Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
autor: Kovač Pavel , publikováno 30.8.2004
Seznam kapitol
1. Asus TV FM Card

Jste tak líní, že nechcete ani otáčet hlavu od počítače k televizi? Nebo prostě chcete mít pohodlí a možnost nahrávání oblíbených seriálů do PC? Potom se určitě poohlédněte po nějaké TV kartě. Tentokrát jsme se zaměřili na klasické TV / FM karty (nejde tedy o DVB-TV). {mospagebreak title=Asus TV FM Card}

Pro začátek trocha povídání

V době rozmáhající se digitální televize si určitě pomyslíte: "Co to na nás ti lidé vůbec zkouší? To nemohli otestovat DVB-TV přijímače?" Také jsem se těmito otázkami chvíli trápil. Nakonec jsem došel k závěru, že většina populace ještě nemá možnost chytat digitální vysílání (v praxi jde o více než 9/10 území ČR, které není pokryto jedničkami a nulami). Takže teď si můžeme položit podobnou otázku: Mám si počkat na rozšíření digitálního vysílání? Odpověď je velmi těžká. Hodně záleží na vaší lokalitě a na plánech rozšiřování DVB-TV. Aktuální mapku pokrytí ČR najdete zde. A co se týče plánů do budoucnosti, tak ty nevidím příliš růžově (určitě všichni moc dobře víte, jak se má náš stát a nové technologie rádi :-( ).

Dalším aspektem je cena DVB karet do PC. Ta je několikanásobně vyšší a jejich software také není zrovna to nejlepší. Naštěstí jde o novou technologii, takže můžeme očekávat dosti vysoký zájem ze strany výrobců tento artikl dále rozvíjet a podporovat.
Takže pro ty z Vás, co nebydlíte v Praze, nebo jste "chudí studenti", je tu článek o TV kartách pro pozemní analogový příjem TV či FM stanic.

Poznámka: Než se vrhneme na jednotlivé modely, tak předem podotýkám, že jejich schopnosti byly posuzovány s použitím firemního přibaleného software. Je možné, že s alternativními ovladači či alternativním obslužným programem byste se dopracovali k poněkud jiným závěrům (které by se ale snad ve finále neměly nijak výrazně lišit), nicméně my jsme posuzovali schopnosti karet na základě toho, jak je každý výrobce sám vybavil - tzn. s firemními ovladači a softwarem.


Tato karta patří k těm nejlevnějším. Člověk od takových karet rozhodně nemůže očekávat převratný obraz, ačkoli nepředbíhejme.

Balení a příslušenství

Kartu obdržíte v klasické kartónové krabici o rozměrech krabice motherboardu. Na přebalu se dozvíte, jak kartu máte zapojit, co vše balení obsahuje a další důležité informace.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Po vybalení Vás jistě zaujme velikost karty. Ta je totiž dost malinkatá a nenajdete na ní ani klasickou plechovou "krabičku", obsahující TV/FM tuner. Ten je integrován přímo do jednoho čipu značky Philips (jak jinak). Vedení zvukového signálu je řešeno přes kablík uvnitř počítače (klasický kabel jakým se propojuje např. CD-ROM se zvukovou kartou). To pokládám za lepší řešení, než je vyvedení přes 3,5mm jack vnějškem.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Jaké že to vstupy karta obsahuje? Základní dva jsou anténní TV (VHF/UHF/kabelový vstup) resp. FM. Pak je zde jeden, který se velmi podobá S-Videu, pouze má v sobě o pár pinů navíc. Tyto piny zajišťují přenos audio signálu. Vše je řešeno přibalenou redukcí.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Určitě Vás zajímá, jakým čipem je karta poháněna. No nebudu Vás dlouho napínat, jde o Philips SAA713.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

A co se dále skrývá v krabici? Určitě se těšíte na dálkové ovládání. Pěkně si sedět/ležet na posteli a ovládat počítač na dálku. Karta bohužel obsahuje jen jednoduchý a ne příliš ergonomicky tvarovaný dálkový ovladač. Jeho tlačítka jsou také dosti nepříjemná a člověk si na ně musí chvilku zvykat. Velikost je skoro na milimetry shodná s platební kartou. A aby toho nebylo málo, tak se připojuje přes USB port. Nevím jak Vy, ale já mám všechny USB zaplněny. Takže každá další věc do univerzální sériové sběrnice mi tvoří jen problémy. Pokud se chcete kouknout na IR přijímač, tak není nic jednoduššího než kliknout sem.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Ostatní příslušenství je klasické snad pro všechny TV karty. Jedna FM anténa, redukce pro vstupy audio/video signálu a v neposlední řadě propojení TV karty se zvukovou kartou.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Dost už vybalování. Pojďme se kouknout na software a hlavně na kvalitu obrazu resp. zvuku.
Samotná instalace ovladačů probíhá bez sebemenších problémů, stačí jen vložit CD a o ostatní se už Windows postarají samy. Software už je nutno samozřejmě nainstalovat ručně, ačkoli spustit "setup.exe" není žádná ruční instalace :-). Příjemné překvapení je vzhled a propracovanost ovládání TV. Po spuštění máte pocit, že jste opravdu zapnuli televizi. Dokonce i velikost písma je taková, že jí přečtete i z větší vzdálenosti, za to si Asus rozhodně zaslouží pochvalu. Druhou stránkou je rychlost reakcí při volbě jednotlivých položek. Například po kliknutí na TV či FM trvá načtení celých 13sec. To je opravdu děsivá doba a máte pocit, že se počítač zaseknul. Dokonce i přepínání programů trvá neúměrně dlouho. Na všechno je dost času. Právě tímto heslem se zřejmě řídí Asus.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-v takovou to TV se Váš počítač promění po zapnutí programu-

Program na ovládání TV v sobě obsahuje i přehrávač DVD Video, či VCD/SVCD médií. Za to si rozhodně zaslouží pochvalu, už nemusíte používat více přehrávačů.

Kvalita obrazu/zvuku

Ladění programů probíhá buď přes toto pěkné rozhraní, nebo přes klasické Windows GUI. Mile mě překvapila citlivost tuneru. Dokonce i slabý signál Novy, který zde mám, karta našla a nebylo potřeba ručně doladit. Škoda, že i doba ladění byla dost velká (3min). Co se týče kvality obrazu, tak ten by jistě mohl být i lepší, ale vzhledem k ceně karty je více než dobrý. Logo "ČT2" vrhalo trochu duchy a určitě by se snesla menší zrnitost obrazu. Barevné podání je uspokojivé. Nahrávání jde do Mpeg-2 při třech volbách kvality. Škoda, že nelze vypnout de-interlace filtr a následně použít svůj. Útěchou může být fakt, že filtr je celkem kvalitní.
 

Kvalita

Rozlišení a datový tok (mpeg-2)
Good 352x288@25fps (1800KBits/sec)
Better 352x576@25fps (3600KBits/sec)
Best 720x576@25fps (7200KBits/sec)

K počítačovým TV kartám neodmyslitelně patří i FM tuner. Ovládání je samozřejmě provedeno přímo v hlavním programu, takže nemusíte nikam přepínat. Ladění proběhlo v pořádku a karta našla snad všechny dostupné stanice. Horší to je opět s rychlostí, ladění trvalo 5min a 38s. To je opravdu dost nepříjemná doba. Opět bylo pomalé i přelaďování na jinou stanici. Kvalita zvuku je dostatečná a vyrovná se levným stolním rádiím. Pokud si budete chtít nahrát svojí oblíbenou písničku, tak vězte, že to jde jen do formátu "mp2" s bitratem 224kbps při 44kHz. Bohužel i nahrávání se neobešlo bez drobných vad. Na začátku každé nahrávky je značné kolísání zvuku a dokonce celkové výpadky signálu. To má za následek, že první dvě až tři sekundy jsou nepoužitelné. Zbytek nahrávky je v pořádku.

Povídání by bylo ovšem k ničemu, kdyby jste se nemohli sami přesvědčit o kvalitách na vlastní oči a uši. Veškerá videa jsou zachycena v nejlepší kvalitě a následně zkomprimována do DivX.

Televize   Rádio  
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (2,8MB) F1 mp2 224kbps (889kB)
NOVA divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (3,6MB) RCL mp2 224kbps (263kB)

Zhodnocení

Karta je to celkem dobrá, škoda toho pomalého softwaru.

{mospagebreak title=MSI TV @nywhere Master}

Tato karta je zhruba o 200Kč dražší, než její rival Asus. Vyplatí se dát o těch pár korun víc?  Pojďme se na to společně kouknout.

Balení a příslušenství

Výrobce tentokrát zvolil dvojí balení. První je měkký papír a v něm se skrývá nepotištěná kartónová krabice. Velikostí je zhruba stejná jako Asus. První, čeho si však všimnete, je nápis "Realtime mpeg-4 encoding support". Že by snad v tomto ohledu byla karta vyjímečná? Ale kdepak, je to jen otázka softwaru a hlavně výkonu počítače.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Tentokrát jde o kartu větších rozměrů, hlavně co se týče výšky. Ta je celých 116mm. To by vůbec nevadilo, pokud by ovšem byl anténní vstup umístěn v dolní části karty a ne úplně nahoře. Pokud totiž máte skříň, která nemá výřezy pro PCI/AGP karty plné (Do "L"), ale jen obdélníkový průřez, tak budete mít velké problémy s instalací samotné karty. Jediné možné řešení, které jsem našel, bylo vymontovat základní desku, nasunout kartu a tu společně s deskou namontovat zpět do case.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Vstupů má tato karta na první pohled o dost více. Nenechme se ovšem oklamat. Klasické anténní TV/FM samozřejmě nechybí. Dále je zde vstup pro dálkové ovládání. Zelený 3,5mm jack je audio-out, modrý je audio-in, žlutý cinch je video-in a pak je tu klasický S-Video in. Takže v porovnání s Asus TV FM Card je to skoro stejně.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Vedení audia signálu je možné jak vnitřně, tak vnějším 3,5mm jackem. To pokládám za úplně nejlepší řešení. Je zde ovšem jeden problém. Balení neobsahuje kablík na vnitřní propojení a je nutno si ho v případě potřeby dokoupit.
Karta na sobě nese čip Conexant Broadcast Decoder CX23881.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

V krabici dále najdete klasické příslušenství, včetně dálkového ovládání a FM antény. Dálkové ovládání je řešeno klasicky přes IR přijímač. Nejde o pokročilejší rádiové spojení a to je škoda. Dálkové ovládání je prakticky totožné s Asusem a tedy nejde o žádný zázrak. O ergonomii se zde ani mluvit nedá.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Instalace karty je, jak už to bývá zvykem, úplně bez problémů. Pokud jste o této kartě slyšeli něco jiného, tak vězte, že aktuální verze ovladačů už tyto problémy nemá. Po nainstalování ovladačů doporučuji nainstalovat nejen ovládání televize (MSIPVS), ale i Black Gold Teletext. Ovládání televize je velmi intuitivní a nebude dělat problémy snad nikomu. Dálkový ovladač funguje tak, jak má. Uživatelské rozhraní je také povedené, ačkoli kvalit Asusu nedosahuje. Vzhledově jde spíš o takový MP3 přehrávač. Velmi podobně vypadá i program na přehrávání rádia.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Mezi rádiem a televizí se přepínáte tlačítkem "TV" resp. "FM". Ač jde o dva samostatné programy, tak přepínání probíhá svižně a bez jakýchkoliv problémů.

Kvalita obrazu/zvuku

Naladit programy pro kartu není problém. Doba ladění je velmi krátká. Takový hezký protiklad Asuse :-). Citlivost tuneru je bohužel dost nízká a v zapadákově jako je Jablonné v Podj. (tam jsem karty testoval), jsem měl velké potíže chytit signál NOVy a TV PRIMA. Takže pokud nemáte kabelovou televizi, nebo nebydlíte blízko vysílače, tak na tuto kartu můžete s klidem zapomenout. Nechme však spekulací o tom kde bydlíte a pojďme se podívat na kvalitu obrazu. Ta je bohužel také mizerná. Největší zásluhu na tom nese fakt, že nejvyšší podporované rozlišení pro přehrávání je 640x480 a filtrace probíhá dosti nepěkně. Každý pátý řádek je vynechán a tím vznikají nepříjemné vodorovné pruhy přes celý obraz. Naneštěstí nahrávání jde jen do atypického rozlišení 720x480, zato však už s lepším filtrem. Prokreslenost obrazu není zrovna ideální, ale dá se to přežít. Velmi nepříjemným faktem je také nahrávání audio stopy. První dvě sekundy jsou nepoužitelné a zbytek zvuku kolísá, takže ani zbývající část není v pořádku. Zachytávání jde do Mpeg-1, Mpeg-2 a jak slibovali na balení i do Mpeg-4. Mpeg-2 jde do tří stupňů kvality. U Mpeg-4 jde pouze rozlišení 320x240, takže si ho moc neužijete. Komu by to bylo málo, může použít své vlastní nastavení, ale jen do Mpeg-1/2. Co se týče kvality zvuku, tak ten mě mile překvapil. Basů je dostatek, středy jsou pěkně prokreslené, pouze by se hodilo trošičku více výšek. Nahrávání probíhá do nekomprimovaného formátu "wav". To bych bral skoro jako plus, kdyby ovšem nebyl jen 128 kb/s při 8kHz.

A máme tu znovu sadu ukázek, abyste si sami mohli porovnat kvalitu s ostatními konkurenty. Obraz je přeformátován na rozlišení 720x576

Televize   Rádio  
ČT 1 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (3,2MB) ČR 1 wav 128kbps (1,13MB)
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (2,6MB) F1 wav 128kbps (312kB)

Zhodnocení

Hlavním zádrhelem této karty je její software. Nebýt jeho, tak by šlo o kartu s dobrým poměrem cena/výkon. Řešením může být použití alternativního programu.

{mospagebreak title=Prolink PixelView P7000}

Karty PixelView patří pomyslně k nejlepším za danou cenu. Je tomu skutečně tak? Nebo je to pozůstatek z dávných dob? Vše se ukáže až když zapojíte kartu do PC. A právě pro tyto účely jsme tu my.

