Monitory 19": ADI P950
autor: Kwolek Jirka , publikováno 5.4.2004
Monitory 19
I když velké monitory dnes nejsou v kurzu (sčítají se v nich hlavní nevýhody monitorů, vadí především velké rozměry a hmotnost), a pomalu je nahrazují ploché panely, přesto na IT mapě mají stále své místo. Cena 19" monitorů je totiž, ve srovnání s TFT panely s rozlišením 1280x1024, zhruba poloviční a to je argument na který slyší mnoho zákazníků. V redakci jsme testovali 19" monitor ADI P950 a na něm si ukážeme plusy i mínusy velkých monitorů. {mospagebreak title=ADI P950 - design}

Firma ADI se v monitorovém byznysu pohybuje velmi dlouho. Ba více, je firmou která v tomto odvětví zažila své velké vzlety i drsné pády. V době kdy zde kralovaly monitory, v letech 1994-99, patřily výrobky s logem ADI do čela hlavního proudu. Portfolio monitorů ADI bylo tehdy široké (a musím uznat, že některé levnější ADI-ny nebyly vždy skvělé), některé typy, například monitory s obrazovkami Sony, patřily a stále patří mezi vynikající kousky.

Poté přišel tvrdší nástup konkurence a invaze plochých panelů, několik zakopnutí (red.: určitě budou zaznamenané v diskuzi pod řlánkem) a firma ADI zažila sestup dolů: z čela pelotonu se přesunula do jeho středu a to jak nabídkou, tak i cenou. Dnes se snaží přesvědčit zákazníky, že ADI je znovu "The Display Company".

Monitory 19\

Poznámka: Firma ADI pochopitelně u monitorů nezůstala, dnes vyrábí tolik typů monitorů jako plochých panelů. V dnešní recenzi nás však budou zajímat monitory, přesněji 19" typy.

ADI P950 - fakta / facts

Tato recenze popisuje monitor ADI P950. Zabýváme se v ní nejenom jeho parametry, designem a obrazovkou Dynaflat ale i obecným statusem 19" monitorů v dnešní době.

ADI P950

Monitor P950 patří v nabídce ADI mezi nejvyšší devatenáctipalcové typy. Vzhledem k tomu, že firma vzdala výrobu drahých hi-ednových řešení, paří P950 absolutně spíše do střední až vyšší střední třídy. Také cena je relativně příjemná a nepřekračuje obvyklý cenový průměr střední třídy.

Design

Současná řada monitorů ADI (narozdíl od plochých panelů) je ve svém designu neuvěřitelně konzervativní. To platí i o P950: monitor je klasicky "neutrálně šedý" a oko nezaujme ani příliš odvážným tvarem. To je trochu škoda - firmy jako Hyundai a Viewsonic vytřískaly ze svých černých a stříbrných CRT modelů pěkný "kapitál".

Monitory 19\

Čelní plocha obrazovky je, jak se sluší a patří na vyšší střední třídu, pochopitelně zcela plochá. Povrch obrazovky je opatřený antistatickým a protiodrazovým filtrem - na matné čelní plochy TFT panelů to nemá, ale počet nežádoucích odrazů (viz. níže: v obrazovce se odráží stojan na kterém je fotoaparát) je tím trochu redukovaný.

Monitory 19\

Monitor není žádné pírko, jedná se o solidního 23kg macka. Příjemné je, že konstrukce této devatenáctky patří mezi ty mělčí (45x46x46cm), díky tomu se vejde prakticky všude tam, kde byla umístěná větší "sedmnáctka".

Monitory 19\

Obrazovka: Dynaflat-X

P950 je osazen obrazovkou Samsung Dynaflat-X. Jedná se o invarovou štěrbinovou obrazovku s plochým čelem a zvýšeným jasem (to značí "-X" v označení). Tak jak většina "plochých" obrazovek není ani tento Dynaflat zcela plochy.

Monitory 19\ Monitory 19\

Těmto "superplochým" :-) Dynaflatům (ale np. i obrazovkám Diamondtron) je vlastní mírné, málo postřehnutelné, vnitřní prohnutí obrazu. Tedy přesněji řečeno obrazovka je z vnější strany zcela plochá, zatímco vnitřek je mírně prohnutý (do tvaru válce). Rádius je tak velký, že při kolmém pohledu není prohnutí vůbec patrné, abyste zjistili jak na tom obrazovka je, musíte se podívat do rohu:

Monitory 19\
záběr čtvrtiny obrazové plochy (roh je o 5-7mm "hlouběji")...

Poznámka: po tom, co mnoho výrobců ukončilo výrobu CRT obrazovek naleznete Dynaflaty v mnoha typech 19" (ale i 17") monitorů různých výrobců.

{mospagebreak title=ADI P950 - základní parametry}

Podívejme se na základní mechanické a elektronické parametry:

Monitory 19\

Rozměry monitoru 446 mm (š) x 465 mm (v) x 464mm (h)
Hmotnost 21.3 kg
Obrazovka 19" (18.0" viditelná úhlopříčka, 368x275mm),
Dynaflat-X, štěrbinová maska
Obrazový filtr vícevrstvá antistaická vrstva
Rozteč mřížky 0.25mm,
Doporučené rozlišení 1280 x 1024 @ 90 Hz
Maximální rozlišení 1600 x 1200 @ 85 Hz
1792 x 1344 @ 75 Hz
Rozkladové frekvence Horizontal: 30 kHz to 107 kHz
Vertical: 50 Hz to 150 Hz
Šířka pásma: 261MHz
Vstup analogový 0.7Vp-p, 15-pin D-Sub,
TTL Level, Separate/Composite sync.
Normy UL/C-UL or CSA; TUV/GS; Energy Star; CE;
FCC CLASSB; MPRII; TCO´´´´99

Přípojné body

Možnosti připojení potěší každého: solidní stíněný analogový kabel můžete připojit na konektor D-SIB, k dispozici jsou i BNC konektory (R,G,B, H/HV, V).

Monitory 19\

Monitory 19\

Menu a ovládaní monitoru

Menu nepatří mezi zvláště propracované, odpovídá menu většiny 17" monitorů. Můžete zapomenout na hi-end funkce jako je zónová editace obrazu - na druhou stranu, co bychom v této cenové kategorii chtěli, že...

