Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Cowon D2+ - Legenda mezi přehrávači se vrací?
Cowon D2+ - Legenda mezi přehrávači se vrací?
autor: Antonín Sikora , publikováno 29.10.2009
Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Populární D2 od firmy Cowon zná asi každý, kdo se alespoň trochu orientuje v těch lepších kapesních přehrávačích. Před nějakou dobou ho na pultech obchodů nahradil novější model označený jako D2+, který starší model nahradil. Co přináší nového a jaké vylepšené funkce může plusko nabídnout se dočtete v dnešní recenzi.


Vzhled

Přehrávač je zabalen v pěkné bílé krabičce, na které není žádná fotografie samotného přehrávače, pouze název. Po rozbalení jsem byl spokojen. Přehrávač byl pevně zabudován do plastové konstrukce a veškeré příslušenství naskládáno natěsno, takže žádná zbytečně velká krabice nebyla potřeba.

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Po stránce designu se příliš nezměnilo. Pouze název společnosti se posunul do levého dolního rohu a byly vybrány dvě barevné varianty, stříbrná a v našem případě černá. Rozměry se od předchozího modelu nezměnily ani o milimetr. Výrobce zůstal na 78 x 55,4 x 16,6 mm, při váze 91 g. Je to tedy znovu ten malý lehký šikula do dlaně.

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Přehrávač disponuje 2,5“ LCD dotykovým displejem se 16,7 mil. barev a rozlišením 320x240. Velikost displeje není moc příznivá pro video, ale produkce filmů není hlavní předností tohoto zařízení. Bohužel vestavěný reproduktor na konstrukci nenajdete, což mne osobně ani nevadilo. Náš testovaný kousek měl 16GB vestavěné paměti, ale k dispozici je na trhu také verze 8GB a 32GB pro ty náročnější posluchače. Navíc lze paměť rozšířit pomocí SDHC slotu a to až do dalších 32GB. Předchozí verze si poradila pouze s maximálně 8GB.

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Ovládání

Ovládání také zůstalo prakticky stejné. Kombinace dotyku a tlaku je nejlepší řešení. Velmi mne překvapilo, že se výrobce rozhodl ponechat matný displej. V dnešní době je přece jen populárnější ten lesklý. Ovládání displeje je pohodlné a jednoduché. Prstem nebo stylusem, je to úplně jedno, ale lidé s většími prsty budou mít malinko problém, hlavně v podnabídkách.
Praktický stylus, který je v balení můžete připevnit k přístroji pomocí poutka a pružného lanka. Navíc pro prohlížení fotografií nebo sledování videa, stačí stylus otočit a zasunout do pravého dolního rohu a rázem se ze stylusu stane podpěra pro přehrávač.

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Mechanická tlačítka zůstala na horní straně přístroje. Plus, mínus a klávesa M jsou vlastně univerzální. Uživatel si může nastavit, jestli je chce použít pro hlasitost či přepínání skladeb. Mohou také zůstávat aktivní i po uzamknutí ovládání displeje. Vše je otázka nastavení a přizpůsobení každého uživatele zvlášť. Tlačítko M slouží pro návrat do Menu.Dále na vrchní straně najdete vestavěný mikrofon a posuvné tlačítko pro zapnutí/vypnutí přístroje a zamykání ovládání.

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Levá část přístroje obsahuje všechny konektory. Prvním je klasický 3,5mm Jack, který slouží pouze jako výstup. Po otevření malé krytky na vás vykoukne mini USB, micro USB a tlačítko reset. Klasické mini USB slouží pro datové přenosy a nabíjení akumulátoru. Zato micro USB, slouží pro připojení například externího mikrofonu, pro ještě kvalitnější nahrávání hlasu. K tomu je ale zapotřebí ještě dokoupit propojovací kabel.

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací?

Cowon D2+  - Legenda mezi přehrávači se vrací? 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
46 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 20.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.