Balení a příslušenství

Na krabici Vás na první pohled zaujme ouško, donést ji domů nebude tedy žádný problém ani pro Vaši ženu, cestou bude schopná nakoupit ještě spoustu dalších věcí :-). Určitě si hned také všimnete velkého dálkového ovládání, které je vidět skrz plastové okénko.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Uvnitř krabice se skrývá karta samotná, ta je tentokrát v provedení "Low Profile" pro Barebone PC. Karta samotná překvapí hlavně jedním pasivním chladičem a jedním paměťovým modulem značky Hynix.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Pokud byste hledali audio signál na zadním panelu, nebo na těle karty, pak Vás musím zklamat. Karta využívá PCI sběrnici pro audio signál. To pro většinu uživatelů bude spíše výhoda. Člověk nemusí zapojovat žádný kablík a v případě, kdy máte 5.1 zvukovou kartu jen s třemi konektory (většina integrovaných čipů na základních deskách), tak se neošidíte o prostorový zvuk. Dálkové ovládání je řešeno klasicky přes 2,5mm jack přímo na zadním panelu karty a to je jedině dobře.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Když se podíváte na kartu zblízka, zjistíte, že dekodér je totožný s kartou MSI, jde tedy o Conexant Broadcast Decoder CX23881.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Příslušenství ničím nepřekvapí.  Obsahuje FM anténu, redukci pro S-Video/Cinch a dále pak redukci pro audio 3,5mm jack / 2 x cinch. Když ovšem narazíte na dálkový ovladač a vezmete si ho do ruky, tak zjistíte, že jde o pořádný kus. Ergonomie je téměř dokonalá, možná jen spodní část by mohla být kratší, ale to je jen můj pocit. Zespodu je příjemně tvarovaný a v ruce drží jako přilepený.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Pokud jde o instalaci driverů, tak ta, jak už bývá zvykem, nečiní žádné problémy. Samotné ovládání TV probíhá přes přehrávač velmi podobný "Windows Media Playeru v.8". To pokládám za celkem příjemné řešení pro začínající uživatele. Bohužel pro ty z nás, co chtějí  přehrávač s více možnostmi nastavení, to není zrovna šťastné řešení. Co ale překvapí je, možnost vybírat si filtr pro de-interlacing z celkového počtu devíti. A musím konstatovat, že minimálně tři z nich patří k těm nejkvalitnějším. Možnost zapínat filtr je možné samozřejmě i pro nahrávání. Stinnou stránkou přehrávače je jeho stabilita, resp. v tomto případě spíš nestabilita. Pokud necháte běžet jeden program v kuse, tak je vše v pořádku. Potíže nastávají při přepínání stanic. První většinou ještě přežije, ale druhé přepnutí už obvykle rozhodí obraz a třetí se stává osudným pro celý běh programu. Krizová situace nastane, pokud si přehrávač chcete pustit znovu. To má za následek rozhození signálu nebo v nejhorším případě nejde ani program zapnout (zůstává běžet v procesech a nelze ho běžným způsobem ukončit). Na tento neduh pomáhá jen restart. Měl jsem podezření na systém samotný, tak jsem provedl test na dalším počítači a program se choval naprosto stejně :-(. Teletext nečinil žádné problémy, drobnou vadou je fakt, že nejde v češtině.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Pro přehrávání rádia slouží jiný software, ten je ovšem podobného vzhledu a ovládání. Takže odpadá zvykání si na dvě různá prostředí. Naštěstí tento program nepadá a chová se naprosto korektně.
Ladění programů probíhá přes klasické Windows rozhraní a je zde možnost nastavit buď rychlé nebo pomalejší, zato však citlivější ladění. Velkým překvapením byl fakt, že program rozeznal i názvy stanic, odpadá tím otravné pojmenovávání. To je obzvlášť nepříjemné v době reklam, kdy v obraze není logo televize a divák musí čekat na jejich konec.
A jak je tomu s dálkovým ovladačem? Ten je lahůdkou asi pro všechny uživatele. Nejen že s ním můžete ovládat TV či rádio samotné, ale i jakýkoli jiný program v systému. Je možné si  nastavit pro každé tlačítko speciální akci, od stisknutí klávesy až po zapnutí nějakého programu. A aby toho nebylo málo, software umožňuje individuální nastavení pro jednotlivé programy. A máte po problémech s ovládáním počítače na dálku.

Kvalita obrazu/zvuku

Citlivost je opravdu celkem špatná, naštěstí program pro ladění TV stanic umožňuje jemné doladění (Fine-Tuning) a tím získáte vcelku dobrý obraz i pro stanice se slabším signálem. Kvalita obrazu je dostatečná, možná by snesl lepší prokreslenost. Barevné podání je dobré. Nahrávání probíhá do Mpeg-2 formátu a to v osmi stupních kvality. Bohužel nelze nastavit bitrate, ale dozvíte se pouze, kolik minut záznamu se celkem vejde na disk v závislosti na jeho volném místě.
Nahrávání rádia probíhá jen do formátu "wma" (Windows Media Audio) a to při 96kbps a 44kHz. Kvalita zvuku je dobrá, chybí sice trochu basů, ale opravdu jen trochu.

Televize   Rádio  
ČT 1 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (6MB) Impuls wma 96kbps (650kB)
NOVA divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (3,5MB) Impuls wma 96kbps (600kB)

Zhodnocení

Znovu je největším záporem této karty její software. V případě, že použijete jiný software, tak tento problém odpadá. Také je škoda, že citlivost tuneru není zrovna nejlepší. K dobru jí musím připsat kvalitně zpracovaný software pro dálkové ovládání i ovladač samotný (nejlepší v testu).

{mospagebreak title=Prolink PixelView PlayTV II}

Tato karta je chudší odnož předchozí (Prolink PixelView P7000). Tomu odpovídá i její cena.

Balení a příslušenství

Jako první krabice v testu má rozměry odpovídající TV kartě. Nejde tedy o žádné monstrum, ale o krabičku o rozměrech 30x20x6cm. Přední strana Vám prozradí, co všechno s kartou můžete provozovat. Jde tedy o sledování TV/FM, zachytávání videa/zvuku atd. Na zadní straně se dozvíte, jaké konektory na sobě karta nese.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Karta je stejné velikosti jako MSI TV @anywhere (nejde o žádného drobečka). Čeho si určitě všimnete je vyvedení konektorů pro audio in i out jak na těle karty, tak na zadním panelu. Jinak nic zajímavého na kartě nehledejte. (pozn. Po odeslání karet jsem si všiml, že fotka je nepoužitelná a tak jsem použil foto z karty PlayTV PAK II, ta na těle nemá vyvedené konektory pro audio in/out. Vše ostatní je naprosto totožné.)

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Jak jsem již naznačil, tak konektory pro audio in/out jsou přítomny všude, kam se podíváte. Dále zde najdete anténní vstupy pro TV a FM příjem, vstupní konektor pro IR přijímač dálkového ovládání, S-Video vstup a video-in v podobě cinche.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Dekodér na kartě je firmy Conexant, konkrétně jde o typ Fusion 878A. Ostatní informace si můžete přečíst z obrázku.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Po dalším štrachání v krabici narazíte na dálkový ovladač, ten je o dost lepší než u MSI či ASUS. Nejde však o tak povedený kousek, jako u P7000. Ovladač je dostatečně velký, ale v důsledku přítomnosti potisku jen na plastovém těle není zcela přehledný. Ergonomicky to taky není žádný zázrak. Uvítal bych alespoň nějaké hmatové rozlišení, abych si nemusel při každém přepnutí programu rozsvěcet lampičku. Ostatní přibalený "šrot" je v normálních mezích. Chybí snad jen propojení audia uvnitř počítače (musíte se spokojit s vnějším, nebo kablík dokoupit).

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Pokud očekáváte stejný jako u "Pé sedmitisícovky", tak Vás musím potěšit. Je naprosto odlišný a co je hlavní, nepadá! Dokonce mě přijde i lépe uživatelsky zpracován. Vzhledem se dosti podobá starému MicroDVD playeru, pokud ovšem máte 17" monitor a rozlišení 1280x1024, tak musíte mít opravdu dobré oči, abyste z větší dálky něco přečetli. Pro čtení teletextu je na CD speciální prográmek PC Text PRO v1.0 z roku 1998 (pozn. autora: není to trochu moc? ;-) ) a tak se není co divit, že program neumí češtinu. Škoda, že autoři neimplantovali více filtrů pro de-interlacing jako u P7000. Na druhou stranu i ten, co se zde používá, je celkem ucházející a určitě nikoho neurazí. Možnosti zachytávání videa jsou také dosti omezené. Jde jen do nekomprimovaného "avi" s PCM zvukem. Na jednu stranu je to výhoda, donutí Vás to použít pořádné filtry (de-interlacing se totiž neaplikuje pro nahrávání) a komprimační nástroje (kdo nezná ať určitě vyzkouší "VirtualDub Mod All Inclusive", na hledání použijte www.google.com). To ostatně doporučuji pro všechny TV karty, je to software, bez kterého prakticky nemůžete ve světě videa žít. Na druhou stranu potřebujete rychlý disk pro zachytávání v plném rozlišení. Rozhodně doporučuji defragmentaci a disk s min 7200 otáčkami.
Ovládání FM je řešeno přes stejně vypadající software (přepínáte se mezi nimi tlačítkem TV resp. FM). Jeho hlavním problémem je ovšem nepřítomnost nahrávání rozhlasových stanic.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Ladění programů proběhlo velmi rychle a karta našla všechny dostupné stanice. Je zde i možnost Fine-Tuningu, tedy jemného ručního dolaďování. V mém případě jsem ho ale vůbec nepotřeboval.

Kvalita obrazu/zvuku

Naladit programy není na této kartě problém. Citlivost tuneru je velmi dobrá, takže i obyvatelé hor nebudou mít problém se slabým signálem. Bohužel kvalita obrazu je na tom hůře. Obraz je málo prokreslen, naštěstí  podání barev je velmi dobré a nepřipraví vás o zážitek.  Jak už jsem psal, tak nahrávání jde jen do nekomprimovaného "avi" a to ve spoustě rozlišení (320x240 počínaje a 720x576 konče).

Televize   Rádio  
ČT 1 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (6,3MB) N/A N/A
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (8,3MB) N/A N/A
PRIMA divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (4,7MB) N/A N/A

Zhodnocení

Největším kladem je citlivost tuneru a barevné podání. Naopak největším záporem je absence nahrávání u FM a zachytávání TV jen do nekomprimovaného formátu.

{mospagebreak title=Prolink PixelView PlayTV Pak II}

Tato karta je oproti "PlayTV II" obohacena o USB web-kameru. Ve všech ostatních ohledech jde o totožný kus hardwaru a to včetně dálkového ovládání a ostatního příslušenství. Nebudu se zde tedy rozepisovat o výhodách a nevýhodách softwaru a zaměřím se jen na onu web-kameru.

Balení a příslušenství

To nikoho nepřekvapí, snad jen upoutá nápis "USB Camera".

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Určitě Vás zajímá, jak ona kamera vypadá. Nebudu Vás tedy dlouho napínat...

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Na první pohled si jistě všimnete miniaturního objektivu a ručního zaostřování (to je prováděno pomocí žlutého kroužku s páčkou kolem objektivu). Právě velikosti čočky jsem se zhrozil a předpokládal jsem neostrý obraz v rozích. Skutečnost byla ovšem zcela jiná, ale o tom později. Další neobvyklý kus hardwaru byl mikrofon (bez něj si web-kameru nedokáži ani představit).

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Teď se tedy podíváme na kvalitu web-kamery. Ta mě velmi mile překvapila, neboť maximální rozlišení je 640x480 a i v tomto rozlišení poskytuje velmi slušný obraz. Obraz je relativně ostrý v rozích. Škoda jen, že kamera není USB 2.0, protože datový tok při 640x480 je velmi vysoký, a tak vzniká nepříjemné trhání obrazu. Pokud ovšem budete používat kameru na komunikaci s lidmi, tak si toho ani nevšimnete.
Každopádně jsem pro Vás jako vždy připravil nějaké ty ukázky. Jsou nahrané bez zvuku.

Macro záběr divx 5.11 640x480 (2,5MB) nebo 320x240 (1,9MB)
Záběr místnosti divx 5.11 640x480 (1,6MB) nebo 320x240 (1,5MB)
{mospagebreak title=Leadtek WinFast Deluxe}

Firma Leadtek patří hlavně mezi známé výrobce grafických karet s čipy nVidia a tak jsem byl velmi zvědav, jak si poradila s tímto artiklem.

Balení a příslušenství

Vzhled krabice je velmi elegantní. Je pravda, že nejde o žádný extra kousek, který si vystavíte ve skříni (už jsem to u pár lidí viděl), ale je povedená. Na zadní straně naleznete screenshoty z ovládání televize. Náhled na kartu tu ovšem není.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Karta na první pohled vypadá dost prázdně. Na těle nenaleznete žádný audio in/out konektor a jediné, co vévodí kartě, je dekodérový čip a tuner.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Konektor pro FM anténu je dost vysoko, takže se může vyskytnout známý problém s instalací karty do levných skříní. Jinak je zde klasická sada konektorů - S-Video/Cinch, Audio in/out a tentokrát 3,5mm jack pro IR přijímač.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Karta na těle nese již klasický dekodér Conexant Fusion 878A. Ten patří mezi ty levnější, ale na druhou stranu dostatečně výkonné a spolehlivé.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Příslušenství ničím nepřekvapí. Dokonce i anténa je naprosto stejné konstrukce jako u ostatních účastníků testu. Firma nezapomněla ani na baterie typu AAA, potřebné k provozu dálkového ovládání.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Dálkové ovládání je příjemné do ruky a rozmístění tlačítek je velmi povedené. Dokonce i v noci nebudete mít problém přepínat programy díky různě tvarovaným tlačítkům. Jediné, co by si zasloužilo vylepšit, je tlačítko "Mute", které leží mezi stejně tvarovanými sousedy. Pokud vlastníte tento typ karty a nemáte shodné dálkové ovládání, tak je to pouze tím, že do testu je zahrnuta nejnovější verze (dřív bývalo tmavě modré a mělo malinko jinak rozmístěna tlačítka).

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Software je zde opravdovou lahůdkou. Obsahuje naprosto všechno potřebné k ovládání televize či rádia. Pochvalu si zaslouží i teletext se svou schopností zachytávat obsah obrazovky do "txt" formátu (do schránky Windows). A hned Vám také ukážu příklad:

EXPRES 300 Po 16.08. 13:50:20

PRÁVE VYSÍLÁME, NÁSLEDUJE
13.15 CT2 Basketbal Z: Cesko-USA PP
15.15 CT2 Střelba Z
13.30 CT1 Spolunažívanie národov ST
14.00 CT1 Zprávy ST
---------------------------------------
CT1 DNES.................... 301-305
CT2 DNES.................... 306-310
CT1 ZÍTRA................... 311-315
CT2 ZÍTRA................... 316-320
---------------------------------------
ST skryt titulky (888), ZJ znakový
jazyk pro neslyšící, D duální vysílání,
DS prostorový zvuk Dolby Surround
---------------------------------------
KURS DOLARU, INDEXY BURZ >>> 501
SVETOVÉ DEVIZOVÉ BURZY >>> 502
VYVOJ KURSU CESKÉ KORUNY >>> 503

Určitě jste si všimli chybějícího háčku nad "C" ve slovech "Cesko" a "CESKÉ". Není to však chyba programu, ale pouze tím, že prostě nad "C" nemají háček (odzkoušeno na klasické TV). Velmi mě potěšilo vyhledávání v teletextu podle klíčových slov. Ale dost už bylo teletextu, pojďme se nyní podívat na možnosti nahrávání videa/audia. I ty patří k absolutní špičce. Možnost vybírat si jakýkoli kodek nainstalovaný v systému je naprosto dokonalá. Není tedy problém použít např. DivX kodek pro video a zároveň MP3 pro zvuk. Tím to ovšem nekončí. Můžete si samostatně volit jakou hlasitost má zvuk při nahrávání a při sledování TV. Nechybí zde ani možnost volit tzv. "Master stream" a tím předejít posunutí zvuku vůči obrazu. Samozřejmostí je také zobrazení všech dostupných kanálů na jednu obrazovku. Myší (dálkovým ovladačem) si pak vyberete, který kanál chcete sledovat. Jedinou nevýhodou je absence de-interlace filtru během nahrávání. A jak takový software vypadá?

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-ovládání televize-

Samozřejmostí je i možnost plánování pro spuštění resp. nahrávání jak TV tak rádia. Dokonce i tato funkce je velmi rozsáhlá. A jelikož obrázek vyjádří víc než tisíc slov tak...