Monitory 19\

Ovládání OSD odpovídá monitorům vybaveným řadou tlačítek: pohyb po menu není bohužel nijak snadný (tlačítka se občas pletou) naštěstí seřizování monitoru neprovádíme každý den.. Poznámka PCtuningu: že by minijoysticky, mačkací tlačítko Sony, případně stiskací kolečko AOC měly tak neporazitelnou patentovou ochranu? Hmmm...

Monitory 19\

{mospagebreak title=Kvalita obrazu - "makro" a "mikro" hlediska}

Geometrie

K geometrii obrazu jsem zprvu neměl námitek - tedy až do okamžiku, kdy jsem si na pomoc vzal pravítko. To ukázalo, že vertikální čáry jsou v některých částech mírně prohnuté. U tohoto monitoru se zvlnění vyskytovalo především vpravo a bylo v rozsahu do 0,5-2mm.

Monitory 19\

Poznámka: Nepříliš dokonalá geometrie provází klasické monitoru už od začátku - jedná se přece o analogová zařízení. Naštěstí pro lidské oko není malá odchylka nijak rušivá - nepříliš dokonalá geometrie patří u monitorů mezi ty nejméně významné vady.

Barvy

Monitory 19\

Barevné podání bylo podle očekávání velmi přesvědčivé, kontrast černé a bílé je dobrý, barvy a barevné přechody vypadají výborně. S dynamickým podáním barev nemají moderní invarové obrazovky (narozdíl od stále nedokonalých TFT panelů) žádný problém.

Homogenita barev

Homogenita barev není u štěrbinových obrazovek typicky nijak ohromující. Není to tak špatné jako u levných TFT panelů, kde jsou na bílé ploše často vidět výrazné mapy, přesto jsou velké, zejména bílé plochy postižené málo postřehnutelným (pokud se na to speciálně nezaměříte) mapováním.

Tzv. "pumpování" obrazu při změně jasu bylo u testovaného monitoru zanedbatelné - obraz se posunoval asi 0.3 mm. Ve Windows (přepínání oken na tmavém pozadí) byl stabilní.

Monitory 19\

Konvergence

Co se týče sbíhavosti barev (konvergence), nalezli jsme v obraze určitá problematická místa (kdy se fialové linie testovacího obrazce se rozdělují na modré a červené). Tyto místa jsme na obrázku zesvětlili:

Monitory 19\

Pokud barevné paprsky (R,G,B - červený, zelený a modrý) nejsou zcela sbíhavé, vyúsťuje to v daných oblastech ve ztrátu ostrosti. Nejvíce "rozjetý" u testovaného kusu byl pravý spodní roh obrazu, zbytek byl v rámci normy. Bohužel, dokonalou konvergenci dnes prezentují pouze monitory v cenové hladině 15 - 20 000 Kč, ostatní, například jako tento model ADI P950, jsou na tom obvykle v určitých částech obrazu hůře, v některých zase lépe.

Zde si musím postesknout po delší dobu již nevyráběných "válcových" obrazovkách Sony Trinitron / Microtron. Poslední generace klasických Trinitronů totiž dávala všem lekci ve vynikající ostrosti a téměř dokonalé sbíhavosti.

Moiré a ostrost obrazu

Moiré nebylo ve všech testovaných rozlišeních větším problémem. Co nás však mile překvapilo byla schopnost obrazovky precizně zobrazovat i jemné jednopixelové detaily:

Obraz, tedy přesněji řečeno jeho ostrost, byla při 1024x768 perfektní (jak jinak), v případě rozlišení 1152x864 (to je poměrně nestandardní rozlišení - zkuste je však) byl obraz stále výborný. Standardním rozlišením 19" by však mělo být 1280x1024 - obraz byl v tomto rozlišení bez závad, trochu se zde začala projevovat ne zcela dokonalá konvergence.

Monitory 19\

Detaily:

Monitory 19\
spodní levý roh...

Monitory 19\
střed...

Obraz je ve středu pole nejostřejší, nejvíce "mázlý" byl u testovaného monitoru spodní roh:

Monitory 19\
spodní pravý roh...

Testovací obrazce ukazují, že rozlišení 1280x1024, případně 1400x1050 (toto rozlišení nabízí například upravené ovladače ATI Omega) je pro tento monitor praktickým maximem. Práce v 1600x1200 nepřechází (stejně jako u většiny 19") v úvahu - občas je možné toto rozlišení použít, na běžný provoz to však není.

Monitory 19\

Obrazce pro test rozlišení ukazují, že 1400x1050 je prakticky maximem, kdy text bude ještě zcela ostrý a nezkreslený.

Nezapomeňte!

Další "mlžení" obrazu je obvykle způsobeno i tím, že s rostoucí obnovovací frekvencí roste i tzv. pixel clock - tedy i frekvence signálu přenášená kabelem k monitoru. V kvalitě obrazu, co se týče elektroniky, jsou "namočené" tyto články videořetězce: grafická karta, spojovací prvky (konektory a především kabel monitoru) a v neposlední řadě i elektronika monitoru. V případě velkých monitorů je nutná revize grafické karty - zapomeňte na integrovanou grafiku nebo na starší karty rodiny GeForce MX. Nekvalitní grafické karty srazí váš monitor o třídu níže.

Obraz - mikrohledisko

Monitory 19\

Obraz štěrbinové obrazovky Dynaflat (podobně jako obrazovek typu Flatron) má svá "mikrospecifika". Pokud jste dříve používali obrazovky typu Trinitron, Diamondtron apod., bude vám obraz připadat v nejjemnějších detailech poněkud "granulovaný". Nejvíce asi vadí mikrozoubky na horizontálních liniích - schéma jejich vznik vysvětluje poměrně jasně.

Monitory 19\
mřížka štěrbinových luminoforů vytváří specifický vzorek...

Musím však dodat, že mikrostruktura štěrbinové masky není při běžném pohledu rušivá - v praxi jen mírně snižuje použitelné rozlišení.

Závěr

Monitory 19\

Pokud pozoruji odstavce s výčtem vlastnosti monitoru ADI P950 sám bych mohl nabýt dojmu, že se jedná o nepříliš povedený monitor. Opak je pravdou, testovaný kousek patří mezi ty povedenější (vím o čem mluvím, ve vedlejších kancelářích je softwarehouse se 25 programátory) - tedy přihlédnu li k jeho ceně (ta se pohybuje kolem 6700Kč bez DPH). Vůbec bych se nebál mít ho jako svůj "osobní" monitor.

