoho.
14.10.2004 10:50:21   0.0.0.xxx 77
konecne normalny prispevok...uplne suhlasim
14.10.2004 14:51:47   0.0.0.xxx 77
1. DejF ma pravdu
2. Subjektivni srovnani cehokoli je uplne nanic pac logicky to pak muze kazdymu pripadat jiny.
3. subjektivni test reprosoustav je na...
4. Dete s testama 2.1 do @#$!%. Jednou jste PCTuning tak TUNTE a nervete sem takovejhle levnej smejd. Ja treba ctu vas i konkurencni veci denne ale doted nevim jestli je lepsi koupit Creative gigaworks7.1 za 12k nebo nejakej levnej 5.1 zesik za 7(yamaha, sony nebo tak) + dreveny repro treba taky za 7.

Hlavne ze vim ze uz na 1. pohled hnusny 2+1 plastovy repro jsou fakt nanic
14.10.2004 14:59:38   0.0.0.xxx 77
navic mily autore, jak DejF na sebe prozradil je ctenarem uz 2roky mozna ze checkuje vas web denne. Takze on je urcite TYP KTEREJ MA DO TOHO CO KECAT. Stene tak jako ja ;)

Obavam se ze pokud nezvednete uroven clanku tak to uz nebude casopis pro x tisic ale pro x set zbloudilcu :-P
14.10.2004 15:58:32   0.0.0.xxx 77
...tak si kupuj Stereo&Video nebo HiFi ...tam ty recenze nejsou tak subjektivni, nejspis se tam dockas i te frekvencni charakteristiky :o) A kdyz uz to 2 roky ctete a chcete do toho kecat, co kdyby jste radeji neco napsali?? Hmm??
14.10.2004 16:13:39   0.0.0.xxx 77
1. na rozdil od nekolika zdejsich konzervativnezkostnatelychradobyaudiofilu(c) tu recenzi vitam, reproduktory obecne se na ceskem internetu recenzuji malo a ja myslim ze na pctuning patri take
2. skoda ze jste do recenze nezaradili i altec lansing 621, daji se sehnat za 2300bez dph(pravda v levi je maji za neco pres 2600) papirove se zdaji byt lepsi nez ty v recenzi, tak by me zajimalo jak hraji v realu
3. bude jeste nejaka druha cast s repro 2.1 nad 2500? jako treba creative megaworks 2.1 a logitech 2200?+ ty AL 621:-)
4. jeste k recenzi, priste se prosim snazte rozvest sve dojmy z reprodukce sireji, myslim ze to zajima vetsinu ctenaru vic nez to jak "velka je krabice" atd.
14.10.2004 16:47:23   0.0.0.xxx 77
Klasická hudba je pro reprodukci nejsložitější, odhalí spoustu neduhů reprosoustav i zesilovačů. Já poslouchám klasiku ( Vivaldi, Paganini, Beethoven, Bach ), a to buď wma 960 Kbps VBR nebo wav 1500 Kbps. A na těchto testovaných repro soustavách bych to ani neriskoval pouštět. Zvukovku mám M-Audio Revolution 7.1 a repro GigaWorks S750 THX.
14.10.2004 19:01:30   0.0.0.xxx 77
Jedna mala vytka k tem Creativum. Ja osobne sem tyhle repracky taky zkousel, prave pri hledani nejake takoveto sestavy, ale i pres veskere jejich vzhledove (a jine) klady, sem je zavrhnul, protoze me osobne se zdalo, ze na nich docela pokulhavaji stredy. Vysky a basy byly dostatecne, ale to stredove pasmo bylo jak vystrizene. Nevim, mozna to mohla byt chyba toho konkretniho kusu, kazdopadne i jejich majitel se s timto nazorem silne ztotoznuje.
Jinak clanek byl fajn, myslim, ze to bylo zrhuba takove srovnani, jake clovek kupujici takoveto repro ocekava.
14.10.2004 19:58:40   0.0.0.xxx 77
Jenze IMHO neni techno a hip hop nevhodny proto, ze je nekdo nema rad (a jako ze je nemam rad), ale hlavne proto, ze nemaji dostatecnej rozsah zvuku. Napr. technu pomerne vyrazne chybej cisty vysoky zvuky a hip hopu vlastne vsechny zvuky, ktery nejsou uplne prumerny.
Proto jsou podle me na testovani nejlepsi skladby, kde hraje bud co nejvetsi moznej pocet nastroju (orchestr - a optimalni je vsechny nastroje rozeznat) nebo kde je co nejvetsi pocet hlasu (sbory, viz vyse).
Mimochodem smysl recenze neni to, ze se sestava otestuje na tom, co na ni bude nejvic poslouchat, ale testovat se ma na minimalne o tridu narocnejsich testech (plati u vseho - grafarny, LCDcka ... cokoliv). K cemu je test na necem, co danej produkt bezpecne zvladne a kde ani nevyniknou chyby? Radsi testovat neco, co to nejspis nezvladne at se ty chyby poradne ukazou, ne?
15.10.2004 05:11:28   0.0.0.xxx 77
by mě to nemělo těšit? Pokud se poučíš - a diskuze pod článkem je tu od toho. A když ne, tak to přinejhorším nebudu číst ;o)
15.10.2004 07:12:51   0.0.0.xxx 77