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-plánování-

Ovládání rádia je velmi podobné s televizí. A jeho možnosti jsou naprosto totožné - myslím tím plánování a nahrávání do jakéhokoli formátu.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Kvalita obrazu/zvuku

Po přečtení odstavce se softwarem jste určitě zvědavi na schopnosti karty jako takové. Ty patří k lepšímu průměru. Kvalita obrazu je vynikající (s přihlédnutím k ceně karty), kvalita zvuku je průměrná - určitě by snesla více basů a výšek. Citlivost tuneru je celkem dobrá, určitě by si ale zasloužila lepší.

Televize   Rádio  
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (3MB) RCL wma 127kbps (0,9MB)
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (3,1MB) N/A N/A

Zhodnocení

Tuto kartu bych si koupil už jen kvůli softwaru, naštěstí i kvalita tuneru je celkem dobrá. Tím se stává adeptem na vítěze testu.

{mospagebreak title=Leadtek Winfast Expert}

Ačkoli by se mohlo podle názvu zdát, že jde o stejnou kartu s jiným příslušenstvím, opak je pravdou. Právě příslušenství je totožné a karta samotná je odlišná.

Balení a příslušenství

Dokonce i krabice je dosti odlišná od Deluxe verze. Jedinou důležitou informací, kterou se dozvíte na obalu je ta, že jde o kartu "Low Profile" určenou i pro barebone PC.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Vzhledem k velikosti karty se výrobce musel vzdát audio konektorů na zadním panelu karty (to ovšem naplatí pro Video-In vstup). Na druhou stranu je vedení audia vnitřkem PC lepší řešení, takže není nad čím zoufat.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Karta na sobě nese i odlišný dekodér. Ten je v tomto případě sice také od firmy Conexant, ale jde o typ CX23881 (totožný s kartami PixelView P7000 a MSI TV @anywhere).

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Jak už jsem psal, tak příslušenství je prakticky totožné s Deluxe verzí.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Ten zde ani nebudu popisovat, protože je naprosto identický s předchozí verzí karty. Pro ty, co přeskočili, doporučuji přečíst.

Kvalita obrazu/zvuku

Kvalita obrazu je prakticky stejná jako u Deluxe, možná se mi dálo, že barevné podání bylo malinko lepší, ale byl to spíš jen můj pocit. Citlivost tuneru je naprosto identická. Kvalita zvuku je velmi dobrá, skoro bych řekl, že lepší než u bratříčka. Navíc schopnosti příjmu televizního signálu jsou obohaceny o stereo zvuk.

Televize   Rádio  
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (3MB) RCL wma 127kbps (0,9MB)

Zhodnocení

Karty Deluxe a Expert se od sebe ani moc neliší. Citlivost je stejná, programové vybavení také. Když si vyberete jednu z nich, určitě neuděláte chybu.

{mospagebreak title=Hercules Smart TV}

Od té doby, co nás Herkules opustil v sekci grafických karet, se začíná prosazovat v odvětví audia a videa. Jak se mu to podaří, ukáže tato karta.

Balení a příslušenství

To je trochu netypické, jde totiž o kartónovou krabici, ve které jsou jen přepážky pro uchycení karty a jejího příslušenství. Na zadní straně se dozvíte základní informace o kartě a možností jejího zapojení.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Po vybalení karty si hned všimnete chybějícího konektoru pro FM anténu, karta bohužel neumí přijímat rádio signál. No co se dá dělat.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Konektorů je zde jinak dostatek. S-Video, Audio-in/out, Video In (Cinch) a vstup pro IR přijímač. Malou výhradu bych měl k umístění Audio-out konektoru. Ten je hned pod anténním vstupem a pokud chcete zapojit originální 3,5mm jack kablík, musíte trochu silou a ve výsledku je konektor trošičku vyhnutý směrem dolů.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Kartu pohání dekodér Conexant Fusion 878A. S tím už jsme se zde několikrát setkali.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Příslušenství tvoří kvalitně zpracovaný český návod, samozřejmostí je CD s ovladači, dále pak dálkové ovládání a kablík pro propojení zvukové karty a TV karty.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Dálkové ovládání ničím nevyniká, nejde však o tak nepovedené kusy jako v případě Asus TV FM Card či MSI TV @anyhere. Tlačítka jsou z takové jakoby chlupaté gumy a dost rychle se zanesou prachem, který jde těžko dolů.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Software patří k těm lepším, co TV karty u sebe mají. Není nijak problémový, ale na druhou stranu nelze mluvit o dokonalosti jako u Leadteku. Možnosti zachytávání videa jsou jen na úrovni MPEG-1 resp. MPEG-2 a to s volitelným datovým tokem - jak pro video tak pro audio. Rozlišení jde měnit od 320x240 až po 720x576. Program má v sobě obsažen jen jeden filtr pro de-interlacing a ten je také aplikován na nahrané video. Prohlížeč teletextu není součástí programu, ale jde o samostatný prográmek Black Gold Teletex 5.1g. Ten zvládá češtinu naprosto v pohodě, škoda že tlačítko "Copy" zapříčiní pád programu.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Vzhled programu je jakýmsi pokusem o autorádio, což mi přijde dost nevhodné. Jako klad beru možnost sejmutí TV signálu do "bmp" obrázku.

Kvalita obrazu/zvuku

Kvalita obrazu není zrovna nejlepší, možná je to zapříčiněno malou citlivostí tuneru, resp. tím, že v ovládacím programu nelze ručně doladit pomocí Fine-Tune. Obraz by určitě snesl větší prokreslenost, barevné podání je velmi dobré. Kvalitu zvuku jsem posuzoval jen podle TV, takže jsem neslyšel tolik hudby, kolik bych měl, ale i z televize se dá ledacos poznat. Je zde dostatek basů, dobré středy a bohužel useknuté výšky.

Televize   Rádio  
ČT 1 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (4,3MB) N/A N/A
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (5,2MB) N/A N/A

Zhodnocení

Karta na mě působila velmi dobrým dojmem, škoda jen nepřítomnosti rádia a malé citlivosti tuneru. Chybí mi jemné doladění (to by jistě pomohlo kvalitě obrazu u slabších signálů).

{mospagebreak title=Genius Video Wonder PRO III}

Co se dá očekávat od výrobce převážně myší, klávesnicí a jiných periferií? I když nemám ve zvyku prozrazovat nějaká závažná obvinění hned na začátku, tak zde mi to nedá. Nečekejte nic moc.

Balení a příslušenství

Krabice je dosti malá (to by samozřejmě nevadilo), ale její potisk je celkem laciný a obrázek s "letící" kartou už dnes nikoho neohromí.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Karta jako taková je standardního vzhledu (pár kondíků, dekodér, tuner a kolem leze něco málo brouků :-) ). Vedení audio signálu je možné jen přes zadní panel.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Prostor zadního panelu je využit do posledního kousku. Audio-in/out, TV a FM anténní vstup, S-Video, Video-in (cinch) a v neposlední řadě i vstup pro IR přijímač.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Vedle těch všech brouků je na kartě i jeden větší v podobě dekodéru Philips SAA713.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Zbývající obsah krabice tvoří příslušenství. FM anténa, IR přijímač, dálkové ovládání a kablík na propojení TV karty a zvukové karty.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Dálkové ovládání je velice podobné tomu od MSI TV @anywhere, ale má alespoň elegantnější stříbrnou barvu. To je bohužel málo pro to, aby takovéto ovládání bylo použitelné. Jakákoli orientace ve tmě je naprosto nemožná, nehledě na to, že ovládání pohání drahá baterie 2032, která ještě ke všemu dost málo vydrží (to samozřejmě platí i pro MSI a ASUS).

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Bohužel ani software nezachrání tuto již tak slabou kartu. Co Vás určitě velmi nemile překvapí je fakt, že hned po spuštění programu dojde k přepnutí obrazovky do 16-bitové barevné hloubky. Může mi někdo vysvětlit proč? Program na přehrávání má jen velmi omezené schopnosti nahrávání - pouze MPEG-1 s vlastním bitratem. Co ale nasazuje korunu, je kvalita výstupních filtrů pro obraz. Filtr pro de-interlacing není zrovna to, co byste si přáli. Chvílemi se dokonce zdá, jako by ani žádný nebyl. Výhradu bych měl také k postupu nahrávání. To totiž po stisknutí tlačítka nezačne hned nahrávat, ale zeptá se vás kam a pod jakým názvem má video uložit (osobně upřednostňuji trvalou složku nastavenou přímo v programu, či opačný postup - nejdřív nahrávat pak se ptát). Jako snad jediný klad je pouhé přepínání TV-FM, nejde tedy o dva odlišné programy. Díky tomu je velmi pohotový, možná by se slušelo skrýt okno pro TV když běží FM, ale to už holt musíme přežít. Dokonce ani ovládání není zrovna přívětivé. Nechápu, proč programátoři umístili půlku tlačítek na ovládací panel a druhou na okno s videem. Co jsem vůbec nepochopil byl velmi malý a nečitelný text u přepínání TV/FM/AV/SVHS, člověk musí mít velmi dobré oči a hlavně velkou fantazii, aby je rozeznal.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Jistě jste si všimli ošklivého znaku "È", bohužel ani češtinu program nezvládá tak, jak by měl. Při pojmenovávání programů se znak zobrazí korektně, bohužel v ovládacím panelu nikoli.
Další šok na mne čekal při přepnutí na FM. Ladění programů bylo v pořádku, dokonce i zvuk, ale nemožnost nahrávání mě nemile překvapila.

Kvalita obrazu/zvuku

Obraz je dostatečně prokreslený dokonce i barevné podání je celkem dobré. Bohužel citlivost tuneru je nedostatečná. Kvalita zvuku je asi nejhorší v testu. Chybí mu basy, výšky a středy jsou značně zkreslené.

Televize   Rádio  
ČT 1 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (8,7MB) N/A N/A
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (4MB) N/A N/A

Zhodnocení

Díky softwaru a kvalitě zvuku jde o jasného kandidáta na nejhorší kartu v testu. I když jde o jeden z nejlevnějších TV tunerů na našem trhu, tak jeho koupi doporučuji snad jen těm, co chtějí ušetřit opravdu každý halíř. Raději si připlaťte a vyhnete se tak velkým problémům.

{mospagebreak title=FastCom MuchTV}

Tato karta je dalším zástupcem nejlevnějších kousků na našem trhu. Pojďme se společně podívat na její vlastnosti.

Balení a příslušenství

Jistě si hned všimnete, že potisk krabice je proveden kompletně v češtině. Dozvíte se její hlavní funkce a na zadní straně, jak už bývá zvykem, jsou minimální systémové požadavky, P90MHz - SVGA 640x480/16-bit, zvuková karta, OS Win98-XP a DirectX 5.0+. No nevím, zda bych na takovémto stroji chtěl sledovat TV :-). Je zde také vyobrazen zadní panel a možnosti jeho zapojení.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Po bližším prozkoumání karty zjistíte, že na sobě nemá žádný štítek identifikující výrobce. Nabyl jsem tak dojmu, že obchodníci mohou takovouto kartu nabízet také pod položkou OEM TV/FM Tuner. Zde bych chtěl poznamenat, že výrobce prodává i variantu bez FM tuneru.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
-klikněte pro plnou velikost-

Zadní panel je konektory doslova zaplněn. Na druhou stranu nenaleznete zde žádné překvapení. Dva anténní vstupy pro TV/FM, vstup pro IR přijímač, Video-In (cinch), audio-in, S-Video-In a audio-out.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Dekodér karty je značky Philips SAA713 (stejný jako u karty Genius).

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Příslušenství je naprosto klasické. FM anténa, IR přijímač a dva propojovací kablíky pro audio signál (jeden pro vnější zapojení a druhý pro vnitřní).

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Překvapením byl dálkový ovladač, ten je docela slušně ergonomicky tvarován a co je hlavní, dokážete se v něm orientovat i po tmě. Výrobce nezapomněl ani na dvě AAA baterie.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Software

Po zapnutí softwaru jsem měl pocit, že už jsem ho někde viděl. A také že ano. Jde totiž o naprosto shodný s kartou Prolink PixelView PlayTV II a PlayTV PAK II. Pouze je zabalen do jiného hávu (rozuměj skinu). Pro ty, co si chtějí přečíst jeho možnosti, nechť se vrátí o pár stránek zpět. Přikládám jen obrázek onoho "nového" skinu.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Kvalita obrazu/zvuku

Po krátkém sledování televize jsem nabyl dojmu, že mám v počítači stále kartu Genius Video Wonder Pro III. Raději jsem se koukl, abych se přesvědčil, ale ukázalo se, že tam skutečně mám MuchTV. Takže kvalita obrazu je dobrá (nikoli však výborná), citlivost tuneru není zrovna to nejlepší, ale dá se to přežít. A jsme znovu u kvality zvuku. Ta je znovu totožná s kartou Genius, možná se mi zdálo, že krapánek lepší.

Televize   Rádio  
ČT 1 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (8,7MB) ČR 1 mp3 56kbps (0,4MB)
ČT 2 divx 5.11 (2. pass) 2000kBit/s, mp3 56kBit/s (4MB) RCL mp3 56kbps (0,2MB)

Zhodnocení

Pokud hledáte opravdu, ale opravdu levnou TV/FM kartu, je tato vaše jasná volba. Jde prakticky o stejný kousek jako dodává firma Genius a dokonce ještě získáte kvalitnější dálkový ovladač a o něco málo lepší software.

{mospagebreak title=Shrnutí vlastností všech karet}

Abyste se vyznali v té změti hardwaru, připravil jsem pro vás přehlednou (alespoň doufám) tabulku. Bodové ohodnocení od 1 do 10 jsem uděloval v šesti kategoriích. Poté jsem je sečetl a spočítal procentuální zisk. Pod položku vybavení jsem zahrnul především kvalitu dálkového ovládání.
 

Název karty Kvalita obrazu Kvalita zvuku Citlivost Software Vybavení Možnosti propojení Celkem
Asus TV FM Card 7 6 9 7 4 5 63%
MSI TV @nywhere Master 5 7 4 6 4 10 60%
PixelView P7000 7 8 6 4 9 7 68%
PixelView PlayTV II 6 7 9 6 6 10 73%
PixelView PlayTV PAK II 6 7 9 6 9 10 78%
Leadtek WinFast Deluxe 8 7 8 10 8 10 85%
Leadtek WinFast Expert 8 8 8 10 8 7 81%
Herkules Smart TV 6 7 6 8 5 7 65%
Genius Video Wonder PRO III 4 2 4 2 4 10 43%
FastCom MuchTV 4 3 4 6 8 10 58%

Podle této tabulky se vítězi stávají Leadtek WinFast Deluxe a Leadtek WinFast Expert (jež je sice ochuzen o konektory audio in/out, nicméně schopnosti příjmu televizního signálu jsou obohaceny o stereo zvuk). Myslím, že je to vítězství velmi zasloužené. Ani karta PixelView PlayTV PAK II resp. PlayTV II na tom nejsou zrovna nejhůř. Nejhorší kartou v testu se stala Genius Video Wonder PRO III.

Poznámka: Jak už bylo zmíněno na samotném začátku - je možné, že s alternativními ovladači či alternativním obslužným programem byste se dopracovali k poněkud jiným závěrům, nicméně my jsme posuzovali schopnosti karet na základě toho, jak je každý výrobce sám vybavil - tzn. s firemními ovladači a softwarem.