Poznámka: Monitory mají, až na vzácné výjimky, na triku vždy nějaký ten vroubeček. Pokud nepokulhává geometrie, nebývá zcela v pořádku konvergence... Dalším problémem je, že kvalita monitoru je vždy rozdílná, liší se doslova "kus od kusu". Dokonalé typy jsou vzácnější než čtyřlístek - v praxi se vždy jedná o menší nebo větší kompromis - prosím, v diskuzi se nevyjádřujte paušálně.

P950 je monitorem který jistě uvítají všichni, kteří potřebují velkou plochu a přitom nechtějí překročit limit 8500 - 9000Kč. Práce v rozlišení 1280x1024 přináší ve srovnání s 1024x768 jednu třetinu pracovní plochy navíc, monitor lze navíc umístit prakticky všude tam, kde se běžně vejde 17". Elektronika monitoru zvládne rozlišení 1280x1024 při frekvenci 90Hz: to je nadprůměrná, nikoliv však špičková hodnota (vert. frekvence 107kHz). K záporům bych přiřadil nepříliš oslňující design.

Poznámka: v každém případě doporučuji se vyzbrojit kartou s co nejkvalitnějším VGA výstupem (doporučuji Radeony 9500 a vyšší, případně poslední GeForce FX).

 

Monitor zapůjčila firma ADI Czech s.r.o
Monitory 19\

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
5.4.2004 15:23:44   0.0.0.xxx 36
ale za ty penize byuch doporucil nesrovnatelne lepsi LG F900P s obrazovkou Flatron da se sehnet do 9000,-
5.4.2004 15:29:29   0.0.0.xxx 65
1280x1024 = 100Hz (108,9kHz) ... alespon tak behaj me (a to mam dva) a 1600x1200 v 85Hz je super na strategie, treba Cossacks vypadaj supr ...
5.4.2004 15:37:47   0.0.0.xxx 66
Tento monitor se prodává o více než 1000 Kč levněji. Jinak Flatrony taky mají své "za ušima" - vím o čem mluvím. Sám spiše fandím řešením NEC / Mitsubishi / Sony.
5.4.2004 15:46:04   0.0.0.xxx 86
Vždyť je to ve skutečnosti stařičkej HYUNDAI F910
http://www.e-line.be/PDF2.php?pdftype=10&content=328%7C1
http://www.mrtechus.com/hyunf91925fl.html
http://www.gmcdata.fi/monitor/hyun daif910.htm

Stojí mi na stole a je to ten samej, včetně BNC konektorů vzádu
5.4.2004 16:28:15   0.0.0.xxx 68
Od znacky ADI bych si nic nekoupil,kdyz vzpomenu jake jsem mel problemy s jejich monitorem.. Kdyby jenom ja tak dejme tomu ze to mohla byt nahoda,ale kolega mel uplne jiny typ a problemy mel taky.. Taky jim udajne uz pred nejakou dobou byla odebrana licence na vyrobu monitoru s plochou obrazovkou jelikoz ji nebyly schopni zvladat a z linek lezly neuveritelne zmetky.Cehoz jsem byl sam bohuzel svedkem jelikoz jsem mel 2 kousky doma.Nastesti ne zaraz ale postupne jak mi je menily z reklamaci..
5.4.2004 17:47:03   0.0.0.xxx 76
asi pred 3 tydny jsem se rozhodoval jaky monitor 19" si koupit a zajimali me monitory s absolutne plochou obrazovkou z vnitrni a vnejsi strany. trinitrony od sony a eizo moc drahy. zajimal me lg f900p ale na stesti kvuli nedostupni jsem trochu priplatil a mam iiyama vision master pro 454 s diamotronovou obrazovkou (cca 13000 kc). asi jsem mel stesti ale nema zadnou chybu jen maly S efekt v levem hornim rohu, ktery se po zahrati monitoru ztrati takze je obraz naprosto perfektni. mohu jen doporucit. fakt narez
5.4.2004 17:59:27   0.0.0.xxx 76
Ano, podle toho menu i designu to je na 100% Hyundai. Ted momentalne pracuji s Hyundaiem Q910 a obraz taky nic moc (mam jich tady kolem sebe 16 a obraz neni pekny ani na jednom.) Sobe jsem si koupil LG F900P a je to o necem jinem...navic jsou tady kolem me taky v hojnem poctu a je to o oproti tem hyundaium sto a jedna....
5.4.2004 19:24:22   0.0.0.xxx 77
taky jsem pred 8 mesici uvazoval co koupit. LCD byly drahe, LG jsem neveril a koupil nakonec iiyma vision master pro 454 i kdyz ma svoje mouchy. jako napriklad to S vlevo a neostry obraz vpravo i vlevo . tak je super.
5.4.2004 19:31:31   0.0.0.xxx 67
Vskutku, určitou dobu měly ADI a Hyundai společnou cestu. Bylo to v období, kdy se korejci rozhodli proniknout na monitorový trh. V současné době jdou obě firmy trochu jinou cestou.
5.4.2004 20:08:14   0.0.0.xxx 67
Pred mesicem jsem se rozhodoval zdali poridim 19" LCD EIZO L795 nebo 21" CRT SONY F520 (za temer stejnou cenu - cca 36000 s dph) Argumentem pro vyber pro me nebyla cena, ale kvalita zobrazeni pri pouziti profi grafickych aplikaci, volba padla jednoznacne na CRT, protoze dodnes jeste LCD panely nedokazi prilis konkurovat kvalitam spickove CRT FD Trinitron masky, tedy predevsim v ostrosti, takze prosim nepovazujte CRT "pouze" jako levnou a mene kvalitni alternativu k LCD, je tomu totiz presne naopak.
5.4.2004 20:33:20   0.0.0.xxx 76
Kdo chce mit moznost korekce treba konvergence nebo urovne cerne, ci vertikalni a horizontalni ostreni obrazu v menu monitoru necht zkusi tenhle postup, vypnete monitor kulatym tlacitkem, drzte tlacitko menu a znovu zapnete, tlacitko menu pustte az naskoci obraz - ted by jste meli mit rozsirene menu (servisni). !!!kazdy vse na vlastni riziko!!!
Mam tenhle kousek uz rok a jsem naprosto spokojenej, pouzivam BNC kabel (s tim jsou ty barvy jeste daleko lepsi). Od te doby co jsem dostal ve skole do kancelare 17" LCD BENQ nedam na CRT monitory dopustit, maji daleko vernejsi podani barev a na CAD (coz ja potrebuju hlavne) jsou od dost lepsi, je mi uplne jedno ze mi zabira tenhle drobek vic mista na stole - stoji za to.
5.4.2004 21:08:05   0.0.0.xxx 76
Zrovna plánuji koupi 17" nebo 19" LCD a vy mi sem cpete CRT ! Neplánujete udělat nějaké recenze na LCDčka ? Bych počkal co mi doporučíte :-) Předem dík
5.4.2004 21:16:12   0.0.0.xxx 76
Kdo poznal už nikdy nechce nic jiného ... SONY
5.4.2004 21:31:16   0.0.0.xxx 78
Já mám V7 N110LF a pracuji a hraji všechno ve 1280x1024 na 100Hz a mohu říct, že na takhle velký monitor je zapotřebý ještě vyšší rozlišení. Ne že by to nezvládl, ale dnešní hry hrát ve 1280x1024 jde, ale když dáváte 1600x1200 (to mám na 85Hz), nebo dokonce 2048x1536 (což mám už na 60Hz) je dost velkej záhul na PC. Mám GeForce FX 5600 (bez XT či Ultra) a to se fakt nedá.
5.4.2004 22:27:59   0.0.0.xxx 77
V teto cenove hladine doporucuji spise Samsung 957DF, je na tom s obrazem obecne trochu lip. Navic ma funkci Highlight zone II a splnuje normu vyzarovani TCO03. Jo jinak LG 900P taky neni spatnej kup.
5.4.2004 23:21:51   0.0.0.xxx 76
Hi all, mam tento monitor a je spica (z meho hlediska), jedu na nem porad 1600*1200@85Hz a na toto rozliseni je obraz proste neprekonatelny.. Delam hodne v grafice, takze to rozliseni uziju (hlavni nevyhoda 19" tft, male rozliseni.. tata ma 19" tft a vse mi pripada zbytecne "velke")
Mj. grafarnu mam R9800@XT+, takze myslim dostacujci, aby z toho monitoru vytahla maximum.. Na hry je taky jak delany.. 1600*1200/4*AA 8*Antizo, to je proste podivana ;)
K tom monitoru nemam proste vyhrady a kdybych se mel nyni rozhodovat pro monitor, rozhodne bych si vzal zase tento..
Preji vsem uspesne rozhodovani.
6.4.2004 00:05:49   0.0.0.xxx 77
na grafiku jeste porad crt.
6.4.2004 07:03:15   0.0.0.xxx 66
jojo iiyama 454 pro je fakt narez, nemulve o parametrech elektroniky LCD u me fakt neuspeje jeste dlouho! "PROSTE OBRAZ U LCD - JESTE TO NENI ONO"
6.4.2004 07:11:27   0.0.0.xxx 78
Zajimave ja sem prave SONY 19" CRT vymenil prave za LCD.Tyden sem vedle sebe na stole testoval tohodle SONY CRT a LCD 17".Ve vsech ohledech to LCDcko nadrtilo SONY CRT.CRT uz never more.Je pravdou ze LCD sem poridil kvalitnejsi takze umi plnejch 16milionu barev zobrazeni atd.Ne jako vetsina LCD na trhu ktera umi jen 262tisic a zbytek do 16mega ditheruje.
6.4.2004 07:21:28   0.0.0.xxx 67
36 000Kč, to je věru jiná třída... tak na tuto pochopitelně nikdo ze střední třídy nemá... P.S. Závodím Vám :-)
6.4.2004 07:22:13   0.0.0.xxx 76
Mal som 17" E220- uplny shit ... potom 19"E400 este horsia sunta(1280x1024 len 91 Hz! a aj to bolo vidno ze monitor uz zomiera, pri 85 v pohode ale ja potebujem min 100hz inak vidim ako blika a do 30 min ma bolia oci/hlava...) ... teraz mam 17" LCD Hyundai a uplna spokojnost mozem do toho cucat 8hod a nic.


