Hlavní stránka Hardware Monitory, LCD panely Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20" nestačí..
Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20" nestačí..
autor: Kuchař Martin , publikováno 25.5.2006
Seznam kapitol
1. Scenicview P24-1W - technické parametry
2. Ovládání a OSD
3. Podání barev a pozorovací úhly
Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20

V poslední době jsme se při recenzování monitorů zaměřovali na vyšší segment, který je určen pro profesionály nebo opravdu bohaté nadšence. Dnešním testem tuto sérii doplníme o opravdového krasavce určeného pro nejvyšší segment, který se vyznačuje nejen skvělým obrazem ale i odpovídající (velmi vysokou) cenou.


Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\

Panel je již na první pohled zcela nápadný a to především díky obřím rozměrům samotné zobrazovací plochy - přeci jen 24 palců není v dnešní době příliš často k vidění. Navíc když k tomu přidáme čistý a uhlazený design, máme okamžitě LCD vašich snů. Navíc výrobní technologie S-PVA dává již dopředu vědět, že panel bude mít jistě skvělé podání barev a také velmi velké pozorovací úhly.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Tento displej vám na stole ostudu neudělá - spíše naopak. (Pro zvětšení klikněte)

Aby mohl panel sám o sobě plně vybavit pracoviště, je vybaven dvěma reproduktory, které dokáží naprosto bez problémů kompletně ozvučit celou místnost. Zvuk je přiveden pomocí jednoho mini-jack 3,5mm. Bohužel zde nedotáhli výrobci vše až k úplnému konci neboť není možné si volit mezi dvěmi obrazy současně se zvukem jako tomu bylo například u nedávno testovaného EIZA. Uživatel tedy nemá možnost využít u dvou počítačů tento monitor zcela plnohodnotně neboť zvuk má pořád zapojen pouze do jednoho.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Čelní pohled ukazuje, že se jedná o opravdového elegána. (Pro zvětšení klikněte)

Díky líbivém u a "tenkému" designu, se tento panel výborně hodí nejen do kanceláře, ale i do reprezentativních prostor, kde zcela jistě neudělá v žádném směru ostudu. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a zde to platí opravdu na 100%. Je dobré vidět, že výrobce vsází na kvalitu a nikoliv na marketingové finty v oblasti futuristického designu.

Aby ale mohl být panel opravdu profesionálem, musí být schopen se přizpůsobit pracovišti a poskytnou ergonomickou polohu pro maximální pohodlí při práci. Díky velmi dobře řešenému stojan u, je jakákoliv polohovatelnost opravdu snadná a uživatel má velmi široké spektrum možností naklopení nebo zvednutí.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Stojan je sice jednoduchý ale za to maximálně funkční. (Pro zvětšení klikněte)

Výškové změny se provádějí zcela plynule lehkým potáhnutím nahoru nebo potlačením směrem ke stolu. Pohyb je opravdu plynulý a hlavně ve zvolené poloze panel opravdu drží tak jak má. Celkově je možné monitor výškově nastavit až o 110mm.

Naklápění probíhá kontinuálně díky kloubu umístěném v prvním spoji dvou částí podstavců. Zde je opravdu potřeba výrobce pochválit neboť možnosti naklopení (především vzad) jsou velmi rozsáhlé. Při zaklopení je možné mít zobrazovací plochu prakticky až vodorovně se stolem a narozdíl od konkurence i v této poloze monitor pevně stojí na podstavci.

 Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Uznejte sami, že mnoho panelů tento gymnastický kousek nezvládne.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Bohužel ve směru vpřed jde monitor naklonit pouze o 4°.

Veškeré nastavení se provádí pomocí sady pěti tlačítek, která je navíc doplněna o tlačítko pro zapínání a vypínání LCD. Jsou vyrobena z plastu, ale i přes to se velmi příjemně ovládají a jejich stisk je přesný s dobrou zpětnou odezvou. Díky světlejší barvě jsou viditelná i za šera.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Ovládací tlačítka - vhodně zvolené kontrastní popisky.

Na zadní straně displeje se nacházejí všechny potřebné konektory. Hlavním je DVI-I a D-SUB avšak tím výčet opravdu ani zdaleka nekončí. K těmto dvěma klasickým vstupům totiž výrobce přidal ještě S-Video, Kompozitní video a Komponentní video - díky tak širokému rozsahu je možné si na tento panel připojit i video-kameru nebo například DVD přehrávač a používat jej jako plně HDTV obrazovku. Samozřejmě nechybí ani USB 2.0 HUB a zdířka pro napájecí kabel s tlačítkem power on / off.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Tolik konektorů se opravdu často nevidí. (Pro zvětšení klikněte)

Posledním obrázkem je fotografie dvou USB portů, které jsou šikovně vyvedeny na levou stranu panelu, kde jsou snadno dostupné - přímo se nabízí například pro rychlé připojení digitálního fotoaparátu nebo flash-disku.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W - když 20\
Chytře umístěné USB porty.

Fujitsu-Siemens Scenicview P24-1W

úhlopříčka24" (61cm) s poměrem 16:10
LCD matrice S-PVA 8bit
pozorovací úhly178°/178°
doba odezvy13ms černá-černá (6ms grey to grey)
jas500 cd/m2
kontrast1000 : 1
obrazová frekvence30 - 82 kHz horizontální , 56 - 76 Hz vertikální
nativní rozlišení1920 x 1200
počet barev16,7 mil
vstupyDVI-I, D-SUB, S-Video, Composit, Component, mini jack 3,5mm
USB HUBano 4 porty 2.0
PIVOTne
seřízení výškyano o 11cm
audio2 x 2W
montážní bodyVESA 100mm
hmotnost13,3kg
záruka24 měsíců
specialityvstupní porty
Cena bez DPH32 600,- Kč


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
211 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 98.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.