Každého také zajímá samotná cena karet:

Název karty

Cena bez DPH

Asus TV FM Card 1395
MSI TV @nywhere Master 1550
PixelView P7000 2640
PixelView PlayTV II 997
PixelView PlayTV PAK II 2182
Leadtek WinFast Deluxe 1485
Leadtek WinFast Expert 1750
Herkules Smart TV 1664
Genius Video Wonder PRO III 1126
FastCom MuchTV 1100

Za zapůjčení karet děkujeme firmám:

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
 
Asus TV FM Card
MSI TV @nywhere Master
Leadtek WinFast Deluxe
Leadtek WinFast Expert
Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
 
FastCom MuchTV
Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet
 
Hercules Smart TV
Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet PixelView P7000
PixelView PlayTV II
PixelView PlayTV PAK II

V následující kapitole se podíváme na jeden alternativní software, který může pomoci mnoha kartám.

{mospagebreak title=Alternativní software: FLY 2000 TV v.2.26}

Pokud jste vlastníkem karty Genius Video Wonder PRO III, resp. nejste spokojeni se softwarem, který je určen od výrobce, tak právě pro tyto účely je zde FLY 2000 TV.
Tento mocný nástroj pro ovládání, přehrávání/nahrávání televize a rádia vyvinuli ruští programátoři a musím říci, že se jim to vskutku povedlo.

Pro jaké karty je program určen?

Základním předpokladem ke správnému chodu programu je mít jeden z následujících dekodérů (malé "x" znamená jakékoli číslo resp. písmeno): BT8x8, CX2388x, SAA713x nebo LR138. Pokud splňujete tuto podmínku, tak není nic jednoduššího, než program vyzkoušet a přesvědčit se o jeho schopnostech.

Uživatelské rozhraní

To je velmi přívětivé a navíc je možnost mít program v češtině (veškeré potřebné soubory uvedu na závěr článku). Vzhled je velmi vkusně proveden do barvy broušené oceli.

Televize v počítači: Megatest deseti levných TV karet

Po spuštění programu je zapotřebí nastavit některé důležité vlastnosti. Nejprve si vyberete, jaké zařízení chcete používat pro zachytávání videa. To většinou proběhne automaticky, ale mohou se vyskytnou případy, kdy to musíte nastavit ručně. Dalším krokem je dobře nastavit zdroj pro zvuk a to jak pro přehrávání, tak i pro nahrávání. V opačném případě byste sice měli krásný obraz, ale bez zvuku. Pokud jste úspěšně dokončili nastavení zařízení, tak se můžete vrhnout na ladění stanic. Ještě než kliknete na tlačítko "Vyhledávání kanálů", zvolte správný region (nečekaně to je Česká Republika - kód regionu 420 - ). Nezapomeňte také nastavit funkci pro vyhledávání signálu kabelové či anténní TV. Pro tunery s nízkou citlivostí je zde prohledávání podle frekvencí namísto kanálů - to je jistě užitečné, ale čekejte delší dobu ladění. Poté již stačí nalezené kanály pojmenovat a seřadit do Vámi stanoveného sledu. Jestliže stejně některá ze stanic chybí, je zde možnost zadat jí ručně a to jak podle kanálu, tak podle frekvence. Nechybí ani jemné doladění v rozsahu ą2MHz. Samozřejmostí je možnost volit Stereo/Mono/Dual A/B zvuk. Lahůdkou ovšem je možnost volit výchozí hlasitost, barevné podání, kontrast a jas každé stanice zvlášť.

Toliko o přehrávání. Důležitou vlastností TV karet je i zachytávání signálu do "avi" resp. "mpeg" formátu. Velkou výhodou programu je možnost vybrat si jakýkoliv kodek nainstalovaný v systému (stejně jako to umí software pro Leadtek karty). Ovšem tím jeho možnosti nekončí. K dispozici jsou zde čtyři filtry pro de-interlacing, dva pro de-noise a velmi užitečná funkce "Cropping", neboli ořezávání obrazu. To je obzvlášť výhodné u NOVy a TV PRIMA, obě tyto stanice mají na okrajích černé pruhy a občas nepříjemnou deformaci obrazu. Nyní se už nemusíte rozčilovat nad tím, jak nekvalitně daná TV stanice zpracovává obraz.

Program slouží samozřejmě i k poslouchání/nahrávání rádia. Jeho funkce jsou prakticky totožné s TV a tak je zde nebudu ani popisovat. Pokud hledáte program pro teletext, tak i ten je přítomen ve FLY 2000 TV. Ovšem podle různých ohlasů dost často nefunguje tak, jak má.
Popisování ostatních funkcí by bylo na samostatný článek a tak všem zájemcům doporučuji tento program nainstalovat.

Download

Program samotný link 1,4MB
Čeština do programu link 7,5kB


 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
30.8.2004 03:44:14   0.0.0.xxx 88
Tak tenhle megatest fakt nemá chybu. Jen tak dál ;o)
30.8.2004 03:59:37   0.0.0.xxx 78
Vyborny clanek, skoda jen, ze neni souhrnna tabulka, ktera by popsala kvality a nedostatky karet v porovnani. Skoda.
30.8.2004 04:59:21   0.0.0.xxx 89
Jen doplnim par svych postrehu. Sam vlastnim od roku 2000 Askey TView 99 a tuner mi bezi temer nonstop ve zmensenem okne "Always on top" (pokud bezi komp, nehraju gamesu, nemusim na necem slozitejsim pracovat atd). Urcite vyse zminene karty by se sluselo vyzkouset pod DSCALERem (aktualni verze 4.19). Je to univerzalni program, neni zapotrebi dodatecne instalovat ovladace (ma vlastni), ale hlavne ma zabudovan vyborny teletext, de-interlaced filtry, ukladani obrazku, ukladani videa (dlouhodobe v experimentalni fazi) a je zadarmo (oproti Fly2000TV, u nejz je jen text "Download" bez odkazu autore , u "Radio Contact Liberec - RCL" na prvni strance nelze stahnout ukazku nagrabovane kratke sekvence). Osobne TV tuner nepouzivam na grabovani videa, na to jsou dneska jeste pocitace pomale (mluvim o SW realtime kodovani - mam s kamosema sit a pokud by nekdo zacal tahat ze "sdileni site" uprostred grabovani, tak bych to video mohl zahodit - neumerne se zatezuje CPU), novy tuner se mi zatim kupovat nechce, zanedlouho tu bude PCI express a mozna i to pozemni digitalni vysilani (mozna uz to mame, nevim, oblast Jablonec nad Nisou - Jested sice nevidim diky mirnemu kopecku, ale signal mam slusny). Jinak u vety - Aktuální mapku pokrytí ČR najdete "zde" - mel byt asi odkaz, coz? Takze uz to ukoncim, osobne bych jako velke PLUS povazoval bezproblemove prehravani v DScaleru. Jako referencni vzorek se mela vzit nejaka kratka sekvence videa nahrana/prehravana z DVD (ala video rekorder) a to pak porovnavat. Na radio se mi osvedcily 2 programky, AFM2000 v1.53d a bRadio.Pro v2.1, Radiator v1.8.0.7 se mi nepodarilo ozvucit (plugin i ovladace jsem mel nainstalovany, kdyby mel nekdo rejpavou , mozna budete mit vetsi stesti.
30.8.2004 05:51:59   0.0.0.xxx 88
Zvuk je celkem dobrý, mám logitech 5,1 thx dokážu si ho nastavit. Střední pásmo u zvuku mi v televizi úplně stačí. Chybí mi čeština do nastavení nedokážu plně využít kartu,karta je jinak super.
30.8.2004 06:05:10   0.0.0.xxx 96
Clanek je perfektni, ale neco mi tam trosku nesedi. Mel sem nedavno TV WinfastXP a obraz i zvuk byl priserny - zkouseno nekolik driveru a ruznych softu - karta chytala vsechny ruseni snad ze vsech komponent v pocitaci - podelne pruhy po obrazovce apod.

Misto ni sem sehnal G Wonder Pro a samozrejme neinstalil ten jejich "uzasny softik" ale FlyTV a ejhle - obraz bez chyby - klidne z toho jde vyseknout solidni jPEG a po instalaci dalsich kodeku to grabuje jak v MPEG 1 i 2 a podle infa na webu i MPEG 4 - ten nemam (ale bez poradneho prociku asi moc nepojede...). Zvuk pri TV je urcite lepsi nez na nejake klasicke ORAVE nebo OTF ci jine bedne do 20tis. Jedine bych snad vytknul jednu vec - FM i pres solidni antenu jde jen MONO???

Za ty prachy ta karta stoji rozhodne za hrich.
30.8.2004 06:28:46   0.0.0.xxx 117
Chci si koupit kartu Leadtek Winfast Expert de Luxe a tudíž mě velmi zajímá kvalita avi příloh.Ovšem nejdou otevřít. Šlo by s tím něco udělat?

30.8.2004 06:43:43   0.0.0.xxx 88
Přílohy jsou na místě akorát mají příponu .avi - Internet Explorer se snaží je přehrát. Pro nahrání klikněte na link pravým tlačítkem a z menu vyberte "Uložit cíl jako..." - pak jen zadáte lokaci pro ukádání souboru. Jo a tip - vybirejte soubory které chcete - všeho je cca 350MB!
30.8.2004 06:44:14   0.0.0.xxx 109
No nevim, jestli mohu souhlasit s hodnocenim teto karty. Tuto kartu si clovek kupuje s tim, ze ji bude automaticky provocovat s aplikaci Fly2000 TV (aktualni je vice nez rok v.2.36). Tato aplikace je delana na miru cipsetu SAA7134.
Testovani karty s dodavanym SW je asi v poradku, ale sluselo by pro objektivitu otestovat stejnou kartu s DScalerem nebo FlyTV nebo ATV2000. Asi by se poradi hodne menilo. Pro vetsinu lidi je snadnejsi zmenit program nez "zelezo".

Karta ma perfektni obraz, zadne ruseni (dano citlivosti a selektivitou tuneru LG), a cisty zvuk. V teletextu se nemrsi zadna pismena. Pri porovnani ulozenych fotek z TV u stejne kabelovky s kolegy (MediaForte951 a LeadtekWinfast 2000XP) jde o jednoznacny naskok Geniusu.
Priklad hodnoceni karty (ale i jinych) autorem znameho ATV2000 je na tomto linku: http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=649
Sam jsem mel MediaForte951 a tu jsem radeji "daroval" do rodiny :-) a poridil si Geniuse.
Mozna se situace za posledni rok hodne posunula u ostatnich znacek dopredu, ale jako spokojeny uzivatel teto karty proste musim na druhe nejhorsi umisteni reagovat.
S FlyTV2000 skvela volba.

Poznamka: FlyTV 2000 v2.38 beta3, lze internim schedulerem prinutit pocitac ke vzbuzeni z suspend modu (S3) kdy ma pocitac spotrebu cca 2W stejne jako pri uplnem vypnuti a po skonceni nahravani se pocitac zase uvede do stavu suspend. Zatim mne jediny znamy SW, ktery tohle umel byl Mainconcept PVR, ale ten to delal naprogramovanim Windows scheduleru (a timpadem musel clovek zadavat i prihlasovaci heslo). Takze si nastavim nekolik ruznych poradu v ruznych dobach a automaticky se nahraje a uspi. Tohle jsou drobnosti, ale vyrobci SW ke kartam by na to meli myslet. Je rozdil hucici pocitac se spotrebou cca 70W v idle a 2W v S3 suspend modu.
30.8.2004 06:49:59   0.0.0.xxx 78
Mno, četl jsem nejeden článek na webu a kolega co má comp-kšeft mi jednoznačně doporučil kartu wonder pro od geniusu..
v tomhle je tento test neobjektivní a neodrazuje kvalitu výrobku. Karta od geniusu má nejlepší čip z dostupných na trhu a s odpovídajícím software ji žádná z těchto karet nepřekoná(zkušenosti mého kolegy prodavače)
30.8.2004 07:07:15   0.0.0.xxx 810
Ako vidim nie som sam - tiez ma zarazilo ako autor clanku oznacil tuto kartu najhorsiu v teste. Nedavno som si ju kupil (ale ako LifeView FlyTV Prime 34 FM) a som s nou totalne spokojny - pozor - prilozeny soft samozrejme nepouzivam. To je ale problem NEJEDNEHO tuneru ze, pribalene programy nestoja za nic a lepsie je pouzivat napr. vyborne ruske programy (iuVCR, flyTV). Viac ako rok ju ma aj moj znamy a tiez si ju velmi chvali. Na www.tvfreak.cz bola tato karta taktiez ohodnotena vyborne - kvalita obrazu je predsa najdolezistejsia. Na zachytavanie videa pouzivam uz dlhsi cas iuVCR. Ladenie je tiez kvalitne - 25 programov kablovej televizie mi naslo bez problemov. Mozno si mal autor najskor prejst par specializovanych stranok a precitat par odbornejsich recenzii - vyhol by sa takemuto omylu.
30.8.2004 07:20:14   0.0.0.xxx 79
Pekny clanek, nechystate se udelat podobny o externich tunerech? Uvazuji o koupi externiho tuneru k notebooku.
30.8.2004 07:56:54   0.0.0.xxx 87
plne s tebou souhlasim
kartu pouzivam s DScalerem a obraz je opravdu vynikajici
jak na klasickou antenu, tak na kabel
prosel jsem hodne karet, ale tahle s DScalerem ma fakt spickovy obraz a citlivost

jak bylo receno mnohokrat, original soft zahodit!
30.8.2004 08:00:24   0.0.0.xxx 86
Taky jsem se pozastavil nad hodnocením Video Wonder Pro a taky s ním ne zcela nesouhlasím. Kvalita obrazu i citlivost je v mých podmínkách fantastická (ale jsem na UPC), bohužel dodávaný software i ergonomie dálkového ovladače je katastrofální. Kvalita zvuku je také dobrá, ovšem souvisí s použitým softwarem. To CD doporučuji vůbec nevybalovat a rovnou nainstalovat zmíněný Fly 2000.

Doporučuji autorovi provést review článku s alternativním softwarem, pořadím by to mohlo pěkně zamíchat.
30.8.2004 08:01:18   0.0.0.xxx 88
taková klasika a chybí ?
při dnešní ceně alespoň model PCTV Stereo by se s cenou vešel do "levné" kategorie
30.8.2004 08:11:15   0.0.0.xxx 98
no, me teda taky nejdou otevrit.. ->error 404.. a prohlizecem to asi nebude, zkousel sem operui IE. ani "save target as" nepomuze.
30.8.2004 08:23:13   0.0.0.xxx 88
Autor oznacil Genius VWIIIpro jako nejhorsi kartu ? Ma smysl tuhle recenzi vubec cist ? Chtel bych videt masochistu, ktery u takovych tuneru pouziva soft pribaleny od vyrobce - a hodnotit podle pribaleneho softu kvalitu karty ? Skoda slov... Se zminenym Fly2000TV je Genius naprosto bezproblemova karta, s citlivym a ruseni odolnym tunerem, ktera se za ty smesne penize hrave vyrovna vsem zde uvedym srajdam. Dokonce bych se nebal rict, ze bude lepsi...
30.8.2004 08:26:21   0.0.0.xxx 107
Nechápu, co za kartu Asus si sehnali. Já jsem teď (1 týden nazad) koupil ASUS TV FM a vypadá naprosto jinak, má ergonomické DO s možností ovládání myši (super) a také SW vypadá jinak než na ukázce! Netestovali jste padělek?!?