a k clanku! naco autor odporuci lacny monitor ked si k nemu clovek musi kupit nejake najnovsie FX alebo 9500 ? potom ho to vynde tolko isto ako integrovana grafika + 17" LCD?!??!
6.4.2004 07:50:38   0.0.0.xxx 67
Asi pred deviti mesici jsem si koupil monitor ADI P950 a reknu vam, ze to mohlo byt lepsi. Patri spise k prumeru, ale kdyz si vezmete jeho cenu a srovnate ho s konkurenci v dane cenove hladine. Vyjde vam jako jeden z nejlepsich. Ja na nem denne delam tak kolem osmi hodin a na beznou praci je absolutne dostacujici. Rohy jsou mirne neostre, ale musite se na to vylozene zamerit, aby jste si toho vsimli. Jinak v UT 2004 je super.
6.4.2004 08:04:40   0.0.0.xxx 77
Máme doma Proview 987N a ta má obraz doslova strašný, nedoladitelná geometrie, veliké neodladitelné moiré hlavně při krajích, chyby konvergence atd. Má sice plochou obrazovku, ale nikomu bych ho nedoporučil. Trinitrony mají ostřejší obraz, ale vadí mi u nich ty dvě čáry, jež se na nich zobrazují a drží štěrbinovou masku.
6.4.2004 08:12:28   0.0.0.xxx 67
Mam uz trochu starsi ADI G66 cca 2,5roku. A jsem s nim naprosto spokojenej. Nemohu potvrdit ze by se rozbijel atd. jak je napsano v ostatnich prispevcich. Ale samozrejme to muze byt stesti na kus. Pouze jednou byl v oprave a to cca po 1 mesici pouzivani ale to beru jako zahorovaci fazi kde nato ma pravo:-)
Tomto bych chtel vyzvat redakci, zda by nebylo dobre pod kazdy clanek davat anketu spokojenost s vyrobkem a spokojenost se znackou (odpovedi jsou jasne ANO / NE )
6.4.2004 09:24:37   0.0.0.xxx 77
Pracuji na iiyama Vison Master Pro 511 (22palcu), obraz je super i na 1600x1200 a většina kolegu na tom rozlišení dělá, já pouzivam 1280x1024. Geometrie v poho, jen jsou trochu videt vyrovnavaci dratky. Jinak viděl jsem na profesionální grafiku LCD od MACka a obraz se mi zdál super ale to už je asi jiná cenová kategorie...
6.4.2004 12:09:45   0.0.0.xxx 77
Nevim pro jakej monitor to mělo být, ale ten postup pro servisní menu funguje i na Hyundaiích. To se mi docela hodí domů, kde mám Q910 a po reklamaci je pěkně rozhašenej.

