Hlavní stránka Hardware Monitory, LCD panely LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia
LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia
autor: Kuchař Martin , publikováno 23.7.2007
LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia

Již jsme si zvykli, že se nám výrobci snaží ke klasickému LCD podstrčit i něco navíc, co má v našich očích vzbudit nezkrotný zájem o daný panel. U ViewSonicu se tímto heslem zřejmě řídí opravdu hodně a tak se nám na stůl do redakce dostal multimediální kousek, který nám kromě klasické 22'' obrazovky (s poměrem 16:10) přináší i výtečnou multimediální základnu.


Hned při rozbalení a prvním pohledu zjistíme, že zde něco nesedí (nebo spíše nadbývá)... Stačí se podívat na podstavec, kde vidíme několik různých portů, vstupů, tlačítek apod.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia
Moderní design útočí spíše na mladší generaci.. (Pro zvětšení klikněte)

Možná budete chvíli přemýšlet co to tady vůbec máme, když se jedná o LCD panel, ale věřte, že výrobce se tímto krokem snažil panel přizpůsobit vlastníkům MP3 přehrávače značky iPod. Právě pro ně je totiž v podstavci zabudován dock (nazvaný vzletně "iPod ViewDock"), který Vám umožní velmi rychle a pohodlně připojit populární americkou mašinku k celému počítači. Kromě toho se nám zde objevuje i čtečka karet spolu s USB hubem. Právě proto si troufáme říci, že panel se může směle zařadit na pozici multimediálního krále, neboť kde jinde získáte takto pohodlný přístup k často používaným zařízením jakými čtečka karet či USB port bezesporu jsou.

Design

Na tomto místě se většinou díváme na panel z pohledu designu a ne jinak tomu bude i dnes. I u tohoto modelu se nám objevuje kombinace stříbrné barvy spolu (vnější rámeček + střed stojanu) s černými lesklými povrchy, což je v poslední době velmi moderní trend, který vidíme nejen u LCD, ale také u plazmových televizorů, herních konzolí, mobilních telefonů, DVD přehrávačů apod.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia

Osobně toto provedení vítám, avšak je třeba brát v úvahu fakt, že se jedná spíše o řešení vhodné do domácnosti než například do firemních prostor.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia
Velmi moderní a líbivý design jistě zaujme mnoho zájemců. (Pro zvětšení klikněte)

Velmi pěkný design spolu s mnoha možnostmi v oblasti multimédií činí z tohoto panelu velmi zajímavého kandidáta ve třídě 22''. Samozřejmě bude velkou roli hrát i celkový praktický test, avšak už předem je jasné, že za možnosti připojení získá panel velmi slušné bodíky. Již z předního pohledu vidíme tři USB porty, výstup na sluchátka, ovládání hlasitosti a samozřejmě místo pro zasunutí iPodu spolu s malým reproduktorem (v boční části je pak ještě čtečka flash karet).

Nyní se podíváme na možnosti polohování. Zde se nedá očekávat, že by testované LCD v tomto ohledu mohlo excelovat. Relativně jednoduchý stojan dává napovědět, že naklápění bude asi jedinou možností co můžeme s displejem provádět.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia

Z fotografií vidíme, že náklon můžeme měnit ve zcela průměrném rozsahu. Bohužel o změně výšky či jakémkoliv natáčení si můžeme nechat pouze zdát. Osobně ale považuji možnosti v oblasti multimédií za podstatně důležitější a praktičtější než například změnu výšky apod.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia

Detailní pohled na čtečku karet nám ukazuje, že si poradí s prakticky všemi dnes používanými standardy - SD, MMC, MS-MS PRO, CF...... tato výbava je postačující a jsme si téměř jistí, že pokryje Vaše potřeby do sytosti.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia

Celkový pohled na podstavec - vidíme již jednou popsaný ViewDock pro iPod spolu s malým reproduktorem (prohlubeň na levé straně), dále zde máme kolečko pro ovládání hlasitosti, výstup na sluchátka a zabudovaný mikrofon. Samozřejmě že se nám neztratil ani USB Hub disponující celkem třemi porty.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia

Na zadní straně podstavce najdeme všechny výstupní a vstupní porty - vidíme audio in a audio out, USB-B pro přivedení signálu do USB Hubu a nechybí ani čtvrtý USB port.

Pomocí tlačítek můžeme ovládat prakticky všechny funkce panelů. Můžeme se pohybovat v OSD menu, volit aktuálně zobrazený vstup, okamžitě měnit jas a kontrast a nebo si zobrazit informace o parametrech vstupního signálu. Bohužel ovládání je lehce ztíženo právě umístěním samotných tlačítek, neboť uživatel je nucen se naklánět na boční stranu a nebo musí vše ovládat podle paměti, což není pro začátečníka prakticky vůbec reálné.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia
Detailní pohled na sadu ovládacích tlačítek.

Sada tlačítek slouží pro ovládání celého OSD menu, které si podrobněji rozebereme v následující kapitole. Stejně jako celý profil panelu, jsou i tyto tlačítka provedeny v lesklé černé barvě díky čemuž krásně zapadají do designu a ničím jej neruší.

LCD ViewSonic VX2245WM - iPod + multimedia

Sada vstupů pro přivedení signálu je relativně holá avšak pro běžného uživatele postačující. DVI a D-Sub většinou jsou postačující a ruku na srdce, kolik lidí opravdu využije například HDMI nebo S-Video apod.

ViewSonic VX2245wm

úhlopříčka22'' s poměrem 16:10
LCD matrice TN
pozorovací úhly 170 / 160
doba odezvy5 ms
jas 250 cd/m2
kontrast700 : 1
obrazová frekvence 30 - 82 kHz horizontální , 50 - 85Hz vertikální
nativní rozlišení1680 x 1050
počet barev16,2 mil
vstupy D-SUB, DVI
PIVOTne
seřízení výškyne
audio ano
montážní bodyVESA 100mm
hmotnost 6,2
záruka 24 měsíců
USB HUB ano - 4 porty
speciality čtečka karet, iPod Dock
Cena bez DPH 10 200 bez DPH


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
110 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 47.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.