Mimochodem, chip odpovídá a i to s rušením, jenomže u tohoto typu chipu se musí dát na konec anténního kabelu paralelně kondenzátor 50 - 70 uF a ejhle - obraz jako bič. Je to dáno jinou vnitřní citlivostí tuneru, chipy jsou univerzální pro celý svět,tímhle taky trpí televize z dálného východu nekvalitně upravené pro ČR standart. Předvedu v akci, nafotím! V případě, že používáte video jako mezičlánek mezi zdí a kartou, tak kondenzátor dejte těsně před video.

Mimochodem, ten software co mám já sice umí přehrávat DVD, ale zkuste si něco přehrát - obraz cuká a zvuk praská. S WinDVD je vše OK, tak ho ovládám tím DO jako myší, na obrazovku dohlédnu, mám ostrý zrak.

Taky se u mého SW stane, že nejde vymazat našlé programy, ono to při ladění najde třeba 20 programů, 5 z nich dobré a ostatní jsou duchy a šum a ty nejdou vymazat, při přepínání je musím přeskočit. Ani nemůžu přeprogramovat pořadí. Děsné. Proč jste to nenapsali?

Při zachytávání je obraz zcela OK na všechna možná nastavení, ale zvuk v pravidelných intervalech (1 - 1,5 sec.) zakolísá a zní to, jako by řečník měl škytavku...

Opakuji, vše jsem schopen dokázat a předvést!
Zravím tým PCT
30.8.2004 08:28:54   0.0.0.xxx 69
Docela mě zajímá, jak si na tohle přišel. Tohle opravdu nemůžeš myslet vážně, že SAA713x jsou nejlepší na trhu...
Chce to si sehnat datasheety a prostudovat, co jednotlivé čipy TV tunnerů umožňují. Pak bys nemohl napsat to co si napsal.

Jinak souhlasím s tím, že s FlyTV2000 je obraz velice kvalitní.
30.8.2004 08:29:12   0.0.0.xxx 87
i kdyz, ted se na tu kartu divam a ta moje je trosku jina
ma oba anteni konektory jsou stejne dlouhe a tudiz oba "koukaji" ven pres kryci plech
a na karte mam zaskrtnuto PAL/SECAM-B/G
30.8.2004 08:47:29   0.0.0.xxx 89
Paradni tets kerej sem potreboval konecne fakt uzitecnej test a ty ukazky zaznamu parada.
30.8.2004 08:53:29   0.0.0.xxx 88
A jak jste jako přišli na to, že podporuje BT8x8?? Tato verze podporuje jen Philipse! Je fakt, že novejsi verze umi i BT, ale program jako takový funguje hur, nez starsi (hlavne nahravani), proto i ja osobne jsem zustal u teto starsi verze.
30.8.2004 08:55:32   0.0.0.xxx 77
Sotva jsem videl hodnocenoi obrazu teto karty, tak mi je jasne, ze tenhle test je o nicem. PCtuning ctu rad a casto, ale tohle jste odflakli. Kazdej preci vi, ze se originalni soft k teto karte neda pouzivat.
30.8.2004 09:09:53   0.0.0.xxx 86
Muze sem nekdo napsat jake ma skusenosti s Leadtek Winfast Expert. Vim, ze byli nejake problemy s ovladacema.
30.8.2004 09:30:37   0.0.0.xxx 68
Posledni ovladace co vznikly za posledniho pul roku jsou teda o poznani lepsi. No a s tim Geniusem je to fakt pravda. S jinym softem to je uplne o necem jinem. No a u ostatnich karet vlastne taky.
30.8.2004 09:30:53   0.0.0.xxx 77
Podle moji zkusenosti byva dodavany SW opravdu mizerny. Osobne mam AVerMedia TVCapture s Conexantem 878A a originalni SW odmita nahravat vic nez 480 radek a navic jaksi nefungoval pod W2K a WXP )) Presedlal jsem na cesky ATV2000 (www.tvfreak.cz, http://mikecrash.wz.cz/) a jsem spokojen. Par musek to ma, ale dela to mou starickou kartu o 2 rady lepsi. Kdyz tak koukam na tenhle test, neni ani po 4 letech zadny duvod k upgrade ;) a to se u soucastek do PC uz casto nevidi
30.8.2004 09:34:51   0.0.0.xxx 78
Myslím, že v dnešní době digitalizování všeho možného je kupovat analogovou kartu zbytečné. DVB-S se chytí všude a pokrytí DVB-T se bude zlepšovat. Např. kamarád v Liberci chytá DVB-T signál z Prahy. Pravda, je že cena karet je zatím vyšší. Špičková Technisat AirStar 2 přijde na 3200 s DPH.
30.8.2004 09:35:18   0.0.0.xxx 97
...a abych nezapomel, samozrejme NEpouzivam originalni drivery )), ale ty od Ivana Uskova (http://www.iulabs.com/), originalni IR dalkove ovladani nahradila RF hracicka ATI Remote Wonder + SW Girder. Good Luck
30.8.2004 09:49:04   0.0.0.xxx 98
Zdravim, mam ASUS FM TV CARD, ale pouzivam starsi verzi software. Chtel bych se zeptat zda je mozne nekde sehnat novejsi verzi. Diky za pripadnou odpoved...
30.8.2004 09:56:48   0.0.0.xxx 108
Děsně dlouho jim trvalo než udělali kloudný ovladače a program dodávaný kartou byl(stále je?) nepoužitelný. Až se jim jednoho krásného dne povedlo udělat ovladače které bez problémů běhaly v XP a nahrávací program používám iuVCR. FullPAL jde při správně nastaveném DivX kodeku(klíčový snímek vnucovat každý 1 snímek) nahrávat i s deinterlacem na AMD XP2200+ a lepší. Kartu mám už asi 5let, je Stereo, imí Teletext, nemá rádio (to mi vážně nevadí) a na obraz si nemůžu stěžovat.
30.8.2004 10:00:57   0.0.0.xxx 99
Mam Experta a som s nim fakt spokojny. S ovladacmi boli problemy, ale uz su vyladene, vsetko funguje ako ma: prepianie kanalov, zvukovych noriem, aj teletext. Obraz aj zvuk je OK, ovladanie takisto, citlivost dobra, nhravanie funguje aj vo vyskom rozliseni (mam Duron 1,6GHz), dialkove ovladanie perfektne. Mam ju zapnutu na svojom PC kazdy den (cez den radio, vecer TV) a som nadmieru spokojny. Odporucam. Skusim ju este so softom Fly2000TV.
30.8.2004 10:09:08   0.0.0.xxx 89
Je to bezchybna karta. Uz jsem jich par zkusil, ale tak jak jsem spojeny s GENIUS Video Wonder III PRO jsem jeste nikdy nebyl. Neni proste nic v cem by mi nevyhovovala, nebo neco neumela! Nahravam v realnem case do Xvid/mp3
30.8.2004 10:23:10   0.0.0.xxx 87
Tvuj Asus je starsi verze s cipem SAA7134 (stejny ma i Genius). "Stary" Asus mel design Genius karty, jen lepsi DO a IR cidlo. Tento "novy" Asus ma cip 7135, jine DO.
K tomu ruseni: nemate kabelovy rozvod v panelaku ? Na klasicke venkovni antene se mi zadne ruseni neprojevuje.

ad autor: nevim proc pisete cip SAA713, kdyz je ma Asus a Genius jine. Dal nesouhlasim s "vyhodou" prenosu zvuku po sbernici. Videl jsem co to dokaze udelat na 1GHz CPU (zaseky obrazu/zvuku pri blbem prohlizeni webu) - proc si zasirat sbernici jeste zvukem ?
ad obraz u Geniusu: mel jsem tuner od ATi, kamaradi maji Leadteky - obraz u Genisuu je o hodne lepsi jak u ATi a minimalne stejny jako u Leadteku (Genius ma lepsi zvuk). Taky jsem byl dost v soku, ze jste ohodnotil Genius jako nejhorsi tuner, kdyz je jeden z nejlepsich :-) (CD od Geniusu jsem ani nevytahoval :-))
30.8.2004 10:31:38   0.0.0.xxx 88
Mel jsem par let (4) Wonder VE (mono verze tvoji karty) a kdyz uz jsem prezil ovladace, tak jsem byl zklamanej rozlisenim TV. Pod ATV2k to vypadalo, ze karta neumi full PAL a plny PAL jen dopocitaval soft (ani deiterlace filtry nepomahaly). Tedka mam Geniuse a obraz je o 100% lepsi-mnohem, mnohem cistci a tuner je i citlivejsi. TV mi tu bezi na sekund. monitoru a kdyz se prave divam na CT1, tak nechapu jak jsem mohl mit ATi :-D
30.8.2004 10:56:56   0.0.0.xxx 87
Nechapu, proc zrovna tenhle softik ASUS sysli a nedal ho nikam na sve FTP jako vsechny ostatni.
30.8.2004 11:04:10   0.0.0.xxx 78
Genuisku mam taky a jde mi tv i radio ve stereu. (Ve Fly2000). Jinak obraz i zvuk super, možná vic basů.
30.8.2004 11:18:33   0.0.0.xxx 88
AHoj,

z testu jsem pochopil, ze se netestovalo na kabelove pripojce, nebo se pletu ? Chtel bych kartu do PC, ale nemame v panelaku kabelovku, jenom normalni antenu a vzdycky jsem slysel nazory, ze PC karty na tom nejsou zrovna dobre, co se tyce kvality prijmu z klasickych anten.
Vy co tady prispivate, funguje to nekomu na bezne panelakove antene bez problemu ? A srovnatelnost kvality signalu s TV ?
30.8.2004 12:04:34   0.0.0.xxx 87
Bohužel nemohu úplně souhlasit s hodnocením. Genius Video Wonder III PRO není sice karta bezchybná, ale hodilo by se ohodnotit kartu (hardware) a nikoli omezené schpnosti nekvalitního softwaru.

Čtenář musí při koupi této karty počítat s použitím softwaru Fly 2000, idálně vezi 2.36 (2.38 b3 nedoporučuju, ještě obsahuje mnoho chyb). Na druhé straně tetno software dokáže s Philipsu dostat téměř maximum a musím podotknout, že zvuk tohoto obvodu je na velmi vyskoké úrovni a se zvukem série Conexant BD 88x se nedá srovnávat. Taktéž ostrost obrazu čipu 713x je na úplně jiné úrovni; stejně jako věrné podání barev. Citlivost analogového tuneru vůbec není špatná, je min. na úrovni těch lepších karet od leadteku a daleko před tunery karet MSI či Hercules.
Vyzkoušel jsem nemálo televizních karet a nakonec jsem zůstal právě u téhle. Ukáže-li mi někdo jinou televizní kartu, která stojí do 2k Kč, má citlivější tv-tuner, lepší obraz, zvuk a použitelný software nabízí širší možnosti, než Fly2000 (který je dělaný právě pro ref. návrh LR138, na němž je GVW3P postaven), tak to bude první hardware, který si koupím.

Znám několik lidí, kteří měli možnost vyzkoušet a tvrdí, že za cenu pod 4000Kč nelze nic lepšího sehnat.
30.8.2004 12:04:47   0.0.0.xxx 98
kvalita obrazu je skutecne vyborna, pri pouziti originalniho software. Z nej vypadne celkem velky soubor, ale je mozne jej zkomprimovat Pinnacle Studiem. Cena je take ok.
30.8.2004 12:06:54   0.0.0.xxx 87
Mam Genius Video Wonder PRO III, ale jak jsem tu jiz psal, mam na ni oznacene PAL/SECAM-B/G.
Jsem v Praze. V byte je kabelovka - super obraz. Kristalove cisty, jasny, zadne duchy, radkovani nebo neco podobneho... Zkousel jsem to i na antenu - sirokopasmove sito a obraz je opravdu vyborny. Ovsem - se softem DScaler. Sice to "zere" vykon, ale obraz nema chybu. Mam 2GHz Athlona a vytizeni CPU je kolem 50%. Kdyz pouziju FlyTV, obraz je lehce, ale opravdu lehce horsi, ale CPU je zatizene jen kolem 20%. Mozna na to ma vliv i to, ze bydlim v sestem patre na Budejovicke a mam primou viditelnost na Zizkovsky vysilac.
Ale zkousel jsem to i ve Varnsdorfu, coz je s prominutim prdel sveta a na normalni venkovni antenu jsem naladil ceskou klasiku - CT1, CT2, Novu, Primu a spoustu okolnich stanic z Nemecka a Polska. Obraz byl umerny signalu a nutno dodat, ze velmi dobry. Mel jsem stary tuner ATI, behalo to jen mono a to se vubec neda srovnat...
30.8.2004 12:25:51   0.0.0.xxx 78
Autor recenze pise, ze pri recenzi pouzival software prilozeny ke kartam, tudiz Genius mel asi jeden z nejhorsich... :-)
30.8.2004 13:08:27   0.0.0.xxx 88
Ano, je to tak, SW u karty Genius je jeden z nejhorsich. Ale ke sledovani TV na PC je treba HW (kartu) + SW (ovladace, program).
Proto by "megarecenze" TV karet mela toto brat v uvahu a hodnotit HW zvlast a dodavany SW zvlast. Nebylo by to asi az tak obtizne.
Jsou i uzivatele nejenom alternativniho SW, ale i jineho OS, ktere asi logicky zajima kvalita dodaneho HW. Napr. v distribuci Linuxu Danix (start celeho OS Linux z bootovaciho CD jel Genius perfektne, stereo zvuk), primo z CD, bez nutnosti instalovat neco dodatecne.
Navic, kdo sleduje diskuze na forech TV karet, tak vi, ze tato karta (cela rada referencniho modelu LifeView LR13byla vzdy vyzdvihovana velmi vysoko.
Takze invektiva autora "recenze" vuci firme Genius hned v prvni vete recenze urcite podle mne neni na miste a je ke skode veci.
Verdikt autora recenze je urcite v totalnim rozporu s dobrou zkusenosti vetsiny uzivatelu teto karty.

Navic cena teto karty + cena Fly2000TV dohromady porad odpovida kartam Leadtek.

SW dodany napr. Winfastem je celkem pouzitelny, ale pak clovek stejne narazi na mouchy. Scheduler neumi startovat PC a uspavat. MPEG2 profilu DVD nelze vubec konfigurovat a ma delsi GOP nez akceptuje napr. Tsunami MPEG Encoder atd. Takze alternativni SW se muze tykat i jinych karet, nez Geniuse.
Jsem zastancem v recenzi hodnotit zvlast zelezo a zvlast SW.
30.8.2004 13:24:35   0.0.0.xxx 67
myslel jsem TMPGEnc DVD Author :-(
30.8.2004 13:41:31   0.0.0.xxx 89
Autor sice testoval karty s dodavanym sw, takze Genius mu mohl vyjit nejhorsi z tehle stranky, ale rozhodne nemuze napsat citlivost nic moc. Prosla mi rukama vice, nez polovina "recenzovanych" karet a nikde mi mi jeho recenze moc nesedely. Ale kdyz jsem dosel k jeho radoby recenzy Geniusu, pochopil jsem, ze mam co delat se "znalcem" a dal nemelo cenu cist. Autor zrejme potrebovalů vypotit nejaky clanek, byt plny nesmyslu a to se mu povedlo.
Howgh.
30.8.2004 14:41:31   0.0.0.xxx 87
varuji vsechny, Hercules Smart TV je totalni shit. neuveritelne dlouha odezva u prepinani kanalu a ladeni stanic, zatizeni CPU, po case se mi posr... i DO - respektive DO agent zpusoboval nestabilitu a XP ho vzdy sestrelily. Poté co jsem si pořídil Leadtek WinFast je to nebe a dudy. Vsechno rychly a v pohode.
30.8.2004 14:43:41   0.0.0.xxx 88
Tak jsem si stahl video, ktere by melo reprezentovat kvalitu much TV tuneru - identicky s genius III PRO. Nestacim se divit, recenzent je proste lama jako vino. Grabne video snad v rozliseni 160x120 - myslim ze na 352x288 by to vypadalo lepe, encodovane to je s bitrate 2000Kbps, coz je i na 720x576 zbytecne moc. Tim jsem chtel rici, ze obraz je resiznuty ze snad 160x120 na 720x576, coz neni ani rozliseni palu. Plny PAL ma 768x576. Myslim ze naprosto stejnou informacni hodnotu by mel clanek "Levne TV tunery" pod tim nazev, distributor, cena. Zbytek by se vyresil v diskuzi. Navic by autor nemlzil a nepomlouval sqely chip SAA7134 s tunerem LG.
30.8.2004 14:47:49   0.0.0.xxx 96
A jest si rypnu. Muze mi nekdo vysvetlit co to je DVB-TV ? Znam DVB-S, DVB-T.
30.8.2004 16:21:47   0.0.0.xxx 67
I ja se zastanu Geniuse. Dokazu pochopit vsechny vyhrady autora, pokud ji jak pise testoval s referencnim sw .. az na jednu, a to je citlivost tuneru. Prijde mi ze ta moc na SW zalezet nemuze ?

