Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad
Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad
autor: Michal Rybka , publikováno 26.7.2012
Seznam kapitol
1. Logitech Ultrathin Keyboard Cover
2. Logitech Solar Keyboard Folio
Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad

Před nedávnem jsme recenzovali dvě klávesnice Logitechu určené pro iPad 2 / nový iPad – a nepřišly nám nijak zvlášť lepší, než byl původní ZAGG Mate. Dvě nové klávesnice, na které se podíváme dneska, jsou ovšem výrazně lepší a pokročilejší! Jedna sází na magnetické uchycení, druhá na nabíjení pomocí slunce.


Pozn. redakce: Fotografie se bohužel tentokrát moc nepovedly, využili jsme proto obrázky Logitechu. Obě klávesnice jsme samozřejmě měli zapůjčené. Recenzi původních dvou klávesnic najdete zde.


Musím říci, že se trochu divím, že s touhle klávesnicí nepřišel Logitech rovnou – je mnohem lepší, než Logitech Keyboard Case! Na rozdíl od ní využívá v maximálním měřítku magnety a čelní panel je vyrobený z hliníku připomínajícího samotný iPad, takže přiložíte výklopný magnetický pant k boku iPadu, udělá to „cvak“ a celek vypadá spíše jako Macbook Air. 

Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad

Zpočátku jsem měl dojem, že magnetické uchycení je nepraktické a horší, než mechanické ukotvení ve skořepině, která obklopuje obrazovku ze všech stran, ale byl to dojem zcela mylný. Ve skutečnosti se magnetický pant sám navede na správné místo a přesně se usadí, takže klávesnice sedí jako kryt perfektně. Magnetický pant se dá snadno odtrhnout, při odklopení a zavření krytu se magneticky iPad zapne a zase vypne.

Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad

Magneticky je řešeno i uchycení iPadu ve škvíře, kam zasunete iPad ve chvíli, když chcete používat klávesnici. Zatímco u Keyboard Case jsem měl špatný dojem z toho, že se iPad drží jenom za hranu obrazovky, zde je situace značně zlepšena tím, že je tu magnet, který ho drží. Magnet je tak silný, že můžete tělo iPadu uchopit a zvednout – a magnet klávesnici udrží ve vzduchu! Toto uchycení podstatně zlepšuje jistotu, že vám ze škvíry iPad náhodou nevypadne. Magnet ovšem nefunguje při zasunutí iPadu „na stojáka“, což je velká škoda – v té poloze je iPad ve skutečnosti méně stabilní a rozhodně by tam nějaké uchycení pomohlo. Nevím přesně, jak je magnetické uchycení řešeno, ale pokud se magnety v klávesnici a v iPadu umístí správně, ozve se lehké cvaknutí, takže i sluchem zjistíte, že ukotvení je stabilní. Podobně jako u Keyboard Case je možné iPad uchytit pouze v jediné poloze, nelze ho mít v praktické poloze „téměř v leže“, kterou dovoloval původní ZAGG Mate. To je nepříjemné, ale pochopitelné.

Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad

Kvalitní ploché klávesy s nízkým chodem, které se mi líbily i u Keyboard Case, jsou nyní vylepšeny o velmi nízký rám. Ten je vysoký pouze jako samotné klávesy a při psaní nijak nepřekáží, což je při dlouhodobém psaní opravdu velká výhoda. Zatímco u Keyboard Case přece jenom vysoký rám poněkud vadil při dlouhodobém psaní, zde to naprosto není problém, je to opravdu výborná klávesnice, se kterou by se dal napsat klidně celý román.

Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad

Funkční klávesy byly rozšířeny o dvě klávesy s trochu divnou funkcí - „zvolit kus slova od kurzoru doprava“ a „zvolit kus slova od kurzoru doleva“, což mi praktické zrovna nepřijde. Spíše bych ocenil možnost přímého nastavení jasu podsvícení, což stále chybí. Přepínání jazykových verzí kláves se dělá přes kombinaci kláves Fn+2, což je méně praktické, než samostatná klávesa, kterou měl původní ZAGG Mate.
Nabíjení je klasické, řešené přes mikroUSB konektor. Výrobce udává výdrž 6 měsíců na jedno nabití při dvou hodinách používání denně, což je velmi pěkná hodnota. Výdrž můžete prodloužit vypnutím pomocí mechanického vypínače. Klávesnici pochopitelně můžete spárovat s jakýmkoliv telefonem nebo počítačem, který je vybavený Bluetoothem.

Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad

Tohle řešení se mi opravdu líbí, klávesnice je pěkná, nenápadná a skoro vypadá, jako by k iPadu patřila odjakživa. Rozhodně ji můžu doporučit každému, kdo chce klávesnici používat častěji, je to podle mě nejlepší klávesnice, kterou si k iPadu můžete pořídit! Cena je okolo 2500 Kč.

Jak udělat z tabletu notebook – dvě nové klávesnice pro iPad

  
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.