...nebo treba proto, ze se mi zda, ze kazdej muj clanek jsi hodnotil tezkou kritikou, i kdyz jinym se zdal byt dobry, tak si rikam, ze to mozna delas schvalne nebo se snazis dotycneho donutit aby se na to vybodnul... ale kdo by mel psat, kdyz ne Ti, kteri se aspon snazi - ty sam jsi zrejme velka kapacita, ale napsat neci - sam jsi potvrdil, ze ses lenosnej...

15.10.2004 10:38:43   0.0.0.xxx 77
Tak ted pisu pri poslechu I-Trigue 3200 a muzu rict, ze jsem naprosto spokojenej. Design, provedeni, zvuk... spokojenost se vsim. Mirne jsem doladil zvuk na equalizeru ovladacu zvukovky a ted mi to subjektivne naprosto vyhovuje.
15.10.2004 13:12:12   0.0.0.xxx 77
neda mi to a musim se ozvat.
Nejakym zpusobem se rozmaha trend, ze pouze ten ctenar, ktery sam napsal spousty recenzi je hoden toho, aby jine recenzenty kritizoval. Co je to za nesmysl? Kdyz vam v restauraci donesou nedovareny rizek, tak taky nemate narok kritizovat, pokud nejste vyhlaseny sefkuchar? Uvedomte si, pane Autor, ze ctenari sem chodi vase clanky cist a vy jim prokazujete sluzbu a chcete uspokojit jejich touhu po informacich. Pokud nejsou spokojeni (na coz maji nezadatelne pravo, at jiz publikovali ci ne) a je poskytnuta moznost se vyjadrit, nedivte se, ze tak ucini (timto zaroven neobhajuji osobni utoky ci flame). A Vase jedina spravna odpoved na takovouto kritiku je "Ano, priste se budu vice snazit". Od Vas neni na miste jakekoliv urazeni ctenaru, bezduvodne tykani ci jiny arogantni pristup. Pevne verim/doufam, ze totez vam rekne sefredaktor.

BTW sam jsem autorem mnoha clanku i nekolika knih, takze vim, jak negativni kritika boli...
15.10.2004 18:11:29   0.0.0.xxx 77
by me zajimalo jestli autor slysel Creative Labs Inspire P380 2.1 a mohl by ciste subjektivne porovnat zvuk s vytezem testu Creative I-Trigue 3200. Jedna se mi opravdu pouze o zvuk, serepeticky me az tak nezajimaj. Ocekavam, ze zvuk bude temer stejny. Dik.
17.10.2004 00:44:30   0.0.0.xxx 77
... má tolik prachů, aby si moh koupit repro za mnoho tisíc, nebo prostě nemá tolik místa, aby tam umístil něco velkýho nebo taky oboje dohromady. Takový lidi kupujou levný 2.1 sestavy a dobře počítají poměr cena/výkon. Takže i taková recenze sem patří.
17.10.2004 09:08:10   0.0.0.xxx 77
tak tak,ten kdo rika ,ze elektronicka hudba neboli treba take techno neni vhodne pro testovani,tak o tomto stylu nevi ani "CENZURA" uz jsem tuto diskuzi ani necetl do konce¨,protoze jsem se zacal nudit,tema kecama co je dobry a neni...kazdej ma svuj styl,kazdej ma svoji hudbu,kazdej ma svoji metodu testovani,blablabla....fucked,ma tohle lidi vubec smysl??? :-)
17.10.2004 09:09:21   0.0.0.xxx 77
uprimne fuckuju vsechny co rikaji ze techno atd.neni hudebni styl ke kterymu potrebuju jen poradnej basak(jak par chytrolinu ,tady podotklo),tyhle radoby intelektuali bych postrilel :-) bye , tahle diskuze je o nicem,protoze se tu hada banda audiofilu ktery se zasekli na jednom stylu a vse ostatni je pro ne****...fucked :-) s takovyma lidma se normalne myslici clovek nedomluvi.......
17.10.2004 09:12:43   0.0.0.xxx 77
tech s prominutim "debilu" co akorat kritizujou si nevsimej...je to nekonecnej boj,taky spolupracuji s jednim hudebnim portalem a tenhle typ lidi akorat maj CENZURA co delat ,tak provokujou..bye........... preji hodne dobrych clanku!
18.10.2004 13:40:05   0.0.0.xxx 77

