Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné
Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné
autor: Antonín Sikora , publikováno 22.7.2009
Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné

iAudio O2 Pearl White je celý název novinky od společnosti Cowon. Ano, další univerzální PMP přehrávač, který ale ve svých útrobách skrývá 32 GB flash paměti namísto pevného disku. Dotykový displej o velikosti 4,3 palce zaručuje velkolepou podávanou při sledování videa a na vaši oblíbenou muziku je připraven snad ve všech směrech. Vyplatí se investovat do samostatného přehrávače?


Vzhled

Když se ve světě kapesních přehrávačů řekne PMP (Portable Media Player), mnozí si vybaví tu „velkou“ a poměrně těžkou krabičku. A protože dnešní kousek spadá do světa PMP přehrávačů, není ani O2 výjimkou. Rozměry 119 x 75 x 18 mm (š x v x h) a hmotnost 205 g tento fakt jen dokazuje. Konstrukce je velmi bytelná. Povrch je celý z plastu a nějaký náraz vydrží. Displej je zapuštěn asi 2mm do přístroje, takže je dobře chráněn.
Oficiálně se přehrávač jmenuje O2 Pearl White, tedy „Bílá Perla“. Tudíž je náš testovaný kousek veden celý v bílé barvě. Na výběr je ale také Pearl Black (černá) nebo pro dámy Pearl Pink (růžová). Osobně bych se ale divil, jestli by nějaká slečna chtěla tak velký a těžký přístroj do kabelky. Mnohé z nich je mají tak malé, že se do nich nevejde mobil a peněženka, natož ještě tohle „monstrum“.

Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné
To je Cowon iAudio O2. Líbí?

Balení, které mi přišlo domů, bylo samozřejmě vedeno v bílých barvách. Krabička nebyla příliš velká, ale zato napěchovaná vším možným. Přehrávač byl krásně zabudován v konstrukci plastového balení. A co vše je přibaleno? Kromě přehrávače najdete sluchátka s dvěma molitany, nabíječku, datový kabel, trochu zvláštní stylus, který představuje zároveň stojánek, potřebné dokumenty s manuálem a přiložené miniCD se softwarovou podporou.

Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné

Velké rozměry znamenají velký displej. Naše bílá perlička má 4,3“ LCD TFT plně dotykový displej se 16,7 mil. barvami a rozlišením 480x272px. Což není vůbec špatné, ale rozlišení mohlo být krapet větší.
Oproti menšímu Cowonu S9 má dnešní kousek vestavěný reproduktor. Ten ale bohužel nedisponuje příliš vysokou hlasitostí, takže se hodí zapnout pouze do klidného prostředí.
Myslím, že bylo každému jasné, jak je na tom přehrávač s pamětí. Nejedná se o pár „ubohých“ gigabytů. Uvnitř se skrývá 32 GB flash paměti, kterou jde ještě rozšířit slotem SD/SDHC/MMC. To už je pořádná dávka „vzpomínek“. Ale pro méně náročné je na trhu i 16 GB verze. Ne každý dokáže využít tak velkou paměť.

Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné

Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné

Ovládání

Jak už víte, přehrávač se ovládá přes dotykový displej. Na horní straně má pouze jednu kolébku tlačítek, které představují ovládání hlasitosti, popřípadě si v nastavení můžete vybrat přeskakování skladeb. Samotný displej se ovládá skvěle. Můžete použít prsty, přibalený stylus, kytarové trsátko nebo vlastně skoro cokoli co vás napadne. Bohužel kvůli nedostatku mechanických tlačítek, budete často přehrávač vytahovat z kapsy, protože je nemožné jej ovládat naslepo. Na pravé straně se přístroj zapíná pomocí posuvného tlačítka. Obsahuje funkce vypnout/zapnout, vypnout/zapnout displej a HOLD. Navíc vedle nich je umístěn mikrofon.

Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné

Na levé straně je zbytek všeho potřebného. Najdeme zde 3,5mm Jack i napájecí konektor. Po otevření krytky na nás vykoukne slot pro paměťové karty, miniUSB a tlačítko reset.

Cowon iAudio O2 – Bílá perla pro náročné 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.