Mam opravdu mizerny antenni vedeni v baraku a tahle karta ladi a provozuje televizi LEPE nez normalni TV.

A jeji dalsi + zrejme diky referencnimu designu beha uzasne v Linuxu.

Dlouho jsem shanel kartu ktera bude mit velkou citlivost tuneru (jak uz jsem psal mam mizernou antenu se kterou ma problem i TV) a pojede bez problemu v linuxu (a nezalezelo mi VUBEC na cene) .. a po proklinani tuneru v Manli karte, a zapaseni v linuxu s Pinnaclem PCTV
pro stereo (cervene PCB) jsem malem zlibal geniuse po tom co bezel napoprve, hned, a s obrazem ktery jsem nevidel ani na tv. Jen na opravdu spatnem signalu ma problem se zvukem ... ale to neni problem ji ale signalu, ostatni stanice zvuci nadherne.
30.8.2004 16:26:28   0.0.0.xxx 86
Ta karta mohla mit opravdu silenou citlivost. Diky "kvalite" dodavaneho SW je to celkem mozne. Tam je neporadek v normach a frekvencich zcela normalni. A kdyz pak clovek s orig. SW snima 13. kanal trochu jinde nez skutecne je, tak muze byt citlivost kdovijaka a je to k nicemu. Kvalita orig. SW levnych karet (nekdy bohuzel nejen levnych) je obvykle hrozna, narozdil od HW, ktery je vzhledem k cene na velmi vysoke urovni.
30.8.2004 20:20:35   0.0.0.xxx 78
cauky,

kdyz sme takhle u tech TV, nema nekdo nejakej dobrej soft na vypinani TV, ktera hraje na PC???jestli sem alspon trochu dobre cet, tak to nema ani jedna karta...zlatej ATI misch...takovy ty shutdownPC programy neumi shodit jen jeden program, shodi cely PC, ale to bych potreboval, aby zustalo ject...tuner je AVER TV...diky

kuba
30.8.2004 20:28:25   0.0.0.xxx 96
Pekny prehlad TV kariet
30.8.2004 20:30:01   0.0.0.xxx 88
Chcem si kupit Leadtek WinFast 2000XP DeLuxe TV & FM Tuner
ale cital som ze je tam problem s instalaciou do skrynky, je to velky problem ? ako zistim ci ten problem budem mat aj ja ?
dik
30.8.2004 20:50:42   0.0.0.xxx 88
Ako si to myslel s tym kondezatorom ? Mozes dat neake to foto ?
dik
30.8.2004 21:28:15   0.0.0.xxx 78
Vynikající, dlouho sem se u čtení o HW tak nezasmál ))) Věty:
drobnou vadou je fakt, že nejde v češtině.....
Ta je bohužel také mizerná.....
O ergonomii se zde ani mluvit nedá....
Bohužel i nahrávání se neobešlo bez drobných vad....
škoda že tlačítko "Copy" zapříčiní pád programu....
.....ale to už holt musíme přežít.
....bohužel ani češtinu program nezvládá tak, jak by měl.
Chybí mu basy, výšky a středy jsou značně zkreslené......
...
Mě úplně zničily...
Jinak sqělý článek.
30.8.2004 21:41:47   0.0.0.xxx 78
Mam Winfast deluxe a mam problem pri nahravani,predbiha mi zvuk obraz,jeden cas to prestalo ale po preinstalaci systemu to mam zas,nevite nekdo jak to vyresit?
30.8.2004 22:44:16   0.0.0.xxx 77
Jednoduše ti nestíhá počítač komprimovat video v reálném čase.
30.8.2004 23:10:25   0.0.0.xxx 97
Uz sem se s tim setkal u grafiky a neni to skoro zadnej problem. Mam taky bednu kde ten vyrez neni a nacpal sem to i tak. Nejjednodussi reseni pokud to nejde, je mit nuzky na plech a sikovne ruce. Pak se da do pocitace nacpat temer cokoliv ) Ja mam vysmikany vsechny mrizky u vetraku a chlazeni je podstatne lepsi
30.8.2004 23:27:02   0.0.0.xxx 77
Zisiel by sa test tychto TVkariet.Su sice na rovnakom chipsete Philips SA7135 ale Asus ma niak podozrivo menej suciastok ako Lifeview Fly Platinum bez Radia.Cenovy rozdiel je Asus za 1773SK s Dph a Lifeview za 1964Sk S DPH.Kde je pes zakopany v takom cenovom rozdiely.Je Lifeview kvalitnejsi?
31.8.2004 00:08:26   0.0.0.xxx 98
Mam presne tu istu ASUS TV FM kartu s cipom SAA7134 a s programom Fly 2000TV nemozem rozbehat obraz. Radio hraje sqvele. Pomoze niekto s obrazom? Zvuk pri TV kanaloch tiez hraje len nejak ten obraz neni... A mimochodom, zvuk mi aj u radia aj u TV hraje furt iba v pravom reproduktore, kdezto pri vsetkom ostatnom hraje normalne STEREO. Ma niekto podobny problem? Pocitac stiha, Barton 3200+ Pomoc prosim...
31.8.2004 07:05:33   0.0.0.xxx 88
nazdar,
pomoc muzu
tzaprve doporuciji precist diskuzi na czechcomputeru k tehle karte..dost mi pomohla
nekolik tipu:
stereo---blbe udelany kablik,je ho treba upravit (lol)
obraz---nevim jak vam ale me blby normy...misto ceska sem dal slovensko a uz mi to ve flyTV jelo
31.8.2004 10:35:01   0.0.0.xxx 87
minimalne FLYTV2000 tuto moznost ma. Nastavis si v nem jako na televizi po 15min kdy se ma TV vypnout.
Nevim to jiste, ale mam pocit, ze ATV2000 to taky umi...
31.8.2004 13:00:45   0.0.0.xxx 87
No a kde v liberci a na co to DVB-T chyta, ja cekam az se rozebehne slibovany vysilani z Jestedu, ale pokud uz jede tak bych vyhodu
il svoji Smart TV Stereo a presel na digitalni vysilani
31.8.2004 15:31:27   0.0.0.xxx 107
Sem psal ze mi to nedelalo a pak zase jo,a navic kdyz to nebudu nijak pretacet a budu se na to divat od zacatku tak je to ok!ale staci jen abych posunul film o par minut a uz to zacne blbnout
31.8.2004 16:04:40   0.0.0.xxx 67
Neviem sa rozhodnut, ktoru ? Leadtek TV2000XP DeLuxe
alebo Leadtek TV2000XP Expert
Vopred dik
31.8.2004 17:59:54   0.0.0.xxx 88
Chybi mi tu AVER tunery.
31.8.2004 22:09:16   0.0.0.xxx 77
Taktéž jako dost zde píšících se přidávám na stranu zastánců tohoto skvělého tuneru

Doporučuji autorovi ještě jednou provést podobnou recenzi s jiným softwarem.

Tuto kartu mohu komukoliv vřele doporučit, nemohl jsem věřit vlastním očím když jsem viděl ten rozdíl i oproti Leadteku, stejně tak zvuk je lepší.

Za ty peníze je to hit TV-Tunerů, lepší prostě neseženete, samozřejmě mluvím o kombinaci s FLYTV, potom funguje naprosto korektně rychle a skvěle vše. Nahrávám na této kart ě video z TV přímo do DivXu, co víc si přát

Menší rada se zachytáváním, doporučuji používat rozlišení 768/576@25 žádné filtry na deinterlace z programu, codec DivX 5.2 a zapnout deinterlace a resize (512/384) až v něm. Testoval jsem toho strašně moc, ale tohle vyšlo bezkonkurenčně nejlépe. Zvuk musím ukládat ve formátu PCM, MP3 už procesor (Athlon64 3200+) nezvládá. Pak se to dá jednoduše převést ve Virtual Dubu, výsledek je naprosto dokonalý, jakoby to nebylo interlacované video.
1.9.2004 13:40:17   0.0.0.xxx 98
Také mám s Genius Video Wonder III Pro při použití s Fly2000TV ty nejlepší možné zkušenosti! Naprosto suprový obraz i zvuk (a že mi už pár TV karet rukama prošlo)! Tak zavádějící a neobjektivní test jsem snad ještě neviděl. Na druhé straně, na vině je i výrobce karty, který má tu drzost ji dodávat s prakticky nefunkčním softem, a to včetně ovladačů. Doporuzčuji všem - koupit, ale CD se softwarem ani nerozbalovat.
1.9.2004 17:55:55   0.0.0.xxx 87
Tahle recenze by se správně měla jmenovat megatest softwaru k TVkartám! Pokud autor vůbec někdy viděl "vyladěný"(soft, odruseni atd.) Gwonder pro tak asi z hoooodne velke dalky nebo s 30dioptriemi. Zvuk pravda není úplně best i když patří k nejlepším(nejdražším) ale obraz nemá u "analogových" karet absolutně žádnou konkurenci(krome obdobnych čipů) U uživatelů kteří nechtějí po tuneru náhradu TV, ale spíše rozšíření možností PC(sledování při práci,nahrávání) tak není co řešit a všechny ostatní můžou rovnou hodit za hlavu
P.S.říště ať testuje raději někdo jiný....
1.9.2004 18:49:37   0.0.0.xxx 98
Na prvni strane je : Aktuální mapku pokrytí ČR najdete zde.
a kde?
2.9.2004 12:13:38   0.0.0.xxx 79
Nevim jestli jses z Prahy, nebo ze zminene prdele sveta typu Varnsdorf. Me zkusenosti se tykaji dvou starsich karet, ATI a Genius. Obe behali bez kabelu, v Praze dokonce bez anteny, pouze na antenni kabel. Obraz byl ovsem spis nic, nez moc. Ale na normalni matraci (síto) byl obraz skvely a stejne tak i na pokojovou antenu s vestavenym zesilovacem (maji v kazdem elektru kolem 200-300 kc). Ve Hradku nad Nisou (coz je od Varnsdorfu asi 50 km) byl obraz na obycejnou matraci peknej, sice zadna exkluzivita pripominajici DVD ale rozhodne srovnatelny se vsemi ostatnimi TV v baraku. A poznamka ke testovanemu Geniusu (VW pro). Ta karta je naprosto nejlepsi, kdyz si porovnate parametry toho obvodu s ostatnimi Conexanty apod. tak je to snad kazdemu jasny. A ty kondenzatory, ktere zminil autor recenze!!!! jsou elektrolyticke, proto je to odruseni lepsi - maji vetsi kapacitu nez ty male blechy, ktere jsou na ostatnich kartach. Proc asi v autech s kilowattovym hudebnim vykonem maji tak obrovske kondenzatory? Cim vetsi kapacita, tim lepsi odruseni proti zvleni napeti. A to, jak je znamo, v PC kolisa hezky!!!
2.9.2004 17:20:34   0.0.0.xxx 67
dobry clanok, len avermedia chyba
2.9.2004 18:36:49   0.0.0.xxx 68
Kterou si kua mám vybrat ?No můj favorit původně byla
MSI TV @nywhere Master ale ted už nëní, ted si asi vyberu Winfast expert nejsem si jistý , když tu všichni píšou jak je genius dobrý s jiným software.A není také Expert potom ještě lepší s tím jiným softwarem?
V časopisu světa pc vyhrála Msi ale viděl jsem pouze první 4 tak že nevím.
Mě se do toho geniusu moc nechce Doufám že s Expertem neprohloupim.
K čemu je na tv kartě farewoll(nevím jak se to píš nemám čas spěchám).
K čemu je sak.- ty výstupy na audio přece je lepší když je to už uvnitř ne ?
---?
Tak pište
pls
3.9.2004 07:49:24   0.0.0.xxx 88
Poradim Ti asi tak, aby ses vykaslal na podobny recenze. Tahleta nestala za moc je to spise popis vybavy jednotlivych produktu nez ke shrnuti jejich kvalit. Neco jineho je totiz behem vikendu vybalit a nainstalovat deset tuneru a splacat o tom neco takoveho jako je tento clanek a neco jineho je vyzkouset jeden a poradne a pak si ho treba koupit a pul roku pouzivat.

Shrnu li to, tak pokud Ti jde o kvalitu obrazu, kup si Geniuse, ma sice osklivejsi dalkove ovladani a budes potrebovat jiny software, ale pak nebude mit chybu. Myslim ze to netvrdim jenom ja ale i ostatni majitele v diskuzich tady i jinde. Na Winfasta a na MSI jeste vice si vetsinou vsichni stezuji.

Proste kasli na recenzenty , preferuj osobni zkusenost.
3.9.2004 11:31:22   0.0.0.xxx 79
Taky by me zajimalo, kde to jako je?
3.9.2004 15:39:16   0.0.0.xxx 87
A chtěl bych dobré mp3
4.9.2004 13:59:18   0.0.0.xxx 78
Sorry za velmi pozdni odpoved (dovolena). Mate prevdu DVB-TV neni. Takze spravne je DVB-T
5.9.2004 10:32:51   0.0.0.xxx 107
Dik,
tak na ten kablik by som fakt neprisiel...)) A v tom FlyTV mi to jaksi nechce ist, furt tam pise nejake chyby "Cannot find Video Capture: IAMStreamConfig" a hned potom "Cannot render stream to Pin Preview" a naviac, je to jakesi demo alebo co. Odkial by som mohol stiahnut tu tak ospevovany DScaler? Dik
5.9.2004 14:32:42   0.0.0.xxx 78

Dlouho jsem premyslel ktery TV-tuner vybrat, nerad kupuji zajíce v pytli a ztrávil jsem hodně času při hledání všech možných informací na internetu. Chtěl jsem koupit Experta od Leadteku, ale nakonec jsem se rozhodl pro Geniuse a nelituji ani trošičku, je třeba si trochu pohrát s Fly2000, ale rozhodně to stojí za to. Obraz je perfektní, naladil jsem i to co nešlo na klasické TV. Zvuk je dobrý, vše mi jede ve stereu a s SB Live! dokáže i navodit pěkný prostorový dojem. Časované nahrávaní jede bez problému do XviD ( Athlon 1900+ ). Teletext s alternativním programem: Teletext 1.7 bez problémů. Fakt jsem moc spokojený a neměnil bych i když s Geniusem jako značkou jsem doposud neměl dobré zkušenosti.