Jinak pro Hyundaie mam jeden joke. Normálně za chodu stiskněte všechny čtyři ovládací tlačítka naráz. Okamžitě se vypne obrazovka a už nenaběhne...ani po znovuzapnutí tlačítkem. Je to odzkoušené na Q910 a těch 17" černejch a stříbrnejch.

P.S.: Teď ale koukám, že na novém ImageQuest V773 (17")už to funguje jinak a monitor se jenom normálně vypne jako tlačítkem. :-/ Mimochodem, je na něm TCO 03!
6.4.2004 12:30:37   0.0.0.xxx 66
To jako vazne, nebo ten prispevek mel byt vtip? :-O na 22" pouzit 1280x1024? Proc ne rovnou 800x600? To od toho sedis snad metr a pul abys nevidel jak je obraz slozenej z jednotlivych bodu... Nechapu... imho je i 1600x1200 malo. To mam na 19" a je to tak akorat.
6.4.2004 12:44:10   0.0.0.xxx 67
Mám už skoro rok F900P a je super. Geometrie je výborná, konvergence malinko horší jen v levém horním rohu, ale jak se pořádně zahřeje tak je i tam skoro v pořádku. V práci mám SONY E430. Ostrost je samozřejmě lepší než u F900P, ale geometrie zase silně pokulhává, nehledě na to, že E430 dá 1600*1200 jen na 70 HZ !!
6.4.2004 13:10:35   0.0.0.xxx 77
mam dojem, ze ten joke u nas doma nekdo zkousel. Jak se z nej da dostat ?
6.4.2004 13:17:50   0.0.0.xxx 76
Konecne poradnz monitor, Lite-ON muye koupit jen vypatlany trouba, je to smejd vsech smejdu, horsi nez nejhorsi.
6.4.2004 13:19:39   0.0.0.xxx 86
Taky pouzivam na 22" tohle rozliseni. Ono ja na to koukam v prumeru tak 14-16 hodin denne a tak ve ctyri rano ma i tohle rozliseni moc maly pismenka 1600x1200 u 19" je podle me zverstvo.
6.4.2004 13:33:25   0.0.0.xxx 66
po tom co kolem me zacali svy LG vsichni reklamovat uz bych je nedoporucil... hlavne prohly vrchni okraje...
6.4.2004 13:35:00   0.0.0.xxx 77
sux... taky mam jednu doma... obraz neni tak hrozny, ale prohnuti a odrazy sou nechutny
6.4.2004 13:38:13   0.0.0.xxx 77
tak ted sem cumel za 755 (tusim) a obraz byl na normalni provoz a hry uplne skvely... nijak sem to nemeril, ale byl tak 1000x lepsi nez muj 19" sux hyudai... Samsungy s DF a NF sou rozhodne dobry kup...
6.4.2004 13:40:47   0.0.0.xxx 77
ja si taklhle vymazal eepromku... monas proste ted nevi ci je... takze na ten joke radsi kaslete...
6.4.2004 13:41:59   0.0.0.xxx 66
jako proc? dyt je to uplne pitomy 5/4... na 19" by melo spravne byt 1280*960...
6.4.2004 13:53:25   0.0.0.xxx 77
no "nejak pomackat" bych zrovna nedelal :o) kamos taky nejak pomackal a monitor se mu prestal vypinat :O)), jinak to servisni menu funguje jak na ADI tak hyundajich, dyt se taky kouknete na nektery kousky obou firem jak vypadaji - design temer stejnej. Taky bych chtel dodat ze Hyundai dela monitor co ma stejnou obrazovku jako tahle ADIna ale menu ma uz v zakladu rozsireny o to servisni (nemusi se zapinat)
6.4.2004 14:07:20   0.0.0.xxx 76
...a je pouze hezkej. Jinak nevyniká naprosto v ničem. Obraz je trvale "máznutý" už od 1152x864 - 100Hz, geometrie otřesná a nastavení nestabilní. (zlatý kulatý moňasy, můj stařičkej 17" ADI Microscan měl obraz jako břitva). Tenhle ADI mě sice taky nenadchnul, ale doporučit LG, to je odvaha.
6.4.2004 15:34:36   0.0.0.xxx 77
si uz nepamtuju co sem zmack... jak prestal vypinat,... jakoze mu sviti no signal??? OSD/polozka (I)/select a jeste jesnou select/zavrit OSD a jede to...
6.4.2004 18:10:38   0.0.0.xxx 67
Geometrie neni zadny zazrak, s tim souhlasim (4 kusy a ani jeden bezvadny). Na neostrost si nemuzu stezovat, pouzivam 1280x960/85 a jsem spokojenej. Nestabilni nastaveni ? To jsem nepochopil co tim myslis.
2ICE: kolem me jsou cca 4-5 lidi co maji F900P/B a jeden co ma F700x a zadne problemy kvuli kterym by se monitor reklamoval nastesti nemeli Asi holt smula ci stesti.
PS: neresili jsme LG9xx "spolu" uz na OCcku ?
6.4.2004 18:22:56   0.0.0.xxx 67
Ta geometrie na tom LG je fakt vyborna ? To LG nema spodni hranu prohnutou nahoru (obloucek) a nema ani na prave strane cca 10cm od okraje vlnku ? Tyto dve vady jsem videl na "vsech" LGF900x ke kterym jsem se dostal (cca 4 kusy)
6.4.2004 18:24:49   0.0.0.xxx 66
taky mam ten nazor. I filmy jsou lepsi na 1280*960 jak 1280*1024. Akorat nechapu, proc moje LG ma v 1280*960 jen 85Hz a pritom v 1280*1024 umi 100Hz. Uplni vypatlanci.
6.4.2004 22:19:20   0.0.0.xxx 77
Ja mam tez 454pro a dokud neodejde neminim tento monitor menit...
7.4.2004 07:15:19   0.0.0.xxx 77
Mám už asi 2 roky monitor NEC FE791SB - což je sice 17ka, ale má obrazovku DiamondTron což je vlastně odnož Trinitronu (má taky dva drátky), ale jsem s ním velmi spokojen - velice slušná geometrie, vynikající barvy a konvergence, umí zvýšení jasu pro prohlížení fotek či filmů ve dvou stupních, má sRBG.
Běžně používám rozlišení 1280x960 nebo 1152x864 při 90 až 100 Hz s výborným rozlišením
Tehdy jsem ho koupil asi za 8000Kč. Teď se prodává odpovídající 19 za asi 9000 s daní.
Jako super vychytávka je nastavování monitoru pomocí ovladačů integrovaných do systému, takže například geometrii mohu nastavovat na záložce ve vlastnostech obrazovky, kde si mohu hned zapnout i testovací a nastavovací obrazec pro tuto funkci.
Celé je to řešeno skrz kabel monitoru (tuším je to puuze plné vyzužití standardu DCI1/2B kdyzde probíhá obousměrná komunikace - běžné monitory tak sdělí do PC pouze typ monitoru, možná sériové číslo), není to řešeno pomocí dodatečného kabelu USB (jako to měly některé LG a mám dojem že i některé Sony)
Sice člověk nastavuje monitor jednou za rok, ale toto je velmi pěkná třešnička na dortu