Nemyslim si, ze je to nesmysl, rozhodne ne vuci nekterym kritikum zde. Az se oni zacnou slusneji vyjadrovat - kritiky typu "s temito clanky jdete nekam a recenzujte neco co me zajima" ...potom se prosim nedivte, ze i ja mam podobny ton. S sefredaktorem se na teto urovni bavit da, a proto jemu odpovim, ano, priste se budu vice snazit. Tedy az nekteri ctenari prestanou urazet autory, pak i oni prestanou urazet je. Snazil jsem se napsat rozumny test, to ze nekomu nevyhovuje zrejme nikdy neovlivnim. Vzdy zaujme a i ted zaujmul jen urcitou skupinu lidi, ale protoze je tato forma recenzovani pro ctenare zdarma, cte to i ta skupina, kterou ve finale nenadchl. S cimz je docela problem neco delat - sam jiste vite, jak slozite je uspokojit celou skalu ctenaru. Rozhodne bych toto neztotoznoval s nedosmazenym rizkem. Uz proto, ze za ten rizek jsem zaplatil nejake penize - ctenari za cteni PCT neplati nic, nepletu-li se...

18.10.2004 21:17:09   0.0.0.xxx 77
Dovolim si jeste neco malo pridat k te "suprtrupr" recenzi. Takze pisete, ze ne kazdy ma na 6ti kanalove ozvuceni. Tak v tomto bych vas chtel opravit. CREATIVE I-Trigue 2.1 3200 stoji stejne jako CREATIVE Inspire 5.1 P5800 u nas v kamennem obchode. Dale me mrzim, proc jse neuvedl zvukovou kartu na ktere jste testoval. Pokud jste testovali na integrovane zvuk. karte tak vas lituji....to jste se nemuseli vubec snazit testy provadet. A co se tyce vyberu hudebniho stylu, tak nemam moc namitek, ikdyz mohl byt trochu pestrejsi...jo a doufam ze jste testoval alespon na jednom originalnim audio cd.
18.10.2004 22:13:29   0.0.0.xxx 78
Čtenáři sice neplatí,ale bez nich nebudou inzerenti a bez nich nebude ani tenhle web..takže poslat půlku čtenářů do prdele je sice autorovo nezadatelný právo,ale je to cesta do pr.....
19.10.2004 07:27:44   0.0.0.xxx 77
A ja jsem je snad nekde vyslovne poslal do pr...., pane?? Spis bych rekl, ze ctenari posilaji PCT za vetsinu clanku z posledni doby do pr....!! A pak, svete div se, ze to autory doslova nase..!! Nemam slov! Zamyslete se...
19.10.2004 07:29:21   0.0.0.xxx 77

Spatne ctete forum :o)

19.10.2004 08:44:23   0.0.0.xxx 77
Pokud najdeš nějaké podobné srovnání,dej mi prosim Tě vědět.
8.1.2005 14:30:23   0.0.0.xxx 77
Jeste Vas bavi neco psat? Me by to asi rychle preslo. V tomto pripade se prece nejedna o nejake bytelne testovani s presnym merenim, ale spis subjektivni porovnani vyrobku mezi sebou a tuhle ulohu ten clanek plni.
8.1.2007 07:56:58   88.100.61.xxx 22
Líbí se mi, jak je tady odsuzováno subjektivní testování. Vemte si, že i když bude test proveden nějakým brutálním testovacím - MASLOSTROJEM a vítěz bude mít úžasné výsledné hodnoty, tak Vám ten zvuk stejně nemusí vyhovovat. Takže jak jinak chcete repro testovat než subjektivně? Každý si musí vyposlouchat vlastní repráčky...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.