Ještě poznámka k orig. softu od Geniusu, nejdriv jsem ho neinstaloval a bylo vse OK. Pak jsem ho zkusil, ale vubec mi nenajel, jen hromada chyb.


5.9.2004 19:34:53   0.0.0.xxx 86
ale tady se proste hodnoti kompletni baleni karty... neni to test o laborovani kterej ovladac je lepsi...
6.9.2004 22:41:51   0.0.0.xxx 68
:-) Fly2000TV 2.36 + ovladače pro nějakou jinou kartu s SAA7134 např. LifeView-FlyVideo 2000/3000

A zkusit novu z recenzi. :-)

Je to jeden z nejlepších tunerů co jsem na kolejich viděl.
7.9.2004 11:10:29   0.0.0.xxx 86
jiste je to velmi vydarena recenze, pochvala hlavne za dobre provedeni je urcite na miste.
bohuzel se v testu neobjevily zadne vatobky od MIRO (tedy Pinacle Systems) coz je IMHO zasadni, protoze jsou legendou na trhu videa/audia (hlavne tedy profesionalniho). skoda, moc by me to zajimalo, jak by si dnes vedly...
PS: davat nejak vyrazne mnoho bodu za sw neni dobry napad, pokud predpokladate/karta umoznuje vyuziti s jinym sw, nerku-li jinym os (napriklad tvtime by temer vsechny neduhy zobrazeni odstranil - ne ze kvalita signalu z karty neni dulezita, to ne, ale stezejni je spise citlivost na signal, vystupy, stereo, apod.)
PJ
7.9.2004 11:38:12   0.0.0.xxx 78
Presne tak, vas os/hw nestiha.
zvolte jine komprimacni parametry
jiny os
jiny hw
PJ
7.9.2004 11:41:30   0.0.0.xxx 88
kde, kde no tady D
7.9.2004 11:50:58   0.0.0.xxx 79
A vubec co recenzovat jen to dulezite...
TO JEST MEGATEST "TV" CHIPU :-)
ono nevim kdy to bezni uzivatele pochopi, ale ten dela 90% cele karty, pak zminene jeste kondiky :-) a treba DO.
Vzdechy ze "ono dokonce jde ovladat tim DO jeste neco jineho nez TV..." jsou k smichu kazdemu kdo zna projekt Lirc (tj: ovladani cehokoliv pomoce DO). ono je to spise totalni buzerace/neschopnost vyrobce, pokud vam neumozni ovladat DO cokoli se vam zachce.
PJ.

PS: audio po sbernici, vyborny napad, usetrite primitivni kabel, jednu koncovku a navic ziskate skvele ruseni na sbernici, a neprenositelnost do jinych OS, VYBORNE!
7.9.2004 20:11:08   0.0.0.xxx 88
Existuje i TV tuner od Prolink PixelView PlayTV XP - ale nikde ho tu nevidím!!!Cena je snad nejnižší co může a podle specifikace usuzuju že je skoro stejný jak PlayTV Pro!!!
8.9.2004 09:28:15   0.0.0.xxx 77
no na foru si teda na WF nestezoval zatim nikdo... ani ja si na WF XP deluxe nestezuju...
9.9.2004 09:07:45   0.0.0.xxx 86
Zdravím,
jak to tady pročítám, tak všichni vychvalujete Geniuse. Já osobně právě přemýšlím, kterou kartu koupit a pomalu jste mne všichni tady přesvědčili že Genius je snad na úrovni DVD ikdyž budu přijímat obraz z vysílače za kopcem bez antény. Ale to není podstatné. Autor píše, že ho zarazilo cituji: "Co Vás určitě velmi nemile překvapí je fakt, že hned po spuštění programu dojde k přepnutí obrazovky do 16-bitové barevné hloubky." Dále tady někdo psal i o poklesu frekvence obrazu na 60Hz. Obě tyto vlastnost pokud se opravdu standartně vyskytují jsou natolik závažné že bych od koupi této karty musel upustit a uvažovat o jiném modelu. Máte tedy s tímto někdo zkušenosti? Proč a jak to dělá, kde a kdy a jak tomu zabránit. Dále ješte dotaz, jaké rozlišení dokáže karta G HW vytvořit (bez jakéhokoli SW prokládání a dopočítávání), nebo která z TV karet má ono rozlišení X*X nejvyšší? Díky za vše k tomuto....
10.9.2004 08:24:11   0.0.0.xxx 67
Je sice super, ze karty od Leadteku teoreticky umoznuji komprimovat pri nahravani data s pouzitim jakychkoliv kodeku, ktere jsou v systemu, nicmene v praxi to ani zdaleka nefunguje tak, jak ma :-/

Alespon se mi doted nepodarilo kartu presvedcit, aby nahravala v jakemkoliv jinem nastaveni nez v jednom z predvolenych MPEG-2 v plnem PALu, a toto nastaveni si pamatovala i pri opetovnem spusteni. Proste pokud nastavim jakoukoliv jinou kombinaci (treba DivX+MP3) ve full PAL, tak po zavreni a otevreni PVR (ten jejich sw), je tam PAL polovicni.

Vyse zminenou kombinaci (DivX+MP3) jsem navic doted nezprovoznil do te miry, aby po urcite dobe nedochazelo v zaznamu k rozjeti obrazove a zvukove stopy (vykon meho PC na nastavenou kompresi bohate staci, je to fakt tim jejich softem :-)

Takze pokud nekdo poradi, budu jenom rad ;-)
10.9.2004 08:43:27   0.0.0.xxx 97
Tak to mi muzes znovu podekovat, na ten problem s kablikem jsem prisel ja a napsal to tam. BTW neni to rozhodne blbe udelany kablik (ten je totiz identicky, jako ten k propojeni zvukovky s CD-ROMkou!), t. je standardni, ale blbe je udelanej tistak! Prijit na to zas nebyla takova namaha. Nejdriv jsem porovnal kablik s jinym kablikem a byly shodne. Tak jsem kouknul na tistak karty, co vlastne vede do toho konektoru a zarazilo me, ze byl propojen pin, ktery na karte vubec nebyl zapojen! Pak uz byla hracka to samplovanim z kazety s nahranou jen levou a jen pravou stopou spravne poskladat. Ale zasnul jsem, co si ASUS dovoli prodavat a ze to nikomu nevadilo, az mne... :o)
10.9.2004 14:16:47   0.0.0.xxx 79
Je to tak, jak lidé píší, opravdu Philips SAA7134 je kvalitní a odladěný čip a Genius se díky tomu vyplatí, pokud si odmyslíte to dálkové ovládání a taky ten blbý software. My máme doma OEM od Brave FastCom a sice na Genius nemá a software má taky dost mizerný, ovladač taky nic extra, ale díky kvalitnímu čipu a přídavným prográmkům a velmi nízké ceně to rozhodně špatná koupě není. Leadtek se mi zdají také kvalitní a mají odladěný i soft, ale ten Conexant přeci jen není tak kvalitní jako Philips. Existují ještě lepší čipy a karty, ale ty jsou většinou dražší. Autor napsal solidní článek, co se týká přehledu a ozkoušení, ale na druhou stranu z něho některé karty vyznívají špatně, ačkoliv hardwarově jsou poměrně kvalitní. Příště raději testovat hardware, software se dá doladit a v krabicích je stejně většinou nekvalitní a zastaralý, tak na to bych moc důraz nekladl, pokud si to nekoupí neznalec, který neví, že může použít i případně jiný soft!
13.9.2004 06:24:30   0.0.0.xxx 97
Po přečtení diskuzí jsem si koupil TV kartu Genius (asi trochu jinou než na obrázku recenze, je pro PAL/SECAM-B/G i D/K). Soft z přiloženého CD se mi vůbec nepodařilo uvést do provozu (na WinXP). Jeho instalace mi přepnula obrazovku do 16bit.hloubky barev + 60Hz. Po odinstalaci a použití softu Fly2000TV (v.2.36 nebo 2.38b3) + posledního ovladače v2.3.0.0 pro kartu s SAA7134 z webu Fly2000TV a softu Teletext v1.7 vše bez problémů běží jak má (jen u teletextu se mi zobrazuje místo ž nějaký paznak). Stereo/duální zvuk při správném nastavení zvukové normy bezproblémové. Kvalita obrazu stejná jako na TV (bez jakýchkoli rušení, pruhů), připojeno na venkovní TV anténu se zesilovačem. Pokusy s cílem zjistit citlivost TV karty jsem neprováděl. FM rádio ve stereu taktéž bez problémů, příjem srovnatelný s běžným tunerem z věže. Dálkové ovládání funguje jak má, dosah min.4m (víc jsem vzhledem k umístění PC nezkoušel). Nemohu tuto kartu srovnávat s nějakou jinou, ale jsem s ní a s kvalitou obrazu TV i s FM rádiem plně spokojen.
13.9.2004 06:26:49   0.0.0.xxx 87
s FM rádiem plně spokojen.
14.9.2004 12:53:40   0.0.0.xxx 87
Mam cerstve WinFast 200 XP Expert. Prvne instalovanej z CD, potom jsem zkusil posledni verzi ovladacu z netu - vysledek vzdy stejny. TV bezi v pohode ale nejde record. Pokazde zahlasi error code 0x2002 - canot capture streaming. Nevite nekdo jak z toho? (Win XP SP1, DirectX 9, Media Encoder 9). Ceskej technical support nemohu objevit (stranky leadtek.cz nepracujou).
22.9.2004 16:57:24   0.0.0.xxx 68
Cus lidi.Vim,ze je tohle uz stara zalezitost,ale presto to zkusim.Vlastnim kartu Leadtek WinFast Deluxe.Pouzivam ji,ale dost me stve,ze neumim plne vyuzit jeji potencial.Mel jsem v ni implantovanou cestinu,ale makalo to dost mizerne a navic to "neodkryje" dalsi zajimavy funkce,jako napriklad zobrazeni vsech kanalu najednou.Mozna je to ocima,nevim.Idealni by byl nejaky navod.Na cteni a zkouseni zas tak linej nejsem.
23.9.2004 09:56:48   0.0.0.xxx 87
Mám otázku na tuto kartu. Je již v prodeji běžná ta varianta, podporující i normu pal - b/g nebo mi hrozí, že mi prodejce dodá tu, co podporuje jen normu pal-d/k? má někdo zkušenost, že se mu s kartou na níž je zatrhnuto jen pal-d/k podařilo naladit i kanaly, které jsou na Karnevalu (kabelová televize) vysílány v normě pal b/g? Nerad bych koupit kartu, na níž si pak naladím jen čtyři české kanály a infokanál :-) Díky
29.9.2004 00:35:38   0.0.0.xxx 78
...je z celé řady nejdrašší,nejlépe soft. vybavená a tak bych byl rád,kdyby jí taky někdo porovnal a otestoval i když jsem si jí už koupil a jsem s ní plně spokojen!
29.9.2004 11:39:30   0.0.0.xxx 97
Suspend mod (S3) funguje pouze ve verzi 2.38beta??? Jestli ano, je tato verze stabilní, či ne. Zatím používám v2.36. Je nutno zasahovat do BIOSu (aktivovat suspend mod??). Genius je super, doporučuju. Zachytávám do DivX 5500kbps, plný PAL, zvuk nekomprimovaný, každý snímek je klíčový (nehledá rozdíly mezi snímky a proto to stíhá v reálném čase) a následně komprimuju ve VirtualDubu. HW: K7N2G, Athlon XP 1700+@2100+
30.9.2004 06:02:39   0.0.0.xxx 78
Schopnost scheduleru probudit pocitac ze suspend modu (S3) a moznost u ulohy v planovaci nastavit krome shutdown i suspend je az ve zminovane 2.38beta verzi. Tzn. probuzeni ze suspend si dela program VZDYCKY sam a ani neni nutno zadavat zadny cas, o ktery se ma v predstihu probudit (cas najezdu pocitace). Co udelat po skonceni ulohy ve scheduleru se nastavi pro kazdou ulohu zvlast (checkbox).

Suspend neni nutno nikde aktivovat, v BIOSU se da nastavit, jestli suspend bude S1 nebo S3. S1=vetraky bezi a pocitac ma plnou spotrebu pocitace v idle(=60-70W), S3=pocitac je v podstate v podobnem stavu, jako vypnuty, vetraky vypnute a spotreba u mne 3W.

Stabilita, u mne zatim bez problemu. Zatim jsem nenarazil na jediny problem. Pouzivam radio, TV, prehraval jsem stare videa z Hi8 i z RGB, nahravam do MPEG2 v plnem palu, obcas DivX. Videa prevadim pres Huffy kodek. Ovladac funguje. Takze 100% spokojenost s BETOU :-)