NEC monitory vřele doporučuji
7.4.2004 08:09:14   0.0.0.xxx 66
Ja mam 17" VM407UF uz asi 3 roky a je to delo. Stal ma sice 13 s DPH ale nemozem povedat krive slovo (teda az na tu konvergenciu v lavom dolnom rohu :-) ) Pouzivam 1152x864 (4/3) @85Hz, mozem do neho pozerat 24 hodin a bez problemov. Visi na ATI R9000Pro. iiYama rulezzz
7.4.2004 14:17:14   0.0.0.xxx 67
Dělat se dá v poho i na 1600x1200 zvládá v 85Hz obraz je super (na některé věci to rozlišení používám) Ale když dotoho koukáš devět hodin deně, tak už přecijen trochu bolí oči. 1280x1024 se mi zdá subjektivně pro oči šetrnější, písmenka čitelnější atd...
7.4.2004 16:08:34   0.0.0.xxx 77
to je presne ono, takhle se to prestalo vypinat kamosovi, ted musis neco nahodne pomackat a modlit se (jemu uz se to znova vypina), jinak na cesky servis adi moc nespolehej, nejsou schopny ani odpovedet na mejl
7.4.2004 17:47:24   0.0.0.xxx 67
Zna nekdo jak aktivovat servisni enu u monitoru SONY? Mam G220 a spokojenost, jen bych si chtel trosku pohrat s horizontalnim prolnutim, coz v menu nastavit nelze. Na inetu jsem hledal dlouho, nenasel jsem nic. Vyse uvedeny poslup s vypnutim monitoru nefunguje, zkousel jsem to uz davno. Pri teto procedure se vypise jen S/N. Psal jsem i do konference na www.grafika.cz a ozval se na to jen jeden kvazichytry oligofrenik.
7.4.2004 18:08:58   0.0.0.xxx 77
Vertikalni frekvence neni do 107 ale do 110 KHz. Monitor tedz zvlada 1280 x 1024 na 100Hz. (Mam ten monitor uz rok a pul doma.) Obraz je ve spojeni s kartou Matrox G450 skvely.
7.4.2004 20:34:49   0.0.0.xxx 67
Samsung = Dynaflat a tato obrazovka je dnes v každé druhé 19. Dnes jsem prodával Viewsonic F90+ a evidentně je tam taky Dynaflat. Ty Samsungy mají v zásadě stejný obraz...
7.4.2004 20:45:41   0.0.0.xxx 66
Jo vím o tom stavu ADI-n a Hyundai-u. Při zmáčknutí Select při zapínání se vypne šetřící režim. Zapíná se to zpět tuším v menu, konkrétně v informační obrazovce (která zobrazuje frekvence). Stiskne se dlouho Select až se menu vypne. Voilá...
8.4.2004 07:21:54   0.0.0.xxx 77
No když zmáčkneš všechny čtyři narázm tak se vypne obrazovka a tušim i zhasne kontrolka powr. Pak jedinej způsob jak znovu zapnout obrazovku je samozřejmě buď přehrát EPROMku a nebo, velice prostě, znovu zmáčknout tu sadu čtyř tlačítek. Nothing more, nothing less. Jo na obrazovce se nic neukáže, je vypnutá.
8.4.2004 08:50:39   0.0.0.xxx 67
Me taky hned z obrazku napadlo ze je to hunday...podle tlacitek a hlavne podle osd menu....
jinak kdyz kamos kupvoal pc a chtel montas tak si vybral 17hunday jenze ta v tu dobu nikde nebyla,tak sem mu z dostupnych doporucil targu a kdyz sem k nemu prisel a zapl to tak sem zjistil ze to je taky hunday jen s jinym designem
8.4.2004 08:57:54   0.0.0.xxx 76
Me by jen zajimala jak daleko od monitoru sedite?
ja osobne mam 21"monitor dell s obrazovkou FD trinitron (nedam na nej dopustit) a pouzivam rozslieni 17cosi X 13cosi/85Hz ale je pravda ze sedim DOST blizko (kvuli nedostatku prostoru).Mno nekdy po ranu jsou ty pismenka krapet mala,obzvlste kdyz prestgim delam na notasu s rozlisneim 1024x768 ale zas je tam hafo mista a navic 1600x1200 sme pouzivam na 19 (tam to nebylo jeste uplne ono) pak na 20 tak sem si rek ze na 21 zkusim vetsi
8.4.2004 09:05:21   0.0.0.xxx 67
A tech 85vis jak?ze ti nedovoli nastavit vic nebo ze kdyz das vic tak nejede?protozejestli ti jen nedovoli vic tak ve winXP odskrkni nezobrazovat nepodporovane rezimi ci tka nejak..ted nevim nebo to jde i jinak....taky zalezi co mas za grfarnu a tak...
8.4.2004 09:43:14   0.0.0.xxx 76
v ofic. ovladacich (Catalyst) je pouze 85Hz. Tech 100Hz tam samozrejme "narvu", ale obraz uz neni tak ostry jako pri 85Hz (je i vic maznuty jak pri 1280*1024/100) a mam pocit, ze kdyz jsem to zkousel naposledy, tak monitor i vrnel...
8.4.2004 14:20:09   0.0.0.xxx 67
No hyundaie se prodavaly taky jako premio (jedno mam doma-S770) jediny rozdil mezi nim a hyundaiem bylo predd cca 4,5 roky 600Kc, takze volba byla jasna ;o)
8.4.2004 14:20:51   0.0.0.xxx 77
Heh-to jsem psal ja, akorat jsem se preklep'
8.4.2004 14:25:51   0.0.0.xxx 76
Budes se divit ale nema:o) ted jsem se dival na dalsich 5 a nemel to ani jeden....
8.4.2004 16:02:18   0.0.0.xxx 77
Asi tak metr.. Na tohle rozlišení jsem přešel až po určité době, dříve jsem používal 1600x1200 (obě na 85Hz) ale z dlouhodobého hlediska se mi zdálo že z 1280x1024 mě míň bolí oči. Jak už jsem řekl čučím do toho 9hodin deně jenom v práci a ještě potom doma, oči asi dostávají pjekně zabrat...
8.4.2004 22:25:06   0.0.0.xxx 66
To ovladaní 4ma šudlama je naprosto příšerné..něco podobně hnusnýho bylo na monitoru Teramars 15 tak před 7mi roky...ještě místo OSD to mohli udělat 8mi poblikajícíma diodama jak ten Teramars

