Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý
Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý
autor: Ondřej Košťál , publikováno 25.8.2010
Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý

Otestovali jsme pro vás hned tři digitální TV tunery společnosti Leadtek s různým zaměřením. WinFast DTV Pro HD je určený pro připojení k monitoru a funguje jako luxusnější set-top-box. Starší WinFast ExDTV2300 H s Express Card rozhraním je určený pro notebooky a PxDVR3200 H na PCIe zase využijete v běžném PC.


Dnes se podíváme na trojici televizních tunerů, z nichž každý je pro jiný typ zařízení. Nejnovějším přírůstkem z dílny Leadteku je TV tuner WinFast DTV Pro HD, který se samotný připojuje k televizi popřípadě monitoru. Nejedná se tedy o klasický počítačový tuner, ale v podstatě set-top-box. Box má navíc USB port a můžeme tedy očekávat přítomnost nahrávání a přehrávání multimediálních souborů.

Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý

Dalším testovacím kouskem je už trošku starší TV tuner WinFast ExDTV2300 H. Ten disponuje rozhraním Express Card a je tedy určený pro notebooky a slouží jako přenosná televize. Díky dnes už velkému rozšíření digitálního signálu, je opravdu málo míst, kde byste si televizi nespustili.

Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý

Posledním dnešním testovaným, bude zástupce klasických počítačů. Tím je tuner WinFast PxDVR3200 H, který využívá moderního rozhraní PCI Express 1×. Tento tuner byl představen skoro před třemi lety a stále je to nejaktuálnější TV tuner s rozhraním PCI Express od Leadteku.

Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý

Testovací metodika a sestava

Jistě se mnou budete souhlasit, že testovat tuner, který je dělaný pro velkou televizní anténu, s malou anténkou, je blbost. Proto jsem se rozhodl prověřit každý tuner s anténou, s kterou bude spojen. Pro tunery DTV Pro HD a PxDVR3200 H jsem tedy použil velkou anténu, která je společná pro všechny byty v paneláku v Praze a pro mobilní tuner ExDTV2300 H použil přibalenou přenosnou anténku. Všechny tunery tak nebudou mít stejné podmínky, ale budou otestovány s tím, na co byly navrženy.

Výsledky testování budou videa, nahraná jednotlivými tunery. Všechny chyby v obraze a další nesrovnalosti si tedy budete moci prohlédnout a názor udělat sami.

Televizní tuner PxDVR3200 H byl testován v počítači, který byl vybavený základní deskou Gigabyte GA-945P-S3 spolu s procesorem Intel Core 2 Duo E4500, který byl přetaktovaný na 2.86 GHz a kterému sekunduje 2×1GB DDR2 běžících na 667 MHz. Pro zobrazování byla použita grafická karta Gigabyte nVidia 8800GT s 512 MB paměti. Operační systém Microsoft Windows 7 ve 32bit verzi Ultimate byl nainstalovaný na pevném disku Western Digital Caviar Black 500GB. Celý počítač byl napájení zdrojem Tagan BZII 900W.

Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý

Notebookový televizní tuner byl testovaný na notebooku Asus F80s, který je vybavený procesorem Intel Core 2 Duo T5800 s taktem 2 GHz, 2×2GB operační paměti na 800 MHz a grafickou kartou ATi Mobility Radeon 3470 s 256MB pamětí. Operační systém Microsoft Windows 7 ve 64bit verzi Ultimate byl nainstalovaný na pevném disku Western Digital Scorpio Blue 320GB.

Tři TV tunery Leadtek Winfast – vybere si opravdu každý

TV tuner DTV Pro HD byl testován na 37" televizi Samsung s Full HD rozlišením. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
27 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.