p.s. Jediny problem na ktery si vzpominam, ale nejsem si jisty, jestli je primo zpusobeny touto beta verzi byl, ze se mi posunuly vyznamy nektery horkych klaves ovladani programu. Takze jsem si je znova v nastaveni spravne nadefinoval :-)
30.9.2004 14:28:29   0.0.0.xxx 86
Doporučuji vyzkoušet na jiném PC u kamaráda, instaloval jsem už několik těchto karet a s některým HW si nerozuměla resp. motherboard, GK a ZK ji nebyly schopny podporovat. Např. problémy byly s VIA INT. ZK, někde pomohly ovladače, jinde levná PCI zvukovka. Pokud by to dělalo na více PC pak reklamace, ale spíš bych to viděl na kompatibilitu HW a ovladačů.
3.10.2004 19:41:38   0.0.0.xxx 67
Vedel by mi niekto poradit aky je rozdiel medzi 'TV Smart with Radio' a 'TV Smart with Radio, PCI+'? V cene je 500SK (BGS).
12.10.2004 16:26:29   0.0.0.xxx 79
autor je ko**t co tomu vubec nerozumi.
Genius je jasne nejlepsi karta v tomto testu. Shodli se na tom testeri z ruznych koutu sveta, staci se podivat na tvfreak. Jen se musi Tunerum rozumet a nepouzivat software ktery neni urcen pro kartu. Genius ma totiz vlastni soft stazeny z netu (ovladace) + spolecne s FlyTv2000 jde o nejlepsi kartu na trhu. Je totiz totozna s Fly kartama za nekolik tisic Kc.
viz seznam.cz a stranky o teto karte v cestine
17.10.2004 12:01:35   0.0.0.xxx 87
Autor recenze na kartu Genius je u mě naprosty ko**t,DEMENT,HOVADO..atd moh bych pokracovat do nekonecna o takovem cloveku co si kartu skoro ani nevyskousi a hned na vsechno nadava...ma to radio i televizi slapeto skvele i ovladac to ma dobry(kdo potrebuje nejaky vobrovsky ovladac na stole??)karta sice nema dokonaly software ale FLY 2000 TV to nahradi uplne vyborne!!!tato karta by se mela umistit do 3.mista je totiz s pomerem ...CENA/VYKON nejlepsi z nejlepsich...nebudu tu dal rozepisovat kazdy kdo tu kartu zna tak vy ze je NEJ!!! myslim si ze autor neni znalec ale AMATER co o tom nema ani páru!!!
17.10.2004 12:09:09   0.0.0.xxx 88
No ved pisal ze testuje iba to co je v baleni. To ze vyrobca je kokos a da tam take nieco je uz jeho vina. Na druhej strane na zaklade celej diskusie tu som si jedneho Geniusa objednal, som teda zvedavy ako bude ficat ked dorazi.
19.10.2004 20:28:31   0.0.0.xxx 89
Koupil jsem Asuse TV kartu a at delam co delam, nedari se mi rozchodit zvuk na CT1,CT2 a NOVA. Mam to pres kabelovku a vse ostani je OK. Myslel jsem za se to da nekde nastavit, ale nikde jsem nic nenasel..
19.10.2004 20:32:54   0.0.0.xxx 78
Nevim jak se to da udelat, ale proste na tehle karte mi jde zvuk na vsech programech krome CT1, CT2 a Nova. Mam to pripojeny na kabelovku a nikde jsem nenasel moznost zmenit zvuk nastaveni pro jednotlive programy..
20.10.2004 15:25:41   0.0.0.xxx 106
Vlastním výše uvedenou FastCom MuchTV kartu. Mám WinXP + Service pack 2, grafiku GeForce FX5200. Nejde mi obraz na TV pouze zvuk, radio funguje bez problémů. Misto obrazu vidím pouze černý obdelník sem tam zrnění ale zaseknuté. Zkoušel jsem všemožné nastavení i jiný software (Fly 2000 TV) a ovladače ale pořád to samé. Uvažuji o reklamaci. Nevíte někdo nebo nemáte zkušenosti s tímto problémem či s touto TV kartou vůbec ?
22.10.2004 12:06:02   0.0.0.xxx 88
Rád bych si zakoupil TV kartu. Ovšem tento test se zabývá pouze interními TV kartami. Zajímal by mne názor na extení TV karty. Můj favorit je zatím Leadtek Winfast USB2. Neboudou problémy s nahráváním videa atd.? Jestli někdo tento tuner vlastníte nebo jste ho viděli v provozu, dejte vědět. Díky.
22.10.2004 12:06:14   0.0.0.xxx 88
Rád bych si zakoupil TV kartu. Ovšem tento test se zabývá pouze interními TV kartami. Zajímal by mne názor na extení TV karty. Můj favorit je zatím Leadtek Winfast USB2. Neboudou problémy s nahráváním videa atd.? Jestli někdo tento tuner vlastníte nebo jste ho viděli v provozu, dejte vědět. Díky.
22.10.2004 12:07:19   0.0.0.xxx 77
Rád bych si zakoupil TV kartu. Ovšem tento test se zabývá pouze interními TV kartami. Zajímal by mne názor na extení TV karty. Můj favorit je zatím Leadtek Winfast USB2. Neboudou problémy s nahráváním videa atd.? Jestli někdo tento tuner vlastníte nebo jste ho viděli v provozu, dejte vědět. Díky.
4.11.2004 11:16:22   0.0.0.xxx 88
Zakoupili jsme Leadtek WinFast 200 XP Expert a chtěl jsem ho zkusit nainstalovat do starsiho pocitace s procesorem Celeron 400MHz. Instalace byla v poradku, ale obraz trhany. Chtel bych se proto zeptat, jestli ma nekdo podobnou zkusenost. Popripade poprosit o radu. Diky.
5.11.2004 23:43:56   0.0.0.xxx 88
mam 2 dny Asus TV FM Card, a protoze ten Asus soft stoji nejspis za prd,protoze to reaguje jak po smrti, tak pouzivam Fly 2000 v. 2,36 , ale dálkové ovládání má nějaké pomotané funkce, teda aspon mi to tak, připadá, když např po stisku Chan. + začne nabíhat přehled programů:-(...nevíte jestli to jde někde nastavit, nebo ten dálk. ovladac muze byt trochu v pr... dík za každou radu:-)
7.11.2004 16:48:24   0.0.0.xxx 67
myslim si ze sis vybral dobre ale stahni si hned Fly 2000tv a budes na 100%spokojenej
12.11.2004 07:15:57   0.0.0.xxx 88
Mám stejný problém, jako jsi popisoval v pctuning.cz a navíc bych potřeboval poradit i s nastavením nahráváním, aby výsledný soubor byl v AVI, ale né veliký v GB, ale jen v MB.
Mám zakoupeny WinFast TV 2000 XP od Leadteku, jinak AMD XP +2500, 1.83GHz, 512MB, XP Professional, Pack 2.
Jestli budeš moct poradit, tak díky.
17.11.2004 07:10:58   0.0.0.xxx 87
Má někdo zkušenosti s kvalitou příjmu při provozování karet na kabelovce, kde je obsazeni kanál vedle kanálu i v S pásmech s rastrem 7MHz, zda dochází čí nedochází k rušení sousedním kanalem. Výrobci karet tento parametr (selektivitu) neuvádí a recenze se tomu taky vyhýbají nebo spíše o tomto problemu nemají ani tušení a karta která vyhoví na nějakém STA s pěti kanály může být na kabelovce se 40 programy skoro nepoužitelná. Zajímaji mě hlavně karty WinFast. Díky
17.11.2004 19:12:33   0.0.0.xxx 77
S původním software Home Theater to je problém. Soft v dodávané verzi neumí kombinovat v jednom nastavení více zvukových norem škoda, že prodejce na to neupozorní. Zatím jsem to vyřešil tak,že část programů načtených se zvukem při použití ANT SECAM D Česká republika jsem uložil jako jedno nastavení a zbylé programy na kabelovce při pozžití CABLE PAL B Švýcarsko jsem uložil jako další nastavení a musím mezi nimi ručně přepínat a restartovat soft. Kombinaci umí Fly 2000 TV ale tam se mi zatím nepodařilo rozchodit DO.
23.11.2004 20:13:44   0.0.0.xxx 88
Mam problem se zvukem pres cabelovou televizi chci jenom vedet jestli tato karta umi digitalní prenos a jestli mi muzete poradit jak se zvukem proste mi nechodi a mam vsechno propojení dekuji.
21.12.2004 12:56:42   0.0.0.xxx 87
Musis si v nastaveni zvolit vlastni profil a pak si muzes komprimovat v kodeku jakym chces. Jinak komprimace Divx a mp3 najednou nedela dobrotu. Tak si zkomprimuj nejdriv jen obraz a zvuk nech plnej tzn. PCm a pak to projed treba ve Virtual Dubu do mp3 formatu.
26.12.2004 18:37:31   0.0.0.xxx 86
Doporučil bys mě koupit si Experta ?? Já tady teď čet že ta Genius je lepší na obraz, tady že sou problémy z driverama a softwarem. A já chci nějakou Stereo Kartu. A taky sem čet že u českých kanálů stereo nejede. Je to pravda ???
5.1.2005 11:25:38   0.0.0.xxx 88
Ties suhlasim.
Vlastnim podobnu kartu FLY TV prime 34 (cize zrejme to iste ako genius=zalozene na rovnakom chipe len od ineho vyrobcu)

Orig soft je naCENZURA, ale s FLY 2000 ide vsetko 100%.
Mozem len odporucit.
9.1.2005 17:09:58   0.0.0.xxx 96
Mam Tv Kartu WinFast Expert , ale nerozjedu WinFast PVR , ukáže se jen LOGO PVR a pak už se nic neděje , pomůže někdo ??

Když jsem kartu poprvé instaloval tak vše jelo OK , ted nejde jen PVR.
10.1.2005 19:45:50   0.0.0.xxx 87
Nejde mi zvuk u TV prosim poradte..
11.1.2005 10:53:23   0.0.0.xxx 78
to prepinani samozrejme dela jen ten blbej origos soft kterej vubec nepouzivej .. pouzij flytv ktery nic z tohodle nedela a beha krasne
12.1.2005 10:02:39   0.0.0.xxx 117

Dobrý den, mám dotaz ohledně TV karty. Mám WinFast 2000 XP Expert a mám následující problém. Při nahrávání se uloží pouze obraz, zvuk již ne. Taky nevím, jak zkompresovat formát obrazu - když zadám ukládání v AVI, soubor je velký (GB), při ostatních formátech není obraz plynulý, kouše se. Díky

20.1.2005 11:31:05   0.0.0.xxx 88
Mám tv kartu MERCURY TV + FM, stereo s chipem saa7130 a tv200fly 2.36 a nejde mi ani změnit audio, složka je šedá tak že s ní ani nehnu, pomůže mi někdo co s tím?
28.1.2005 11:27:50   0.0.0.xxx 87
Chci si koupit interní TV/FM kartu a rád bych při příjmu FM viděl i text např. název písně. Existuje vůbec nějaká PC interní karta, která umí RDS? Díky předem
16.2.2005 13:51:26   0.0.0.xxx 87
ME TO DELA TAKY A MAM ATHLONA 2,0GHZ A RAM 512MB.NEVIM CO STIM.JSEM Z TOHO HOTOVEJ
26.2.2005 18:21:40   0.0.0.xxx 87
Nevíte někdo jak nastavit Leadtek WinFast 2000 XP Expert v počítači ASUS S-Presso? Nejde mi naladit TV se zvukem v dodavaném programu home theater. když jsem použil DSCaer tak jsem to naladil. Vypadá to jako kdyby home theater neuměl český zvuk. Dík za rady.
7.3.2005 12:47:53   0.0.0.xxx 88
Přicházím ta k trochu s křížkem po funuse, ale přece. Mám kartu Zoltrix Genie TV/FM, a je u ni podobny problem jako u Genia - obslužný program stojí za hnědé, teplé, smradlavé...
Po mnoha pokusech jsem konečně našel programy, se kterými je možno nahrávat jak rádio tak obraz. Rádio přijímám pomocí Radiatoru, ale zachytávám jej přes "stereo mix" do Cool editu 2.1 či prostě jakého koliv zvukového editoru, potom si jej zkomprimuji jak chci a do jaké formátu si zamanu. Žádná omezení, jenom to chce trošku více času a trochu místa na disku pro temp Cool editu. podobně s TV. Používat tv tuner, to mohou jenom řezníci a psychopati, takže přes kompozit přijímám TV vysílání, které přehrávám pomocí Ulead video 8.0 a zachytávám je pomocí programu, určeného pro nahrávání sekvencí her - tj. programu komunikujícímu s Directem - s Frapsem 2.x, jehož jedinou nevýhodou je poněkud nižší komunikovatelnost s ostatními kodeky (chce MPEG 4, s Xvid se trhá, DivX zamrzá).
Jinak ale souhlasím s těmi, kteří označili autora za břídila, který TV kartám vůbec nerozumí. Jednak se to totiž pozná hned podle toho, že recenzent místo o vlastnostech karty hovoří o "barevné krabičce" (to je myslím nejenom moje zobecnitelná zkušenost) a jednak podle video nahrávek a jejich komprimace. Takovouhle hrůzu jsem produkoval na začátku, když jsem se se svým Zoltrixem učil, na web bych se takový humus neodvažoval prezentovat - mam totiž pocit, že za nekvalitou stojí i volená komprimace. Kdo chce relativně dobrý obraz z TV, nechť počítá s tím, že si musí koupit i další HDD a uvědomí si, že 1 min. je 1 GB. Pak se dá mluvit o tom, že by se na výsledek dalo i koukat.
Jo, chci Zoltrixe vyměnit za něco novějšího a hlavně rozšířenějšího, protože když někde řeknu, že mám katru od tohoto výrobce, tak každý kouká dost divně. Dostal jsem ji zadarmo tak co... Ale chtěl bych poděkovat diskutujícím za podnět ke koupi Genia, podle recenze bych letěl pro Leadtek a to docela zbytečně...
9.3.2005 15:07:33   0.0.0.xxx 97
Ve Windows 98SE
Autorun na CD se nespustí, ihned ukončí bez sebemenší chybové hlášky. Ručně spuštěná aplikace instalátoru hlásí:

Special Case!
Vendor:

Teprve po ručním rozbalení (SFX) instalačního programu a instalace přes setup.exe se instalace úspěšně dokončila.

Další chybička - při duálním vysílání (např. M.A.S.H.) je slyšet jak český dabing tak i původní anglické znění.

Aplikace je tak primitivní, že naladěné kanály nelze ani pojmenovat.

Fly 2000 TV rulez! Ale tam zase nefunguje dálkové ovládání.
9.3.2005 15:22:23   0.0.0.xxx 88
Taky jsem zkoušel Pinnacle PCTV Stereo. Na XP OK, ale pro Windows 98SE nemá ovladače! Pro Windows ME, které IMHO jsou z hlediska modelu ovladačů stejné (obojí už je WDM),
však ANO (nezkoušel jsem).
29.3.2005 23:22:55   0.0.0.xxx 910
JEDINĚ GENIUS ! Za málo peněz strašně moc muziky, s fly 2000
všechno na co se tu ptáte šlape jak vyladěný švýcarský hodinky.
Ale kdo nechce at si ju nekupuje, my s Geniusem se mu pak vysmějem.
Hotovo.
1.4.2005 23:04:01   0.0.0.xxx 88
JOjo vim cim to je prave testuju softy na MuchTV a vsëm doporucuju ChrisTV soft fakt nej sice to neni free ale je nej..a to ze mas jen zvuk a ne obraz je MuchTV video capture driverem pokud mas verzi 2.3.1.1 tak zkus nekde sehnat verzi 2.3.0.0 na tech ti pude uz i obraz jen zas pude mono zvuk nevim v cem je zakopanej pes ale trebas na to prijdu protoze jinak asi neusnu...
13.4.2005 20:18:42   0.0.0.xxx 87
zdravim.Mam tuto kartu a pri pozerani a hlavne pri prepinani programov mi zamrzne cely PC.Co mam robit?dakujem
15.4.2005 10:22:10   0.0.0.xxx 77
Zdravím, nevím jestli je aktuální sem ještě psát, ale přesto: zajímalo by mě jestli někdo ví jestli lze pomocí Fly2000 používat u VW Pro III time shifting, karta tuto funkci podporuje, ale z výše zmíněných důvodů nechci používat orig. software.
6.5.2005 01:54:04   0.0.0.xxx 77
Caute. Vsade sa vo velkom spomina vyhoda softu fly tv 2000 pre lifeview prime 34. KDe ho mozem zohnat. Ps najlepsie fici verzia 2.38 pri nizsich verziach radio sumi.. Dik
8.5.2005 20:02:58   0.0.0.xxx 68
S touhle verzi to ani nepustim.. nejaky errory.. s novejsi verzi pustim, ale nenajde to v auto search ani jeden kanal.. skoda, zas tak spatne to nevypadalo
16.8.2005 19:35:27   84.242.95.xxx 87
Tak jsem to nainstaloval,nagraboval.. a prd, vypadaný snímky, čili trhanej zvuk-PC Athlon 2400, 512MB, tak nevim..
16.8.2005 19:36:18   84.242.95.xxx 88
teda trhanej obraz, ne zvuk.
18.8.2005 20:25:18   82.119.127.xxx 97
ahojte.

neviete mi niekto poradit ako si mozem plne nakonfigurovat dialkove ovladanie pre ASUS TV FM 7135 vo FLY 2000 TV? v ponuke nie je vobec ten dialkovy ovladac a tak mi je zbytocny neviete niekto ako to rozchodit?

prosim odpoved na vranik2001@hotmail.com.

vdaka moc
25.2.2006 08:21:56   212.11.112.xxx 55
Chtěl bych se zeptat jestli to video ktery je u karty Leadtek Winfast Expert je v maximalni kvalite co de. Děkuji za odpověď
7.5.2006 15:34:17   87.197.208.xxx 55
Konecne som krvopotne nasporil 2500 a rozhodol som sa pre Leadtek Winfast Expert ! Dufam ze nebudem lutovat lebo niekde bolo nejake forum a tam boli na NU aj Krityky ale aj Chvaly Taakze . .. DAM VEDIET KED BUDE B-)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.