Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Test headsetů s cenou do tisíce korun nejen pro hráče
Test headsetů s cenou do tisíce korun nejen pro hráče
autor: Petr Klouček , publikováno 3.2.2015
Test headsetů s cenou do tisíce korun nejen pro hráče

Otestovali jsme sedmero sluchátek s uzavřenou ozvučnicí a mikrofonem povětšinou od populárních výrobců a navrhovaných speciálně pro hráče. Ve srovnání najdete produkty určené pro zapojení do klasických audiokonektorů i headsety určené pro USB.


Testovaná sluchátka spadají do kategorie sluchátek s ozvučnicí uzavřenou, kterou charakterizuje odstup vlivu okolních ruchů na posluchače (a samozřejmě i naopak). Nevýhodou tohoto systému oproti sluchátkům tzv. otevřeným nebo polootevřeným je zejména vliv ozvučnice na kvalitu zvuku.

Test headsetů s cenou do tisíce korun nejen pro hráče

Zjednodušeně se dá říct, že čím je otevřenější ozvučnice sluchátek, tím lepší je i zvukový přednes. Pro hráče počítačových her to ale nemusí být rozhodujícím kritériem, nám jde většinou zejména o to během hraní nerušit a nebýt rušeni.

V testu jsme se zaměřili na levnější sluchátka s mikrofonem, která jsou u nás běžně dostupná.Jedná se výhradně o modely s uzavřenou konstrukcí ozvučnice pro zlepšení odstupu od okolních ruchů a se zabudovaným mikrofonem pro chat.

Sluchátka jsme zařadili do dvou podkategorií podle způsobu připojení na sluchátka s klasickým minijackem a sluchátka, která se připojují přes rozhraní USB.

Test headsetů s cenou do tisíce korun nejen pro hráče

Při testování jsme jednak posuzovali mechanické provedení jednotlivých dílů sluchátek a zaměřili jsme se pochopitelně na zvukové vlastnosti reproduktorů i mikrofonu. Testovali jsme jednak poslechem hudby, zvukových efektů a pak také poslechem šumu a jednoduchých tónů z generátoru. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.