Adi byla tak konzervativní, že v době kdy ostatní měli kolečka nebo joypady na ovládání monitoru měla adi tyhle přiblbé knoflíky a analogově -potenciometrem ovládaný jas a kontrast. A to prosím u nejdražších modelů....
8.4.2004 23:35:13   0.0.0.xxx 77
Koupil jsem k Vánocům mamině černostříbrný F900P a geometrie i ostrost je výborná. Byl jsem mile překvapenej (jinak jsem zvyklý na trinitrony). Používá ho v "DTPáckých" 1280x960 a asi 100 Hz nebo tak, už nevím.
9.4.2004 19:15:08   0.0.0.xxx 77
ta targa byla taky levnejsi..ale uz nevim o kolik
9.4.2004 19:17:17   0.0.0.xxx 76
Mno zvlast udelane ovladaci prvky na jas a kontrast povazuju ja za vyhodu....
10.4.2004 19:21:21   0.0.0.xxx 67
Mam tenhle monitor pres rok a je good. Az na ty moire v 800x600, ty sou priserny.
Ovladani je naopak dobry, nesnasim AOC kolecka, kdy omylem clovek zmackne nakou volbu.
11.4.2004 21:12:13   0.0.0.xxx 67
Vidim ze se tady rozjela pekna diskuse mozna ze mi nekdo poradite s mym problemem:

Koupil jsem si asi tak pred 3mesici monitor Samsung SyncMaster 957MB je to 19 palcovy monas.

Problem je v tom ze zobrazuje v celem levem okraji zúženě... jde to docela blbe popsat ale ten kdo by vedel o co de tak snad poradi co stim.

Jde o to ze treba mam hromadu textu v notepadu. Uprostred monitoru je rozestup pismenek normalni, ale jak presunu cele okno notepadu do leve krajni polohy obrazovky tak se od okraje, asi dva cm pismena zúží a zvýší... neni to moc vyditelne hned jak se podivate na obraz ale kdyz u toho sedim tak to vydim porad.

Je to neco podobneho kdyz nastavite rozliseni monasu na nejake jinerozliseni s nerovnomernym pomerem stran a on vam to zdeformuje tak ze cela obrazovka a pismo a vsechno je nestejnomerne.

jedu na rozliseni 1280x1024 32 bitů... zkousel jsem to printcreenem ze bych vam to tu ukazal jak to zobrazuje, ale na obrazku to vypada uplne normalne takze usuzuju ze to bude nejaky problem v nastaveni nebo tak nejak.

zkousel jsem to na ruzne rozliseni... na 1024x 768 to zobrazuje spravne. Nevim jestli to dobre chapete ale snad to staci. Kdyztak se na neco priptejte. Asi sem to sahodlouze popsal, ale radsi vice nez mene )

Snad jsem na nic nezapomel a diky za rady.

12.4.2004 19:53:27   0.0.0.xxx 76
Ted jsem cetl nekde v Chipu, ze IBM zacne prodavat 22" CRT monitor za 22 tisic bez DPH
13.4.2004 08:08:30   0.0.0.xxx 77
mno vim ze to tim asi nebude ale 1280x1024 neni rozliseni s klasickym pomerem stran 4.3 jako treba 1024x768.....
13.4.2004 12:57:56   0.0.0.xxx 67
printscreenem zadnou vadu na monitoru nikdy nezachitis Pouzij digitalni fotak.
Pokud se ta vada projevuje jak pises, tak reklamace. Ale pouzivat takove debilni rozliseni Co to dela pri 1280x960 ??
PS: udelejte uz doprdele neco s tou Operou. Jste snad jedinej natvrdlej web, kterej je snad jen IE only.
13.4.2004 12:59:01   0.0.0.xxx 66
...ten IE me tak nastval, ze ani neumim psat spravne
14.4.2004 20:33:24   0.0.0.xxx 77
...
14.4.2004 20:34:47   0.0.0.xxx 76
sem prehlid...
14.4.2004 20:48:21   0.0.0.xxx 67
Dolu vychvalujete obrazovku dynaflat ale mne se az taka super nezda. Mam doma Hansol 930D a je to dost shit. Hlavne kvoli tomu, ze obrazovka sa prvych 20min zahrieva a kraje su asi 1cm
out. Ostatne je uz vecou monitora, teda co by som chcel za tie prachy.
17.4.2004 09:56:23   0.0.0.xxx 76
Pro bezne smrtelniky jsou to dobre monitory za malo penez. Pro parany z pctuningu to jsou becka. Me nejvice pritahuje LG Flatron F900P, ale bojim se mizerneho nastaveni z vyroby.
19.4.2004 12:29:23   0.0.0.xxx 67
Som tiež majiteľom 19" monitora CRT IIYAMA HM903DTa VM Pro 454. Myslím že som neprehlúpil, že som ho kúpil, ale ak bude zvažovať niekto jeho kúpu mal by vedieť:
1. po zapnutí je obraz trochu posunutí až kým sa nezahreje
2. vo vrchnej a spodnej tretine obrazovky je pri svetlom pozadí viditeľná jedna čiara. Ak si pozriete FAQ alebo manuál k tomuto monitoru nájdete tam vysvetlenie tohoto javu. Spočiatku ma to vytáčalo, ale teraz som si zvykol - veď čo iného mi zostávalo
6.5.2004 13:48:14   0.0.0.xxx 77
Nemuzu si pomoct - temer stejnej design, ovladani, menu. Je to hyundai - a ty nejsou nic moc.... Za tu cenu bych ho nebral.
23.5.2004 19:13:17   0.0.0.xxx 66
P950 me dost zklamala. Obraz je v porovnani s moji starsi 17tkou ADI G710 (?) mnohem horsi. A to tak, ze jsem si 710tku nechal. Myslim, ze ADI 5PD+ mela taky lepsi obraz, ale to uz nemuzu primo porovnat.
28.5.2004 07:07:49   0.0.0.xxx 67
- omlouvam se ze mirne vybocuju z tematu ADI P950, ale neda mi to: Anys pise ze by doporucil misto ADI LG F900P
Nebude lepsi Iiyama Visionmaster 455.?? Tez lehce pod 9000.
Technicke parametry sice o neco slabsi, zato moznost nastavit skoro cokoliv a treba ten Diamontron ma preci jen o neco kvalitnejsi obraz a zejmena u IIyamy i vetsi svitivost. Az na ty stabilizacni dratky...
mj dost vaham. A jeste premyslim o Samsung 957NF spis okrajove.
A jeste par dotazu pro lidi s F900P - neodrazi se v tom clovek kdyz u toho sedi (co antireflexni vrstva)???
Jak je na tom s moare ???
16.6.2004 16:39:46   0.0.0.xxx 77
LG F900P je vybaven antireflexní vrstvou a subjektivní pocit? Funguje to obstojně, rozhodně jsou mnohem horší CRT-čka
29.7.2004 19:26:58   0.0.0.xxx 67
Uvažuju o koupi 19" CRT monitoru na běžnou práci a hry. Podotýkám, že nechci žádný "...tron". Váhám mezi následujícími třemi:
- IBM ThinkVision C190
- Philips 109 P40
- Samsung SyncMaster 957MB
Pokud jsou mezi čtenáři této diskuse majitelé/znalci některého z výše zmíněných modelů, budu jim vděčen za jakékoli poznatky z praxe.
23.8.2004 20:36:00   0.0.0.xxx 76
Ahoj, ja si prave koupil 19´´ Samsung SyncMaster 957P a zítra ho jdu vrátit. Zobrazuje pěkně, akorát mi v něm něco píská ( asi adaptér. No je to dost nepříjemný. Zkusím to vyměnit za jiný kus, snad to bude už OK. Pak napíšu jak funguje. Ahoj R.
4.9.2004 23:00:16   0.0.0.xxx 67
Četl jsem váš příspěvek ohledně ADI 950, taky jednu vlastním a zkoušel jsem ser. menu a v pohodě. Akorát nevím jak zase nahodit režim spánku. Když je komp vypnutej monitor hlásí NO SIGNAL (nebo něco takového) a svítí. Musím jej vypnout.
Poraďte JAK NA TO??? DÍK Vladan
18.1.2005 19:07:40   0.0.0.xxx 86
panové já vám přesně řeknu jak jsem spokojen s CRT minitory stačí se na to juknout http://roh.webz.cz/index.php?qs=dwnl

Mám LCD acer 1712m kancelařký a jsem spokojen
prezenčka je na http://dejv.webz.cz
2.2.2005 22:33:58   0.0.0.xxx 67

Mam ho asi 9 mesicu, behel v pohode.... Jenze ted mi v nem zacalo piskat... (nejdriv jsem si myslel, ze je to nekde uvnitr toho kramu) Jenze po delsim zkoumani jsem zjistil, ze to dela vstupni kabel na zadni strane do monitoru, proste tam je spatnej kontakt nebo co.... Reknu Vam kdo si chce usetrit nervy!! doporucuju nekupovat _ To piskani je dost neprijemny. Hlavni problem je v tom, ze kdyz ho berete na reklamaci, nemusi Vam na zavadu prijit, pokud nebudou dusledni a co pak s tim???? (a koukam, ze nejsem sam kumu to dela :-D )

20.4.2005 16:00:32   0.0.0.xxx 76
a žádná sláva. Je to Hyundai Q790 (17" ale elektronika z 19" Q995) 1152x864/100Hz (nestandardní obn. frekv.) a po hodině se vzadu daj vařit vajíčka a vlněj se vertikální čáry a hodně se to vlní u bočních okrajů jako by tam tekly kapičky vody, můžu to degaussovat ono se to na chvíli spraví a pak je to zase stejný... na čtení je to nic moc, na hraní to nevadí. Ale včera jsem zrovna editoval html a když jsou písmenka u levýho okraje tak se to vlní jak sviň
20.4.2005 16:04:28   0.0.0.xxx 67
Tím se samozřejmě nesnažím shodit Dynaflat před Flatronem. Ve škole máme 6 novejch LG 17" Flatronů. Co vím tak 1 má rozklepanej a mázlej obraz v dolní třetině, jinej má dole v rohu modrej flek... prostě do monitoru od LG bych nešel, ani do LCD. Leda tu jejich DVD palírnu LG-GSA něco, to je docela dobrej kousek... ale to sem nepatří.
9.5.2005 20:36:13   0.0.0.xxx 86
Dobrý den všem!!!! Mám velký problém. Chtěl bych si koupit nějaký CRT monitor (tak do 8000), ale nějak jsem nenašel žádný, který by buď neměl rozmazaný obraz nebo by nepískal
:-) Chtěl bych ho hlavně na filmy a na jednoduchou kancelářskou práci (word, excel,...) Nevíte někdo o něčem, co by bylo spolehlivé???
9.5.2005 20:38:03   0.0.0.xxx 78
Dobrý den všem!!!! Mám velký problém. Chtěl bych si koupit nějaký CRT monitor (tak do 8000), ale nějak jsem nenašel žádný, který by buď neměl rozmazaný obraz nebo by nepískal
:-) Chtěl bych ho hlavně na filmy a na jednoduchou kancelářskou práci (word, excel,...) Nevíte někdo o něčem, co by bylo spolehlivé???
28.12.2005 19:06:51   213.220.195.xxx 78
Prodám monitor ADI 19" MicroScan P950 DynaFlat-X TCO99, 1600x1200/85Hz, rozteč 0.25mm, horiz. frekv. až 107kHz. Je jako nový, plně funkční, vč.krabice, záručního listu a kopií dokladu. Možnost otestování. Cena 4.000 Kč.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.